Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.01 | 1:01.25 | 1:38.52 | 2:08.62 | |||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.51 | 1:02.30 | 1:39.22 | 2:08.73 | |||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.57 | 1:02.15 | 1:39.69 | 2:10.31 | |||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.21 | 1:02.39 | 1:39.44 | 2:10.48 | |||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 28.80 | 1:02.85 | 1:40.49 | 2:11.04 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.39 | 1:02.02 | 1:39.83 | 2:11.13 | |||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | 1:01.41 | 1:39.91 | 2:11.26 | |||
8 | Kristoffer Moos | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.84 | 1:04.37 | 1:41.15 | 2:12.00 | |||
9 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.60 | 1:02.75 | 1:42.22 | 2:13.09 | |||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.70 | 1:04.15 | 1:43.36 | 2:13.10 | |||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.69 | 1:04.29 | 1:42.08 | 2:13.25 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.36 | 1:05.51 | 1:44.76 | 2:14.88 | |||
13 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.49 | 1:02.74 | 1:42.87 | 2:15.11 | |||
14 | Anders Vestergaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.91 | 1:04.58 | 1:44.09 | 2:15.16 | |||
15 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.87 | 1:05.13 | 1:43.98 | 2:15.47 | |||
16 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.07 | 1:07.58 | 1:43.13 | 2:15.52 | |||
17 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.37 | 1:04.12 | 1:45.47 | 2:15.66 | |||
17 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.37 | 1:05.23 | 1:42.24 | 2:15.66 | |||
19 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.37 | 1:05.43 | 1:44.35 | 2:15.74 | |||
20 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.90 | 1:04.59 | 1:44.42 | 2:15.79 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.17 | 1:07.41 | 1:45.17 | 2:15.97 | |||
22 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 29.03 | 1:07.85 | 1:46.52 | 2:16.29 | |||
23 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.03 | 1:04.86 | 1:44.42 | 2:16.81 | Deltager ikke i finalen | ||
24 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 29.47 | 1:04.97 | 1:46.77 | 2:16.92 | |||
25 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.85 | 1:04.88 | 1:44.08 | 2:16.95 | |||
26 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.22 | 1:04.53 | 1:46.51 | 2:16.99 | |||
27 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.85 | 1:06.01 | 1:42.20 | 2:17.30 | |||
28 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.52 | 1:02.27 | 1:46.47 | 2:17.34 | |||
29 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.46 | 1:03.57 | 1:45.89 | 2:17.48 | |||
30 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.51 | 1:05.53 | 1:46.64 | 2:17.57 | |||
31 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 27.01 | 1:01.06 | 1:45.81 | 2:17.67 | |||
32 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.94 | 1:04.57 | 1:44.99 | 2:17.90 | |||
33 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.42 | 1:05.24 | 1:44.50 | 2:18.10 | |||
34 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.71 | 1:06.21 | 1:46.79 | 2:18.35 | |||
35 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.35 | 1:07.50 | 1:49.41 | 2:18.55 | |||
36 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 27.54 | 1:02.40 | 1:46.55 | 2:18.61 | |||
37 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.01 | 1:06.31 | 1:45.47 | 2:19.01 | |||
38 | Lawrence Langley | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | 1:07.20 | 1:47.01 | 2:19.18 | |||
39 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.03 | 1:05.98 | 1:47.34 | 2:19.61 | |||
40 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.46 | 1:05.97 | 1:46.67 | 2:19.79 | |||
41 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.64 | 1:09.33 | 1:47.29 | 2:20.14 | |||
42 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.89 | 1:08.76 | 1:49.03 | 2:20.37 | |||
43 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.67 | 1:08.27 | 1:47.69 | 2:20.48 | |||
44 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.89 | 1:05.03 | 1:47.94 | 2:20.68 | |||
45 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.73 | 1:05.88 | 1:47.39 | 2:21.32 | |||
46 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.33 | 1:05.28 | 1:48.44 | 2:21.50 | |||
47 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.76 | 1:07.06 | 1:48.16 | 2:21.78 | |||
48 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.30 | 1:04.99 | 1:50.73 | 2:21.93 | |||
49 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.82 | 1:05.94 | 1:49.70 | 2:22.60 | |||
50 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.82 | 1:05.67 | 1:49.83 | 2:22.70 | |||
51 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.09 | 1:07.27 | 1:49.62 | 2:22.84 | |||
52 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.37 | 1:05.02 | 1:49.07 | 2:22.92 | |||
53 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | 1:09.93 | 1:51.41 | 2:23.06 | |||
54 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.61 | 1:08.98 | 1:52.41 | 2:23.53 | |||
55 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 30.20 | 1:07.31 | 1:49.82 | 2:23.84 | |||
56 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.20 | 1:08.12 | 1:50.98 | 2:24.15 | |||
57 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.43 | 1:07.93 | 1:51.36 | 2:24.73 | |||
58 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.41 | 1:04.96 | 1:52.04 | 2:25.35 | |||
59 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.20 | 1:07.45 | 1:52.21 | 2:25.61 | |||
60 | Mads L. Werther | 2000 | Svømmeklubben Nord | 31.26 | 1:08.86 | 1:52.12 | 2:26.65 | |||
61 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.74 | 1:11.81 | 1:52.29 | 2:26.84 | |||
62 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 31.78 | 1:12.36 | 1:52.86 | 2:27.69 | |||
63 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.75 | 1:09.59 | 1:55.20 | 2:29.26 | |||
64 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.30 | 1:12.48 | 1:54.53 | 2:29.53 | |||
65 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.87 | 1:07.56 | 1:55.80 | 2:30.06 | |||
66 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 31.45 | 1:08.43 | 1:57.15 | 2:33.47 | |||
67 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.53 | 1:14.30 | 1:56.22 | 2:33.56 | |||
68 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.28 | 1:14.08 | 1:56.47 | 2:34.05 | |||
- | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej afsl på ryg v 100 | |||||
- | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:18 |