2019-10-17   20:25:38
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Competition session

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    32.10  1:09.74  1:54.26    2:29.03   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.83  1:11.69  1:56.79    2:31.89   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.73  1:13.89  1:59.94    2:33.17   
Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.54  1:12.64  1:58.97    2:33.79   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.05  1:14.31  1:59.47    2:36.20   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    34.51  1:13.83  2:02.03    2:36.37   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.37  1:15.54  2:00.80    2:37.44   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    33.64  1:16.98  2:00.85    2:38.27   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    34.05  1:15.12  2:05.17    2:41.50   
10  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    33.74  1:15.14  2:08.60    2:42.25   
11  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.61  1:16.64  2:07.80    2:44.63   
12  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    35.79  1:17.60  2:09.37    2:44.94   
13  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.05  1:18.80  2:08.71    2:45.89   
14  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    35.53  1:17.77  2:09.86    2:47.13   
15  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.89  1:15.41  2:07.03    2:47.47   
16  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.22  1:19.70  2:08.22    2:47.79   
17  Abena Karaolani  2000  Iceland Swimming    36.06  1:17.98  2:08.05    2:48.49   
18  Benedikte Bang From  1996  Svømmeklubben SHS Stevns    38.61  1:23.22  2:13.32    2:52.97   
19  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    40.35  1:25.64  2:19.01    2:57.02   
20  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    42.74  1:30.92  2:22.94    3:03.54   
21  Emma Schnack  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    41.85  1:31.83  2:30.74    3:14.92   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            DSQ  sw 6,5 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    36.40  1:17.49  1:58.94    2:37.30   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    33.91  1:14.47  2:06.49    2:43.74   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    37.37  1:21.84  2:07.42    2:45.18   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.99  1:21.23  2:11.75    2:49.32   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    35.32  1:22.32  2:10.17    2:49.87   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.12  1:22.88  2:11.59    2:52.44   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    40.24  1:25.03  2:15.99    2:55.37   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    38.88  1:23.46  2:17.90    2:55.70   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    38.56  1:23.26  2:17.18    2:56.61   
10  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.64  1:23.40  2:17.87    2:57.73   
11  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.15  1:23.33  2:16.44    2:58.39   
12  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    39.63  1:25.35  2:19.70    2:59.38   
13  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    39.88  1:24.44  2:22.59    3:02.68   
14  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    44.56  1:33.28  2:21.18    3:05.81   
15  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    42.24  1:28.64  2:24.10    3:06.21   
16  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    40.94  1:29.59  2:24.54    3:09.75   
17  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    42.90  1:32.64  2:27.77    3:11.71   
18  Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub    54.24  1:48.98  2:54.08    3:45.01   
Freja Arentsen  2005  Næstved IF            DNS   
Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  SW 8.4 
Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 7.5 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.28  1:33.61  2:26.90    3:09.44   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.38  1:36.89  2:40.27    3:24.08   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.12  1:40.15  2:43.85    3:34.48   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    51.33  1:46.25  2:52.78    3:40.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner