2017-09-22   13:37:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  07:12   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling            3:05.13   
Lucas Lund Rasmussen  2007  Viborg Svømme Klub            3:33.75   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub            2:38.75   
Emil Togsverd  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:57.77   
Tobias Jakobsen  2005  Viborg Svømme Klub            3:01.67   
Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            3:23.15   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Rosenborg  2004  Aarhus Swim            2:36.58   
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            2:41.09   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub            2:41.18   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club            2:49.73   
Tobias Nielsen  2004  Odder Svømmeklub            2:55.70   
Valdemar Degn  2004  Odder Svømmeklub            3:08.77   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Brunsgaard  2003  Swim Team Neptun            2:18.21   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            2:24.14   
Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:25.96   
Kasper Johnsen  2003  Odder Svømmeklub            2:28.13   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling            2:28.38   
Anders Elsborg  2003  Viborg Svømme Klub            2:35.21   
Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:37.10   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club            2:44.44   
Jacob Emil Jeppesen  2003  Aarhus Swim            2:48.63   
10  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:50.07   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            2:08.60   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            2:13.26   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            2:17.85   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            2:18.19   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            2:21.64   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            2:22.58   
Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim            2:22.99   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            2:23.15   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            2:24.02   
10  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            2:27.03   
11  Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub            2:29.90   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            DSQ  Ej brudt vand v/15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare