Results for Ringsted cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 16 september 2017 |
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.00 | ||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | ||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | ||||||
4 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svmme Klub | 35.51 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 37.03 | ||||||
6 | Viktoria Bts Kristensen | 2002 | Nstved IF | 37.51 | ||||||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Nstved IF | 38.20 | ||||||
8 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svmme Klub | 38.68 | ||||||
9 | Isa Hovmand | 2000 | Svmmeklubben Syd | 38.74 | ||||||
10 | Trine Rbner-Petersen | 1997 | Svmmeklubben Syd | 38.92 | ||||||
11 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svmmeklubben SHS Stevns | 38.96 | ||||||
12 | La Zo Bingler | 2000 | Vordingborg Svmme Klub | 40.33 | ||||||
13 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 40.47 | ||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svmmeklub | 41.09 | ||||||
15 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 41.72 | ||||||
16 | Anastasia Hansen | 2002 | Svmmeklubben Syd | 43.15 | ||||||
17 | Monique Bang From | 2002 | Svmmeklubben SHS Stevns | 43.27 | ||||||
18 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 44.08 | ||||||
19 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 44.49 | ||||||
20 | Signe Nedergaard | 2003 | Svmmeklubben SHS Stevns | 45.54 | ||||||
- | Julie Louise Lihme | 2003 | Odsherred Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Nstved IF | DSQ | Dobbelt flyben | |||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.91 | ||||||
2 | Emilie Hjen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 38.43 | ||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | Korsr Sv & Livr. Klub | 39.93 | ||||||
4 | Olivia My Nielsen | 2004 | Nstved IF | 42.58 | ||||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svmmeklubben Syd | 43.84 | ||||||
6 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 44.90 | ||||||
7 | Laura Kroman | 2004 | Korsr Sv & Livr. Klub | 45.05 | ||||||
8 | Victoria Dinesen | 2005 | Nstved IF | 45.07 | ||||||
9 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svmmeklub | 46.08 | ||||||
10 | Martha Bdker Thomsen | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 46.71 | ||||||
11 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svmmeklub | 47.28 | ||||||
12 | Emilie Larsen | 2005 | Svmmeklubben Syd | 47.86 | ||||||
13 | Ella Bdker Thomsen | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 47.95 | ||||||
14 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 48.05 | ||||||
15 | Frida Christensen | 2005 | Svmmeklubben SHS Stevns | 49.17 | ||||||
16 | Freja S. Falkenstrm | 2004 | Nyborg Svmmeklub | 49.20 | ||||||
17 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svmmeklubben SHS Stevns | 49.22 | ||||||
18 | Cathrine Hst | 2004 | Nyborg Svmmeklub | 49.44 | ||||||
19 | Sarah Mller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svmme Klub | 50.03 | ||||||
20 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svmmeklub | 51.39 | ||||||
21 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svmmeklub | 51.43 | ||||||
22 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | Vordingborg Svmme Klub | 53.46 | ||||||
23 | Emma Jrgensen | 2005 | Slagelse Svmmeklub | 54.00 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Nstved IF | DNS | ||||||
- | Klara Wagner | 2004 | Svmmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 43.73 | ||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 45.28 | ||||||
3 | Liva Mayland | 2006 | Nstved IF | 45.92 | ||||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svmmeklub | 46.32 | ||||||
5 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.57 | ||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 47.80 | ||||||
7 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svmmeklub | 48.11 | ||||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Nstved IF | 49.23 | ||||||
9 | Andrea Strandby | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 49.49 | ||||||
10 | Astamaja Rought | 2006 | Korsr Sv & Livr. Klub | 50.28 | ||||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svmmeklub | 50.39 | ||||||
12 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Nstved IF | 52.91 | ||||||
13 | Silke Krakau Tnnesen | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 53.49 | ||||||
14 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Nstved IF | 53.88 | ||||||
15 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 54.01 | ||||||
16 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 54.04 | ||||||
17 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svmmeklub | 55.09 | ||||||
18 | Asta Marie Boye | 2006 | Korsr Sv & Livr. Klub | 55.48 | ||||||
19 | Signe Rasmussen | 2006 | Svmmeklubben SHS Stevns | 56.89 | ||||||
20 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svmmeklubben SHS Stevns | 58.18 | ||||||
21 | Mathilde Grnnehj | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 58.83 | ||||||
22 | Freja Wagner | 2007 | Svmmeklubben SHS Stevns | 59.17 | ||||||
23 | Sigrn Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 59.32 | ||||||
24 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 59.44 | ||||||
25 | Alberte Bendix Raunkjr | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 59.45 | ||||||
26 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 1:00.39 | ||||||
27 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svmme Klub | 1:00.69 | ||||||
28 | Dicte S. Falkenstrm | 2008 | Nyborg Svmmeklub | 1:00.99 | ||||||
29 | Sille Christensen | 2006 | Nstved IF | 1:01.19 | ||||||
30 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Nstved IF | 1:04.19 | ||||||
31 | Merle Dahlmann | 2007 | Nstved IF | 1:05.46 | ||||||
32 | Frederikke Jrgensen | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:06.81 | ||||||
33 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 1:09.90 | ||||||
34 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 1:12.78 | ||||||
35 | Maja Bur Redke | 2007 | Ringsted Svmme Klub | 1:16.06 | ||||||
36 | Augusta Johannesen | 2008 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:20.58 | ||||||
37 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 1:22.09 | ||||||
- | Freja Mller | 2006 | Korsr Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svmmeklub | DSQ | Asynk. ben v/start | |||||
- | Emma Grntved | 2009 | Slagelse Svmmeklub | DSQ | Asynk. ben | |||||
- | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svmme Klub | DSQ | Ej samt. ber. 50m | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | DSQ | Ej samt ber. v. afsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |