2019-12-06   21:57:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet sprinttävling

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 17.00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet Sprinttävling    Utskriftsdatum  16 juni 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2017         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim D 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            34.22   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            34.24   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            34.96   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.00   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            35.09   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.34   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            36.44   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            36.52   
Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb            36.68   
10  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            37.25   
11  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            37.32   
12  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            37.55   
13  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            37.93   
14  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.07   
15  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            38.48   
16  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            38.53   
17  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            38.54   
18  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            38.70   
19  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            38.73   
20  Maja Elmgreen  2003  Helsinge Svømmeklub            38.78   
21  Amalie Lund  2004  Helsinge Svømmeklub            38.79   
22  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            38.80   
23  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            39.11   
24  Laura Jørgensen  2004  Helsinge Svømmeklub            39.44   
25  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb            39.56   
26  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            39.71   
27  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            40.50   
28  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            40.73   
29  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            40.89   
30  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap            41.18   
31  Ella Klein  2004  Höganäs Simsällskap            41.32   
32  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            41.37   
33  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.47   
34  Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            42.00   
35  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            42.11   
36  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            42.54   
37  Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør            43.36   
38  Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            43.70   
39  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            44.01   
40  Emmy Olofsson  2003  S71            44.27   
41  Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub            45.11   
42  Maja Simpson  2004  S71            45.15   
43  Olivia Sköld  2004  S71            45.22   
44  Josephine Larsen  2004  SVØM Korsør            45.87   
45  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            46.44   
46  Clara Nordin  2004  Sjöbo Simsällskap            46.96   
47  Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            47.50   
48  Emy Thorén  2003  Simklubben Ran            49.38   
49  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton            49.43   
50  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            54.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 juni 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  17:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner