2020-06-03   12:01:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    28.26        59.49   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    28.03        1:00.61   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    30.52        1:04.52   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    29.91        1:05.20   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.63        1:06.57   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.22        1:07.04   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    32.17        1:10.87   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.46        1:12.92   
Max Roman  2000  Ålands Simförening    33.62        1:13.74   
10  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    33.21        1:14.82   
11  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    36.54        1:22.99   
12  Mohammad Ahmade  2001  Åkersberga Simsällskap    45.33        1:47.24   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.84        59.69   
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.52        1:00.10   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    28.65        1:03.35   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.44        1:03.52   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    30.38        1:05.70   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    31.03        1:06.23   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    30.72        1:06.77   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    30.67        1:07.00   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    30.62        1:08.27   
10  Samu Petteri Kallio  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.13        1:11.04   
11  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.92        1:14.27   
12  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    35.06        1:16.73   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    28.00        1:00.28   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.11        1:02.18   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.36        1:04.70   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    31.72        1:07.85   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    31.23        1:08.10   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    31.13        1:08.49   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    32.34        1:09.85   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    33.53        1:13.49   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.78        1:13.78   
10  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    33.36        1:13.94   
11  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.99        1:14.40   
12  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.41        1:14.43   
13  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    34.29        1:17.21   
14  David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap    35.00        1:17.81   
15  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.64        1:18.00   
16  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    33.65        1:20.09   
17  Tatu Kunttila  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.39        1:22.03   
18  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    41.72        1:28.14   
19  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    40.03        1:31.95   
20  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    40.70        1:35.44   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    31.17        1:07.10   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    31.93        1:08.17   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    32.14        1:10.27   
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.59        1:11.03   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    32.80        1:11.44   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.51        1:11.91   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.00        1:12.34   
Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.44        1:13.47   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    34.13        1:14.82   
10  Rasmus Rekola  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.12        1:20.60   
11  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    38.01        1:21.07   
12  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    39.68        1:27.33   
13  Leon Gvozdev  2004  Danderyds Sim    40.02        1:32.59   
14  Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    41.30        1:34.41   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    33.30        1:12.28   
Daner Alex Tapia  2005  Simklubben Neptun    34.74        1:14.75   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    35.51        1:18.39   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    37.53        1:21.88   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    38.79        1:23.04   
Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    38.81        1:25.48   
Eero Mäenpää  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.46        1:26.19   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    40.67        1:30.15   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.64        1:31.43   
10  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.71        1:32.79   
11  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    43.88        1:38.34   
12  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.38        1:38.91   
13  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    44.44        1:39.32   
14  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.60        1:40.52   
15  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    46.90        1:45.24   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner