2020-12-05   18:44:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head to Head 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:29   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:05.15  2:17.22  3:30.68    4:43.19   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.30  2:28.12  3:45.47    4:59.47   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:10.99  2:29.03  3:48.05    5:02.25   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.87  2:28.85  3:46.89    5:02.37   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    1:09.71  2:29.45  3:51.12    5:10.93   
Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    1:15.80  2:38.84  4:03.18    5:26.68   
Caspian Humble  2005  Täby Sim    1:19.59  2:47.82  4:16.85    5:41.67   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:01.62  2:08.90  3:16.76    4:23.58   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.10  2:11.35  3:20.49    4:28.24   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:02.93  2:12.06  3:21.10    4:30.64   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    1:03.73  2:15.22  3:26.91    4:35.92   
Linus Thörn  2002  Järfälla Simsällskap    1:05.32  2:15.85  3:27.30    4:36.36   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:04.22  2:15.98  3:27.26    4:36.45   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.61  2:12.01  3:24.45    4:43.09   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    1:05.84  2:18.12  3:31.71    4:44.54   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:06.34  2:18.72  3:32.18    4:45.31   
10  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:09.92  2:26.35  3:42.35    4:57.55   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DNF   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    57.87  2:00.37  3:04.56    4:09.89   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    1:01.60  2:06.89  3:13.46    4:20.03   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:00.92  2:07.92  3:16.49    4:22.88   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.75  2:09.47  3:17.14    4:24.17   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    1:02.82  2:10.67  3:19.30    4:27.33   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:02.39  2:10.02  3:19.59    4:28.96   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.84  2:10.47  3:19.78    4:33.71   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.05  2:10.70  3:22.83    4:36.70   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:08.35  2:22.28  3:36.79    4:46.98   
10  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:14.09  2:35.17  3:55.62    5:14.96   
11  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:11.92  2:32.89  3:54.00    5:15.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner