Results for UGP1 2017-2018, Stenungsund
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stenungsund |
|
Utskriftstid |
15:30 |
|
|
Arrangör |
Simklubben S77 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Miele |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
30.56 |
1:08.12 |
1:48.65 |
|
2:20.33 |
|
2 |
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
33.83 |
1:08.53 |
1:55.60 |
|
2:30.28 |
|
3 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.40 |
1:18.07 |
1:57.37 |
|
2:34.27 |
|
4 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.82 |
1:18.32 |
2:03.13 |
|
2:38.52 |
|
5 |
Ivan Diep |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
31.98 |
1:14.54 |
2:04.56 |
|
2:39.95 |
|
6 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
36.14 |
1:22.84 |
2:10.38 |
|
2:49.26 |
|
7 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
41.35 |
1:27.24 |
2:16.64 |
|
2:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Miele |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
35.92 |
1:18.95 |
2:06.55 |
|
2:44.42 |
|
2 |
Filip Håll |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
42.23 |
1:30.23 |
2:20.04 |
|
3:00.89 |
|
3 |
Robin Nilsson |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
41.76 |
1:30.76 |
2:22.37 |
|
3:03.47 |
|
4 |
Stefan Pettersson |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
47.71 |
1:40.34 |
2:40.27 |
|
3:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Miele |
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Miele |
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Miele |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.89 |
1:24.05 |
2:15.54 |
|
2:53.32 |
|
2 |
William Dahlqvist |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.01 |
1:24.66 |
2:15.11 |
|
2:56.12 |
|
3 |
Marcus Östblom |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
43.15 |
1:28.13 |
2:22.26 |
|
3:01.34 |
|
4 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
44.19 |
1:29.35 |
2:24.91 |
|
3:04.53 |
|
5 |
Rasmus Faarinen |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
41.95 |
1:36.03 |
2:28.17 |
|
3:05.93 |
|
6 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
41.62 |
1:36.38 |
2:29.27 |
|
3:10.55 |
|
7 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
44.69 |
1:32.88 |
2:31.26 |
|
3:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:30 |
|