2019-10-15   10:44:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 25M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass2

Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NM / Botnia open 25m    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Umeå    Utskriftstid  17:49   
  Arrangör  Umeå SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alex Lydman  2003    573  1:01.65  2:07.13  3:12.55    4:15.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:21.59                 
                     
Felix Bengs-Stattin  2002    531  1:04.45  2:11.36  3:17.22    4:22.01   
  Umeå Simsällskap  4:30.42                 
                     
Ethan Brady  2002    516  1:01.94  2:09.39  3:18.03    4:24.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:22.75                 
                     
Robin Söderholm  2002    510  1:01.50  2:10.72  3:19.77    4:25.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:47.33                 
                     
Kirill Helsing  2002    505  1:03.22  2:11.35  3:19.89    4:26.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:40.13                 
                     
Simon Lundgren  2001    480  1:03.45  2:11.47  3:20.95    4:30.95   
  Simklubben Ägir  4:35.57                 
                     
Ji An Wang  2003    472  1:04.70  2:12.93  3:22.73    4:32.45   
  Luleå Simsällskap  4:35.29                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    457  1:05.34  2:16.00  3:26.53    4:35.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:53.99                 
                     
Albin Eriksson  2003    448  1:04.45  2:16.45  3:28.92    4:37.29   
  Luleå Simsällskap  4:48.62                 
                     
10  Theo Ylipää  2004    444  1:04.68  2:16.00  3:27.74    4:38.19   
  Luleå Simsällskap  4:44.44                 
                     
11  Rasmus Andreasson  2000    428  1:05.05  2:16.77  3:29.59    4:41.52   
  Luleå Simsällskap  5:04.67                 
                     
12  Jakob Wassberg  2003    424  1:05.71  2:18.23  3:31.61    4:42.38   
  Simklubben Ägir  4:48.67                 
                     
13  Elias Kalliokoski  2003    403  1:08.62  2:22.32  3:35.18    4:47.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:49.91                 
                     
14  Bruno Martinsson  2000    348  1:10.17  2:28.32  3:45.43    5:01.56   
  Sundsvalls Simsällskap  5:04.86                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Umeå Simsällskap  Utskriftstid  17:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner