2020-02-24   10:29:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    38.17        1:20.43   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    37.13        1:20.70   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    38.76        1:22.04   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    39.65        1:23.38   
Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    40.37        1:24.39   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    40.64        1:25.62   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.01        1:25.88   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    36.18        1:16.97   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.88        1:19.01   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    38.41        1:21.83   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.26        1:22.30   
Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    42.16        1:31.29   
Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    43.20        1:31.58   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    44.03        1:32.55   
Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    43.52        1:33.68   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap    47.45        1:42.72   
Tova Nilsson  2002  S71            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.35        1:23.37   
Michaela Ruzic  2003  S71    40.13        1:24.10   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    39.98        1:25.95   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    40.69        1:26.34   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    41.38        1:27.69   
Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.15        1:28.98   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    41.75        1:29.24   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    43.27        1:31.89   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    43.84        1:32.88   
10  Alva Stenebo  2003  S71    47.66        1:42.98   
11  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    50.25        1:45.28   
12  Frida Christiansen  2003  S71    49.87        1:48.48   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    38.77        1:23.37   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    40.61        1:25.95   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    41.87        1:30.83   
Wilma Nilsson  2004  S71    41.96        1:31.12   
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    43.43        1:31.68   
Maja Simpson  2004  S71    44.85        1:35.40   
Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap    44.38        1:35.65   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    47.85        1:39.36   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    48.30        1:42.43   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    48.94        1:42.60   
11  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    49.59        1:45.26   
12  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    50.31        1:48.77   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap    44.97        1:34.36   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap    45.62        1:36.65   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    45.93        1:36.76   
Jonna Möller  2005  Osby Simsällskap    46.76        1:38.38   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    51.78        1:46.87   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    51.91        1:47.80   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    51.19        1:50.06   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    53.21        1:53.20   
Nicole Kertmegi  2005  Karlskrona Simsällskap    57.49        1:59.82   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner