2017-11-23   23:23:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lærke Blond  2003  VAT Copenhagen    1:27.42  3:05.64  4:44.97    6:11.56   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:37.47  3:30.87  5:32.17    7:07.02   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    1:27.55  2:58.48  3:46.63    6:00.29   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.46  3:02.35  4:52.73    6:14.58   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.33  3:01.45  4:56.87    6:25.39   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:32.18  3:06.64  4:57.69    6:27.09   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:36.18  3:12.52  5:04.88    6:39.80   
Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:44.62  3:27.23  5:22.07    6:55.90   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:33.86  3:06.48  5:08.84    6:35.42   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    1:28.44  3:11.03  5:09.49    6:43.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.41  2:36.67  4:13.40    5:25.54   
Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen    1:13.46  2:40.98  4:17.61    5:33.08   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.23  2:41.17  4:22.19    5:36.70   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen    1:17.25  2:44.39  4:21.69    5:37.15   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.99  2:58.52  4:46.59    6:05.22   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.01  2:59.05  4:53.51    6:16.70   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen    1:25.10  3:06.65  4:50.80    6:17.07   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.25  3:01.98      6:22.05   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    1:19.77  2:52.69  4:34.63    5:52.31   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:28.71  3:03.92  5:03.99    6:28.14   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:40.08  3:28.75  5:19.06    6:51.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen    1:09.47  2:25.10  3:41.89  4:59.32  10:04.24   
          6:17.24  7:34.43  8:51.69       
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.14  2:26.44  3:42.00  4:57.15  10:04.29   
          6:13.99  7:31.43  8:48.49       
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.53  2:29.68  3:46.38  5:03.49  10:09.47   
          6:20.02  7:37.13  8:53.72       
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen    1:10.19  2:27.64  3:47.70  5:08.21  10:33.33   
          6:29.81  7:52.23  9:14.91       
                     
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.42  2:26.52  3:41.87  4:57.17  9:53.89   
          6:11.67  7:27.03  8:41.97       
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen    1:17.54  2:43.15  4:09.34  5:35.98  11:16.76   
          7:01.98  8:28.14  9:53.64       
Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen    1:22.38  2:52.29  4:23.38  5:56.29  11:54.97   
          7:27.40  8:59.99  10:30.33       
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:24.28  2:55.12  4:26.84  5:58.43  11:55.27   
          7:28.20  8:59.65  10:29.73       
                     
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:21.34  2:50.11  4:20.23  5:48.89  11:32.86   
          7:17.48  8:45.29  10:11.90       
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    1:23.92  2:58.20  4:33.05  6:08.79  12:28.88   
          7:45.42  9:21.18  10:57.08       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen    1:03.93  2:12.20  3:21.32  4:30.80  17:39.63   
          5:40.63  6:50.72  8:00.96  9:12.27     
          10:23.99  11:36.37  12:48.89  14:01.16     
          15:14.38  16:27.78         
Nicolai Wium  1991  Køge Svømmeklub    1:14.48  2:37.45  4:01.71  5:27.41  21:02.01   
          6:52.68  8:17.75  9:43.75  11:08.54     
          12:34.08  13:59.69  15:24.68  16:50.21     
          18:16.09  19:40.96         
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:14.51  2:36.90  4:01.94  5:28.76  21:22.60   
          6:56.10  8:24.54  9:51.76  11:19.01     
          12:44.73  14:11.55  15:38.42  17:05.02     
          18:31.27  19:57.59         
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.42  3:00.97  4:36.12  6:12.51  23:17.31   
          7:50.42  9:26.01  11:01.00  12:36.04     
          14:09.27  15:43.02  17:16.67  18:50.13     
          20:22.44  21:54.98         
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:21.75  2:54.29  4:30.26  6:08.04  23:35.72   
          7:45.68  9:21.94  10:59.13  12:34.97     
          14:10.02  15:45.27  17:20.68  18:55.31     
          20:29.72  22:04.76         
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:31.04  3:14.02  4:59.66  6:45.90  26:12.07   
          8:31.44  10:18.09  12:03.98  13:49.96     
          15:36.29  17:21.82  19:08.28  20:55.17     
          22:41.76  24:27.68         
                     
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.73  2:18.62  3:31.38  4:45.23  18:19.40   
          5:59.80  7:14.22  8:28.96  9:44.04     
          10:59.10  12:13.88  13:28.82  14:42.26     
          15:56.53  17:10.09         
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:10.15  2:29.48  3:49.37  5:08.89  19:33.10   
          6:29.43  7:48.74  9:08.18  10:26.30     
          11:44.73  13:03.79  14:22.29  15:40.32     
          16:59.52  18:18.04         
Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen    1:14.99  2:37.70  4:00.95  5:25.41  20:37.61   
          6:48.64  8:13.61  9:35.66  11:02.50     
          12:23.44  13:47.06  15:09.30  16:33.38     
          17:58.60  19:21.52         
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen    1:15.14  2:39.75  4:06.41  5:33.85  20:55.50   
            7:45.07  9:56.25  11:24.07     
          12:49.52  14:14.32  15:37.93  17:01.16     
          18:22.27  19:42.01         
                     
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    1:13.20  2:34.70  3:57.73  5:21.04  20:34.94   
          6:45.86  8:10.13  9:34.82  10:59.47     
          12:23.74  13:47.47  15:09.99  16:32.73     
          17:54.38  19:17.32         
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    1:18.68  2:42.91  4:07.83  5:33.34  21:08.30   
          6:58.11  8:22.69  9:47.48  11:11.25     
          12:36.51  14:02.01  15:27.72  16:54.35     
          18:20.09  19:45.72         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    1:13.70  2:34.89  3:56.04    5:16.64   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    1:14.47  2:38.03  4:04.66    5:29.97   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub    1:20.71  2:50.60  4:19.77    5:46.37   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    1:23.01  2:52.66  4:23.14    5:50.51   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.57  3:03.22  4:39.09    6:09.03   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.85  2:22.05  3:35.99    4:45.83   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen    1:12.54  2:33.44  3:53.25    5:10.43   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen    1:17.64  2:41.60  4:04.12    5:24.73   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    1:16.80  2:41.66  4:08.18    5:31.33   
Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen    1:16.44  2:41.08  4:08.48    5:31.67   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.22  2:50.26  4:13.77    5:35.46   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:21.74  2:48.85  4:16.13    5:36.50   
Asta Kristensen  2004  VAT Copenhagen    1:19.97  2:47.21  4:17.27    5:44.13   
Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen    1:23.00  2:52.08  4:21.09    5:47.98   
10  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.81  2:58.25  4:30.53    5:57.47   
11  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.38  3:08.19  4:48.23    6:21.38   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.79  2:44.68  4:10.95    5:37.23   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.89  3:03.42  4:44.08    6:20.60   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:31.90  3:11.78  4:51.45    6:26.91   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:38.80  3:26.57  5:14.98    6:58.25   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:39.62  3:29.68  5:19.63    7:07.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:20.99  2:52.03  4:24.94    5:52.55   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.55  2:16.94  3:29.36    4:39.57   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen    1:08.70  2:24.07  3:38.17    4:50.12   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.52  2:38.86  3:59.50    5:14.32   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:15.75  2:38.85  3:59.57    5:18.71   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.41  2:45.26  4:11.40    5:36.45   
Jonas Vollquartz Svensson  2004  VAT Copenhagen    1:21.57  2:51.26  4:22.49    5:52.94   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:29.18  3:06.98  4:48.07    6:23.09   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:23.11  2:51.43  4:21.80    5:48.25   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:23.38  2:55.98  4:28.48    5:54.39   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:21.82  2:53.74  4:27.08    5:54.46   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.15  3:02.18  4:36.52    6:09.92   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:23.77  3:00.32  4:38.23    6:15.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Blond  2003  VAT Copenhagen    38.70  1:26.92  2:20.72    3:13.46   
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.39  1:31.86  2:24.67    3:12.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.18  1:12.10  1:53.53    2:36.09   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.49  1:29.01  2:19.36    3:08.30   
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.75  1:30.40  2:22.65    3:12.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare