2020-01-28   17:54:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2017    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  19:32   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 8, 4x100m Frisim Damer Sr, Finaler, Senior 
Sponsor: Lennarts Idrottspriser 
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 
SJ: Helsingborgs S (1900) 3:49.11 2016-07-06 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
FM: Spårvägen SF 3:45.02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Spårvägen SF  Spårvägen Simförening            3:47.81   
  Michelle Coleman  1993      26.04  54.01      54.01   
  Emma Sundstedt  1998      27.49  57.66      1:51.67   
  Emma Wahlström  1994      27.02  57.01      2:48.68   
  Malin Wallén  1997      28.03  59.13      3:47.81   
                     
Malmö KK  Malmö Kappsimningsklubb            3:48.77   
  Anna Grahovac  1999      28.48  59.16      59.16   
  Nathalie Lindborg  1991      26.31  55.62      1:54.78   
  Alba Forés  1998      27.32  58.31      2:53.09   
  Ida Lindborg  1994      26.38  55.68      3:48.77   
                     
Helsingborgs S  Helsingborgs Simsällskap            3:50.18   
  Louise Hansson  1996      26.54  54.98      54.98   
  Sophie Hansson  1998      26.94  57.47      1:52.45   
  Ronja Vikström  1996      28.13  59.46      2:51.91   
  Alicia Lundblad  2001      27.99  58.27      3:50.18   
                     
Linköpings ASS  Linköpings Allmänna SS            3:51.25   
  Rebecka Palm  1990      27.08  57.80      57.80   
  Emma Magnusson  1998      27.66  58.23      1:56.03   
  Sofia Henell  1997      27.23  57.30      2:53.33   
  Vilma Ekström  1994      27.48  57.92      3:51.25   
                     
Södertörns SS  Södertörns Simsällskap            3:53.10   
  Carin Klasson  1995      29.21  1:00.56      1:00.56   
  Sarah Sjöström  1993      25.26  52.48      1:53.04   
  Cassandra Engback  1999      28.56  1:00.23      2:53.27   
  Vilma Unnermark  1997      28.50  59.83      3:53.10   
                     
Jönköpings SS  Jönköpings Simsällskap            3:54.09   
  Alma Thormalm  1996      27.66  57.72      57.72   
  Hanna Eriksson  1999      27.96  58.66      1:56.38   
  Klara Thormalm  1998      27.61  59.16      2:55.54   
  Alice Müllern  1998      27.74  58.55      3:54.09   
                     
SK Neptun  Simklubben Neptun            3:56.50   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      28.60  59.20      59.20   
  Jaqueline Hippi  1996      27.92  58.61      1:57.81   
  Tiffani Segerbrand  1999      28.31  59.00      2:56.81   
  Laura Lajunen  1992      28.52  59.69      3:56.50   
                     
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap            3:57.31   
  Rebecka Gustafsson  1998      28.07  59.11      59.11   
  Carolina Jonsson  2002      28.44  1:00.48      1:59.59   
  Emma Sundstrand  2001      28.38  1:00.81      3:00.40   
  Alida Ramdén  1997      26.75  56.91      3:57.31   
                     
Jönköpings SS Lag 2  Jönköpings Simsällskap            3:58.35   
  Ebba Stillman  1996      28.99  1:00.12      1:00.12   
  Johanna Pettersson  1996      28.01  58.76      1:58.88   
  Maria Galic  1995      28.04  59.81      2:58.69   
  Annie Hegmegi  2003      28.24  59.66      3:58.35   
                     
10  Väsby SS  Väsby Simsällskap            3:58.58   
  Josefin Lindkvist  1993      27.45  58.46      58.46   
  Tova Andersson  2001      28.49  1:00.40      1:58.86   
  Anna Miram  1999      29.34  1:01.49      3:00.35   
  Nadja Salomonsson  1992      27.75  58.23      3:58.58   
                     
11  Järfälla S  Järfälla Simsällskap            3:59.67   
  Ida Eriksen  1997      28.68  59.54      59.54   
  Emma Rotstam  1998      28.37  59.77      1:59.31   
  Ebba Edbom  2002      28.67  1:00.64      2:59.95   
  Linnéa Sandh  2000      27.96  59.72      3:59.67   
                     
12  Eskilstuna SK  Eskilstuna Simklubb            4:00.56   
  Anna Eriksson  1999      28.08  58.96      58.96   
  Lisa Eriksson  1998      27.79  57.84      1:56.80   
  Rebecka Loikala  2000      29.20  1:02.32      2:59.12   
  Linnea Fundberg  1999      29.28  1:01.44      4:00.56   
                     
13  Skövde SS  Skövde Simsällskap            4:00.73   
  Nikki Brockmar  1999      28.83  1:00.22      1:00.22   
  Trine Forss  2003      28.04  59.76      1:59.98   
  Vera Fransson  2001      28.36  59.87      2:59.85   
  Ida Lövgren  2001      28.98  1:00.88      4:00.73   
                     
14  Sundsvalls SS  Sundsvalls Simsällskap            4:01.29   
  Gloria Muzito  2002      27.73  58.77      58.77   
  Lina Bergqvist  1998      29.49  1:00.90      1:59.67   
  Elise Öberg  2002      28.87  1:00.73      3:00.40   
  Wilma Persson  2001      28.97  1:00.89      4:01.29   
                     
15  SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            4:03.33   
  Rebecca Mattsson  1995      29.20  1:01.44      1:01.44   
  Mina Glenesk  1996      28.02  59.15      2:00.59   
  Christine Ekman  1994      28.13  59.92      3:00.51   
  Milana Salih  1997      29.81  1:02.82      4:03.33   
                     
16  Linköpings ASS Lag 2  Linköpings Allmänna SS            4:04.05   
  Christin Heina  1996      28.48  59.95      59.95   
  Caroline Palm  1992      27.57  58.90      1:58.85   
  Vera Karlsson  2003      29.95  1:03.93      3:02.78   
  Elin Gunnarsson  2002      28.22  1:01.27      4:04.05   
                     
17  Mölndals ASS  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:04.75   
  Ida Swegmark  2000      28.62  1:00.19      1:00.19   
  Linnéa Lundborg  2000      29.20  1:01.96      2:02.15   
  Johanna Åberg  1997      28.90  1:01.13      3:03.28   
  Malin Westman  1995      29.77  1:01.47      4:04.75   
                     
18  SK Triton  Simklubben Triton            4:05.20   
  Johanna Nilsson  1996      29.33  1:02.07      1:02.07   
  Alexandra Volkova  1996      28.62  1:01.33      2:03.40   
  Amanda Granborg  1999      29.88  1:03.17      3:06.57   
  Magdalena Kuras  1988      27.81  58.63      4:05.20   
                     
19  Helsingborgs S Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            4:06.83   
  Julia Stenhård  2000      30.06  1:02.88      1:02.88   
  Matilda Weiler  1998      28.39  59.20      2:02.08   
  Johanna Palmkvist  1999      29.50  1:01.84      3:03.92   
  Mari-Louise Tran  1997      29.68  1:02.91      4:06.83   
                     
20  Örebro SA  Örebro Simallians            4:09.07   
  Clara Momats  2000      29.41  1:03.29      1:03.29   
  Vera Rohlin Johansson  1995      27.89  59.50      2:02.79   
  Emma Cullberg  2002      28.80  1:04.03      3:06.82   
  Sandra Rääf  2000      29.10  1:02.25      4:09.07   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner