2019-08-22   17:36:07
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Competition session

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:29   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 31, 10x50m fri Mix, Finaler Årg. 1919-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lf Swim 1  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            4:25.99   
  Mads Holm  1998      25.11        25.11   
  Sebastian Jensen  2001      25.02        50.13   
  Erling Johansen  2000      24.67        1:14.80   
  Jonas Gram-Lange  1999      25.27        1:40.07   
  Marius Rasmussen  1999      24.47        2:04.54   
  Isa Hovmand  2000      29.08        2:33.62   
  Thyra Jørgensen  2002      27.96        3:01.58   
  Julie Bruun Jørgensen  2003      28.82        3:30.40   
  Clara Neumann  2001      28.00        3:58.40   
  Melanie Eggertsen  2002      27.59        4:25.99   
                     
Triton Ballerup - 1  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:27.02   
  Magnus Aasberg  2001      24.94        24.94   
  Mikkel S. Hansen  2000      25.02        49.96   
  Alexander Ravn Borch  2001      26.95        1:16.91   
  Mikkel Hjelm  2003      26.84        1:43.75   
  Julie Darlem Brandt  2001      27.20        2:10.95   
  Liva Palmund  2002      26.91        2:37.86   
  Liva Stjernholm  2004      28.31        3:06.17   
  Laura Janner  2002      28.36        3:34.53   
  Frederikke Echardt  2002      27.15        4:01.68   
  Kasper Bonnichsen  2002      25.34        4:27.02   
                     
Ringsted Mix 1  2000  Ringsted Svømme Klub            4:27.69   
  Frederik Møller  2002      24.50        24.50   
  Martin Szokody  1999      25.05        49.55   
  Daniel Schytte  2000      24.51        1:14.06   
  Casper Ramsdahl Sørensen  2000      25.25        1:39.31   
  Katja Kjær Nielsen  2002      29.05        2:08.36   
  Cathrine Wismann  2002      30.02        2:38.38   
  Magnus Carstensen  1999      24.06        3:02.44   
  Jasmin Larsen  2002      28.77        3:31.21   
  Josephine Wismann  2002      29.23        4:00.44   
  Maria Szokody  2002      27.25        4:27.69   
                     
Hg Mix 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            4:34.97   
  Mads Ingeman Hansen  1997      25.25        25.25   
  Emma Bækgaard  2002      29.15        54.40   
  Mads Lünell Bruhn  1998      25.88        1:20.28   
  Amalie Østerlund  2005      29.58        1:49.86   
  Nicolai Yung Hansen  2000      25.73        2:15.59   
  Emilia Lønborg  2002      30.05        2:45.64   
  Gustav Nissen  2001      27.82        3:13.46   
  Amalie W. Olsen  2001      28.11        3:41.57   
  Magnus Løhr  2001      24.91        4:06.48   
  Emma Bruhn  2002      28.49        4:34.97   
                     
Drenge&piger1 Kalundborg  2000  Kalundborg SK            4:42.51   
  Mads Witthøft  2000      26.64        26.64   
  Andreas Lind-Ellefsen  2001      26.64        53.28   
  Mikkel Mortensen  2003      25.31        1:18.59   
  Frida Bang Stanelt  2004      27.36        1:45.95   
  Nicole Kristensen  1999      29.32        2:15.27   
  Marie Uglebjerg  2002      28.90        2:44.17   
  Caroline Holm  2004      29.59        3:13.76   
  Anna Larsen  2004      30.12        3:43.88   
  Frederik Scheby Petersen  2004      29.02        4:12.90   
  Joachim Mårtensen  2004      29.61        4:42.51   
                     
Nif Mix 1  2000  Næstved IF            4:52.31   
  Lucas Jul Pedersen  2003      27.39        27.39   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      31.07        58.46   
  Kristian Mouridsen  2002      28.03        1:26.49   
  Katrine Duus  2003      29.21        1:55.70   
  Harald Franck  2003      26.15        2:21.85   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      30.01        2:51.86   
  Matti Andersen  2001      28.86        3:20.72   
  Viktoria Bæts Kristensen  2002      29.32        3:50.04   
  Rasmus Lorentzen  2001      29.93        4:19.97   
  Caroline Bendtsen  2002      32.34        4:52.31   
                     
Vsk Dream Team  2000  Vordingborg Svømme Klub            4:54.38   
  Jacob Jensen  1995      26.08        26.08   
  Freja Søndergaard  2004      33.46        59.54   
  Magnus Juul Hansen  2003      29.53        1:29.07   
  Léa Zoé Bingler  2000      30.53        1:59.60   
  Rasmus Capion  2005      34.24        2:33.84   
  Maya Nykjær  2001      30.00        3:03.84   
  Alexander Duus Jensen  1995      24.61        3:28.45   
  Freja Petersen  2000      29.47        3:57.92   
  Nana Hansen  2000      29.57        4:27.49   
  Jonathan F. K. Jensen  2002      26.89        4:54.38   
                     
Ringsted Mix 2  2000  Ringsted Svømme Klub            4:55.69   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      32.45        32.45   
  Anders Nielsen  2001      25.85        58.30   
  Joakim Mortensen  2002      27.56        1:25.86   
  Alexander Søgaard  2002      26.33        1:52.19   
  Emil Carstensen  2002      27.25        2:19.44   
  Joakim Grøn-Henriksen  2004      28.87        2:48.31   
  Sophie Grandjean  2003      29.67        3:17.98   
  Emma M. Andersen  2003      31.97        3:49.95   
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      31.96        4:21.91   
  Astrid Nørret Schmidt  2002      33.78        4:55.69   
                     
Triton Ballerup - 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:56.66   
  Emil Andersen  1992      26.81        26.81   
  Lasse Darlem Brandt  2003      27.77        54.58   
  Bertram Grøn Brandelev  2004      29.04        1:23.62   
  Mathias Toft Nørskov  2003      32.09        1:55.71   
  Silas Waterval  2004      31.38        2:27.09   
  Olivia Mammen  2003      30.71        2:57.80   
  Johanne B. Hansen  2002      30.29        3:28.09   
  Isabel K. Eriksen  2001      30.39        3:58.48   
  Line Strandby  2001      29.02        4:27.50   
  Mikala Ravn Borch  2003      29.16        4:56.66   
                     
10  Lf Swim 2  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            4:57.18   
  Jens Saugmann  1996      26.17        26.17   
  Christoffer Jensen  2002      27.39        53.56   
  Ole Hovmand  2003      28.36        1:21.92   
  Tobias Lindberg  2003      28.92        1:50.84   
  Laurids Isling Kurtzmann  2002      29.24        2:20.08   
  Julie Galsgaard Hansen  2000      31.00        2:51.08   
  Malou Carlsen  2000      29.38        3:20.46   
  Ida Kjølby  2003      31.92        3:52.38   
  Trine Rübner-Petersen  1997      31.85        4:24.23   
  Mille Marie Ullerup  2004      32.95        4:57.18   
                     
11  Nyborg Mix 1  2000  Nyborg Svømmeklub            5:05.41   
  Karoline Elholm Juliussen  2004      33.44        33.44   
  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999      27.61        1:01.05   
  Maria Bebe Hansen  2004      30.50        1:31.55   
  Jonas Lykke Sandison  2004      27.17        1:58.72   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      30.98        2:29.70   
  Mikkel Nissen  2002      30.33        3:00.03   
  Sofie Kaysen  2004      32.65        3:32.68   
  Andreas Pedersen  2003      28.14        4:00.82   
  Maja Johanne Pedersen  2005      32.36        4:33.18   
  Teodor Thuelund  2005      32.23        5:05.41   
                     
12  Stv1  2000  Slagelse Svømmeklub            5:08.84   
  Emil Mølholm Johansen  2000      25.62        25.62   
  Magnus Nygaard  2000      26.88        52.50   
  Elias Rought  2003      27.79        1:20.29   
  Silas Lykke  2003      27.89        1:48.18   
  Casper Madsen  2004      28.71        2:16.89   
  Karoline Nielsen  2004      31.66        2:48.55   
  Marie Louise B Andersen  2005      30.85        3:19.40   
  Tilde-Sofie Qwist  2005      37.33        3:56.73   
  Sigrid B. Kristensen  2004      34.32        4:31.05   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      37.79        5:08.84   
                     
13  Hg Mix 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            5:16.23   
  Alfred Nissen  2002      27.96        27.96   
  Wilma Anker  2004      30.75        58.71   
  Josefine Krumbak  2004      30.84        1:29.55   
  Marcus Artmann  2002      29.70        1:59.25   
  Fanta Osatoharimwen  2005      33.23        2:32.48   
  Sylvester Wichmann Meisne  2005      34.22        3:06.70   
  August Høy  2005      32.79        3:39.49   
  Emilie Højen Meyer  2004      32.04        4:11.53   
  Mathias Ankersen  2004      34.19        4:45.72   
  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004      30.51        5:16.23   
                     
14  Mix  2000  Iceland Swimming            5:19.33   
  Jon Gooi Ingvarsson  2001      28.61        28.61   
  Rokkvi Helgason  2004      37.47        1:06.08   
  Kolbrun Jonsdottir  2003      34.69        1:40.77   
  Sigurour Prainn Sigurosson  2002      31.82        2:12.59   
  Birta Run Smaradottir  2004      30.50        2:43.09   
  Karlotta Maria Prastardottir  1998      34.05        3:17.14   
  Droplaug Maria Haflioadottir  2000      32.46        3:49.60   
  Katrin Eva Johannesdottir  2001      31.75        4:21.35   
  Abena Karaolani  2000      29.87        4:51.22   
  Arnor Robertsson  2002      28.11        5:19.33   
                     
15  Ringsted Mix 3  2000  Ringsted Svømme Klub            5:41.53   
  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      32.40        32.40   
  Adam Bugge Frandsen  2005      33.99        1:06.39   
  Tobias Mølbak  2004      29.83        1:36.22   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      31.95        2:08.17   
  Zacharias Houmann  2006      33.30        2:41.47   
  Lara W. S. Olsen  2006      37.82        3:19.29   
  Mathilde Klintby  2004      31.56        3:50.85   
  Astrid Kruuse  2005      37.68        4:28.53   
  Malene Reynolds  2005      34.77        5:03.30   
  Sascha Haste  2007      38.23        5:41.53   
                     
16  Drenge&piger2 Kalundborg  2000  Kalundborg SK            5:52.99   
  Annika Møller-Kristensen  2000      30.90        30.90   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      35.29        1:06.19   
  Thea Kaiser  2004      31.13        1:37.32   
  Alba Seneca  2005      34.33        2:11.65   
  Patrick Skov Vinding  2005      34.99        2:46.64   
  Sille Møller  2004      33.35        3:19.99   
  Thoke Thomsen  2006      42.66        4:02.65   
  David Stoklund  2008      38.73        4:41.38   
  Cilas Skafte  2005      39.41        5:20.79   
  Engeline Scheby Petersen  2002      32.20        5:52.99   
                     
17  Nif Mix 2  2000  Næstved IF            5:53.47   
  Agnes Barner Hansen  2005      31.81        31.81   
  Freja Juul  2006      34.42        1:06.23   
  Jacob Meisner Hansen  2003      29.92        1:36.15   
  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      31.92        2:08.07   
  Malthe Foged  2005      32.14        2:40.21   
  Sebastian N. Bentsen  2004      32.13        3:12.34   
  Iben Lund Nielsen  2006      37.52        3:49.86   
  Mathilde Bendtsen  2007      43.35        4:33.21   
  Asta Lund Nielsen  2008      45.92        5:19.13   
  Leonora Franck  2006      34.34        5:53.47   
                     
18  Nyborg Mix 2  2000  Nyborg Svømmeklub            5:58.42   
  Mathilde Nissen  2004      35.67        35.67   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      37.10        1:12.77   
  Cathrine Høst  2004      37.06        1:49.83   
  Alexander Okkerholm  2005      38.51        2:28.34   
  Laura Riber Memborg  2004      35.56        3:03.90   
  Frederik Nielsen  2006      35.42        3:39.32   
  Mathilde Vestergaard  2006      37.20        4:16.52   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      34.49        4:51.01   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      33.76        5:24.77   
  Mathias Lykke Sandison  2007      33.65        5:58.42   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner