2019-09-21   13:23:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 25M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NM / Botnia open 25m    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Umeå    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Umeå SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sharp  1992    552  28.92        1:02.03   
  Umeå Simsällskap  57.35                 
                     
Henrietta Nieminen  1994    503  30.11        1:03.98   
  IKSU Simning                   
                     
Gabrella Jonasson  2002    484  30.95        1:04.84   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Jenny Grangärd  2003    464  31.75        1:05.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.51                 
                     
Tove Rehnstedt  2005    457  31.37        1:06.06   
  Simklubben Ägir  1:09.30                 
                     
Ellen Vuollet  2001    415  33.73        1:08.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.14                 
                     
Sara Ikonen  2002    412  32.83        1:08.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.90                 
                     
Love-Lee Lindberg  2003    401  32.91        1:09.01   
  Simklubben Ägir  1:14.58                 
                     
Ella Barnoin  2002    397  32.78        1:09.24   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  1:09.77                 
                     
10  Minna Ingi  2002    387  32.95        1:09.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.53                 
                     
11  Anniina Haarala  2004    381  34.06        1:10.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.54                 
                     
12  Peppi Hölsö  2003    376  34.01        1:10.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.15                 
                     
13  Vilma Fagerström  2005    369  19.19        1:10.93   
  IKSU Simning  1:10.82                 
                     
14  Linn Lidström  2001    361  34.20        1:11.46   
  Umeå Simsällskap  1:14.62                 
                     
15  Ella Hietala  2003    357  34.25        1:11.73   
  Umeå Simsällskap  1:09.07                 
                     
16  Alice Moberg  2003    354  33.99        1:11.95   
  Höga Kustens Simsällskap  1:13.18                 
                     
17  Alma Enarsson  2003    339  34.94        1:13.00   
  Simklubben Ägir  1:14.17                 
                     
18  Ida Rantala  2002    333  34.27        1:13.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.34                 
                     
19  Sara Ruotsalainen  2003    332  35.44        1:13.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.79                 
                     
20  Elma Olofsson  2003    328  35.06        1:13.75   
  Umeå Simsällskap  1:15.29                 
                     
21  Ida Eriksson  2005    326  35.18        1:13.95   
  Härnösands Simsällskap  1:16.47                 
                     
22  Saga Hållander  2004    320  35.19        1:14.42   
  Höga Kustens Simsällskap  1:16.69                 
                     
23  Isabelle Skoglund  2001    317  35.51        1:14.64   
  Dorotea IF  1:15.91                 
                     
24  Ronja Widell  2004    311  35.87        1:15.10   
  Härnösands Simsällskap  1:15.00                 
                     
25  Elvira Ögren  2002    309  35.46        1:15.28   
  Umeå Simsällskap  1:18.14                 
                     
26  Kajsa Söderlind  2003    309  34.89        1:15.30   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  1:16.09                 
                     
27  Alice Granström  2003    301  35.12        1:15.95   
  Umeå Simsällskap  1:20.20                 
                     
28  Nelly Hansson  2002    290  36.33        1:16.83   
  Umeå Simsällskap  1:16.58                 
                     
29  Eliza Happonen  2002    290  36.84        1:16.88   
  Haparanda Sportklubb Taktik  1:28.45                 
                     
30  Amanda Boson  2004    287  36.01        1:17.11   
  Simklubben Ägir  1:16.97                 
                     
31  Ella Wesslau  2004    278  37.80        1:17.94   
  Simklubben Ägir  1:26.44                 
                     
32  Julia Blomqvist  2005    266  37.28        1:19.12   
  Umeå Simsällskap  1:25.93                 
                     
33  Ella Ohlsson  2005    262  37.85        1:19.52   
  Umeå Simsällskap  1:19.32                 
                     
34  Agnes Löfgren  2005    261  37.76        1:19.64   
  Umeå Simsällskap  1:22.65                 
                     
35  Moa Flodin  2003    260  37.09        1:19.75   
  Simklubben Ägir  1:27.91                 
                     
36  Therese Skoglund  2005    257  37.05        1:20.01   
  Dorotea IF  1:19.78                 
                     
37  Moa Berglund  2004    255  38.41        1:20.23   
  Härnösands Simsällskap  1:22.76                 
                     
38  Elin Öberg  2004    250  39.11        1:20.79   
  Umeå Simsällskap  1:20.93                 
                     
39  Beda Skylare Berglöf  2004    249  39.14        1:20.88   
  Simklubben Ägir  1:25.95                 
                     
40  Sandra Trigell  2005    248  38.17        1:20.97   
  Umeå Simsällskap  1:27.12                 
                     
41  Elvira Engblom  2005    234  38.41        1:22.61   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  1:27.63                 
                     
42  Ella Heed  2005    231  38.34        1:22.94   
  Härnösands Simsällskap  1:20.23                 
                     
43  Arwen Wikström  2006    228  39.01        1:23.30   
  Simklubben Ägir  1:20.38                 
                     
44  Hilma Nordenmark  2003    225  38.57        1:23.61   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  1:21.15                 
                     
45  Tuva Lindvall  2006    225  39.31        1:23.64   
  Umeå Simsällskap  1:23.57                 
                     
46  Elina Fors  2003    225  39.56        1:23.67   
  Umeå Simsällskap  1:33.50                 
                     
47  Alva Gustavsson  2006    213  39.72        1:25.14   
  Umeå Simsällskap  1:27.21                 
                     
48  Vera Wall  2006    210  39.61        1:25.64   
  Umeå Simsällskap  1:28.20                 
                     
49  Isabelle Åström  2004    208  39.16        1:25.92   
  Timrå Simklubb  1:19.56                 
                     
50  Vendela Eriksson  2004    204  40.20        1:26.35   
  Umeå Simsällskap  1:33.75                 
                     
51  Julia Hellström  2006    194  40.71        1:27.86   
  Umeå Simsällskap  1:35.80                 
                     
52  Millie Eriksson  2007    190  41.94        1:28.48   
  Skellefteå Simklubb  1:29.32                 
                     
53  Sara Jonsson  1977    181  41.11        1:29.84   
  Umeå Simsällskap                   
                     
54  Tyra Wickman  2006    176  41.94        1:30.81   
  Umeå Simsällskap  1:33.58                 
                     
55  Stina Koskenniemi  2006    172  43.39        1:31.41   
  Umeå Simsällskap  1:41.16                 
                     
56  Ana Karimi  2003    170  40.93        1:31.86   
  IKSU Simning  1:33.22                 
                     
57  Tua Holmström  2003    162  42.57        1:33.28   
  Umeå Simsällskap                   
                     
58  Klara Lundström  2005    156  44.02        1:34.52   
  Umeå Simsällskap  1:35.10                 
                     
59  Elsa Åström  2006    116  48.62        1:44.38   
  Umeå Simsällskap  1:49.89                 
                     
60  Saga Lindqvist  2005    108  49.68        1:46.67   
  Umeå Simsällskap  1:48.11                 
                     
61  Alva Löfgren  2008    100  50.75        1:49.64   
  Umeå Simsällskap  1:54.90                 
                     
62  Vilde Johansson Lindström  2007    100  50.13        1:49.66   
  Umeå Simsällskap  1:57.05                 
                     
63  Sofia Izarra  2008    67  54.20        2:04.97   
  Umeå Simsällskap  2:03.43                 
                     
Cornelia Åström  2002              DSQ   
  Timrå Simklubb  1:12.16                 
                     
Linnea Nyström  1992              DSQ   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Linnea Sandström  2004              DSQ   
  Höga Kustens Simsällskap  1:27.94                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Umeå Simsällskap  Utskriftstid  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner