2020-06-06   17:36:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Stockholms Simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    30.54  1:03.80  1:37.53    2:10.85   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.91  1:04.33  1:38.06    2:10.88   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    31.98  1:06.50  1:41.22    2:16.00   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.10  1:06.95  1:42.89    2:19.26   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    31.18  1:05.33  1:41.49    2:19.37   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    30.81  1:05.11  1:42.60    2:21.11   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    32.54  1:08.23  1:45.71    2:24.20   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    33.51  1:11.58  1:49.62    2:26.58   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    32.72  1:09.70  1:48.25    2:26.69   
10  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    33.36  1:10.59  1:49.18    2:27.15   
11  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    32.99  1:09.82  1:50.15    2:30.75   
12  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    34.04  1:12.68  1:53.33    2:34.28   
13  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    35.02  1:14.79  1:56.25    2:37.44   
14  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.71  1:14.82  1:57.03    2:37.46   
15  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    36.47  1:17.82  2:00.45    2:42.69   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    31.69  1:05.71  1:39.73    2:13.06   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    31.80  1:06.08  1:40.32    2:14.54   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    32.19  1:07.10  1:42.36    2:16.85   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    31.13  1:05.42  1:41.23    2:17.58   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    31.64  1:06.85  1:42.99    2:17.67   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    31.51  1:06.93  1:43.41    2:19.79   
Stella Alin  2002  Täby Sim    33.51  1:10.68  1:47.94    2:22.96   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    32.47  1:09.07  1:47.35    2:25.08   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.69  1:09.24  1:47.49    2:25.28   
10  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    32.44  1:08.90  1:47.21    2:25.72   
11  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    33.62  1:11.05  1:49.40    2:27.30   
12  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    34.10  1:11.76  1:50.63    2:28.22   
13  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.75  1:11.46  1:51.06    2:30.68   
14  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    34.02  1:12.38  1:52.01    2:30.80   
15  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    34.01  1:13.41  1:54.40    2:32.34   
16  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    33.87  1:12.27  1:52.75    2:32.71   
17  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    34.74  1:12.52  1:52.48    2:32.84   
18  Ida Svensson  2002  Täby Sim    34.00  1:11.75  1:52.75    2:34.38   
19  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    35.39  1:15.74  1:57.41    2:38.95   
20  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.02  1:17.17  1:58.73    2:39.66   
21  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    36.00  1:17.73  2:00.90    2:44.23   
22  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    37.11  1:19.06  2:02.99    2:46.03   
23  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    38.26  1:21.45  2:06.79    2:49.55   
24  Deborah Araya  2002  Älvsjö AIK Simförening    42.39  1:31.74  2:24.89    3:17.87   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    31.63  1:05.38  1:39.88    2:13.61   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    31.21  1:05.37  1:40.34    2:14.23   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.74  1:05.92  1:40.85    2:14.51   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    31.45  1:06.22  1:41.44    2:16.56   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    31.88  1:06.65  1:42.99    2:18.38   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    32.11  1:07.48  1:43.94    2:19.42   
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    31.94  1:07.36  1:43.41    2:20.02   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    32.90  1:08.88  1:46.13    2:22.02   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    31.80  1:07.51  1:44.81    2:22.71   
10  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    32.51  1:08.49  1:45.76    2:22.88   
11  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    33.32  1:09.17  1:46.40    2:23.42   
12  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    31.64  1:07.87  1:46.24    2:23.68   
13  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    33.61  1:10.38  1:47.55    2:24.03   
14  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    33.21  1:09.55  1:46.92    2:24.12   
15  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    32.62  1:09.52  1:47.23    2:24.94   
16  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    31.68  1:07.97  1:47.16    2:25.53   
17  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    33.86  1:11.28  1:49.91    2:28.02   
18  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    34.29  1:13.49  1:52.49    2:29.85   
19  Elin Andersson  2003  Täby Sim    33.28  1:11.17  1:51.30    2:32.45   
20  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    34.61  1:14.41  1:55.39    2:35.84   
21  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    35.21  1:16.39  1:58.74    2:39.26   
22  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.56  1:17.43  2:00.44    2:39.28   
23  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    35.18  1:16.30  2:00.40    2:44.64   
24  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    36.36  1:17.68  2:01.78    2:44.93   
25  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    37.35  1:19.72  2:03.72    2:47.50   
26  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.14  1:21.16  2:09.56    2:55.19   
27  Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb    37.47  1:28.07  2:15.07    3:02.48   
28  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening    41.14  1:31.27  2:26.44    3:21.06   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    31.86  1:06.89  1:42.44    2:17.02   
Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    32.07  1:08.14  1:44.82    2:19.94   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    32.48  1:08.60  1:47.93    2:25.99   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    32.40  1:09.77  1:48.29    2:26.00   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.40  1:10.86  1:50.14    2:28.07   
Stella Brinne Roos  2004  Älvsjö AIK Simförening    35.04  1:14.90  1:56.35    2:35.06   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    35.76  1:16.02  1:57.35    2:36.68   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.84  1:16.60  1:57.94    2:37.00   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    35.02  1:15.98  1:57.13    2:37.04   
10  Hannah Haux  2004  Täby Sim    36.14  1:17.24  1:58.99    2:39.05   
11  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    36.30  1:17.10  1:59.57    2:40.73   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.87  1:16.49  1:58.99    2:41.55   
13  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    35.60  1:16.40  2:00.01    2:43.11   
14  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.26  1:17.20  2:01.39    2:44.46   
15  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.30  1:18.33  2:01.80    2:44.51   
16  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    36.15  1:18.78  2:01.88    2:44.78   
17  Alice Davies  2004  Täby Sim    36.28  1:18.88  2:01.81    2:44.94   
18  Emma Sommar  2004  Täby Sim    37.10  1:19.41  2:04.03    2:46.81   
19  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    36.04  1:19.84  2:06.83    2:49.28   
20  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    38.31  1:22.16  2:07.17    2:50.09   
21  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.86  1:20.82  2:06.35    2:51.47   
22  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    38.49  1:21.91  2:07.53    2:51.73   
23  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap    37.42  1:22.78  2:11.06    2:58.56   
24  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.45  1:26.67  2:15.88    3:02.82   
25  Elsa Jonsson  2004  Älvsjö AIK Simförening    38.70  1:25.60  2:15.05    3:02.88   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    32.12  1:07.71  1:44.30    2:20.23   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    34.04  1:10.69  1:47.41    2:23.54   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    32.80  1:10.67  1:49.47    2:28.90   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.53  1:14.23  1:52.93    2:29.17   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    35.08  1:13.75  1:53.92    2:32.30   
Lollobelle Nordström-Renlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.18  1:16.18  1:58.07    2:38.26   
Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap    36.26  1:17.47  1:59.68    2:41.03   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.72  1:15.75  1:58.65    2:43.51   
Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.01  1:21.40  2:04.14    2:45.60   
10  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    37.84  1:21.69  2:07.87    2:51.29   
11  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    35.99  1:17.39  2:04.17    2:51.47   
12  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    41.11  1:26.87  2:14.16    3:00.97   
13  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    42.42  1:33.87  2:27.77    3:18.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner