2017-09-22   13:35:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  07:09   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub            2:47.78   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            3:00.81   
Jacob Varming  2007  Viborg Svømme Klub            3:16.29   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            3:22.11   
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            3:22.43   
Oscar F. J. Dencker  2006  Agfs Svømmeafdeling            3:25.66   
Lucas Lund Rasmussen  2007  Viborg Svømme Klub            3:28.47   
Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling            3:32.76   
Valdemar Graves Bager  2007  Viborg Svømme Klub            3:35.31   
10  Tobias S Rasmussen  2006  Herning Svømmeklub            3:41.26   
11  Asbjørn Aggerholm  2006  Viborg Svømme Klub            3:50.49   
12  Aske T Jensen  2007  Silkeborg Svømmeklub            3:50.73   
Hjalte Facius Bisballe  2008  Herning Svømmeklub            DNS   
Zilas Vilsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Magnus Maigaard Christens  2006  Silkeborg Svømmeklub            DNF   
Rasmus S Rasmussen  2006  Herning Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub            2:21.03   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            2:42.31   
Gustav Dalby Østerberg  2005  Aarhus Swim            2:43.27   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            2:44.13   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:50.21   
Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            2:54.92   
Emil Ulrich Sørensen  2005  Viborg Svømme Klub            3:02.28   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub            3:02.66   
Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg Svømmeklub            3:03.11   
10  Nikolaj Preuthun Andersen  2005  Silkeborg Svømmeklub            3:06.59   
11  Adrian Mahon  2005  Agfs Svømmeafdeling            3:12.80   
12  Andreas V. Petersen  2005  Odder Svømmeklub            3:24.84   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sander Møller Jürgensen  2004  Odder Svømmeklub            2:12.04   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub            2:17.42   
Lucas Rosenborg  2004  Aarhus Swim            2:19.39   
Lukas Hedegaard  2004  Viborg Svømme Klub            2:22.26   
Tobias Nielsen  2004  Odder Svømmeklub            2:28.51   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub            2:29.92   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            2:30.08   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club            2:31.64   
Christoffer E. Jacobsen  2004  Viborg Svømme Klub            2:35.84   
10  Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club            2:36.30   
11  Valdemar Degn  2004  Odder Svømmeklub            2:48.83   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            2:03.92   
Thor Brunsgaard  2003  Swim Team Neptun            2:04.14   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            2:09.29   
Jacob Lyse Søe  2003  Odder Svømmeklub            2:16.01   
Kasper Johnsen  2003  Odder Svømmeklub            2:17.85   
Simon Degn  2003  Aarhus Swim            2:19.30   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            2:19.72   
Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:19.72   
William Sloth  2003  Aarhus Swim            2:21.41   
10  Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:22.42   
11  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club            2:22.99   
12  Jacob Emil Jeppesen  2003  Aarhus Swim            2:27.90   
13  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub            2:27.94   
14  Alexander Johnsen  2003  Odder Svømmeklub            2:29.59   
15  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            2:29.82   
16  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:32.02   
17  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club            2:32.08   
18  Markus Wirring  2003  Odder Svømmeklub            2:32.89   
19  Anders Kammer Riis  2003  Odder Svømmeklub            2:46.55   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            1:54.92   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            1:55.29   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            1:58.64   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            2:03.11   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            2:03.32   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub            2:03.81   
Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim            2:06.54   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim            2:06.68   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            2:12.39   
10  Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            2:13.27   
11  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim            2:14.80   
12  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            2:14.86   
13  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            2:21.41   
14  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            2:22.11   
15  Hannibal Nørgård Petersen  2002  Herning Svømmeklub            2:39.44   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare