2019-06-24   19:31:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC medleykonkurrence 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

30092017

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GSC Medleykonkurrence    Udskriftsdato  01 oktober 2017   
  Stævne by  Søborg    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  GSC         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2017         
 
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Garne Larsen  2003    583  2:37.33        2:37.33   
  Sigma Swim Allerød  2:36.65                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    545  2:40.96        2:40.96   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.98                 
                     
Alexander Tullberg  2003    540  2:41.39        2:41.39   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.10                 
                     
Marcus Hiort  2003    519  2:43.54        2:43.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.04                 
                     
Karl August B. Balle  2003    466  2:49.49        2:49.49   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.91                 
                     
Christian Boutrup  2003    454  2:51.02        2:51.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:57.25                 
                     
Noah Bred  2003    428  2:54.39        2:54.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.92                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    424  2:54.92        2:54.92   
  Sigma Swim Allerød  2:58.24                 
                     
Harald Riisager  2003    421  2:55.30        2:55.30   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.69                 
                     
10  Jakob Legaard  2003    411  2:56.83        2:56.83   
  Sigma Swim Allerød  2:55.15                 
                     
11  Andreas Hoffmann  2003    400  2:58.43        2:58.43   
  Sigma Swim Birkerød  3:09.27                 
                     
12  Valdemar Ditlev Kragh  2003    379  3:01.58        3:01.58   
  Lyngby Svømmeklub  3:20.46                 
                     
13  Christoffer Rekling  2003    370  3:03.13        3:03.13   
  Sigma Swim Birkerød  3:24.76                 
                     
14  Christoffer Skinhøj  2003    363  3:04.18        3:04.18   
  Gentofte Svømme Klub  3:32.84                 
                     
15  Emil Breinholt  2003    279  3:21.00        3:21.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:42.67                 
                     
16  Leonard Steen Jensen  2003    278  3:21.41        3:21.41   
  Gentofte Svømme Klub  3:47.30                 
                     
Anders Hvidt  2002      3:00.63        3:00.63  EXTRA 
  Gentofte Svømme Klub  3:26.58                 
                     
Thor Gudmand-Høyer  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Zilas Aarestrup  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:27.89                 
                     
Christopher G. Trandum  2003              DSQ  Asynkrone ben 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Gustav Hartig-Larsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  SVØM Korsør  3:11.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 oktober 2017 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark