2017-11-23   12:00:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  07:10   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006  Agfs Svømmeafdeling            3:30.09   
Helene Siegenthaler  2006  Viborg Svømme Klub            3:44.69   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            3:48.11   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            3:59.27   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub            4:02.45   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg Svømmeklub            4:13.97   
Lærke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg Svømmeklub            4:21.82   
Anne U. Struntze Sørensen  2006  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Holstein  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:56.86   
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro Svømme Club            3:18.70   
Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            3:19.03   
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub            3:23.73   
Karoline A Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club            3:31.45   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub            3:31.45   
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg Svømmeklub            3:37.74   
Josefine Bundgaard  2005  Viborg Svømme Klub            3:56.20   
Thilde Østergaard  2005  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cathrine Birkebæk  2004  Agfs Svømmeafdeling            2:53.85   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim            2:56.73   
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            3:00.14   
Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub            3:12.91   
Majken Haarup  2004  Viborg Svømme Klub            3:13.75   
Malena Pind Therkildsen  2004  Viborg Svømme Klub            3:18.55   
Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club            3:19.08   
Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub            3:20.29   
Maria Aakmann Andersen  2004  Viborg Svømme Klub            3:25.32   
10  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub            3:29.04   
Ella Ryberg  2004  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            2:43.12   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            2:53.28   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            3:06.62   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            3:15.96   
Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club            3:19.04   
Alfa Frederikke Røygaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            3:20.75   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            3:26.64   
Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub            3:28.72   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club            2:47.88   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            2:50.54   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            2:52.64   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            2:58.25   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub            2:58.35   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            2:58.78   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            3:06.98   
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            3:08.08   
Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            3:12.40   
10  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub            3:21.34   
Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare