2019-12-06   22:06:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Loranga Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Loranga Cup    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer 20 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:15.63   
  Elsa Wahlbeck  2002      34.74        34.74   
  Erika Grüneberger  2001      38.57        1:13.31   
  Petronella Johansson  2000      31.07        1:44.38   
  Thea Hero  2004      31.25        2:15.63   
                     
SK Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:20.21   
  Petronella Ottosson  2002      32.49        32.49   
  Elsa Jonsson  2004      38.41        1:10.90   
  Emilia Hedman  2003      33.78        1:44.68   
  Bella Persson  2004      35.53        2:20.21   
                     
SK Laxen Lag 6  Simklubben Laxen            2:20.63   
  Nikita Reljanovic  2004      39.46        39.46   
  Nathalie Barrington  2002      37.15        1:16.61   
  Mellie Wijk  2002      30.14        1:46.75   
  Cazzandra Lindblad  2003      33.88        2:20.63   
                     
SK Laxen Lag 5  Simklubben Laxen            2:21.09   
  Erica Ivansson  2003      37.02        37.02   
  Moa Bergdahl  2003      37.55        1:14.57   
  Tilde Morin  2002      29.38        1:43.95   
  Rebecca Hägerroth  2004      37.14        2:21.09   
                     
SK Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            2:21.62   
  Josephine Ålenius  2002      34.60        34.60   
  Therese Pålsson  2001      40.21        1:14.81   
  Elin Norrman  2001      32.89        1:47.70   
  Tilda Westergren  2004      33.92        2:21.62   
                     
Falkenberg Damer  2000  Falkenbergs Simklubb            2:30.83   
  Ebba Davidsson  2003      38.37        38.37   
  Maja Feldhusen  2003      44.38        1:22.75   
  Elsa Kanth  2004      37.02        1:59.77   
  Elsa Rehn  2000      31.06        2:30.83   
                     
Anderstorp Damer 02-04  Anderstorps Simsällskap            2:35.59   
  Ebba Kemper  2004      41.87        41.87   
  Annie Seppälä  2004      42.95        1:24.82   
  Klara Tallbäck  2003      40.20        2:05.02   
  Agnes Torén  2003      30.57        2:35.59   
                     
Varberg Damer Vit  2003  Varberg Sim            2:37.54   
  Emmie Dahlgren  2004      40.59        40.59   
  Moa Martinsson  2002      39.91        1:20.50   
  Freja Gustafsson  2004      40.10        2:00.60   
  Izabelle Andersson  2004      36.94        2:37.54   
                     
Falkenberg Damer 2  2004  Falkenbergs Simklubb            2:51.76   
  Agnes Kramer  1998      45.22        45.22   
  Elma Christiansson  2004      45.53        1:30.75   
  Kristin Johannesson  2004      41.77        2:12.52   
  Bianca Havner  2005      39.24        2:51.76   
                     
10  Anderstorp Damer 03-07  Anderstorps Simsällskap            3:18.35   
  Hilda Darvelid  2006      51.53        51.53   
  Hilma Liljedahl  2006      51.02        1:42.55   
  Lovis Johansson-Magnusson  2007      57.52        2:40.07   
  Ebba Svensson  2004      38.28        3:18.35   
                     
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            DSQ   
  Hannah Fritz  2003      32.78        32.78   
  Emilia Karlberg  2002      37.03        1:09.81   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner