2020-01-26   15:48:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet sprinttävling

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 17.00

Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet Sprinttävling    Utskriftsdatum  16 juni 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  19:27   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2017         
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim H 15-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Attellesey  1995  Simklubben Triton            26.11   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            26.69   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            26.89   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            27.12   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.37   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            27.89   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.60   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svømmeklub            28.76   
Philip Rantzow  1999  S71            28.82   
10  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            28.85   
11  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            28.96   
12  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            29.02   
13  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            29.60   
14  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            29.70   
15  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            29.79   
16  Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub            29.81   
17  Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svømmeklub            30.26   
18  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.48   
19  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            30.53   
20  Lenny Persson  1977  Simklubben Ran            30.88   
21  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            31.51   
22  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            31.52   
23  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            31.69   
24  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            32.09   
25  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            32.16   
26  Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svømmeklub            32.39   
27  Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen            32.43   
28  Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            32.59   
29  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsällskap            32.71   
30  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            32.76   
31  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            32.86   
32  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            33.42   
33  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen-MK31            33.51   
34  Jakob Forsberg  2000  Helsinge Svømmeklub            34.88   
35  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            34.97   
36  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap            35.74   
37  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            36.82   
38  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            39.70   
39  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            40.71   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DNS   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            DNS   
Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 juni 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  19:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner