Resultat för Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 07:10 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 5:58.51 | ||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 5:58.86 | ||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 6:08.28 | ||||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 6:17.04 | ||||||
5 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 6:26.30 | ||||||
6 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 6:30.02 | ||||||
7 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 6:35.61 | ||||||
8 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 7:01.61 | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 5:37.66 | ||||||
2 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 5:56.97 | ||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 5:59.29 | ||||||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 6:08.26 | ||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 6:14.36 | ||||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 6:20.41 | ||||||
7 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 6:29.19 | ||||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 6:37.55 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 5:17.18 | ||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 5:36.35 | ||||||
3 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 6:31.40 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:09.12 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:09.57 | ||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 5:30.69 | ||||||
4 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 5:50.76 | ||||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 6:12.11 | ||||||
6 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 6:45.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:10 |