2022-01-27   01:31:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena & Poseidon Team Cup (PTC) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:20   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hs Mix [2003] Lag 1  2003              4:07.50   
  Helsingborgs Simsllskap  4:03.27                 
  Angelina Agrell  2003      29.95        29.95   
  Vlad Lupu  2003      29.98        59.93   
  Bea Sprung  2005      33.59        1:33.52   
  Christoffer Carlsen  1992      23.49        1:57.01   
  Ellen Rosdahl  2002      30.40        2:27.41   
  Wille Palm  2005      39.83        3:07.24   
  Tyra Littorin  2004      30.94        3:38.18   
  William Lundblad  2004      29.32        4:07.50   
                     
Poseidon Mix Lag 1  2004              4:10.47   
  Simklubben Poseidon                   
  Jesper Olsson  1998      26.99        26.99   
  Elin Melin  2000      30.88        57.87   
  Axel Hrestrand  2002      31.40        1:29.27   
  Hanna Bergman  2001      29.45        1:58.72   
  Nils Tired  2003      30.17        2:28.89   
  Ditte Oredsson  2003      32.16        3:01.05   
  Lucas Bontidean  2005      34.73        3:35.78   
  Vanessa Johansson  2006      34.69        4:10.47   
                     
Karlskrona Mix              4:10.88   
  Karlskrona Simsllskap                   
  Viktor Carlsson  2000      28.16        28.16   
  Sanna Westerberg  1998      31.13        59.29   
  Marcus Barkrot  2002      28.74        1:28.03   
  Linn Rosenius  2002      29.66        1:57.69   
  Axel Auer  2003      26.70        2:24.39   
  Thea Greco  2004      34.57        2:58.96   
  Axel Gladher  2006      39.82        3:38.78   
  Siri Lindn  2005      32.10        4:10.88   
                     
SK Hajen  1971              4:24.95   
  Simklubben Hajen  4:20.00                 
  Elin Lackegrd  2000      31.27        31.27   
  Rickard Wemln  2000      29.23        1:00.50   
  Julia Henriksson  2005      33.04        1:33.54   
  Filip Andrn  2006      43.80        2:17.34   
  Elsa Bitzn  2003      31.70        2:49.04   
  Joel Wall  2001      31.06        3:20.10   
  Ella Laurn  2001      31.42        3:51.52   
  Gabriel Agardh  2003      33.43        4:24.95   
                     
Poseidon Mix Lag 4  2003              4:28.86   
  Simklubben Poseidon                   
  Gustav stlund  2000      26.27        26.27   
  Jenny Le  2000      32.17        58.44   
  Emil Pettersson  2002      31.34        1:29.78   
  Amanda Bjrkman  2001      33.70        2:03.48   
  Joel Henriksson  2003      30.88        2:34.36   
  Sofia Lund  2003      34.59        3:08.95   
  Marcus Bengtsson  2005      42.52        3:51.47   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      37.39        4:28.86   
                     
Poseidon Mix Lag 3  2005              4:30.05   
  Simklubben Poseidon                   
  Gerg Nagy  1995      26.69        26.69   
  Sara Jendbro  2000      32.38        59.07   
  Daniel Li  2002      31.23        1:30.30   
  Isabelle Bengtsson  2002      32.79        2:03.09   
  Daniel Alim  2003      34.49        2:37.58   
  Anna Twedberg  2003      34.51        3:12.09   
  Alfred Pettersson  2005      39.43        3:51.52   
  Ida Nordberg  2006      38.53        4:30.05   
                     
Poseidon Mix Lag 2  2003              4:32.43   
  Simklubben Poseidon                   
  Sebastian Bergenzaun  1991      26.37        26.37   
  Elin Moberg  1999      33.63        1:00.00   
  Pascal Bjrkman  2001      31.22        1:31.22   
  Mary Lagoguez  2001      30.80        2:02.02   
  Melvin Malm  2004      31.45        2:33.47   
  Boel Bergquist  2003      32.60        3:06.07   
  Martin Pettersson  2005      45.85        3:51.92   
  Linnea Costa Caesar  2006      40.51        4:32.43   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:20 
 
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 2, 100m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Magdalena Kuras  1988    727  27.10        56.61   
  Simklubben Triton  54.18                 
                     
Ida Liljeqvist  1999    652  27.38        58.71   
  Hgans Simsllskap  57.91                 
                     
Tea Gladher  2000    620  28.56        59.69   
  Karlskrona Simsllskap  58.29                 
                     
Ida Rosenius  2000    602  28.91        1:00.29   
  Karlskrona Simsllskap  1:00.25                 
                     
Klara Juliusson  1997    590  28.63        1:00.69   
  Hgans Simsllskap  59.02                 
                     
Elin Melin  2000    522  30.52        1:03.22   
  Simklubben Poseidon  1:01.27                 
                     
Elin Lackegrd  2000    509  29.58        1:03.75   
  Simklubben Hajen  1:01.48                 
                     
Sara Jendbro  2000    481  31.60        1:04.94   
  Simklubben Poseidon  1:04.53                 
                     
Malin Svensson  1999    474  31.56        1:05.29   
  Simklubben Hajen  1:04.43                 
                     
10  Alice Bengtsson  2000    471  31.42        1:05.43   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:03.39                 
                     
11  Hanna Nilsson  2000    468  32.02        1:05.53   
  Simklubben Hajen  1:05.16                 
                     
12  Elin Moberg  1999    467  31.75        1:05.59   
  Simklubben Poseidon  1:03.28                 
                     
13  Jenny Le  2000    464  31.62        1:05.76   
  Simklubben Poseidon  1:03.77                 
                     
14  Thelma Jhncke  1999    460  31.28        1:05.91   
  Hgans Simsllskap  1:03.48                 
                     
15  Sanna Westerberg  1998    421  31.75        1:07.92   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.92                 
                     
16  Heidi Winberg  1999    388  33.07        1:09.78   
  Hgans Simsllskap  1:06.57                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:47 
 
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 3, 100m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    757  23.94        49.29   
  Helsingborgs Simsllskap  47.32                 
                     
Alexander Trudov  1999    583  25.77        53.79   
  S71  53.59                 
                     
Victor Bergstrand  2000    577  25.84        53.98   
  Simklubben Poseidon  53.24                 
                     
Gerg Nagy  1995    530  26.38        55.50   
  Simklubben Poseidon  54.17                 
                     
Gustav stlund  2000    519  26.25        55.90   
  Simklubben Poseidon  52.98                 
                     
Philip Rantzow  1999    509  26.64        56.27   
  S71  56.00                 
                     
Jesper Olsson  1998    497  27.26        56.72   
  Simklubben Poseidon  54.31                 
                     
Erik Juliusson  1998    489  26.84        57.01   
  Hgans Simsllskap  57.53                 
                     
Alexander Dahln  1999    482  27.57        57.30   
  Simklubben Poseidon  54.94                 
                     
10  Alexander Waldo  1998    474  27.78        57.60   
  Simklubben Poseidon  58.37                 
                     
11  Oscar Johansson  2000    463  27.44        58.09   
  Simklubben Poseidon  58.39                 
                     
12  Sebastian Bergenzaun  1991    462  27.58        58.13   
  Simklubben Poseidon  55.21                 
                     
13  Jakob Werner  2000    444  27.27        58.88   
  Karlskrona Simsllskap  59.89                 
                     
14  Linus Ljunghusen  2000    433  28.48        59.39   
  Simklubben Poseidon  57.95                 
                     
15  Jonathan Skog  2000    431  28.13        59.48   
  Klippans Simsllskap  58.15                 
                     
16  Jacob Engstrm  2000    413  28.57        1:00.32   
  Hgans Simsllskap  1:00.23                 
                     
17  Simon Ljungbeck  2000    402  28.63        1:00.86   
  Simsllskapet Iden  1:01.81                 
                     
18  Rickard Wemln  2000    386  28.63        1:01.67   
  Simklubben Hajen  59.38                 
                     
Viktor Carlsson  2000              DNS   
  Karlskrona Simsllskap  57.79                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:47 
 
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 4, 100m Freestyle Woma 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hanna Bergman  2001    685  28.38        57.75   
  Simklubben Poseidon  56.21                 
                     
Emilia Rnningdal  2002    653  28.33        58.66   
  S71  57.87                 
                     
Linna Persson  2002    584  29.59        1:00.89   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:00.06                 
                     
Sara Nobrell  2002    584  29.38        1:00.89   
  Simklubben Hajen  1:00.57                 
                     
Linn Rosenius  2002    582  29.33        1:00.95   
  Karlskrona Simsllskap  1:00.14                 
                     
Clara Aronsson  2002    562  30.23        1:01.69   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:01.77                 
                     
Ella Simander  2002    540  29.91        1:02.51   
  Karlskrona Simsllskap  1:01.91                 
                     
Ida Widn  2001    537  30.54        1:02.63   
  Hgans Simsllskap  1:01.88                 
                     
Ellen Rosdahl  2002    515  30.84        1:03.50   
  Helsingborgs Simsllskap  1:01.98                 
                     
10  Moa Karlsson  2002    513  30.70        1:03.56   
  S71  1:01.61                 
                     
11  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    509  30.25        1:03.73   
  Hgans Simsllskap  1:02.51                 
                     
12  Emma Ljungcrantz  2001    505  31.19        1:03.91   
  Karlskrona Simsllskap  1:03.68                 
                     
13  Mary Lagoguez  2001    502  30.88        1:04.04   
  Simklubben Poseidon  1:00.72                 
                     
14  Ella Laurn  2001    498  30.98        1:04.19   
  Simklubben Hajen  1:04.98                 
                     
15  Vilma Rudolf  2002    475  31.55        1:05.22   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:05.94                 
                     
16  Tove Lindn  2002    456  30.93        1:06.13   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.53                 
                     
17  Emilia Olsson  2002    444  32.20        1:06.72   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:05.77                 
                     
18  Isabelle Bengtsson  2002    416  32.12        1:08.17   
  Simklubben Poseidon  1:05.28                 
                     
19  Disa Gladher  2002    409  32.02        1:08.54   
  Karlskrona Simsllskap  1:03.96                 
                     
20  Tufva Alexandersson  2002    397  33.23        1:09.25   
  Karlskrona Simsllskap  1:09.57                 
                     
21  Arianna Bardelli  2002    382  33.16        1:10.12   
  Hgans Simsllskap  1:11.03                 
                     
22  Agnes Delen Abrahamsson  2002    355  34.22        1:11.88   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:10.21                 
                     
23  Matilda Carlberg  2002    351  34.14        1:12.14   
  Simklubben Poseidon  1:10.92                 
                     
24  Nea Gerdstigen  2002    278  35.96        1:17.95   
  Karlskrona Simsllskap  1:16.24                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:47 
 
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 5, 100m Freestyle Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Marcus Barkrot  2002    454  28.13        58.47   
  Karlskrona Simsllskap  56.96                 
                     
Oscar Elfers  2002    430  28.57        59.51   
  Helsingborgs Simsllskap  58.44                 
                     
Axel Hrestrand  2002    415  28.85        1:00.24   
  Simklubben Poseidon  58.81                 
                     
Pontus Hake  2001    400  28.97        1:00.99   
  Simklubben Poseidon  1:00.64                 
                     
Oscar Bergelin  2001    391  29.11        1:01.45   
  Karlskrona Simsllskap  1:02.42                 
                     
Daniel Li  2002    369  29.63        1:02.64   
  Simklubben Poseidon  1:00.88                 
                     
Dennis Micin  2002    358  30.05        1:03.24   
  Karlskrona Simsllskap  1:02.91                 
                     
Isak Axelsson  2002    350  29.44        1:03.73   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.24                 
                     
Joel Wall  2001    348  30.84        1:03.86   
  Simklubben Hajen  1:10.92                 
                     
10  Pascal Bjrkman  2001    317  31.57        1:05.90   
  Simklubben Poseidon  58.10                 
                     
11  Jacob Hansson  2002    249  34.62        1:11.40   
  Simklubben Hajen  1:13.03                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:47 
 
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:48   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 6, 100m Freestyle Woma 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Angelina Agrell  2003    605  29.05        1:00.17   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.41                 
                     
Emilia Nordn  2003    562  29.60        1:01.68   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.31                 
                     
Tyra Littorin  2004    548  29.76        1:02.19   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.07                 
                     
Ella Jeppsson  2003    518  30.81        1:03.39   
  Simklubben Hajen  1:04.04                 
                     
Boel Bergquist  2003    516  30.08        1:03.45   
  Simklubben Poseidon  1:03.55                 
                     
Nina Podric  2004    513  30.40        1:03.56   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.13                 
                     
Elsa Andersson  2004    511  30.82        1:03.66   
  Helsingborgs Simsllskap  1:04.05                 
                     
Hannah Fritz  2003    507  30.53        1:03.84   
  Simklubben Laxen  1:04.36                 
                     
Elsa Bitzn  2003    494  30.95        1:04.38   
  Simklubben Hajen  1:04.81                 
                     
10  Cornelia Bernspng  2003    489  30.81        1:04.58   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:03.26                 
                     
11  Alice Tufvesson  2003    486  31.26        1:04.73   
  Hgans Simsllskap  1:02.66                 
                     
12  Ella Gutenwik  2004    478  30.90        1:05.07   
  Simklubben Hajen  1:04.53                 
                     
13  Tuva Edvinsson  2004    460  31.24        1:05.91   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.62                 
                     
14  Ditte Oredsson  2003    455  31.26        1:06.17   
  Simklubben Poseidon  1:02.82                 
                     
15  Lova Persson  2004    449  32.07        1:06.45   
  Simklubben Hajen  1:11.78                 
                     
16  Julia Andersson  2003    427  32.02        1:07.58   
  Hgans Simsllskap  1:06.03                 
                     
17  Sofia Hake  2003    418  32.46        1:08.07   
  Simklubben Poseidon  1:08.26                 
                     
18  Freja Werker  2003    417  32.54        1:08.10   
  Simklubben Hajen  1:07.27                 
                     
19  Thea Dahlqvist  2003    415  32.24        1:08.25   
  Simklubben Hajen  1:10.94                 
                     
20  Thea Greco  2004    410  33.17        1:08.49   
  Karlskrona Simsllskap  1:08.13                 
                     
21  Sofia Lund  2003    409  32.84        1:08.55   
  Simklubben Poseidon  1:06.94                 
                     
22  Anna Twedberg  2003    406  33.45        1:08.73   
  Simklubben Poseidon  1:08.56                 
                     
23  Kornelia Pavlovic  2004    400  32.76        1:09.06   
  Helsingborgs Simsllskap  1:10.13                 
                     
24  Vera Blom  2003    392  32.96        1:09.56   
  Karlskrona Simsllskap  1:13.50                 
                     
25  Anna Nilsson  2003    382  34.35        1:10.14   
  Helsingborgs Simsllskap  1:07.61                 
                     
26  Emma Nilsson  2004    378  33.59        1:10.37   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.25                 
                     
27  Filippa Philipsson Eriksson  2003    378  33.23        1:10.39   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.09                 
                     
28  Hanna Barnell  2003    372  32.88        1:10.74   
  Simklubben Hajen  1:07.72                 
                     
29  Alma Mrtensson  2004    368  33.42        1:11.01   
  Simklubben Hajen  1:11.44                 
                     
30  Clara Huston  2003    358  33.21        1:11.68   
  Simklubben Hajen  1:11.64                 
                     
31  Filippa Hansson  2004    346  33.96        1:12.45   
  Karlskrona Simsllskap  1:15.16                 
                     
32  Emma Bontidean  2003    345  33.41        1:12.55   
  Simklubben Poseidon  1:12.93                 
                     
33  Klara Nilsson  2004    315  35.14        1:14.76   
  Simklubben Hajen  1:13.84                 
                     
34  Ida Holst Gerlv  2004    314  35.88        1:14.88   
  Hgans Simsllskap  1:14.17                 
                     
35  Emmie Bengtsson  2003    311  35.65        1:15.14   
  Helsingborgs Simsllskap  1:18.07                 
                     
36  Sigrid Argenius  2003    303  35.79        1:15.78   
  Karlskrona Simsllskap  1:17.36                 
                     
37  Lovisa Rohlin  2004    301  35.89        1:15.90   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:13.03                 
                     
38  Lovisa Larsson  2004    296  36.43        1:16.31   
  Hgans Simsllskap  1:18.38                 
                     
39  Gabriella Mattsson  2004    296  37.00        1:16.39   
  Hgans Simsllskap  1:20.06                 
                     
39  Johanna Hofvendahl  2004    296  36.57        1:16.39   
  Helsingborgs Simsllskap  1:16.68                 
                     
41  Alice Klasholm  2004    287  35.39        1:17.18   
  Simklubben Poseidon  1:19.98                 
                     
42  Mira Sandberg  2004    261  36.01        1:19.61   
  Simklubben Poseidon  1:18.38                 
                     
43  Rebecka Ungureanu  2004    228  38.88        1:23.23   
  Bromllaortens Simsllskap  1:23.06                 
                     
44  Elsa Bergelin  2004    225  39.16        1:23.70   
  Karlskrona Simsllskap  1:24.35                 
                     
45  Emelie Stridh  2004    203  40.08        1:26.52   
  Simklubben Poseidon  1:25.31                 
                     
Siri Vikman  2003              DNS   
  Simklubben Hajen  1:18.14                 
                     
Karla Stjepanetic  2003              DSQ   
  Helsingborgs Simsllskap  1:04.81                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:48 
 
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:51   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Axel Auer  2003    498  26.67        56.68   
  Karlskrona Simsllskap  57.04                 
                     
William Bevrus  2003    477  26.87        57.48   
  Kappsimningsklubben Karpen  59.38                 
                     
William Lundblad  2004    421  28.80        59.94   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.65                 
                     
Noah Malmgren  2004    410  29.04        1:00.49   
  S71  1:01.38                 
                     
Hannes Wrenne  2004    409  29.05        1:00.54   
  Karlskrona Simsllskap  1:00.79                 
                     
Simon Persson  2003    386  29.37        1:01.71   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:01.45                 
                     
Nils Tired  2003    365  29.50        1:02.87   
  Simklubben Poseidon  1:02.43                 
                     
Oliver Kock  2003    363  30.35        1:02.98   
  Helsingborgs Simsllskap  1:05.09                 
                     
Alan Jovic  2004    356  30.01        1:03.40   
  Helsingborgs Simsllskap  1:04.75                 
                     
10  Gabriel Agardh  2003    353  30.04        1:03.55   
  Simklubben Hajen  1:04.91                 
                     
11  Joel Henriksson  2003    351  30.73        1:03.65   
  Simklubben Poseidon  1:02.82                 
                     
12  Melvin Malm  2004    351  30.65        1:03.69   
  Simklubben Poseidon  1:04.91                 
                     
13  Olle Olsson  2004    339  30.54        1:04.45   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.30                 
                     
14  Ivan Sivolov  2003    333  31.07        1:04.79   
  Simklubben Poseidon  1:07.56                 
                     
15  Alexander Larsson  2003    331  30.50        1:04.96   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.05                 
                     
16  Liam Lesmac  2003    319  30.78        1:05.71   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:05.70                 
                     
17  Mns Burmester-Lysell  2004    301  32.04        1:06.99   
  Simklubben Hajen  1:09.01                 
                     
18  Carl Elmer  2003    300  31.98        1:07.09   
  Simklubben Poseidon  1:08.67                 
                     
19  Joel Bergstrand  2003    286  33.14        1:08.18   
  Simklubben Poseidon  1:11.47                 
                     
20  Leo Grnse  2004    283  32.83        1:08.44   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.72                 
                     
21  Viktor Wiberg  2003    273  31.66        1:09.25   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.07                 
                     
22  Kasper Nygren  2004    266  33.22        1:09.84   
  Helsingborgs Simsllskap  1:08.28                 
                     
23  Malte Laurn  2004    256  34.39        1:10.74   
  Simklubben Hajen  1:10.57                 
                     
24  Daniel Alim  2003    252  33.43        1:11.11   
  Simklubben Poseidon  1:18.76                 
                     
25  Axel Sandberg  2004    244  34.51        1:11.82   
  Simklubben Poseidon  1:11.05                 
                     
26  Elias Lfstrm  2004    237  35.35        1:12.60   
  Simklubben Poseidon  1:13.51                 
                     
27  Johan Abramsson  2004    232  34.37        1:13.04   
  Karlskrona Simsllskap  1:17.02                 
                     
28  Elias af Trampe  2004    232  35.14        1:13.10   
  Simklubben Poseidon  1:12.13                 
                     
29  Simon Myrvold  2003    218  35.54        1:14.59   
  Simklubben Poseidon  1:15.31                 
                     
30  Victor Khan-Amidy  2004    217  35.67        1:14.76   
  Simklubben Poseidon  1:14.09                 
                     
31  Olle Zetterstrm  2003    212  35.56        1:15.30   
  Simklubben Poseidon  1:17.55                 
                     
32  Edvard Levau  2004    207  35.67        1:15.95   
  Simklubben Poseidon  1:14.70                 
                     
33  Christoffer Cimbritz  2004    183  36.02        1:19.04   
  Simklubben Poseidon  1:16.61                 
                     
34  Edvin Dahln  2004    148  40.31        1:24.79   
  Simklubben Poseidon  1:28.39                 
                     
Filip Gustafsson  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:41.93                 
                     
Vlad Lupu  2003              DSQ   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.95                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:51 
 
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  18:58   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 8, 100m Freestyle Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Siri Lindn  2005    489  30.80        1:04.61   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.20                 
                     
Julia Henriksson  2005    459  31.61        1:05.96   
  Simklubben Hajen  1:07.28                 
                     
Bea Sprung  2005    435  31.70        1:07.18   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.55                 
                     
Vanessa Johansson  2006    422  32.36        1:07.87   
  Simklubben Poseidon  1:09.73                 
                     
Izabelle Agrell  2006    421  32.64        1:07.89   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.27                 
                     
Vega Vollmer  2005    368  33.13        1:11.02   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.91                 
                     
Isabella Larsson  2005    315  34.97        1:14.81   
  Helsingborgs Simsllskap  1:18.07                 
                     
Johanna Andersson Medhanie  2005    311  35.50        1:15.09   
  Simklubben Poseidon  1:14.35                 
                     
Alice Bitzn  2006    286  36.39        1:17.21   
  Simklubben Hajen  1:16.51                 
                     
10  Patrisia Lindn  2005    271  36.38        1:18.67   
  Helsingborgs Simsllskap  1:15.27                 
                     
11  Linnea Costa Caesar  2006    245  39.23        1:21.32   
  Simklubben Poseidon  1:23.70                 
                     
12  Agnes Strand  2005    233  38.53        1:22.63   
  Helsingborgs Simsllskap  1:25.32                 
                     
13  Hedda Toth  2007    218  37.57        1:24.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Bodil Zettervall  2007    211  40.72        1:25.48   
  Karlskrona Simsllskap  1:30.84                 
                     
15  Anna Contis Pavel  2006    204  39.99        1:26.39   
  Simklubben Hajen  1:25.72                 
                     
16  Cecila Lng Rune  2005    203  39.41        1:26.51   
  Simklubben Poseidon  1:24.30                 
                     
17  Tyra Mrtensson  2006    179  41.58        1:30.22   
  Simklubben Hajen  1:29.34                 
                     
18  Elin Jannasch  2005    174  43.93        1:31.16   
  Simklubben Poseidon  1:41.31                 
                     
19  Rebecka Agardh  2007    158  42.97        1:34.02   
  Simklubben Hajen                   
                     
20  Ella Zetterstrm  2005    141  45.60        1:37.70   
  Simklubben Poseidon  1:36.90                 
                     
21  Helin Barak  2006    129  45.02        1:40.57   
  Simklubben Poseidon                   
                     
22  Teodora Stankovic  2005    125  46.65        1:41.74   
  Simklubben Poseidon  1:33.30                 
                     
23  Anna Gutenwik  2008    119  47.30        1:43.28   
  Simklubben Hajen  1:49.42                 
                     
24  Emelie Andersson  2007    107  50.64        1:47.18   
  Simsllskapet Iden  1:53.40                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:58 
 
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:02   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 9, 100m Freestyle Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Lucas Bontidean  2005    272  32.42        1:09.33   
  Simklubben Poseidon  1:09.64                 
                     
Axel Gladher  2006    199  34.08        1:16.88   
  Karlskrona Simsllskap  1:16.40                 
                     
Anton Persson  2006    194  35.72        1:17.59   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:16.71                 
                     
Wille Palm  2005    177  38.47        1:20.03   
  Helsingborgs Simsllskap  1:18.02                 
                     
Filip Lnnerfors  2006    167  38.75        1:21.50   
  Simklubben Poseidon  1:19.89                 
                     
Marcus Bengtsson  2005    166  38.84        1:21.68   
  Simklubben Poseidon  1:21.11                 
                     
Alfred Pettersson  2005    161  39.41        1:22.44   
  Simklubben Poseidon  1:24.96                 
                     
Mns Ekstrm  2006    157  38.47        1:23.18   
  Simklubben Poseidon  1:20.40                 
                     
Martin Pettersson  2005    151  41.41        1:24.28   
  Simklubben Poseidon  1:25.51                 
                     
10  Filip Andrn  2006    129  41.62        1:28.72   
  Simklubben Hajen                   
                     
11  Elias Albrektsson  2006    118  43.16        1:31.56   
  Simsllskapet Iden  1:33.37                 
                     
12  Marius Holmberg  2006    99  43.19        1:37.07   
  Simklubben Poseidon  1:42.04                 
                     
13  Emil Odn  2005    58  48.82        1:55.87   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vide Sandberg  2007              DNF   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Casper Kristensen  2005              DSQ   
  Simsllskapet Iden  1:08.67                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:02 
 
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:30   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 10, 200m Backstroke Woman -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Elsa Bitzn  2003    468  35.98  1:14.89  1:54.52    2:33.54   
  Simklubben Hajen  2:39.28                 
                     
Hannah Fritz  2003    426  37.19  1:16.79  1:58.14    2:38.40   
  Simklubben Laxen  2:40.24                 
                     
Ella Jeppsson  2003    412  37.14  1:17.50  1:58.95    2:40.21   
  Simklubben Hajen  2:42.06                 
                     
Cornelia Bernspng  2003    385  37.17  1:18.28  2:01.33    2:43.89   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:50.75                 
                     
Ida Nordberg  2006    380  38.05  1:19.36  2:01.98    2:44.52   
  Simklubben Poseidon  2:46.06                 
                     
Freja Werker  2003    371  38.30  1:20.02  2:02.75    2:45.80   
  Simklubben Hajen  2:48.75                 
                     
Alice Tufvesson  2003    368  38.98  1:20.28  2:03.57    2:46.29   
  Hgans Simsllskap  2:39.54                 
                     
Vanessa Johansson  2006    326  40.79  1:25.80  2:10.83    2:53.18   
  Simklubben Poseidon  2:57.42                 
                     
Clara Huston  2003    324  39.49  1:23.13  2:08.29    2:53.55   
  Simklubben Hajen  2:46.04                 
                     
10  Julia Andersson  2003    323  40.11  1:24.37  2:10.10    2:53.71   
  Hgans Simsllskap  2:53.63                 
                     
11  Sofia Hake  2003    322  40.01  1:24.23  2:09.91    2:53.91   
  Simklubben Poseidon  2:56.50                 
                     
12  Ida Holst Gerlv  2004    258  44.76  1:31.56  2:20.76    3:07.08   
  Hgans Simsllskap                   
                     
13  Gabriella Mattsson  2004    250  44.48  1:33.22  2:22.89    3:09.17   
  Hgans Simsllskap                   
                     
14  Emelie Stridh  2004    238  44.41  1:32.83  2:23.64    3:12.35   
  Simklubben Poseidon  3:13.48                 
                     
15  Sigrid Argenius  2003    237  42.30  1:31.73  2:22.99    3:12.42   
  Karlskrona Simsllskap  3:21.51                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:30 
 
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:42   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 11, 200m Backstroke Man -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
William Bevrus  2003    393  32.89  1:09.19  1:46.87    2:24.17   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:36.77                 
                     
Gabriel Agardh  2003    360  34.46  1:11.79  1:50.44    2:28.48   
  Simklubben Hajen  2:33.06                 
                     
Alan Jovic  2004    359  33.99  1:11.45  1:50.53    2:28.53   
  Helsingborgs Simsllskap  2:30.81                 
                     
Joel Henriksson  2003    356  34.96  1:12.33  1:50.71    2:28.94   
  Simklubben Poseidon  2:27.38                 
                     
Nils Tired  2003    340  35.28  1:13.71  1:53.02    2:31.23   
  Simklubben Poseidon  2:35.01                 
                     
Viktor Wiberg  2003    307  33.88  1:12.49  1:55.44    2:36.56   
  Helsingborgs Simsllskap  2:34.61                 
                     
Olle Olsson  2004    294  35.48  1:16.08  1:58.17    2:38.82   
  Helsingborgs Simsllskap  2:43.51                 
                     
Melvin Malm  2004    289  37.27  1:16.77  1:58.08    2:39.64   
  Simklubben Poseidon  2:46.97                 
                     
Lucas Bontidean  2005    242  39.17  1:22.84  2:06.95    2:49.49   
  Simklubben Poseidon  2:54.74                 
                     
10  Daniel Alim  2003    235  38.68  1:21.74  2:07.64    2:51.09   
  Simklubben Poseidon  3:06.39                 
                     
11  Kasper Nygren  2004    233  40.97  1:24.15  2:08.94    2:51.58   
  Helsingborgs Simsllskap  2:46.81                 
                     
12  Anton Persson  2006    213  41.98  1:26.77  2:12.58    2:56.85   
  Kappsimningsklubben Karpen  3:00.42                 
                     
13  Elias Lfstrm  2004    210  41.54  1:25.79  2:11.47    2:57.59   
  Simklubben Poseidon  3:04.02                 
                     
14  Edvard Levau  2004    188  43.49  1:30.76  2:19.37    3:04.19   
  Simklubben Poseidon  3:29.03                 
                     
15  Elias af Trampe  2004    183  42.50  1:28.93  2:18.00    3:05.94   
  Simklubben Poseidon  3:10.32                 
                     
16  Olle Zetterstrm  2003    156  46.65  1:36.94  2:27.33    3:16.02   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Christoffer Cimbritz  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:42 
 
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:51   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 12, 200m Backstroke Woman 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Ida Rosenius  2000    530  35.39  1:13.01  1:50.60    2:27.28   
  Karlskrona Simsllskap  2:28.30                 
                     
Ida Widn  2001    521  35.11  1:12.78  1:50.65    2:28.16   
  Hgans Simsllskap  2:24.35                 
                     
Emilia Rnningdal  2002    483  35.68  1:14.27  1:52.52    2:31.96   
  S71  2:26.18                 
                     
Linn Rosenius  2002    468  35.62  1:14.01  1:53.42    2:33.46   
  Karlskrona Simsllskap  2:27.89                 
                     
Moa Karlsson  2002    433  36.95  1:16.61  1:57.36    2:37.51   
  S71  2:33.63                 
                     
Elin Melin  2000    429  36.18  1:15.52  1:57.47    2:38.04   
  Simklubben Poseidon  2:35.45                 
                     
Amanda Bjrkman  2001    390  36.55  1:16.53  1:59.54    2:43.07   
  Simklubben Poseidon  2:29.61                 
                     
Isabelle Bengtsson  2002    375  39.09  1:20.37  2:02.62    2:45.20   
  Simklubben Poseidon  2:39.43                 
                     
Jennie Johansson  2001    330  38.48  1:21.81  2:07.25    2:52.45   
  Klippans Simsllskap  2:49.99                 
                     
10  Agnes Delen Abrahamsson  2002    320  40.69  1:24.03  2:09.30    2:54.16   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:49.71                 
                     
11  Matilda Carlberg  2002    308  40.91  1:25.70  2:11.59    2:56.45   
  Simklubben Poseidon  2:59.79                 
                     
Emma Ljungcrantz  2001              DSQ   
  Karlskrona Simsllskap  2:36.18                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:51 
 
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:53   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 13, 200m Backstroke Man 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jesper Olsson  1998    441  33.52  1:08.73  1:44.41    2:18.67   
  Simklubben Poseidon  2:16.82                 
                     
Gerg Nagy  1995    423  32.07  1:07.80  1:44.54    2:20.63   
  Simklubben Poseidon  2:16.89                 
                     
Philip Rantzow  1999    379  32.88  1:08.73  1:46.80    2:25.91   
  S71  2:29.35                 
                     
Emil Pettersson  2002    347  35.39  1:13.59  1:52.60    2:30.23   
  Simklubben Poseidon  2:34.69                 
                     
David Sandstrm  2002    345  36.29  1:15.56  1:53.99    2:30.54   
  Helsingborgs Simsllskap                   
                     
Oscar Elfers  2002    326  35.85  1:15.02  1:54.84    2:33.46   
  Helsingborgs Simsllskap  2:36.99                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:53 
 
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  20:05   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Poseidon Mix Lag 1  2004              4:49.11   
  Simklubben Poseidon                   
  Vanessa Johansson  2006      28.84        28.84   
  Nils Tired  2003      29.62        58.46   
  Elin Melin  2000      32.36        1:30.82   
  Gustav stlund  2000      25.08        1:55.90   
  Hanna Bergman  2001      28.11        2:24.01   
  Axel Hrestrand  2002      27.52        2:51.53   
  Ditte Oredsson  2003      30.29        3:21.82   
  Lucas Bontidean  2005      27.99        3:49.81   
        29.45        4:19.26   
        29.85        4:49.11   
                     
Karlskrona Mix              4:55.75   
  Karlskrona Simsllskap                   
  Axel Gladher  2006      30.30        30.30   
  Siri Lindn  2005      28.30        58.60   
  Marcus Barkrot  2002      28.62        1:27.22   
  Tea Gladher  2000      27.90        1:55.12   
  Jakob Werner  2000      32.07        2:27.19   
  Ella Simander  2002      27.67        2:54.86   
  Axel Auer  2003      31.90        3:26.76   
  Bodil Zettervall  2007      29.58        3:56.34   
        28.40        4:24.74   
        31.01        4:55.75   
                     
Hs Mix [2003] Lag 1  2003              4:56.10   
  Helsingborgs Simsllskap  4:48.48                 
  Bea Sprung  2005      27.75        27.75   
  William Lundblad  2004      28.61        56.36   
  Tyra Littorin  2004      31.52        1:27.88   
  Oscar Elfers  2002      28.78        1:56.66   
  Angelina Agrell  2003      31.77        2:28.43   
  David Sandstrm  2002      28.78        2:57.21   
  Ellen Rosdahl  2002      32.35        3:29.56   
  Wille Palm  2005      27.22        3:56.78   
        28.58        4:25.36   
        30.74        4:56.10   
                     
SK Hajen  1971              5:04.10   
  Simklubben Hajen  5:10.50                 
  Filip Andrn  2006      31.27        31.27   
  Elin Lackegrd  2000      28.89        1:00.16   
  Gabriel Agardh  2003      32.32        1:32.48   
  Sara Nobrell  2002      29.22        2:01.70   
  Rickard Wemln  2000      32.94        2:34.64   
  Ella Jeppsson  2003      27.79        3:02.43   
  Mns Burmester-Lysell  2004      32.06        3:34.49   
  Julia Henriksson  2005      30.02        4:04.51   
        30.40        4:34.91   
        29.19        5:04.10   
                     
Poseidon Mix Lag 3  2005              5:10.96   
  Simklubben Poseidon                   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      29.74        29.74   
  Joel Henriksson  2003      29.51        59.25   
  Mary Lagoguez  2001      32.82        1:32.07   
  Alexander Dahln  1999      27.19        1:59.26   
  Sara Jendbro  2000      28.94        2:28.20   
  Daniel Li  2002      30.81        2:59.01   
  Mira Sandberg  2004      34.31        3:33.32   
  Filip Lnnerfors  2006      29.15        4:02.47   
        32.69        4:35.16   
        35.80        5:10.96   
                     
Poseidon Mix Lag 2  2003              5:13.62   
  Simklubben Poseidon                   
  Ida Nordberg  2006      32.30        32.30   
  Melvin Malm  2004      31.04        1:03.34   
  Amanda Bjrkman  2001      35.34        1:38.68   
  Gerg Nagy  1995      26.81        2:05.49   
  Jenny Le  2000      31.78        2:37.27   
  Pontus Hake  2001      30.61        3:07.88   
  Sofia Lund  2003      34.52        3:42.40   
  Mns Ekstrm  2006      27.81        4:10.21   
        31.02        4:41.23   
        32.39        5:13.62   
                     
Poseidon Mix Lag 4  2003              5:15.57   
  Simklubben Poseidon                   
  Linnea Costa Caesar  2006      33.45        33.45   
  Elias Lfstrm  2004      31.63        1:05.08   
  Isabelle Bengtsson  2002      34.79        1:39.87   
  Victor Bergstrand  2000      26.07        2:05.94   
  Elin Moberg  1999      28.67        2:34.61   
  Emil Pettersson  2002      32.09        3:06.70   
  Boel Bergquist  2003      34.54        3:41.24   
  Alfred Pettersson  2005      30.71        4:11.95   
        31.72        4:43.67   
        31.90        5:15.57   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:05 
 
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  09:10   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 15, 200m Medley Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Magdalena Kuras  1988    627  30.24  1:06.98  1:48.60    2:22.37   
  Simklubben Triton  2:23.66                 
                     
Ida Rosenius  2000    568  32.26  1:10.66  1:53.02    2:27.13   
  Karlskrona Simsllskap  2:24.54                 
                     
Klara Juliusson  1997    567  32.53  1:11.55  1:52.03    2:27.20   
  Hgans Simsllskap  2:23.32                 
                     
Sara Jendbro  2000    505  33.91  1:13.19  1:56.19    2:33.00   
  Simklubben Poseidon  2:28.58                 
                     
Jenny Le  2000    458  34.94  1:17.79  2:02.04    2:38.02   
  Simklubben Poseidon  2:38.04                 
                     
Felicia Huynh  2000    454  32.08  1:12.25  1:58.30    2:38.47   
  S71  2:27.86                 
                     
Thelma Jhncke  1999    407  34.11  1:16.05  2:04.18    2:44.31   
  Hgans Simsllskap  2:39.19                 
                     
Sanna Westerberg  1998    374  32.83  1:15.06  2:05.88    2:49.03   
  Karlskrona Simsllskap  2:42.96                 
                     
Tea Gladher  2000              DNF   
  Karlskrona Simsllskap  2:25.23                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:10 
 
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  09:14   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 16, 200m Medley Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jesper Olsson  1998    512  29.31  1:04.60  1:46.20    2:16.95   
  Simklubben Poseidon  2:14.86                 
                     
Erik Juliusson  1998    463  29.80  1:06.72  1:45.66    2:21.61   
  Hgans Simsllskap  2:23.06                 
                     
Sebastian Bergenzaun  1991    459  28.48  1:05.92  1:49.41    2:22.09   
  Simklubben Poseidon  2:12.43                 
                     
Philip Rantzow  1999    436  29.40  1:05.82  1:49.25    2:24.54   
  S71  2:25.30                 
                     
Alexander Dahln  1999    403  29.30  1:06.33  1:52.42    2:28.40   
  Simklubben Poseidon  2:23.74                 
                     
Alexander Waldo  1998    403  32.16  1:12.23  1:54.51    2:28.42   
  Simklubben Poseidon  2:26.10                 
                     
Linus Ljunghusen  2000    395  29.90  1:13.61  1:55.82    2:29.35   
  Simklubben Poseidon  2:25.14                 
                     
Rickard Wemln  2000    390  31.37  1:10.68  1:51.69    2:29.94   
  Simklubben Hajen  2:22.53                 
                     
Viktor Carlsson  2000    388  29.79  1:09.27  1:53.46    2:30.22   
  Karlskrona Simsllskap  2:38.70                 
                     
10  Jakob Werner  2000    377  31.41  1:09.91  1:56.09    2:31.67   
  Karlskrona Simsllskap  2:35.72                 
                     
11  Simon Ljungbeck  2000    360  31.94  1:12.15  1:56.27    2:34.04   
  Simsllskapet Iden  2:36.48                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:14 
 
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  09:32   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 17, 200m Medley Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Emilia Rnningdal  2002    628  30.70  1:07.81  1:49.04    2:22.30   
  S71  2:21.82                 
                     
Hanna Bergman  2001    554  30.43  1:10.24  1:53.70    2:28.33   
  Simklubben Poseidon  2:21.84                 
                     
Ella Laurn  2001    523  32.45  1:12.18  1:55.90    2:31.23   
  Simklubben Hajen  2:31.99                 
                     
Linna Persson  2002    503  32.17  1:11.68  1:56.47    2:33.21   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:25.84                 
                     
Mary Lagoguez  2001    471  32.63  1:14.36  2:01.53    2:36.54   
  Simklubben Poseidon  2:35.18                 
                     
Moa Karlsson  2002    466  35.48  1:15.57  2:02.47    2:37.07   
  S71  2:35.41                 
                     
Emilia Olsson  2002    459  35.19  1:16.09  1:59.55    2:37.87   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:36.04                 
                     
Sara Kjellns  2002    445  34.75  1:17.25  2:01.26    2:39.60   
  Helsingborgs Simsllskap  2:37.84                 
                     
Ellen Rosdahl  2002    443  32.79  1:17.22  2:03.03    2:39.79   
  Helsingborgs Simsllskap  2:34.82                 
                     
10  Clara Aronsson  2002    433  33.36  1:15.12  2:03.76    2:40.98   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:35.97                 
                     
11  Telma Maltesj  2002    421  35.58  1:19.88  2:05.57    2:42.49   
  Helsingborgs Simsllskap  2:40.87                 
                     
12  Julia Larsson  2002    370  35.77  1:17.84  2:08.62    2:49.65   
  Simklubben Hajen  2:47.04                 
                     
13  Tove Lindn  2002    349  35.80  1:21.13  2:12.31    2:52.98   
  Karlskrona Simsllskap  2:50.39                 
                     
14  Matilda Carlberg  2002    305  39.46  1:24.59  2:20.60    3:01.00   
  Simklubben Poseidon  3:01.29                 
                     
15  Arianna Bardelli  2002    291  37.20  1:27.53  2:25.04    3:03.78   
  Hgans Simsllskap  3:07.66                 
                     
16  Alma Lindberg  2002    276  37.60  1:27.67  2:21.50    3:07.09   
  Simklubben Poseidon  3:01.61                 
                     
Tufva Alexandersson  2002              DSQ   
  Karlskrona Simsllskap  3:04.16                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:32 
 
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  09:35   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 18, 200m Medley Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
David Sandstrm  2002    413  31.72  1:10.88  1:55.04    2:27.17   
  Helsingborgs Simsllskap  2:29.00                 
                     
Oscar Elfers  2002    380  32.54  1:12.07  1:57.46    2:31.35   
  Helsingborgs Simsllskap  2:29.90                 
                     
Pascal Bjrkman  2001    373  31.89  1:11.10  1:56.32    2:32.19   
  Simklubben Poseidon  2:26.61                 
                     
Daniel Li  2002    359  33.06  1:12.95  1:57.40    2:34.15   
  Simklubben Poseidon  2:34.48                 
                     
Emil Pettersson  2002    347  33.11  1:11.89  1:59.08    2:35.88   
  Simklubben Poseidon  2:37.49                 
                     
Axel Hrestrand  2002    335  31.20  1:13.26  2:03.62    2:37.75   
  Simklubben Poseidon  2:32.56                 
                     
Dennis Micin  2002    263  32.95  1:17.43  2:13.61    2:51.07   
  Karlskrona Simsllskap  2:56.22                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:35 
 
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  09:53   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 19, 200m Medley Woman 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Emilia Nordn  2003    509  32.56  1:10.49  1:58.58    2:32.59   
  Helsingborgs Simsllskap  2:31.74                 
                     
Tyra Littorin  2004    502  32.56  1:11.30  1:58.49    2:33.28   
  Helsingborgs Simsllskap  2:31.99                 
                     
Nina Podric  2004    489  32.82  1:11.99  1:57.84    2:34.67   
  Helsingborgs Simsllskap  2:36.17                 
                     
Elsa Bitzn  2003    486  35.38  1:14.43  1:59.11    2:34.92   
  Simklubben Hajen  2:36.99                 
                     
Olivia Hansson  2003    485  33.26  1:15.74  2:01.05    2:35.03   
  Kiviks Simklubb  2:34.46                 
                     
Angelina Agrell  2003    472  31.36  1:11.26  2:00.99    2:36.45   
  Helsingborgs Simsllskap  2:41.43                 
                     
Alicia Johansson  2003    446  33.98  1:14.76  2:02.99    2:39.39   
  Helsingborgs Simsllskap  2:32.66                 
                     
Boel Bergquist  2003    444  33.97  1:14.83  2:01.70    2:39.63   
  Simklubben Poseidon  2:41.00                 
                     
Thea Dahlqvist  2003    431  35.01  1:17.84  2:02.07    2:41.22   
  Simklubben Hajen  2:47.82                 
                     
10  Ella Gutenwik  2004    421  35.54  1:17.11  2:06.59    2:42.59   
  Simklubben Hajen  2:41.18                 
                     
11  Ditte Oredsson  2003    408  33.68  1:16.42  2:06.71    2:44.28   
  Simklubben Poseidon  2:36.73                 
                     
12  Julia Olsson  2004    403  34.97  1:16.67  2:06.86    2:44.93   
  Kiviks Simklubb  2:39.98                 
                     
13  Karla Stjepanetic  2003    390  35.22  1:20.39  2:09.70    2:46.66   
  Helsingborgs Simsllskap  2:42.56                 
                     
14  Thea Brnjes  2004    389  35.73  1:21.12  2:11.05    2:46.86   
  Kiviks Simklubb  2:45.02                 
                     
15  Alice Tufvesson  2003    387  35.35  1:17.85  2:08.33    2:47.21   
  Hgans Simsllskap  2:39.26                 
                     
16  Hanna Pettersson  2003    383  34.97  1:17.64  2:08.18    2:47.67   
  Helsingborgs Simsllskap  2:43.69                 
                     
17  Kornelia Pavlovic  2004    382  35.58  1:18.13  2:08.05    2:47.83   
  Helsingborgs Simsllskap  2:56.64                 
                     
18  Julia Andersson  2003    373  36.90  1:22.72  2:10.63    2:49.28   
  Hgans Simsllskap  2:46.30                 
                     
19  Filippa Philipsson Eriksson  2003    368  37.18  1:21.55  2:08.96    2:49.96   
  Helsingborgs Simsllskap  3:01.20                 
                     
20  Michaela Ruzic  2003    360  36.58  1:23.04  2:11.49    2:51.21   
  S71  2:51.58                 
                     
21  Lova Persson  2004    359  37.36  1:23.37  2:12.50    2:51.33   
  Simklubben Hajen  2:54.30                 
                     
22  Alma Mrtensson  2004    352  38.30  1:21.97  2:11.52    2:52.51   
  Simklubben Hajen  2:51.51                 
                     
23  Anna Twedberg  2003    331  38.74  1:23.30  2:14.18    2:56.02   
  Simklubben Poseidon  3:06.77                 
                     
24  Alva Stenebo  2003    309  38.33  1:23.76  2:20.23    3:00.20   
  S71  3:04.00                 
                     
25  Cecilia Pettersson  2003    308  34.76  1:23.22  2:17.25    3:00.30   
  Helsingborgs Simsllskap  2:59.37                 
                     
26  Julia Rieschel  2003    301  41.12  1:25.66  2:19.30    3:01.77   
  Simklubben Poseidon  2:54.55                 
                     
27  Johanna Hofvendahl  2004    297  40.11  1:26.31  2:19.90    3:02.59   
  Helsingborgs Simsllskap  3:05.81                 
                     
28  Thea Greco  2004    295  37.55  1:25.21  2:21.36    3:03.01   
  Karlskrona Simsllskap  2:59.34                 
                     
29  Olivia Pantzar  2004    293  41.05  1:26.10  2:18.86    3:03.33   
  Simklubben Hajen  2:53.81                 
                     
30  Svea Raihle  2004    291  39.87  1:27.20  2:20.03    3:03.85   
  Helsingborgs Simsllskap  2:55.53                 
                     
31  Ida Holst Gerlv  2004    288  42.37  1:30.81  2:24.20    3:04.48   
  Hgans Simsllskap  3:10.73                 
                     
32  Olivia Olsson  2004    281  40.05  1:32.74  2:22.92    3:05.87   
  Simklubben Poseidon  3:09.03                 
                     
33  Victoria Johansson  2004    269  39.32  1:30.90  2:25.68    3:08.61   
  Helsingborgs Simsllskap  3:14.18                 
                     
34  Gabriella Mattsson  2004    250  43.62  1:32.50  2:29.54    3:13.27   
  Hgans Simsllskap  3:47.94                 
                     
35  Sigrid Argenius  2003    238  44.80  1:34.03  2:34.23    3:16.62   
  Karlskrona Simsllskap  3:18.28                 
                     
36  Olivia Skld  2004    220  43.36  1:35.98  2:34.90    3:21.70   
  S71  3:34.26                 
                     
37  Emelie Stridh  2004    217  47.00  1:38.98  2:34.14    3:22.74   
  Simklubben Poseidon  3:26.04                 
                     
38  Mira Sandberg  2004    196  45.52  1:38.79  2:38.46    3:29.52   
  Simklubben Poseidon  3:29.03                 
                     
Alice Persson  2003              DSQ   
  Helsingborgs Simsllskap  2:32.31                 
                     
Saga Extergren  2004              DSQ   
  Helsingborgs Simsllskap  3:05.36                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:53 
 
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:07   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 20, 200m Medley Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Axel Auer  2003    483  29.00  1:05.26  1:47.61    2:19.72   
  Karlskrona Simsllskap  2:17.61                 
                     
Henning Cederlund  2003    421  31.55  1:08.52  1:53.83    2:26.27   
  Helsingborgs Simsllskap  2:27.27                 
                     
Simon Persson  2003    408  30.81  1:10.02  1:51.65    2:27.80   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:29.15                 
                     
Noah Malmgren  2004    391  31.98  1:11.22  1:54.75    2:29.82   
  S71  2:31.20                 
                     
Vlad Lupu  2003    374  32.87  1:13.46  1:56.13    2:32.03   
  Helsingborgs Simsllskap  2:33.94                 
                     
Oliver Kock  2003    372  31.15  1:12.87  1:56.75    2:32.40   
  Helsingborgs Simsllskap  2:38.71                 
                     
Nils Tired  2003    370  31.97  1:10.38  1:55.85    2:32.70   
  Simklubben Poseidon  2:34.41                 
                     
Alan Jovic  2004    366  32.75  1:11.05  1:56.92    2:33.22   
  Helsingborgs Simsllskap  2:34.58                 
                     
Joel Henriksson  2003    365  33.39  1:10.51  1:55.19    2:33.36   
  Simklubben Poseidon  2:29.42                 
                     
10  Hannes Wrenne  2004    359  32.09  1:13.91  1:56.72    2:34.23   
  Karlskrona Simsllskap  2:35.77                 
                     
11  Melvin Malm  2004    352  33.44  1:13.18  2:00.11    2:35.24   
  Simklubben Poseidon  2:40.30                 
                     
12  Kalle Edelhamre  2003    351  34.24  1:15.59  1:57.31    2:35.34   
  Helsingborgs Simsllskap  2:39.60                 
                     
13  Oscar Nordstrm  2003    349  30.80  1:09.89  1:58.54    2:35.61   
  Kiviks Simklubb  2:40.19                 
                     
14  Niels Kwant  2003    318  32.20  1:14.26  2:01.12    2:40.52   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:41.78                 
                     
15  Olle Olsson  2004    315  34.67  1:15.61  2:04.84    2:41.02   
  Helsingborgs Simsllskap  2:47.41                 
                     
16  Viktor Wiberg  2003    315  33.28  1:12.36  2:01.92    2:41.04   
  Helsingborgs Simsllskap  2:36.72                 
                     
17  Gabriel Agardh  2003    312  35.71  1:15.22  2:05.83    2:41.53   
  Simklubben Hajen  2:47.56                 
                     
18  Adam Juliusson  2004    302  35.63  1:18.32  2:06.06    2:43.30   
  Helsingborgs Simsllskap  2:47.70                 
                     
19  Mns Burmester-Lysell  2004    285  36.67  1:18.61  2:08.15    2:46.52   
  Simklubben Hajen  2:51.06                 
                     
20  Malte Laurn  2004    273  38.98  1:22.95  2:09.66    2:48.80   
  Simklubben Hajen  2:46.03                 
                     
21  Carl Elmer  2003    266  38.53  1:20.92  2:13.79    2:50.32   
  Simklubben Poseidon  2:54.89                 
                     
22  Daniel Alim  2003    266  35.78  1:18.81  2:06.31    2:50.35   
  Simklubben Poseidon  3:09.64                 
                     
23  Jakob Lindskoug  2004    261  34.00  1:20.37  2:09.90    2:51.47   
  Simklubben Poseidon  2:54.52                 
                     
24  Axel Sandberg  2004    251  38.55  1:24.83  2:15.44    2:53.79   
  Simklubben Poseidon  3:01.52                 
                     
25  Elias af Trampe  2004    237  37.48  1:23.81  2:16.63    2:57.12   
  Simklubben Poseidon  3:02.14                 
                     
26  Simon Myrvold  2003    218  37.65  1:26.30  2:17.90    3:01.96   
  Simklubben Poseidon  3:01.37                 
                     
27  Eimantas Erlandsson  2003    205  40.15  1:29.07  2:22.03    3:05.81   
  Hgans Simsllskap  3:31.81                 
                     
28  Joel Bergstrand  2003    196  41.13  1:29.38  2:28.99    3:08.58   
  Simklubben Poseidon  3:03.74                 
                     
29  Ville Nordqvist  2004    182  44.83  1:36.07  2:30.52    3:13.11   
  S71  3:40.24                 
                     
Edvard Levau  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon  3:08.67                 
                     
Edvin Dahln  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon  3:36.03                 
                     
Ivan Sivolov  2003              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:49.01                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:07 
 
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:28   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 21, 100m Medley Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Liv Bexell  2005    424  34.71        1:15.39   
  Helsingborgs Simsllskap  1:15.54                 
                     
Alva Landlv  2005    396  36.07        1:17.12   
  Helsingborgs Simsllskap  1:16.31                 
                     
Julia Henriksson  2005    391  35.13        1:17.48   
  Simklubben Hajen  1:22.56                 
                     
Siri Lindn  2005    383  35.94        1:17.98   
  Karlskrona Simsllskap  1:16.74                 
                     
Hildur Andersson  2005    375  35.84        1:18.57   
  Helsingborgs Simsllskap  1:17.71                 
                     
Bea Sprung  2005    374  35.36        1:18.61   
  Helsingborgs Simsllskap  1:20.30                 
                     
Izabelle Agrell  2006    361  36.96        1:19.54   
  Helsingborgs Simsllskap  1:22.65                 
                     
Vanessa Johansson  2006    359  36.87        1:19.69   
  Simklubben Poseidon  1:20.05                 
                     
Vega Vollmer  2005    359  36.64        1:19.69   
  Helsingborgs Simsllskap  1:20.31                 
                     
10  Natasha Olsson  2005    353  37.24        1:20.12   
  Helsingborgs Simsllskap  1:22.03                 
                     
11  Sofia Frisk  2005    352  38.71        1:20.26   
  Helsingborgs Simsllskap  1:21.38                 
                     
12  Filippa Bremer  2005    342  37.61        1:20.98   
  Helsingborgs Simsllskap  1:25.13                 
                     
13  Ebba Jnsson  2005    331  37.65        1:21.90   
  Helsingborgs Simsllskap  1:21.39                 
                     
14  Ida Nordberg  2006    327  38.10        1:22.21   
  Simklubben Poseidon  1:21.01                 
                     
15  Amanda Jlminger  2005    307  38.62        1:23.98   
  Helsingborgs Simsllskap  1:24.91                 
                     
16  Johanna Andersson Medhanie  2005    286  39.37        1:25.96   
  Simklubben Poseidon  1:29.67                 
                     
17  Alice Bitzn  2006    273  39.09        1:27.30   
  Simklubben Hajen  1:28.16                 
                     
18  Veronika Ruzic  2006    267  40.16        1:27.93   
  S71  1:25.82                 
                     
19  Agnes Strand  2005    232  42.20        1:32.10   
  Helsingborgs Simsllskap  1:36.26                 
                     
20  Linnea Costa Caesar  2006    212  46.47        1:35.00   
  Simklubben Poseidon  1:34.92                 
                     
21  Julia Brur  2007    204  44.88        1:36.14   
  Simklubben Hajen  1:39.67                 
                     
22  Bodil Zettervall  2007    196  43.25        1:37.53   
  Karlskrona Simsllskap  1:44.27                 
                     
23  Tyra Mrtensson  2006    183  45.44        1:39.73   
  Simklubben Hajen  1:43.65                 
                     
24  Anna Contis Pavel  2006    182  44.62        1:39.86   
  Simklubben Hajen  1:39.91                 
                     
25  Hedda Toth  2007    178  45.87        1:40.68   
  Simklubben Poseidon  1:42.10                 
                     
26  Rebecka Agardh  2007    163  47.44        1:43.71   
  Simklubben Hajen  1:45.79                 
                     
27  Anna Gutenwik  2008    155  49.49        1:45.32   
  Simklubben Hajen  1:56.97                 
                     
28  Linnea Sjholm  2007    147  47.60        1:47.24   
  Simsllskapet Iden  1:54.89                 
                     
29  Anna Markenlv  2005    140  49.51        1:48.98   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Patrisia Lindn  2005              DNF   
  Helsingborgs Simsllskap                   
                     
Amanda Blomkvist  2007              DSQ   
  Simsllskapet Iden  1:28.68                 
                     
Cecila Lng Rune  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:46.17                 
                     
Elin Jannasch  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lovisa Gisselsson  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:48.76                 
                     
Saga Rnnmar  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:11.10                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:28 
 
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:37   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 22, 100m Medley Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Felix Tjrnberg  2005    364  33.02        1:10.95   
  Helsingborgs Simsllskap  1:10.80                 
                     
Lucas Bontidean  2005    269  35.92        1:18.39   
  Simklubben Poseidon  1:23.00                 
                     
Casper Kristensen  2005    239  37.10        1:21.58   
  Simsllskapet Iden  1:34.41                 
                     
Axel Rydstrm  2005    213  39.18        1:24.80   
  Simklubben Poseidon  1:32.44                 
                     
Malte Svensson  2005    206  39.29        1:25.72   
  Helsingborgs Simsllskap  1:26.40                 
                     
Axel Gladher  2006    197  41.28        1:26.96   
  Karlskrona Simsllskap  1:28.09                 
                     
Marcus Bengtsson  2005    163  43.90        1:32.59   
  Simklubben Poseidon  1:34.51                 
                     
Wille Palm  2005    162  42.96        1:32.78   
  Helsingborgs Simsllskap  1:31.27                 
                     
Alfred Pettersson  2005    160  40.88        1:33.15   
  Simklubben Poseidon  1:44.94                 
                     
10  Axel Carlius  2006    158  41.84        1:33.54   
  Simklubben Poseidon  1:39.90                 
                     
11  Mns Ekstrm  2006    141  44.78        1:37.11   
  Simklubben Poseidon  1:38.57                 
                     
12  Jacob Hansson  2006    123  46.77        1:41.85   
  Simklubben Poseidon  1:36.24                 
                     
13  Pierrick Lagoguez  2006    107  50.23        1:46.40   
  Simklubben Poseidon  1:56.01                 
                     
14  Filip Skld  2006    81  51.85        1:57.01   
  S71  1:58.55                 
                     
David Hagander  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:39.31                 
                     
Elias Albrektsson  2006              DSQ   
  Simsllskapet Iden  1:43.62                 
                     
Martin Pettersson  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:37.83                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:37 
 
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:44   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 23, 50m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Magdalena Kuras  1988    760          25.46   
  Simklubben Triton  24.72                 
Ida Liljeqvist  1999    716          25.97   
  Hgans Simsllskap  26.03                 
Tea Gladher  2000    642          26.93   
  Karlskrona Simsllskap  26.52                 
Klara Juliusson  1997    584          27.79   
  Hgans Simsllskap  27.10                 
Felicia Huynh  2000    543          28.48   
  S71  27.63                 
Elin Melin  2000    542          28.49   
  Simklubben Poseidon  28.87                 
Elin Lackegrd  2000    516          28.97   
  Simklubben Hajen  28.22                 
Alice Bengtsson  2000    493          29.40   
  Kappsimningsklubben Karpen  29.78                 
Sanna Westerberg  1998    492          29.42   
  Karlskrona Simsllskap  29.85                 
10  Malin Svensson  1999    475          29.77   
  Simklubben Hajen  29.73                 
11  Thelma Jhncke  1999    473          29.81   
  Hgans Simsllskap  29.06                 
12  Jenny Le  2000    438          30.59   
  Simklubben Poseidon  29.84                 
13  Thea Aronsson  2000    436          30.63   
  Kappsimningsklubben Karpen  30.72                 
14  Heidi Winberg  1999    428          30.83   
  Hgans Simsllskap  30.33                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:44 
 
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 24, 50m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Gustav stlund  2000    600          24.01   
  Simklubben Poseidon  23.69                 
Nils Alberge  1994    553          24.67   
  Klippans Simsllskap  25.13                 
Alexander Trudov  1999    551          24.71   
  S71  24.22                 
Erik Juliusson  1998    513          25.30   
  Hgans Simsllskap  25.84                 
Gerg Nagy  1995    505          25.44   
  Simklubben Poseidon  24.60                 
Sebastian Bergenzaun  1991    498          25.55   
  Simklubben Poseidon  25.23                 
Jesper Olsson  1998    493          25.64   
  Simklubben Poseidon  24.92                 
Philip Rantzow  1999    488          25.72   
  S71  25.66                 
Johan Killman  1999    481          25.85   
  Hgans Simsllskap  26.01                 
10  Oscar Johansson  2000    479          25.88   
  Simklubben Poseidon  26.10                 
11  Viktor Carlsson  2000    461          26.21   
  Karlskrona Simsllskap  26.12                 
12  Alexander Waldo  1998    439          26.65   
  Simklubben Poseidon  26.25                 
13  Luke Postema  1995    438          26.66   
  Simklubben Poseidon  25.73                 
14  Jonathan Skog  2000    422          26.99   
  Klippans Simsllskap  26.65                 
15  Rickard Wemln  2000    410          27.26   
  Simklubben Hajen  27.05                 
16  Jakob Werner  2000    408          27.31   
  Karlskrona Simsllskap  27.35                 
17  Jacob Engstrm  2000    400          27.48   
  Hgans Simsllskap  27.98                 
18  Esbjrn Ohlsson  1996    383          27.89   
  Simsllskapet Iden  28.11                 
Simon Ljungbeck  2000              DNS   
  Simsllskapet Iden  27.41                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  26 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:47 
 
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  26 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  10:51   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 25, 50m Freestyle Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hanna Bergman  2001    652          26.80   
  Simklubben Poseidon  26.85                 
Emilia Rnningdal  2002    601          27.53   
  S71  27.04                 
Sara Nobrell  2002    569          28.03   
  Simklubben Hajen  27.66                 
Lisa Bengtsson  2002    552          28.32   
  Helsingborgs Simsllskap  28.17                 
Linna Persson  2002    541          28.52   
  Kappsimningsklubben Karpen  29.22                 
Clara Aronsson  2002    539          28.55   
  Kappsimningsklubben Karpen  28.64                 
Kajsa Norell Dahlqvist  2001    525          28.79   
  Hgans Simsllskap  27.89                 
Emma Ljungcrantz  2001    519          28.91   
  Karlskrona Simsllskap  28.77                 
Ebba Jlminger  2002    513          29.02   
  Helsingborgs Simsllskap  28.91                 
10  Ella Simander  2002    507          29.14   
  Karlskrona Simsllskap  28.98                 
11  Tove Lindn  2002    503          29.21   
  Karlskrona Simsllskap  28.82                 
12  Mary Lagoguez  2001    503          29.22   
  Simklubben Poseidon  28.45                 
13  Tilda Johansson  2002    479          29.70   
  Hgans Simsllskap  30.10                 
14  Moa Karlsson  2002    468          29.92   
  S71  29.69                 
15  Jennie Johansson  2001    463          30.03   
  Klippans Simsllskap  30.03                 
16  Linnea Dolmark  2002    461          30.07   
  Simklubben Hajen  30.42                 
16  Sara Kjellns  2002    461          30.07   
  Helsingborgs Simsllskap  30.57                 
18  Disa Gladher  2002    454          30.23   
  Karlskrona Simsllskap  29.51                 
19  Isabelle Bengtsson  2002    443          30.48   
  Simklubben Poseidon  30.28                 
20  Amanda Bjrkman  2001    438          30.58   
  Simklubben Poseidon  30.20                 
21  Ellen Rosdahl  2002    437          30.61   
  Helsingborgs Simsllskap  28.59                 
22  Telma Maltesj  2002    419          31.04   
  Helsingborgs Simsllskap  32.35                 
23  Tufva Alexandersson  2002    405          31.39   
  Karlskrona Simsllskap  31.00                 
24  Julia Larsson  2002    402          31.47   
  Simklubben Hajen  30.01                 
25  Arianna Bardelli  2002    400          31.53   
  Hgans Simsllskap  32.57                 
26  Matilda Carlberg  2002    347          33.07   
  Simklubben Poseidon  32.94                 
27  Alma Lindberg  2002    346          33.10   
  Simklubben Poseidon  33.53                 
28