2020-01-28   01:37:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    38.51  1:20.19  2:02.97    2:43.93   
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen    39.25  1:22.35  2:06.87    2:48.12   
Asta Kristensen  2004  VAT Copenhagen    42.07  2:12.71  2:55.87    2:55.87   
Lærke Blond  2003  VAT Copenhagen    41.41  1:27.23  2:12.31    2:56.27   
Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub    42.44  1:27.65  2:12.99    2:57.03   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    42.14  1:29.74  2:17.18    3:01.80   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen    37.67  1:19.43  2:02.91    2:42.82   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    41.82  1:27.56  2:13.88    2:57.43   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    43.15  1:29.87  2:17.11    3:00.96   
Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.29  1:28.26  2:16.20    3:03.17   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen    41.75  1:28.45  2:16.89    3:03.68   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    45.62  1:33.37  2:21.60    3:07.37   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    46.55  1:35.32  2:25.29    3:10.74   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.11  2:25.54  3:14.95    3:14.95   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    50.89  1:46.28  2:42.78    3:35.85   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    54.46  1:55.15  2:52.72    3:46.58   
Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  sw6.2 svøm ma v100 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark