2021-12-03   11:47:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:07   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    34.29        1:13.18   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    34.90        1:14.98   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    35.97        1:20.03   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    37.03        1:21.28   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    38.07        1:21.66   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    37.74        1:24.07   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    41.78        1:31.06   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap    39.74        1:31.29   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap    43.66        1:32.18   
10  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    43.29        1:34.67   
11  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap    45.13        1:37.05   
12  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap    47.08        1:41.86   
13  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap    45.95        1:42.64   
14  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap    46.19        1:44.29   
15  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap    49.28        1:48.53   
                     
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    33.82        1:12.76   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    34.68        1:14.50   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    34.70        1:14.62   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.94        1:17.47   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    34.91        1:21.35   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    38.12        1:22.08   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    36.35        1:22.50   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    40.11        1:24.89   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    40.71        1:30.63   
10  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    40.93        1:31.75   
                     
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    32.80        1:10.71   
Lovisa Sved  2000  Gvle Simsllskap    32.77        1:12.69   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap    35.51        1:21.16   
Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.93        1:22.70   
                     
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap    40.19        1:31.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:53   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    31.72        1:11.35   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    36.11        1:17.84   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    37.65        1:20.63   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    41.84        1:28.97   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    41.87        1:31.80   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap    42.81        1:32.05   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    43.82        1:39.28   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap    43.74        1:41.88   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap    47.55        1:45.11   
10  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    49.68        1:46.12   
11  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap    50.84        1:54.46   
12  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap    56.66        2:06.46   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    29.98        1:05.14   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.31        1:07.42   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    32.07        1:09.09   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    31.29        1:10.62   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap    32.52        1:13.22   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    35.15        1:16.64   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    35.40        1:18.02   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    35.87        1:18.29   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap    34.40        1:19.20   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    37.49        1:20.60   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    27.90        59.77   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    29.28        1:03.55   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    31.49        1:08.03   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap    30.98        1:08.92   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    32.17        1:12.72   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    33.13        1:16.00   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    33.93        1:17.00   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.55        1:19.35   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    29.38        1:05.35   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    31.90        1:09.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:44   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    35.31        1:13.66   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap    37.37        1:16.80   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    37.95        1:17.80   
Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    38.64        1:20.14   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap    40.26        1:22.63   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    40.66        1:22.96   
Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    41.30        1:22.97   
Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    39.65        1:23.65   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    40.33        1:24.93   
10  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap    41.63        1:26.26   
11  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    42.94        1:28.33   
12  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap    42.42        1:28.57   
13  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap    44.67        1:28.60   
14  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap    43.63        1:30.27   
15  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap    43.89        1:30.96   
16  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    43.34        1:31.60   
17  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    44.11        1:32.49   
18  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    43.90        1:32.99   
19  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap    45.93        1:33.64   
20  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    44.06        1:34.62   
21  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb    47.32        1:36.69   
22  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap    48.37        1:38.24   
23  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    48.18        1:39.29   
24  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap    49.74        1:39.76   
25  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    48.80        1:39.99   
26  Alice Trnkvist  2004  Upsala Simsllskap    49.53        1:41.12   
27  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    50.88        1:44.10   
28  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap    51.05        1:44.90   
29  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap    51.61        1:45.49   
30  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsllskap    53.00        1:49.42   
31  Ella Andersson  2007  Upsala Simsllskap    53.20        1:51.01   
Eleonora Nygrds  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.13        1:13.79   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    36.04        1:15.34   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    36.84        1:15.60   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    37.66        1:16.96   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    37.99        1:17.16   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    38.16        1:18.30   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    39.13        1:19.64   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    39.12        1:21.91   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    41.84        1:25.17   
10  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    41.82        1:26.75   
11  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb    42.57        1:28.35   
12  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap    42.72        1:29.70   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Gvle Simsllskap    34.16        1:11.83   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    35.44        1:13.11   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap    35.52        1:13.90   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.98        1:17.56   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap    41.80        1:25.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:10   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    33.87        1:08.80   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    37.58        1:15.31   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    39.84        1:20.41   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    39.43        1:21.53   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    41.91        1:23.14   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    42.89        1:27.24   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap    42.34        1:28.90   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap    44.07        1:31.76   
Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb    44.95        1:32.23   
10  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap    45.63        1:35.17   
11  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap    45.46        1:35.51   
12  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap    50.22        1:44.94   
13  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap    50.80        1:45.83   
14  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap    1:00.36        2:05.76   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap            DSQ   
Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    32.70        1:06.76   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    33.44        1:08.57   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.98        1:09.76   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    34.75        1:12.04   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap    34.98        1:12.08   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap    36.07        1:14.94   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    37.86        1:15.13   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    39.17        1:18.98   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    38.42        1:19.12   
10  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    38.82        1:21.20   
11  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    40.61        1:23.89   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    30.87        1:03.14   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    33.85        1:08.48   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    33.64        1:09.77   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    32.98        1:10.83   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap    34.49        1:10.85   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    36.57        1:18.33   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    39.18        1:23.58   
Albin Ltberg  2001  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    29.91        1:02.57   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    35.40        1:13.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    41.68        1:27.73   
Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    41.40        1:29.21   
Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap    42.47        1:29.28   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    42.87        1:29.58   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    43.02        1:31.84   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap    42.79        1:32.77   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    44.54        1:34.87   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap    46.06        1:35.55   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.26        1:36.53   
10  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap    47.25        1:37.76   
11  Doris Larsson  2004  Upsala Simsllskap    46.39        1:38.86   
12  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    46.46        1:38.98   
13  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    46.93        1:40.47   
14  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap    47.46        1:40.66   
15  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsllskap    47.55        1:41.47   
16  Alice Trnkvist  2004  Upsala Simsllskap    50.65        1:43.30   
17  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    48.33        1:43.75   
18  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsllskap    50.65        1:44.90   
19  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap    49.69        1:45.67   
20  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb    49.75        1:46.26   
21  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap    50.49        1:48.58   
22  Nora stman  2004  Skuru Idrottsklubb    51.15        1:48.78   
23  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsllskap    51.19        1:48.84   
24  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap    50.64        1:49.25   
25  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap    53.83        1:53.37   
26  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap    56.07        1:56.53   
27  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap    56.19        1:56.80   
28  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    54.58        1:57.13   
29  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap    56.52        1:57.42   
30  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap    56.07        1:59.94   
31  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb    56.07        2:00.17   
32  Signe Muller  2007  Skuru Idrottsklubb    1:01.34        2:08.87   
33  Ella Andersson  2007  Upsala Simsllskap    1:01.23        2:11.27   
Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            DNF   
Alicia Sthlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    39.40        1:23.14   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    41.21        1:26.06   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    41.87        1:26.45   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    41.54        1:28.98   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap    41.43        1:29.09   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    42.61        1:29.85   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    41.39        1:29.93   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    41.30        1:30.14   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    42.82        1:31.57   
10  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    45.51        1:34.48   
11  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    47.44        1:42.53   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    40.11        1:24.59   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    40.82        1:25.54   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap    42.27        1:29.98   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap    35.63        1:15.98   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap    43.64        1:36.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:10   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 6, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    36.45        1:18.37   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    40.12        1:25.79   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap    41.76        1:28.20   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    43.06        1:28.43   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    43.53        1:31.94   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    46.25        1:37.48   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap    46.27        1:37.69   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap    49.69        1:44.21   
Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb    48.56        1:44.40   
10  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap    51.30        1:45.63   
11  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap    51.51        1:45.82   
12  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    50.28        1:46.69   
13  Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    50.92        1:50.71   
14  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap    53.04        1:52.03   
15  Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb    53.20        1:52.46   
16  Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap    55.28        1:58.10   
17  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap    56.56        1:58.84   
18  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsllskap    55.51        1:59.34   
19  Stig Larsson  2006  Upsala Simsllskap    57.40        1:59.93   
20  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap    56.88        2:00.45   
21  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap    1:00.80        2:05.37   
22  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap    1:03.17        2:13.62   
                     
 
Gren 6, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    33.14        1:11.71   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    35.33        1:15.04   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.54        1:15.31   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    37.12        1:19.67   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    40.03        1:24.92   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap    42.15        1:28.78   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    42.15        1:29.33   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap    43.02        1:31.91   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    44.28        1:33.98   
10  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    44.92        1:37.13   
11  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    47.72        1:41.27   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap            DNS   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    33.21        1:10.21   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    35.51        1:15.23   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    35.26        1:16.37   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap    36.16        1:16.74   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    38.47        1:23.07   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    40.08        1:26.40   
Albin Ltberg  2001  Upsala Simsllskap    47.11        1:40.33   
                     
 
Gren 6, 100m Brstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    33.87        1:13.36   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    37.36        1:19.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:52   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    31.96        1:05.87   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    31.61        1:06.49   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    32.53        1:07.45   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.42        1:09.28   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    35.68        1:13.22   
Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    34.90        1:13.55   
Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.08        1:13.76   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap    35.93        1:13.77   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    36.11        1:14.35   
10  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap    36.49        1:14.73   
11  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.79        1:14.97   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.40        1:14.98   
13  Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap    36.32        1:15.65   
14  Elsa Axvik Reutergrdh  2004  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.54        1:16.83   
15  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap    37.74        1:17.26   
16  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    37.15        1:17.84   
17  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    37.73        1:18.30   
18  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap    37.22        1:18.51   
19  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    37.94        1:18.84   
19  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    37.53        1:18.84   
21  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    37.63        1:19.32   
22  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap    37.64        1:19.94   
23  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap    39.16        1:20.99   
24  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap    39.51        1:22.90   
25  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap    39.50        1:23.01   
26  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb    38.89        1:23.23   
27  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    40.62        1:23.34   
28  Doris Larsson  2004  Upsala Simsllskap    41.56        1:26.97   
29  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap    42.56        1:28.02   
30  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    42.97        1:29.67   
31  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap    42.20        1:30.49   
32  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap    44.86        1:30.78   
33  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    43.68        1:31.76   
34  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb    44.16        1:31.81   
35  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsllskap    44.37        1:32.19   
36  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap    44.61        1:33.58   
37  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap    45.55        1:35.95   
38  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsllskap    45.64        1:36.17   
39  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap    47.72        1:36.99   
40  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    44.26        1:37.17   
41  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap    49.54        1:40.76   
42  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb    47.41        1:41.70   
43  Ella Andersson  2007  Upsala Simsllskap    48.12        1:43.35   
44  Eleonora Nygrds  2005  Upsala Simsllskap    53.73        1:57.02   
Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    31.86        1:04.80   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    31.97        1:06.41   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    31.97        1:06.48   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    32.51        1:06.65   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    33.22        1:08.41   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    32.04        1:08.85   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    33.30        1:09.48   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    33.60        1:09.66   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    34.41        1:12.52   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap    35.50        1:14.18   
11  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    36.05        1:14.21   
12  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    36.36        1:15.47   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    31.38        1:04.91   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    32.32        1:08.15   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    32.45        1:09.05   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap    32.36        1:09.05   
Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.59        1:12.92   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap    34.82        1:14.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:53   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    29.67        1:02.17   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    31.88        1:06.57   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    32.38        1:06.65   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    33.45        1:08.23   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    35.84        1:14.93   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    35.82        1:15.53   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap    36.30        1:16.72   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    37.70        1:18.99   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap    38.09        1:19.65   
10  Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb    38.88        1:22.55   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    40.83        1:23.76   
12  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap    40.36        1:23.79   
13  Felix Do  2004  Upsala Simsllskap    42.17        1:26.54   
14  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap    42.17        1:27.77   
15  Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb    42.59        1:29.51   
16  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap    42.51        1:32.48   
17  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap    42.85        1:33.36   
18  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap    45.33        1:36.77   
19  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap    45.13        1:36.99   
20  Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap    50.01        1:47.90   
21  Stig Larsson  2006  Upsala Simsllskap    52.89        1:49.15   
22  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsllskap    50.51        1:51.30   
23  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap    55.37        1:55.61   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    27.11        56.47   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    28.87        1:00.61   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    29.31        1:01.12   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap    28.89        1:01.25   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap    29.35        1:02.28   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    31.43        1:05.00   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    31.16        1:05.30   
Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    31.78        1:05.75   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    32.41        1:07.12   
10  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    32.63        1:08.19   
11  Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    32.75        1:09.19   
12  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    34.88        1:11.93   
13  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    38.68        1:21.80   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    27.11        55.57   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    26.78        55.77   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    28.68        59.08   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    29.30        1:01.35   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap    29.34        1:01.44   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    28.91        1:01.91   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    29.95        1:03.45   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    30.64        1:04.66   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    31.66        1:06.51   
10  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    31.79        1:07.74   
11  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    32.31        1:08.60   
12  Albin Ltberg  2001  Upsala Simsllskap    40.19        1:24.80   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    27.88        58.53   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    29.73        1:02.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:37   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Dam Lag 1  Upsala Simsllskap            2:14.81   
  Tova Franzn  2001      33.74        33.74   
  Matilda Lantz  2002      37.87        1:11.61   
  Geshin Zarei  2003      33.46        1:45.07   
  Jonna Lding  2002      29.74        2:14.81   
                     
Skuru Ik Damer Lag 3  2003  Skuru Idrottsklubb            2:18.15   
  Olivia stlund  2003      36.60        36.60   
  Tilde Furingsten  2008      38.36        1:14.96   
  Felicia Heintz  2004      33.21        1:48.17   
  Felicia stlund  2002      29.98        2:18.15   
                     
Upsala Sim Dam Lag 3  Upsala Simsllskap            2:20.94   
  Malla Myrelid  2002      36.47        36.47   
  Sofia Hgdin  2004      40.67        1:17.14   
  Lina Westerlund  1995      31.75        1:48.89   
  Linnea Bergqvist  2003      32.05        2:20.94   
                     
Botkyrka-Rnninge SS Damer Lag 1  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            2:22.09   
  Emilia Bengtsson  2001      35.11        35.11   
  Julia Kantoluoto  2005      42.87        1:17.98   
  Alva Udell  2003      34.21        1:52.19   
  Jemina Granholm  2002      29.90        2:22.09   
                     
Upsala Sim Dam Lag 2  Upsala Simsllskap            2:22.23   
  Vera Hermansson  2003      35.34        35.34   
  Matilda Bohman  2002      39.73        1:15.07   
  Amanda Viksten  2004      34.78        1:49.85   
  Julia Norlin  1998      32.38        2:22.23   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2003  Skuru Idrottsklubb            2:28.37   
  Stella Nelson  2004      42.10        42.10   
  Klara Hjalt  2003      40.68        1:22.78   
  Elin Furingsten  2004      35.20        1:57.98   
  Wilma hlen  2005      30.39        2:28.37   
                     
Upsala Sim Dam Lag 4  Upsala Simsllskap            2:31.87   
  Kajsa Franzn  2004      38.64        38.64   
  Matilda Holmstrm  2005      41.61        1:20.25   
  Klara Pettersson  2004      37.32        1:57.57   
  Malva Morell  2004      34.30        2:31.87   
                     
Upsala Sim Dam Lag 5  Upsala Simsllskap            2:32.03   
  Lisen Myrelid  2005      39.16        39.16   
  Alva Olsson  2002      40.71        1:19.87   
  Emma Alfredeen  2003      38.62        1:58.49   
  Matilda Tukler  2004      33.54        2:32.03   
                     
Botkyrka-Rnninge SS Damer Lag 2  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            2:40.47   
  Ebba Mattisson  2006      46.11        46.11   
  Elsa Axvik Reutergrdh  2004      46.78        1:32.89   
  Pernilla Hemmlin  2001      34.81        2:07.70   
  Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005      32.77        2:40.47   
                     
10  Skuru Ik Damer Lag 1  2002  Skuru Idrottsklubb            2:43.66   
  Isabelle Persson  2004      42.75        42.75   
  Emma Lidell  2005      43.50        1:26.25   
  Matilda Bergstrm  2005      43.16        2:09.41   
  Alva Furingsten  2006      34.25        2:43.66   
                     
11  Upsala Sim Dam Lag 6  Upsala Simsllskap            2:49.39   
  Sofia Wennerberg  2005      41.31        41.31   
  Alma Bergqvist  2005      46.00        1:27.31   
  Olivia Punga  2005      44.80        2:12.11   
  Lovis Lng  2005      37.28        2:49.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:48   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Herr Lag 1  Upsala Simsllskap            1:56.51   
  Erik Forsstrm  1999      29.38        29.38   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      33.66        1:03.04   
  Philip Rosvall  2001      28.39        1:31.43   
  Carl Gransson  2000      25.08        1:56.51   
                     
Upsala Sim Herr Lag 2  Upsala Simsllskap            2:03.28   
  Adi Ramovic  2004      32.70        32.70   
  Roman Milkin  1999      33.78        1:06.48   
  Mikael Sderberg  2003      29.17        1:35.65   
  Johan Ljunggren  2001      27.63        2:03.28   
                     
Botkyrka-Rnninge SS Herrar Lag 1  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            2:06.75   
  Alexander Koufakis  2000      31.53        31.53   
  Juan Esbjrnsson  2002      34.06        1:05.59   
  Erik Agnorelli  2001      31.59        1:37.18   
  Robin Serti  2001      29.57        2:06.75   
                     
Upsala Sim Herr Lag 3  Upsala Simsllskap            2:12.15   
  Kevin Shiva  2002      33.08        33.08   
  Elias Holst  2002      36.45        1:09.53   
  Alexander Karlsson  2002      32.80        1:42.33   
  Jonatan Fischer  2001      29.82        2:12.15   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  2001  Skuru Idrottsklubb            2:13.14   
  Adam Sjborg  2001      38.36        38.36   
  Charles Randqvist  2001      35.39        1:13.75   
  Morgan Malmfors  2002      31.41        1:45.16   
  Noah Sjborg  2001      27.98        2:13.14   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  Skuru Idrottsklubb            2:13.30   
  Siavash Vatani  2003      36.05        36.05   
  Lukas kerblom  2002      35.73        1:11.78   
  Victor Bckstrm  2003      34.04        1:45.82   
  Edvin Eskilsson  2002      27.48        2:13.30   
                     
Upsala Sim Herr Lag 4  Upsala Simsllskap            2:21.18   
  Oskar Andersson  2003      36.50        36.50   
  William Rismyhr  2004      39.11        1:15.61   
  Joel Pelling  2003      34.99        1:50.60   
  Danny Simaleza  2005      30.58        2:21.18   
                     
Upsala Sim Herr Lag 5  Upsala Simsllskap            2:24.56   
  Lukas Hglund  2004      35.77        35.77   
  Botvid Wiell  2005      40.66        1:16.43   
  Joel Fischer  2003      34.64        1:51.07   
  Malte Franzn  2007      33.49        2:24.56   
                     
Upsala Sim Herr Lag 6  Upsala Simsllskap            2:39.78   
  Rasmus Loklint  2005      40.49        40.49   
  Ravi Parekh  2005      41.64        1:22.13   
  Markus Brenning  2005      42.74        2:04.87   
  Felix Do  2004      34.91        2:39.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:11   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 11, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            32.50   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb            33.79   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap            34.72   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            35.39   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap            36.56   
Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap            37.20   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap            37.24   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            37.43   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            37.63   
10  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap            38.88   
11  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            39.44   
12  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            39.83   
13  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            40.12   
14  Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            40.92   
15  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap            41.06   
16  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            41.07   
17  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap            41.10   
18  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap            42.09   
19  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            42.67   
20  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            42.81   
20  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            42.81   
22  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            42.85   
23  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            43.41   
24  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap            43.82   
25  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            44.32   
26  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap            44.58   
27  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap            46.00   
28  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            46.21   
29  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            48.22   
30  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap            49.93   
31  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            50.01   
32  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            50.45   
33  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap            51.54   
34  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            52.12   
35  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap            53.31   
36  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap            55.60   
Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap            32.06   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.84   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb            33.11   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap            33.29   
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            34.55   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap            34.89   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap            35.51   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            35.91   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap            36.43   
10  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap            38.01   
11  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap            39.56   
12  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap            39.58   
13  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap            40.15   
                     
 
Gren 11, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Gvle Simsllskap            31.02   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap            31.60   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening            34.32   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap            34.81   
Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.61   
                     
 
Gren 11, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap            31.99   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap            40.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:13   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap            30.68   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            33.61   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap            35.76   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap            35.94   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            39.38   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            41.44   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            42.39   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            42.58   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap            42.64   
10  Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            43.01   
11  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap            44.37   
12  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            44.81   
13  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap            46.54   
14  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap            49.19   
15  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            49.60   
16  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap            52.61   
17  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap            53.72   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            29.60   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            29.85   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            30.43   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.74   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap            31.76   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap            31.98   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            33.39   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap            34.91   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap            35.60   
10  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap            36.02   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap            36.09   
12  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            36.52   
                     
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap            27.85   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            28.02   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap            28.86   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap            29.48   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap            30.84   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb            31.56   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.74   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap            31.77   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            32.38   
10  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            33.73   
11  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.68   
                     
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap            28.49   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap            31.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:38   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap            34.15   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            36.04   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap            37.28   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap            38.21   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            38.90   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            39.07   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            39.10   
Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            39.12   
Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap            39.29   
10  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap            40.41   
11  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            41.04   
12  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            41.06   
13  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            41.12   
14  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            41.51   
15  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            41.74   
16  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap            42.07   
17  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            42.32   
18  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            42.96   
19  Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            43.21   
20  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            43.26   
21  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            43.81   
22  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap            44.61   
23  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap            45.18   
24  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            45.19   
25  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap            45.34   
26  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap            45.51   
27  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            45.71   
28  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            46.88   
28  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            46.88   
30  Alice Trnkvist  2004  Upsala Simsllskap            46.93   
31  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            47.77   
32  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            47.80   
33  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap            48.48   
34  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            48.54   
35  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap            48.85   
36  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            49.36   
37  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsllskap            50.13   
38  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap            50.30   
39  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            50.78   
40  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            51.17   
41  Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            53.27   
42  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            53.86   
43  Signe Muller  2007  Skuru Idrottsklubb            56.56   
44  Eleonora Nygrds  2005  Upsala Simsllskap            56.62   
45  Hilda Lfstrand  2008  Skuru Idrottsklubb            59.86   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
Linnea Farrar  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            33.32   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap            34.85   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap            34.88   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap            35.65   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap            35.83   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap            36.02   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            36.68   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap            39.13   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap            39.94   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap            40.04   
11  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            41.86   
12  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap            42.95   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Gvle Simsllskap            33.31   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap            33.58   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.04   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap            35.09   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening            39.92   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap            40.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:51   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap            33.28   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap            36.65   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            37.37   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap            37.68   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            39.59   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            39.65   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            41.85   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap            42.10   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            42.69   
10  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            43.12   
11  Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            43.33   
12  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            43.86   
13  Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb            44.01   
14  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap            44.36   
15  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap            44.45   
16  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap            45.35   
17  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            46.31   
18  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            47.34   
19  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap            47.63   
20  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsllskap            51.40   
21  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap            51.99   
22  Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap            56.31   
23  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap            1:01.25   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb            31.83   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            31.95   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.84   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap            33.40   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap            33.61   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap            34.06   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            36.67   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap            37.18   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap            37.21   
10  Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap            38.11   
11  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            39.72   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap            30.02   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.47   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap            31.78   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap            32.53   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap            33.16   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap            35.91   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            37.35   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            38.49   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            39.98   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap            29.83   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap            33.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:08   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 15, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap            40.27   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap            41.84   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap            41.85   
Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap            42.00   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap            42.29   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            42.76   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            42.93   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            43.33   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            43.43   
10  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            43.49   
11  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            43.75   
12  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            44.80   
13  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            45.44   
14  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            45.70   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap            46.17   
16  Elsa Axvik Reutergrdh  2004  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            46.36   
17  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsllskap            47.55   
17  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            47.55   
19  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap            47.70   
20  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            48.39   
21  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            48.70   
22  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsllskap            48.97   
23  Alice Trnkvist  2004  Upsala Simsllskap            49.18   
24  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsllskap            49.30   
25  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap            50.29   
26  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            50.43   
27  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            50.83   
28  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            51.68   
29  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            52.12   
30  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            52.48   
31  Alicia Sthlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            53.20   
32  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            53.29   
33  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            53.30   
34  Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap            53.97   
35  Linnea Farrar  2006  Skuru Idrottsklubb            54.14   
36  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            54.16   
37  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap            54.56   
38  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap            55.34   
39  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            56.93   
40  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap            57.28   
41  Hilda Lfstrand  2008  Skuru Idrottsklubb            57.34   
42  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap            57.66   
43  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            59.00   
44  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            1:01.08   
45  Signe Muller  2007  Skuru Idrottsklubb            1:01.95   
46  Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            1:03.92   
47  Eleonora Nygrds  2005  Upsala Simsllskap            1:04.49   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap            DNS   
Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb            37.12   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            37.14   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap            38.91   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            39.77   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap            39.99   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap            40.00   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap            40.61   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap            40.83   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap            41.05   
10  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap            42.09   
10  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            42.09   
12  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap            43.73   
13  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap            48.58   
                     
 
Gren 15, 50m Brstsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap            40.35   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening            41.66   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap            42.75   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            44.31   
                     
 
Gren 15, 50m Brstsim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap            34.59   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap            43.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 16, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap            36.87   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap            39.00   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            40.56   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            40.64   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            41.10   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            46.08   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            48.06   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap            48.19   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            48.25   
10  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap            49.77   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            49.95   
12  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap            50.12   
13  Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            50.42   
14  Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb            50.68   
15  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            51.27   
16  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            53.01   
17  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap            53.84   
18  Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap            54.24   
19  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsllskap            54.26   
20  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap            56.18   
21  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap            1:01.27   
22  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap            1:05.11   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            33.36   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            33.65   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            34.17   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap            36.13   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            38.65   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap            39.05   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap            40.56   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            40.69   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap            41.15   
10  Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap            43.71   
11  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            44.47   
12  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            44.81   
13  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap            45.73   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap            33.22   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap            34.27   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap            35.24   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb            35.73   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            36.61   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap            39.02   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.21   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap            39.78   
                     
 
Gren 16, 50m Brstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap            34.34   
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap            34.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:35   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb            30.74   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap            31.17   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            31.17   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            32.73   
Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            33.05   
Matilda Holmstrm  2005  Upsala Simsllskap            33.44   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            33.48   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap            33.70   
Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap            33.71   
10  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            33.86   
11  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            34.01   
12  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap            34.10   
13  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            34.54   
14  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            34.98   
15  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            35.17   
16  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap            35.23   
17  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            35.37   
18  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            35.38   
19  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            36.06   
20  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap            36.50   
21  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            37.10   
22  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            37.23   
23  Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            37.38   
24  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            38.08   
25  Nike Sderstrm  2007  Upsala Simsllskap            38.14   
26  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsllskap            38.24   
27  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            38.75   
28  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            38.92   
29  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            39.22   
30  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            39.48   
31  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsllskap            39.89   
32  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            39.98   
33  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            40.51   
34  Nora Hgstrm  2007  Upsala Simsllskap            40.95   
35  Nora stman  2004  Skuru Idrottsklubb            40.96   
36  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            41.18   
37  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            41.47   
38  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            41.73   
39  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsllskap            42.04   
40  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            42.63   
41  Ida Svensson  2006  Upsala Simsllskap            42.83   
42  Alicia Sthlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            43.51   
43  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            44.02   
44  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsllskap            44.28   
45  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsllskap            44.46   
46  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            45.03   
46  Linnea Farrar  2006  Skuru Idrottsklubb            45.03   
48  Maja Ahln  2006  Upsala Simsllskap            45.22   
49  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            45.97   
50  Signe Muller  2007  Skuru Idrottsklubb            49.91   
51  Eleonora Nygrds  2005  Upsala Simsllskap            54.92   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap            DNS   
Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Hilda Lfstrand  2008  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb            30.38   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            30.48   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap            30.50   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap            31.02   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.02   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap            31.14   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap            31.25   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            31.63   
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.70   
10  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap            31.78   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap            32.51   
12  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            32.87   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap            33.77   
14  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap            33.89   
15  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap            34.95   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Gvle Simsllskap            30.17   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening            30.56   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap            30.80   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.21   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsllskap            31.38   
Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            33.40   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap            29.44   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap            33.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:49   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap            28.30   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            29.88   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap            30.40   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap            31.32   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            33.02   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            34.31   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            34.41   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            35.73   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            37.10   
10  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsllskap            37.13   
11  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            37.76   
12  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            37.97   
13  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            38.22   
14  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsllskap            39.01   
15  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            39.12   
16  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap            40.31   
17  Tage Helin  2007  Upsala Simsllskap            41.07   
18  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap            42.36   
19  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap            44.24   
20  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsllskap            45.74   
21  Lego Wallin  2007  Upsala Simsllskap            49.12   
22  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap            54.13   
Felix Do  2004  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            26.47   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap            27.10   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            27.24   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb            27.66   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap            28.49   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            28.87   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            29.90   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap            30.01   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap            30.28   
10  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            30.62   
11  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.06   
12  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap            31.11   
13  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap            33.56   
14  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            35.64   
15  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.70   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            25.17   
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap            26.04   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap            27.14   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            27.42   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsllskap            28.15   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap            28.15   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            28.88   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb            29.04   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap            29.68   
10  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            30.52   
11  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            30.53   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap            27.22   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap            28.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:11   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Dam Lag 1  Upsala Simsllskap            4:28.46   
  Amanda Viksten  2004      32.18  1:08.17      1:08.17   
  Vera Hermansson  2003      31.38  1:05.75      2:13.92   
  Matilda Lantz  2002      31.83  1:06.52      3:20.44   
  Jonna Lding  2002      31.72  1:08.02      4:28.46   
                     
Upsala Sim Dam Lag 2  Upsala Simsllskap            4:34.71   
  Malla Myrelid  2002      32.80  1:08.66      1:08.66   
  Geshin Zarei  2003      32.36  1:09.58      2:18.24   
  Salma Gabot  2001      31.17  1:07.11      3:25.35   
  Tova Franzn  2001      32.54  1:09.36      4:34.71   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  2002  Skuru Idrottsklubb            4:39.22   
  Elin Furingsten  2004      33.45  1:09.47      1:09.47   
  Wilma hlen  2005      31.44  1:06.40      2:15.87   
  Felicia Heintz  2004      34.05  1:12.84      3:28.71   
  Olivia stlund  2003      33.85  1:10.51      4:39.22   
                     
Botkyrka-Rnninge SS Damer Lag 1  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            4:41.51   
  Emilia Bengtsson  2001      32.90  1:09.73      1:09.73   
  Jemina Granholm  2002      32.63  1:09.36      2:19.09   
  Alva Udell  2003      32.75  1:08.17      3:27.26   
  Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005      35.28  1:14.25      4:41.51   
                     
Upsala Sim Dam Lag 3  Upsala Simsllskap            4:50.87   
  Linnea Bergqvist  2003      33.49  1:10.32      1:10.32   
  Kajsa Franzn  2004      34.95  1:14.93      2:25.25   
  Klara Pettersson  2004      34.51  1:13.27      3:38.52   
  Julia Norlin  1998      33.91  1:12.35      4:50.87   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2003  Skuru Idrottsklubb            4:59.15   
  Klara Hjalt  2003      34.41  1:13.15      1:13.15   
  Ida Edvinsson  2004      34.59  1:13.66      2:26.81   
  Emma Lidell  2005      35.70  1:16.24      3:43.05   
  Alva Furingsten  2006      35.97  1:16.10      4:59.15   
                     
Upsala Sim Dam Lag 4  Upsala Simsllskap            5:01.24   
  Matilda Bohman  2002      35.64  1:16.74      1:16.74   
  Sofia Hgdin  2004      36.27  1:15.86      2:32.60   
  Alva Olsson  2002      35.24  1:13.97      3:46.57   
  Emma Alfredeen  2003      35.35  1:14.67      5:01.24   
                     
Upsala Sim Dam Lag 5  Upsala Simsllskap            5:08.14   
  Matilda Holmstrm  2005      35.65  1:14.44      1:14.44   
  Alma Bergqvist  2005      38.88  1:20.93      2:35.37   
  Hilma Wahlstrm  2006      36.80  1:18.94      3:54.31   
  Malva Morell  2004      34.33  1:13.83      5:08.14   
                     
Upsala Sim Dam Lag 6  Upsala Simsllskap            5:28.05   
  Nike Sderstrm  2007      39.14  1:23.78      1:23.78   
  Lovis Lng  2005      40.66  1:25.39      2:49.17   
  Sofia Wennerberg  2005      38.23  1:21.66      4:10.83   
  Lisen Myrelid  2005      36.76  1:17.22      5:28.05   
                     
10  Botkyrka-Rnninge SS Damer Lag 2  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            5:29.40   
  Pernilla Hemmlin  2001      35.49  1:13.94      1:13.94   
  Julia Kantoluoto  2005      40.21  1:25.13      2:39.07   
  Elsa Axvik Reutergrdh  2004      38.85  1:20.44      3:59.51   
  Ebba Mattisson  2006      43.57  1:29.89      5:29.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena-Open    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:27   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Herr Lag 1  Upsala Simsllskap            3:51.15   
  Johan Ljunggren  2001      28.40  58.50      58.50   
  Erik Forsstrm  1999      27.77  59.02      1:57.52   
  Mikael Sderberg  2003      27.15  57.31      2:54.83   
  Carl Gransson  2000      26.94  56.32      3:51.15   
                     
Upsala Sim Herr Lag 2  Upsala Simsllskap            4:06.48   
  Adi Ramovic  2004      29.84  1:01.95      1:01.95   
  Kevin Shiva  2002      28.46  1:01.55      2:03.50   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      29.13  1:00.70      3:04.20   
  Philip Rosvall  2001      29.21  1:02.28      4:06.48   
                     
Upsala Sim Herr Lag 3  Upsala Simsllskap            4:14.70   
  Roman Milkin  1999      29.42  1:01.84      1:01.84   
  Elias Holst  2002      31.04  1:04.72      2:06.56   
  Danny Simaleza  2005      31.18  1:06.26      3:12.82   
  Alexander Karlsson  2002      29.32  1:01.88      4:14.70   
                     
Botkyrka-Rnninge SS Herrar Lag 1  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            4:15.65   
  Alexander Koufakis  2000      29.18  58.03      58.03   
  Juan Esbjrnsson  2002      28.99  1:00.23      1:58.26   
  Erik Agnorelli  2001      32.27  1:10.12      3:08.38   
  Marcus Hedlund  2002      31.67  1:07.27      4:15.65   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  Skuru Idrottsklubb            4:18.50   
  Victor Bckstrm  2003      31.21  1:05.66      1:05.66   
  Siavash Vatani  2003      32.56  1:09.03      2:14.69   
  Edvin Eskilsson  2002      29.01  1:01.52      3:16.21   
  Lukas kerblom  2002      29.67  1:02.29      4:18.50   
                     
Upsala Sim Herr Lag 4  Upsala Simsllskap            4:30.77   
  Oskar Andersson  2003      32.50  1:07.74      1:07.74   
  Jonatan Fischer  2001      30.97  1:05.92      2:13.66   
  Lukas Hglund  2004      33.44  1:09.38      3:23.04   
  William Rismyhr  2004      31.75  1:07.73      4:30.77   
                     
Upsala Sim Herr Lag 5  Upsala Simsllskap            4:58.96   
  Joel Pelling  2003      33.60  1:11.41      1:11.41   
  Botvid Wiell  2005      36.66  1:18.05      2:29.46   
  Markus Brenning  2005      36.10  1:17.24      3:46.70   
  Joel Fischer  2003      34.27  1:12.26      4:58.96   
                     
Upsala Sim Herr Lag 6  Upsala Simsllskap            5:36.66   
  Ravi Parekh  2005      36.89  1:20.00      1:20.00   
  Malte Franzn  2007      40.09  1:25.48      2:45.48   
  Castor Lindholm  2005      38.87  1:24.66      4:10.14   
  Filip Hallin  2006      40.16  1:26.52      5:36.66   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  17:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner