2019-12-07   22:39:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:01.51  2:05.92  3:10.95  4:16.17  16:23.93   
          5:21.45  6:27.17  7:33.68  8:40.22     
          9:47.09  10:53.55  12:00.22  13:07.22     
          14:13.97  15:20.72         
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:02.57  2:11.90  3:22.60  4:33.98  17:49.24   
          5:45.59  6:58.34  8:11.11  9:24.18     
          10:37.13  11:50.16  13:03.41  14:16.06     
          15:28.61  16:40.74         
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:04.45  2:13.63  3:24.23  4:35.13  17:52.58   
          5:46.70  6:59.16  8:12.03  9:24.92     
          10:37.97  11:50.58  13:03.78  14:16.16     
          15:28.74  16:41.07         
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:09.98  2:30.64  3:52.26  5:14.98  20:11.34   
          6:36.15  7:58.31  9:19.97  10:40.65     
          12:03.45  13:26.47  14:48.32  16:10.57     
          17:32.60  18:53.04         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:03.45  2:10.29  3:17.45  4:24.82  16:24.95   
          5:32.16  6:38.37  7:44.76  8:51.41     
          9:58.24  11:03.73  12:09.17  13:14.25     
          14:18.75  15:23.44         
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:04.61  2:13.95  3:24.79  4:35.06  17:33.28   
          5:46.06  6:58.73  8:10.06  9:22.32     
          10:33.45  11:44.44  12:54.58  14:05.13     
          15:15.53  16:24.18         
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    1:07.60  2:21.69  3:36.20  4:50.05  18:19.56   
          6:03.02  7:17.41  8:31.83  9:46.28     
          11:00.57  12:15.58  13:29.48  14:42.79     
          15:55.67  17:10.18         
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    1:05.00  2:17.90  3:31.49  4:45.60  18:26.48   
          5:59.98  7:14.30  8:29.98  9:45.28     
          11:00.53  12:14.68  13:31.47  14:47.53     
          16:00.63  17:14.52         
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    1:10.33  2:27.11  3:44.94  5:03.10  19:17.11   
          6:21.33  7:40.57  8:59.85  10:18.92     
          11:37.90  12:53.15  14:11.23  15:28.45     
          16:46.54  18:03.39         
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:07.81  2:24.15  3:41.65  4:59.67  19:31.01   
          6:17.55  7:36.16  8:55.06  10:15.61     
          11:36.08  12:56.61  14:16.31  15:36.12     
          16:55.15  18:15.18         
Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    1:13.90  2:34.23  3:54.74  5:16.07  20:07.81   
          6:37.47  7:59.60  9:20.96  10:43.02     
          12:04.93  13:26.67  14:48.63  16:09.79     
          17:30.43  18:51.18         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    1:12.54  2:33.86  3:56.09  5:18.64  20:34.57   
          6:41.56  8:05.74  9:29.85  10:54.19     
          12:17.53  13:40.69  15:04.45  16:27.97     
          17:51.46  19:14.53         
David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:23.92  2:59.20  4:36.23  6:13.28  24:20.31   
          7:51.41  9:31.94  11:11.91  12:51.40     
          14:29.86  16:09.98  17:49.90  19:30.34     
          21:07.11  22:47.34         
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:29.06  3:06.77  4:46.34  6:25.86  24:28.23   
          8:06.09  9:47.47  11:27.21  13:09.61     
          14:51.12  16:31.31  18:13.43  19:52.49     
          21:22.58  22:56.83         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner