2021-03-02   06:09:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Simklubben S77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:08.91  2:22.67  3:35.46  4:49.17  18:19.96   
          6:02.60  7:16.33  8:30.11  9:44.31     
          10:58.36  12:12.98  13:27.60  14:42.10     
          15:56.11  17:09.75         
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:19.52  2:44.30  4:09.03  5:34.33  21:10.07   
          7:00.40  8:25.46  9:50.51  11:15.60     
          12:40.62  14:05.57  15:31.67  16:57.59     
          18:22.68  19:48.18         
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    1:17.48  2:42.26  4:07.18  5:31.93  21:12.19   
          6:57.29  8:23.08  9:49.66  11:16.58     
          12:42.93  14:08.79  15:34.33  16:59.02     
          18:24.12  19:49.39         
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    1:18.99  2:46.47  4:14.55  5:43.77  22:07.98   
          7:13.28  8:42.10  10:10.57  11:39.74     
          13:09.36  14:39.60  16:09.23  17:38.88     
          19:08.57  20:39.54         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:08.97  2:23.07  3:36.51  4:49.68  18:14.33   
          6:02.95  7:16.20  8:29.96  9:44.02     
          10:58.30  12:12.93  13:27.19  14:40.62     
          15:53.06  17:04.88         
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    1:11.10  2:27.97  3:45.03  5:03.87  19:22.92   
          6:21.83  7:39.45  8:58.48  10:17.09     
          11:35.55  12:55.23  14:13.49  15:32.00     
          16:50.27  18:08.14         
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:10.99  2:27.24  3:44.59  5:02.07  19:23.87   
          6:20.04  7:38.02  8:56.32  10:15.76     
          11:34.62  12:53.74  14:12.81  15:32.30     
          16:50.85  18:08.91         
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:10.85  2:29.01  3:49.34  5:09.58  19:50.72   
          6:29.69  7:49.55  9:09.15  10:29.46     
          11:50.18  13:11.36  14:32.50  15:52.52     
          17:13.77  18:34.13         
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    1:19.19  2:41.40  4:04.60  5:27.22  20:34.28   
          6:51.60  8:15.18  9:37.39  11:00.07     
          12:21.63  13:43.31  15:05.93  16:29.36     
          17:52.51  19:14.84         
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    1:18.11  2:42.04  4:06.86  5:31.64  21:29.49   
          6:58.34  9:08.25  10:34.16  12:02.34     
          13:29.13  14:56.40  16:24.96  17:52.07     
          19:20.86  20:47.55         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:10.86  2:26.91  3:43.48  4:59.65  19:10.45   
          6:16.14  7:32.71  8:50.90  10:07.56     
          11:24.93  12:42.30  14:00.13  15:18.45     
          16:36.28  17:54.35         
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    1:12.16  2:30.52  3:50.58  5:10.46  19:53.80   
          6:29.69  7:50.86  9:12.65  10:33.41     
          11:54.31  13:15.77  14:35.33  15:55.89     
          17:16.37  18:36.44         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:16.76  2:40.22  4:04.81  5:28.12  20:32.91   
          6:50.86  8:14.41  9:37.23  10:59.22     
          12:21.66  13:44.37  15:06.56  16:28.15     
          17:50.45  19:14.00         
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:19.11  2:44.35  4:11.83  5:38.90  21:16.54   
          7:05.88  8:32.35  9:59.43  11:26.26     
          12:53.09  14:19.78  15:45.59  17:10.43     
          18:34.10  19:57.76         
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:24.64  2:57.98  4:32.76  6:09.21  23:21.06   
          7:45.46  9:20.39  10:55.95  12:31.22     
          14:05.87  15:42.47  17:17.00  18:50.16     
          20:24.07  21:56.17         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    1:18.21  2:42.86  4:08.12  5:35.29  21:40.00   
          7:01.82  8:28.95  9:54.69  11:23.28     
          12:50.92  14:19.42  15:49.09  17:18.99     
          18:47.95  20:16.25         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner