Resultat för ENA-Cupen 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2017 |
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 47.11 | 1:39.79 | |||||
2 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.47 | 1:41.18 | |||||
3 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 50.79 | 1:42.44 | |||||
4 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 55.19 | 1:51.37 | |||||
5 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 1:00.58 | 2:04.12 | |||||
6 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:26.43 | 2:58.15 | |||||
- | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Nilsson Bã¥lman | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.62 | 1:24.28 | |||||
2 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.10 | 1:25.43 | |||||
3 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.48 | 1:35.11 | |||||
4 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.77 | 1:35.47 | |||||
5 | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.20 | 1:38.42 | |||||
6 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 48.71 | 1:41.88 | |||||
7 | Fanny Cao | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.56 | 1:47.77 | |||||
8 | Matilda Andersson | 2004 | Järfälla Simsällskap | 52.56 | 1:50.36 | |||||
9 | Tilda Weman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 54.58 | 1:52.39 | |||||
10 | Selma Deutschmann | 2005 | Järfälla Simsällskap | 55.10 | 1:54.19 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.07 | 1:10.39 | |||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.28 | 1:10.46 | |||||
3 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.36 | 1:20.93 | |||||
4 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 38.96 | 1:20.99 | |||||
5 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 38.91 | 1:21.43 | |||||
6 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.58 | 1:23.11 | |||||
7 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 44.09 | 1:31.18 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 35.50 | 1:14.90 | |||||
2 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 37.76 | 1:18.64 | |||||
3 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 41.25 | 1:24.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:48 |