2020-11-29   15:19:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head to Head 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    30.02  1:04.99  1:40.57    2:14.43   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    31.26  1:06.30  1:43.42    2:20.88   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    34.24  1:14.06  1:55.39    2:32.87   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    33.39  1:13.53  1:55.59    2:34.52   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    34.34  1:14.30  1:55.96    2:35.20   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    35.99  1:17.01  1:57.83    2:37.25   
Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    36.38  1:18.20  2:01.96    2:44.51   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.22  1:18.16  2:03.48    2:47.47   
Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    37.53  1:20.25  2:05.88    2:51.44   
10  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    36.70  1:20.74  2:06.34    2:51.73   
11  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    38.54  1:23.69  2:11.35    2:58.32   
12  Oliver Haux  2005  Täby Sim    41.85  1:30.97  2:22.27    3:10.88   
13  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    41.45  1:31.33  2:24.24    3:14.39   
14  Louie Gabrielsson  2005  Täby Sim    40.73  1:30.05  2:23.73    3:15.25   
15  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim    44.44  1:37.53  2:30.58    3:19.76   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    28.58  59.37  1:32.27    2:03.93   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    28.12  1:00.39  1:34.09    2:07.85   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    30.61  1:03.92  1:38.25    2:12.00   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.00  1:03.19  1:38.33    2:12.20   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    30.34  1:04.73  1:39.56    2:13.41   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    30.94  1:05.44  1:41.11    2:14.85   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.22  1:06.34  1:41.63    2:15.32   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    31.96  1:08.22  1:45.12    2:20.66   
Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.92  1:08.24  1:46.28    2:22.12   
10  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.45  1:09.83  1:48.60    2:24.89   
11  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    31.26  1:07.90  1:47.78    2:26.76   
12  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    32.77  1:09.29  1:48.79    2:26.90   
13  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.58  1:10.17  1:48.66    2:27.77   
14  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.17  1:09.70  1:49.43    2:28.49   
15  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    32.82  1:10.27  1:50.16    2:29.00   
16  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.60  1:12.69  1:53.27    2:32.64   
17  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    35.20  1:15.03  1:56.40    2:35.54   
18  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    38.40  1:27.25  2:19.62    3:08.83   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    26.92  55.49  1:24.57    1:54.05   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    27.11  56.58  1:26.37    1:55.63   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    27.09  56.77  1:26.67    1:55.96   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    28.47  59.22  1:31.59    2:02.85   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    28.25  59.62  1:32.42    2:06.38   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    28.18  1:00.77  1:36.06    2:11.67   
Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    30.28  1:04.11  1:39.25    2:15.05   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.48  1:06.11  1:43.73    2:21.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner