2020-09-19   03:41:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    28.00        58.45   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Simklubben Neptun    28.30        58.89   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    28.68        59.10   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    29.52        1:00.74   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    28.73        1:00.99   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.05        1:01.13   
Vuokko Suomäki  2001  Raision Urheilijat    29.76        1:02.43   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening    30.71        1:03.82   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.61        1:03.88   
10  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap    30.56        1:04.26   
11  Ellen Woivalin  2001  Ålands Simförening    31.35        1:05.39   
12  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.42        1:05.89   
13  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    31.51        1:06.16   
14  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    34.74        1:12.77   
15  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    34.90        1:13.18   
16  Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap    37.01        1:18.18   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.03        1:01.71   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    29.29        1:01.82   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.97        1:03.08   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    30.16        1:03.17   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    31.17        1:03.83   
Stella Donning  2002  Ålands Simförening    30.90        1:04.20   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.45        1:04.26   
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    31.23        1:04.87   
Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    31.23        1:05.02   
10  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    31.19        1:05.05   
11  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.78        1:05.66   
12  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    31.66        1:05.68   
13  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    33.47        1:08.77   
14  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    32.56        1:08.81   
15  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    33.52        1:09.41   
16  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.94        1:09.81   
17  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    33.15        1:10.96   
18  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    33.76        1:11.70   
19  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    33.93        1:11.73   
20  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    34.18        1:12.33   
21  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    34.07        1:12.58   
22  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    34.71        1:13.19   
23  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    34.98        1:13.33   
24  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    34.63        1:13.35   
25  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    38.08        1:18.12   
26  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.47        1:19.78   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    30.10        1:01.97   
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.92        1:01.98   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    30.19        1:02.27   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    29.97        1:02.30   
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.19        1:02.63   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.03        1:02.97   
Iiris Yli-Jama  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.11        1:04.14   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    31.03        1:04.46   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    31.09        1:04.86   
10  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    31.43        1:05.09   
11  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    31.49        1:05.25   
12  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.88        1:05.32   
13  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    30.80        1:05.58   
14  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    31.81        1:05.65   
15  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    31.53        1:05.68   
16  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.77        1:06.19   
17  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    32.57        1:06.32   
18  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    31.80        1:06.51   
19  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    31.18        1:06.57   
20  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    31.91        1:06.71   
21  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    31.64        1:06.83   
22  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    32.17        1:06.97   
23  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.26        1:07.40   
24  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    32.48        1:07.69   
25  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    32.98        1:07.71   
26  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    33.10        1:07.75   
27  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    33.25        1:08.27   
28  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.79        1:08.75   
29  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.73        1:08.96   
30  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.62        1:09.41   
31  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    33.53        1:09.51   
32  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    34.04        1:09.93   
33  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    34.19        1:11.00   
34  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.67        1:11.57   
35  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    35.84        1:15.01   
36  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    36.16        1:15.19   
37  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    37.32        1:16.76   
38  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    37.19        1:17.70   
39  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    38.92        1:19.95   
40  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    38.99        1:20.24   
41  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    37.98        1:20.72   
42  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.90        1:20.73   
43  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    39.02        1:22.79   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    29.04        1:00.47   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    29.79        1:02.30   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    30.42        1:03.17   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.07        1:03.30   
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.97        1:03.40   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    31.28        1:05.40   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    31.84        1:05.51   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    31.66        1:05.69   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.80        1:06.15   
10  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.22        1:06.67   
11  Sini Salmi  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.60        1:06.94   
12  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    32.10        1:07.09   
13  Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    32.30        1:07.23   
14  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    31.93        1:07.63   
15  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    32.62        1:08.37   
16  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.74        1:08.91   
17  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    33.43        1:08.96   
18  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    33.70        1:09.02   
19  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    32.82        1:09.19   
20  My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.08        1:09.30   
21  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.85        1:10.76   
22  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    33.60        1:10.86   
23  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.64        1:11.06   
24  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.05        1:11.38   
25  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    35.00        1:12.57   
26  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    34.96        1:13.01   
27  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    35.07        1:13.26   
28  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    35.66        1:13.67   
29  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    35.41        1:14.80   
30  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    37.30        1:15.50   
31  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    36.34        1:15.86   
32  Ursula Khimji  2004  Simklubben Neptun    36.25        1:17.67   
33  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.45        1:17.88   
34  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.62        1:17.92   
35  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    39.54        1:25.09   
36  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.17        1:25.33   
37  Andrea Markowicz Lindén  2004  Stockholmspolisens IF SF    42.34        1:31.45   
Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Isabella Chrysostomou Savva  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.22        1:04.95   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    31.27        1:04.96   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.35        1:05.38   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    32.79        1:06.82   
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.69        1:06.89   
Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.70        1:07.20   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    32.58        1:07.30   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    32.50        1:08.11   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    32.86        1:08.15   
10  Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.78        1:08.53   
11  Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.23        1:08.91   
12  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.36        1:09.07   
13  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.78        1:09.42   
14  Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.93        1:09.67   
15  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    33.19        1:09.89   
16  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    34.38        1:10.00   
17  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    34.27        1:10.06   
18  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    34.34        1:10.24   
19  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    34.81        1:11.12   
20  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.28        1:11.84   
21  Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.20        1:11.87   
22  Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.46        1:12.12   
23  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap    34.64        1:12.16   
24  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    35.03        1:12.42   
25  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    34.96        1:12.68   
26  Linn Melander  2005  Väsby Simsällskap    35.89        1:14.59   
27  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun    36.53        1:16.48   
28  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap    36.40        1:17.30   
29  Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF    36.54        1:17.71   
30  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    36.42        1:17.82   
31  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    38.14        1:18.63   
32  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap    38.46        1:18.69   
33  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    38.04        1:18.71   
34  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap    37.04        1:18.90   
35  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    38.98        1:20.18   
36  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    39.28        1:20.29   
37  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap    37.98        1:22.18   
38  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.55        1:23.11   
39  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    39.05        1:23.77   
40  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    39.90        1:24.91   
41  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    41.08        1:25.74   
42  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap    41.43        1:26.21   
43  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap    42.24        1:30.06   
44  Julia Isaksson  2005  Åkersberga Simsällskap    43.11        1:30.18   
45  Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF    43.78        1:31.48   
46  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    44.92        1:33.53   
47  Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF    45.98        1:37.90   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner