2020-01-28   17:15:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Försök) Senior - Officiell
Resultat Gren 31 (Försök) Senior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2017    Utskriftsdatum  03 juli 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Försök, Senior 
Sponsor: Anonova 
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
SJ: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 
MR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 25.07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Sjöström  1993  Södertörns Simsällskap            25.97   
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap            26.90   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            27.38   
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            27.45   
Nathalie Lindborg  1991  Malmö Kappsimningsklubb            27.67   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            27.69   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            27.75   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            27.80   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            27.87   
10  Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap            28.10   
11  Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians            28.19   
12  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            28.22   
13  Rebecka Gustafsson  1998  Södertälje Simsällskap            28.27   
14  Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            28.37   
14  Anna Eriksson  1999  Eskilstuna Simklubb            28.37   
16  Ronja Vikström  1996  Helsingborgs Simsällskap            28.38   
17  Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            28.61   
18  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            28.77   
19  Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            28.89   
20  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            28.98   
20  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.98   
22  Lisa Eriksson  1998  Eskilstuna Simklubb            29.02   
23  Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            29.03   
24  Linnéa Bielicz  1994  Simklubben Laxen            29.04   
25  Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            29.17   
26  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            29.24   
27  Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.31   
28  Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap            29.32   
29  Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            29.34   
30  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            29.39   
31  Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            29.44   
32  Christin Heina  1996  Linköpings Allmänna SS            29.49   
32  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            29.49   
34  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.51   
35  Alba Forés  1998  Malmö Kappsimningsklubb            29.55   
36  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            29.57   
36  Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            29.57   
38  Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.60   
38  Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap            29.60   
40  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            29.64   
41  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            29.70   
42  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            29.71   
42  Emilia Christiansen  1999  S71            29.71   
44  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            29.72   
45  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap            29.73   
46  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap            29.79   
47  Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            29.84   
48  My Rydgren  1999  Malmö Kappsimningsklubb            29.93   
49  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            29.97   
50  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.98   
51  Felicia Huynh  2000  S71            30.32   
52  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            30.38   
53  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            30.60   
53  Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap            30.60   
55  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            30.82   
56  Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            34.42   
57  Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            34.44   
58  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            38.34   
59  Linnéa Bäckman  1989  Solens IF            39.91   
60  Malin Lundström  1990  Simklubben Ran            44.91   
61  Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            45.47   
62  Emma Danielsson  2002  Nacka Handikappidrott            50.04   
63  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs Parasport            53.13   
64  Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            55.55   
65  Isabella Hocanin  1997  Örebro Simallians            1:18.48   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs Parasport            DNS   
Nicola St. Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  03 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner