2019-12-12   07:13:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet sprinttävling

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 17.00

Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet Sprinttävling    Utskriftsdatum  16 juni 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2017         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim H 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            35.08   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            35.46   
Noah Malmgren  2004  S71            35.73   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            36.14   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.37   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            37.09   
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            38.73   
Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb            39.22   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            39.87   
10  Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap            39.96   
11  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            40.95   
12  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            41.20   
13  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            41.39   
14  Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            42.26   
15  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            43.44   
16  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            43.97   
17  Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            45.20   
18  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            45.31   
19  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.48   
20  Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            45.49   
21  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            45.50   
22  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            46.12   
23  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            47.61   
24  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            48.19   
25  Ville Nordqvist  2004  S71            48.36   
26  Viktor Junker Neldeberg  2004  Helsinge Svømmeklub            48.37   
27  Benjamin Isaksson  2003  Ystads Simsällskap            48.43   
28  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            50.10   
29  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            50.15   
30  Hugo Härjesten  2004  Hörby Simklubb            51.58   
31  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            52.16   
32  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            52.18   
33  Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap            52.32   
34  Casper Pedersen  2004  SVØM Korsør            54.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 juni 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner