2020-01-28   18:19:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 39 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2017    Utskriftsdatum  04 juli 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
Sponsor: CCM Management AB 
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
SJ: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 
MR: Martina Granström (1991) 2:09.26 2011-06-29 
FM: Ida Marko-Varga SK Triton 2:12.20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    31.19  1:05.92  1:40.80    2:16.92   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    32.48  1:08.24  1:44.17    2:21.78   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    32.08  1:07.89  1:44.99    2:22.53   
Emilia Christiansen  1999  S71    31.02  1:06.27  1:43.51    2:22.60   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.20  1:08.54  1:45.50    2:24.97   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.73  1:08.78  1:46.32    2:25.02   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    32.53  1:09.62  1:47.00    2:25.15   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.66  1:08.58  1:46.44    2:25.44   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    33.27  1:10.36  1:48.09    2:26.35   
10  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    31.88  1:09.79  1:48.84    2:27.33   
11  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    32.46  1:09.79  1:48.44    2:28.62   
12  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    31.66  1:08.64  1:47.79    2:28.66   
13  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.15  1:09.78  1:49.41    2:28.85   
14  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    32.70  1:10.43  1:49.08    2:29.49   
15  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    33.08  1:10.96  1:50.36    2:30.25   
16  Anna Eriksson  1999  Eskilstuna Simklubb    31.58  1:09.23  1:49.58    2:30.52   
17  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF    33.40  1:11.61  1:50.70    2:30.53   
18  Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    32.27  1:10.87  1:49.72    2:30.80   
19  Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.79  1:10.61  1:50.14    2:31.03   
20  Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.00  1:08.89  1:48.19    2:31.31   
21  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    34.24  1:13.16  1:52.32    2:31.99   
22  Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    31.95  1:09.14  1:49.39    2:34.05   
23  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.79  1:09.63  1:50.69    2:34.20   
24  Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    34.00  1:13.42  1:54.89    2:36.33   
25  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.25  1:11.32  1:52.45    2:36.99   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  04 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  10:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner