2020-04-05   12:32:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Testtävling

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Test SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer - Försök
Sponsor: Coach Vitazka
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.80 639 2:11.14
50m: 29.85
100m: 1:03.14
(33.29)
150m: 1:37.31
(34.17)
200m: 2:11.14
(33.83)
Sabina Alman 2003 Luleå Simsällskap +0.68 675 2:08.75
50m: 29.89
100m: 1:02.74
(32.85)
150m: 1:35.70
(32.96)
200m: 2:08.75
(33.05)
Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.80 676 2:08.68
50m: 30.42
100m: 1:02.73
(32.31)
150m: 1:35.85
(33.12)
200m: 2:08.68
(32.83)
Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.75 712 2:06.49
50m: 29.59
100m: 1:01.48
(31.89)
150m: 1:34.16
(32.68)
200m: 2:06.49
(32.33)
Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.72 636 2:11.35
50m: 30.07
100m: 1:02.72
(32.65)
150m: 1:36.65
(33.93)
200m: 2:11.35
(34.70)
Lisa Eriksson 1998 Eskilstuna Simklubb +0.77 685 2:08.16
50m: 29.83
100m: 1:02.09
(32.26)
150m: 1:35.08
(32.99)
200m: 2:08.16
(33.08)
Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.79 659 2:09.80
50m: 30.78
100m: 1:03.61
(32.83)
150m: 1:37.19
(33.58)
200m: 2:09.80
(32.61)
Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap +0.73 602 2:13.74
50m: 30.24
100m: 1:03.46
(33.22)
150m: 1:38.58
(35.12)
200m: 2:13.74
(35.16)
Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun +0.80 600 2:13.93
50m: 29.96
100m: 1:03.28
(33.32)
150m: 1:38.25
(34.97)
200m: 2:13.93
(35.68)
Louise Halldén 1998 Väsby Simsällskap +0.75 631 2:11.72
50m: 30.51
100m: 1:03.21
(32.70)
150m: 1:37.58
(34.37)
200m: 2:11.72
(34.14)
Marion Hanquet 2001 Föreningen Göteborg Sim +0.69 687 2:07.98
50m: 29.81
100m: 1:02.46
(32.65)
150m: 1:35.48
(33.02)
200m: 2:07.98
(32.50)
Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.74 665 2:09.40
50m: 30.02
100m: 1:03.05
(33.03)
150m: 1:36.68
(33.63)
200m: 2:09.40
(32.72)
Sofia Henell 1997 Linköpings Allmänna SS +0.71 641 2:11.02
50m: 29.64
100m: 1:02.49
(32.85)
150m: 1:36.78
(34.29)
200m: 2:11.02
(34.24)
Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap +0.65 654 2:10.15
50m: 30.12
100m: 1:02.82
(32.70)
150m: 1:36.25
(33.43)
200m: 2:10.15
(33.90)
Jaqueline Hippi 1996 Simklubben Neptun +0.77 726 2:05.66
50m: 29.33
100m: 1:01.11
(31.78)
150m: 1:33.41
(32.30)
200m: 2:05.66
(32.25)
Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim +0.73 685 2:08.12
50m: 29.61
100m: 1:01.80
(32.19)
150m: 1:35.20
(33.40)
200m: 2:08.12
(32.92)
Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap +0.73 646 2:10.63
50m: 30.51
100m: 1:03.62
(33.11)
150m: 1:37.53
(33.91)
200m: 2:10.63
(33.10)
Carin Klasson 1995 Södertörns Simsällskap +0.70 664 2:09.49
50m: 30.19
100m: 1:02.08
(31.89)
150m: 1:35.21
(33.13)
200m: 2:09.49
(34.28)
Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.78 729 2:05.53
50m: 29.88
100m: 1:01.99
(32.11)
150m: 1:34.01
(32.02)
200m: 2:05.53
(31.52)
Emma Magnusson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.72 720 2:06.04
50m: 29.10
100m: 1:00.68
(31.58)
150m: 1:33.52
(32.84)
200m: 2:06.04
(32.52)
Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.77 588 2:14.80
50m: 30.36
100m: 1:03.43
(33.07)
150m: 1:39.20
(35.77)
200m: 2:14.80
(35.60)
Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap +0.74 666 2:09.31
50m: 30.46
100m: 1:03.03
(32.57)
150m: 1:36.51
(33.48)
200m: 2:09.31
(32.80)
Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.76 691 2:07.77
50m: 30.01
100m: 1:02.25
(32.24)
150m: 1:35.15
(32.90)
200m: 2:07.77
(32.62)
Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 709 2:06.65
50m: 30.05
100m: 1:01.80
(31.75)
150m: 1:34.21
(32.41)
200m: 2:06.65
(32.44)
Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap +0.69 671 2:09.03
50m: 29.86
100m: 1:02.20
(32.34)
150m: 1:35.42
(33.22)
200m: 2:09.03
(33.61)
Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.73 698 2:07.35
50m: 30.15
100m: 1:01.92
(31.77)
150m: 1:35.00
(33.08)
200m: 2:07.35
(32.35)
Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.72 707 2:06.77
50m: 30.03
100m: 1:02.49
(32.46)
150m: 1:34.69
(32.20)
200m: 2:06.77
(32.08)
Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap +0.74 648 2:10.52
50m: 30.65
100m: 1:03.12
(32.47)
150m: 1:36.15
(33.03)
200m: 2:10.52
(34.37)
Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun +0.69 710 2:06.62
50m: 29.96
100m: 1:01.97
(32.01)
150m: 1:34.51
(32.54)
200m: 2:06.62
(32.11)
Sarah Sjöström 1993 Södertörns Simsällskap +0.71 848 1:59.36
50m: 27.69
100m: 58.52
(30.83)
150m: 1:28.49
(29.97)
200m: 1:59.36
(30.87)
Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening +0.78 719 2:06.09
50m: 29.59
100m: 1:01.25
(31.66)
150m: 1:33.89
(32.64)
200m: 2:06.09
(32.20)
Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 664 2:09.46
50m: 29.69
100m: 1:02.79
(33.10)
150m: 1:35.91
(33.12)
200m: 2:09.46
(33.55)
Olivia Ülger 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.77 642 2:10.91
50m: 30.27
100m: 1:03.58
(33.31)
150m: 1:37.12
(33.54)
200m: 2:10.91
(33.79)
Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.73 666 2:09.31
50m: 30.25
100m: 1:03.19
(32.94)
150m: 1:36.48
(33.29)
200m: 2:09.31
(32.83)
2019-10-02 13:52:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner