2019-08-20   07:13:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Competition session

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    33.07  1:08.32  1:44.96    2:21.51   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    34.02  1:10.64  1:48.29    2:24.91   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.93  1:14.65  1:53.38    2:29.87   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.62  1:14.04  1:53.10    2:31.74   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.65  1:14.78  1:53.66    2:32.62   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.43  1:16.86  1:57.30    2:36.44   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    37.30  1:17.47  1:58.09    2:36.65   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.53  1:16.52  1:58.17    2:39.37   
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    38.55  1:19.20  2:01.00    2:42.49   
10  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    39.55  1:22.44  2:04.55    2:44.86   
11  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.11  1:20.57  2:04.23    2:47.83   
12  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    41.22  1:24.79  2:08.52    2:50.84   
13  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    39.23  1:22.28  2:07.15    2:52.90   
14  Droplaug Maria Haflioadottir  2000  Iceland Swimming    40.85  1:25.99  2:11.70    2:57.45   
15  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    41.09  1:25.24  2:11.34    2:58.31   
16  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    45.23  1:34.92  2:23.97    3:12.37   
17  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    46.35  1:37.58  3:22.13    3:22.13   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 6.5 
Karlotta Maria Prastardottir  1998  Iceland Swimming            DSQ  SW 6.5 
Katrine Duus  2003  Næstved IF            DSQ  SW 6.5 
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.49  1:18.62  1:59.27    2:38.13   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.21  1:18.14  1:59.72    2:39.42   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    39.76  1:21.96  2:03.73    2:43.27   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.05  1:20.83  2:03.61    2:45.45   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.40  1:21.93  2:04.74    2:46.44   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.91  1:22.86  2:06.45    2:49.54   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    39.96  1:23.68  2:07.92    2:50.79   
Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    40.56  1:24.69  2:09.25    2:51.55   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    40.88  1:24.33  2:08.59    2:52.19   
10  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub    39.99  1:23.72  2:08.94    2:53.00   
11  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub    40.65  1:26.12  2:11.79    2:56.89   
12  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.80  1:25.01  2:13.22    3:00.05   
13  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.20  1:30.32  2:17.18    3:03.39   
14  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    44.86  1:31.93  2:19.75    3:04.06   
15  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    44.65  1:32.22  2:19.45    3:04.80   
16  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    42.28  1:28.80  2:16.88    3:04.89   
17  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    43.07  1:31.80  2:21.76    3:08.37   
18  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub    42.88  1:31.07  2:21.51    3:08.69   
19  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    47.18        3:14.66   
20  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub    46.67  1:35.85  2:27.10    3:17.72   
21  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    49.53  1:44.14  2:41.13    3:36.10   
Freja Arentsen  2005  Næstved IF            DNS   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  SW 6.5 
Birta Run Smaradottir  2004  Iceland Swimming            DSQ  SW 6.5 
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.14  1:26.38  2:10.82    2:53.15   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    42.80  1:30.68  2:19.10    3:06.53   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    47.07  1:35.60  2:25.56    3:14.76   
Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    50.26  1:46.67  2:43.40    3:37.82   
Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  SW 6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner