2021-11-29   21:35:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  09:47   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap    30.81  1:04.51  1:38.94    2:12.62   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    31.06  1:04.51  1:39.62    2:15.51   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    32.10  1:07.80  1:44.93    2:21.91   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    33.27  1:10.36  1:48.82    2:27.03   
Linna Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    34.36  1:13.10  1:53.76    2:33.97   
Amanda Lfdahl  2001  S77 Stenungsund    34.62  1:13.34  1:54.38    2:35.34   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    34.21  1:13.64  1:55.50    2:37.53   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    35.94  1:16.08  1:58.34    2:41.02   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.52  1:05.69  1:40.86    2:15.68   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    31.64  1:08.21  1:45.83    2:22.58   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap    32.27  1:07.86  1:45.82    2:23.26   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    32.79  1:10.27  1:48.34    2:24.67   
Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    33.19  1:10.05  1:48.08    2:25.24   
Signe Kberg  2002  Simklubben S 02    33.39  1:11.08  1:49.19    2:27.14   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    33.36  1:10.79  1:49.78    2:27.62   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    35.04  1:13.39  1:51.73    2:28.19   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    34.85  1:13.79  1:53.39    2:32.29   
10  Hanna Palmr  2002  Gteborg Sim    33.49  1:11.26  1:51.40    2:32.98   
11  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    35.78  1:16.12  1:58.46    2:40.68   
12  Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    36.60  1:18.61  2:01.31    2:44.54   
13  Malva Antonsson  2002  Kunglvs Simsllskap    39.61  1:24.30  2:10.27    2:53.52   
14  Ida Hildebrand  2002  Kunglvs Simsllskap    40.19  1:26.18  2:14.10    3:01.31   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    30.93  1:05.03  1:40.23    2:12.78   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    31.18  1:04.73  1:39.04    2:13.60   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    30.71  1:04.38  1:39.49    2:13.74   
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    31.61  1:06.03  1:40.80    2:14.84   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    31.34  1:05.87  1:40.73    2:15.23   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    32.16  1:07.35  1:43.62    2:20.41   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    33.25  1:09.96  1:48.13    2:26.65   
Nellie Tjernstrm  2003  Kunglvs Simsllskap    32.97  1:10.05  1:49.33    2:28.77   
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    34.52  1:11.63  1:50.36    2:29.14   
10  Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    32.71  1:10.52  1:50.72    2:29.35   
11  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    35.12  1:13.77  1:53.06    2:31.11   
12  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    36.06  1:15.67  1:55.63    2:35.82   
13  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    35.77  1:16.64  1:57.38    2:37.35   
14  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    36.41  1:16.94  1:59.61    2:40.96   
15  Nathalie Nyberg  2003  Freningen Ale Simmarna    38.61  1:20.62  2:04.44    2:46.60   
16  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    37.14  1:19.70  2:03.60    2:47.52   
17  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    37.82  1:24.37  2:11.48    2:56.38   
18  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    40.48  1:26.13  2:12.52    2:58.17   
Ellen Edkvist  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    31.98  1:07.41  1:43.61    2:19.87   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    32.36  1:07.65  1:44.31    2:20.51   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    32.01  1:07.51  1:44.60    2:21.45   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    32.73  1:08.32  1:45.24    2:21.98   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    33.18  1:09.42  1:47.47    2:24.66   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    33.97  1:10.74  1:48.98    2:26.71   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    32.93  1:10.27  1:48.82    2:26.92   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    32.76  1:10.32  1:49.32    2:28.22   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    33.04  1:10.32  1:49.24    2:28.35   
10  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    35.04  1:14.86  1:54.76    2:32.99   
11  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    35.19  1:14.33  1:55.16    2:34.56   
12  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    34.82  1:14.72  1:55.06    2:34.67   
13  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    35.94  1:16.26  1:58.27    2:37.87   
14  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    36.17  1:17.13  1:59.43    2:40.77   
15  Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap    36.50  1:19.11  2:03.22    2:44.69   
16  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    37.59  1:20.59  2:03.61    2:44.84   
17  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    37.10  1:19.89  2:03.46    2:45.11   
18  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    37.39  1:19.38  2:03.70    2:46.07   
19  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim    37.80  1:21.20  2:04.17    2:48.50   
20  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    37.71  1:22.00  2:08.06    2:52.34   
21  Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim    38.25  1:22.89  2:09.78    2:54.70   
22  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    39.59  1:25.00  2:11.05    2:56.38   
23  Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap    41.00  1:28.97  2:18.60    3:07.88   
24  Hannah Kristiansson  2004  Kunglvs Simsllskap    38.55  1:25.92  2:17.67    3:08.68   
25  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    42.19  1:31.55  2:21.84    3:11.24   
26  Emma Tian  2004  Gteborg Sim    44.96  1:36.91  2:30.47    3:24.01   
Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Maria Johansson  2004  Gteborg Sim            DNS   
Nathalie Brinkmo  2004  Freningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    32.05  1:07.03  1:42.57    2:17.26   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    34.94  1:15.11  1:56.71    2:34.00   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    34.85  1:14.20  1:55.23    2:34.86   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    34.87  1:14.53  1:55.73    2:35.16   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    36.53  1:16.77  1:56.87    2:36.56   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    35.97  1:17.36  1:59.05    2:37.40   
Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna    35.11  1:14.90  1:57.42    2:39.45   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    36.27  1:17.15  1:59.72    2:40.53   
Clara Axelsson  2005  Kunglvs Simsllskap    38.47  1:20.54  2:05.02    2:42.68   
10  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    37.80  1:20.18  2:03.39    2:42.72   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene    35.53  1:18.48  2:02.13    2:43.96   
12  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    37.46  1:20.50  2:03.32    2:44.03   
13  Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    37.28  1:20.23  2:04.33    2:44.54   
14  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    35.65  1:16.84  2:02.21    2:48.22   
15  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    41.11  1:28.53  2:16.27    2:56.66   
16  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    39.71  1:26.10  2:14.18    2:59.43   
17  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap    39.35  1:25.49  2:14.50    3:00.34   
18  Linnea Brjesson  2005  S77 Stenungsund    41.48  1:29.43  2:18.06    3:03.70   
19  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    39.68  1:25.93  2:15.19    3:04.12   
20  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    40.74  1:28.09  2:17.63    3:04.84   
21  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    41.22  1:30.58  2:23.77    3:15.70   
22  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    41.92  1:33.07  2:26.01    3:17.85   
23  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim    42.97  1:35.15  2:31.78    3:27.84   
24  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap    47.58  1:42.63  2:41.43    3:39.86   
25  Freja Johansson  2005  Gteborg Sim    47.57  1:46.80  3:50.58    3:50.58   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  09:58   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.73        1:02.38   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg    30.42        1:05.28   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    30.64        1:08.23   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.98        1:09.19   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    33.68        1:15.51   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    35.70        1:18.38   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim    34.19        1:17.78   
Ali Elhage  2002  Gteborg Sim    40.48        1:30.24   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    40.18        1:32.77   
Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    44.43        1:36.35   
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim            DNS   
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    30.76        1:05.47   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    32.32        1:09.62   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    33.52        1:11.58   
Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    35.33        1:16.58   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    35.89        1:18.98   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    34.17        1:19.34   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    38.16        1:24.61   
Gustav Arnell  2003  Gteborg Sim    42.91        1:34.63   
Oscar Lindblad  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    33.21        1:12.16   
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    38.15        1:22.33   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    39.75        1:23.92   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    39.15        1:25.41   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    39.17        1:29.89   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    40.47        1:32.10   
Ebbe Johansson  2004  S77 Stenungsund            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    41.03        1:28.13   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.17        1:28.56   
Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    42.62        1:33.83   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    43.35        1:37.85   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  10:23   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    35.88        1:17.14   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    40.70        1:26.15   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    41.17        1:26.91   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    42.71        1:28.81   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    43.47        1:32.83   
Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim    43.90        1:34.03   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    46.51        1:37.27   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    37.35        1:19.06   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    37.85        1:19.86   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    38.55        1:21.48   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    38.58        1:21.52   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    40.55        1:26.37   
Hanna Palmr  2002  Gteborg Sim    42.70        1:30.61   
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    42.49        1:30.70   
Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    46.13        1:36.06   
Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    50.81        1:44.94   
10  Malva Antonsson  2002  Kunglvs Simsllskap    50.32        1:47.50   
11  Ida Hildebrand  2002  Kunglvs Simsllskap    51.36        1:49.37   
Sirin Sponga  2002  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    37.00        1:19.61   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    38.37        1:20.44   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    39.53        1:22.22   
Meia Kivist  2003  Simklubben 1970    39.61        1:24.91   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    41.56        1:25.51   
Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    40.99        1:26.47   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    41.78        1:28.75   
Nellie Tjernstrm  2003  Kunglvs Simsllskap    42.54        1:29.30   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    42.83        1:31.94   
10  Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    42.70        1:32.43   
11  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    44.25        1:32.84   
12  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    45.50        1:36.13   
13  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    44.56        1:36.58   
14  Nathalie Nyberg  2003  Freningen Ale Simmarna    47.29        1:42.35   
Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim            DNS   
Ellen Edkvist  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    36.61        1:18.76   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    37.94        1:19.71   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    40.90        1:26.23   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    41.77        1:27.54   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    42.85        1:29.25   
Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    42.67        1:30.57   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    43.13        1:31.32   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    43.65        1:33.12   
Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap    46.51        1:39.01   
10  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    47.02        1:39.37   
11  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    47.69        1:39.79   
12  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    48.91        1:42.08   
13  Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap    48.99        1:44.02   
14  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    49.95        1:44.47   
15  Emma Tian  2004  Gteborg Sim    50.35        1:47.06   
16  Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim    49.75        1:48.05   
Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Maria Johansson  2004  Gteborg Sim            DNS   
Nathalie Brinkmo  2004  Freningen Ale Simmarna            DNS   
Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Hannah Kristiansson  2004  Kunglvs Simsllskap            DSQ   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    39.90        1:23.65   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    42.19        1:28.59   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    42.73        1:28.70   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    43.70        1:31.64   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    42.65        1:31.75   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    44.68        1:35.03   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    44.62        1:35.91   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    46.18        1:36.95   
Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    47.98        1:37.01   
10  Clara Axelsson  2005  Kunglvs Simsllskap    48.82        1:39.24   
11  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim    48.31        1:42.41   
12  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene    49.56        1:44.01   
13  Linnea Brjesson  2005  S77 Stenungsund    50.48        1:44.92   
14  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    50.42        1:45.21   
15  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    50.37        1:45.84   
16  Jennifer Trnqvist  2005  Kunglvs Simsllskap    50.55        1:45.99   
17  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    49.28        1:46.62   
18  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    50.15        1:47.49   
19  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim    51.55        1:50.44   
20  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap    53.04        1:51.77   
21  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    56.17        1:54.19   
22  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap    54.94        1:54.62   
23  Freja Johansson  2005  Gteborg Sim    54.27        1:55.55   
24  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    57.77        2:04.77   
Louise Ottosson  2005  Kunglvs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  11:03   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Elitfnster 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Hyvnen  2000  Simklubben Elfsborg    35.02  1:14.78  1:54.89    2:35.27   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    36.33  1:16.44  1:57.53    2:38.54   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg    39.71  1:24.35  2:10.03    2:53.29   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    38.73  1:23.24  2:09.33    2:55.12   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    44.61  1:34.01  2:23.74    3:12.91   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Elitfnster 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    43.33  1:34.91  2:28.18    3:17.26   
Ali Elhage  2002  Gteborg Sim    45.23  1:35.67  2:26.91    3:17.65   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Elitfnster 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    36.14  1:16.61  1:57.83    2:39.34   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.36  1:18.93  2:02.21    2:46.14   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    38.08  1:20.88  2:04.12    2:47.75   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    39.49  1:23.60  2:09.43    2:55.36   
Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    40.07  1:25.13  2:11.46    2:56.99   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    40.06  1:25.74  2:12.92    2:59.95   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    42.35  1:29.87  2:18.11    3:04.07   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    43.23  1:31.81  2:20.76    3:08.55   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    44.82  1:34.33  2:23.22    3:11.57   
Oscar Lindblad  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Elitfnster 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    38.11  1:21.71  2:06.32    2:49.34   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    39.88  1:24.16  2:11.65    2:58.30   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    40.30  1:26.27  2:14.22    3:01.50   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    42.17  1:30.33  2:17.98    3:04.44   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    44.20  1:31.32  2:20.30    3:08.23   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    43.65  1:34.09  2:26.27    3:17.63   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    48.47  1:42.83  2:38.93    3:32.97   
Ebbe Johansson  2004  S77 Stenungsund            DNS   
Sam Heidarpour  2004  Gteborg Sim            DNS   
Ludvig Eriksson  2004  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: Elitfnster 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    44.45  1:35.09  2:27.29    3:18.25   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    48.47  1:43.77  2:38.97    3:34.79   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    53.18  1:55.75  2:56.67    3:59.32   
Joar Kivist  2005  Simklubben 1970    52.50  1:54.37  2:58.41    4:01.75   
Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  11:27   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Lfdahl  2001  S77 Stenungsund    1:32.52  3:02.31  4:52.68    6:16.80   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:15.34  2:41.31  4:19.91    5:34.78   
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    1:26.25  2:52.54  4:38.79    6:06.17   
Sirin Sponga  2002  Gteborg Sim    1:32.88  3:15.15  5:06.09    6:37.15   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    1:14.34  2:32.38  4:06.01    5:16.62   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    1:17.26  2:40.39  4:16.68    5:30.15   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    1:13.83  2:36.21  4:18.44    5:30.19   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    1:21.12  2:50.76  4:23.97    5:43.57   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:23.00  2:54.30  4:34.36    5:54.54   
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    1:24.21  2:59.65  4:48.63    6:10.88   
Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    1:22.80  3:00.75  4:55.80    6:22.26   
Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    1:29.59  3:12.66  4:59.97    6:29.14   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:25.08  2:49.31  4:28.48    5:46.60   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    1:19.60  2:47.58  4:34.34    5:51.45   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:21.13  2:53.59  4:32.13    5:51.98   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    1:20.99  2:51.61  4:34.17    5:52.05   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:24.58  2:54.37  4:43.27    6:03.77   
Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:20.28  2:43.03  4:20.84    5:36.87   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:21.13  2:51.39  4:33.38    5:57.30   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    1:24.56  2:56.71  4:39.67    6:02.61   
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    1:25.06  3:01.95  4:45.41    6:06.47   
Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    1:44.85  2:39.94  4:22.90    6:52.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  12:05   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Khrs golv 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:09.06  2:20.91  3:33.10  4:45.72  18:10.73   
          5:57.71  7:10.07  8:22.35  9:34.78     
          10:47.47  12:00.69  13:14.19  14:28.32     
          15:43.08  16:57.74         
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    1:13.33  2:31.60  3:52.04  5:11.32  20:00.58   
          6:31.74  7:52.47  9:12.93  10:33.86     
          11:54.62  13:15.32  14:37.09  15:59.04     
          17:20.32  18:41.32         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Khrs golv 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    1:14.79  2:35.60  3:57.25  5:19.02  20:24.81   
          6:41.80  8:04.82  9:26.89  10:49.23     
          12:12.83  13:35.43  14:58.09  16:20.61     
          17:44.73  19:05.65         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  12:46   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    1:04.07  2:14.96  3:26.35  4:37.70  9:20.92   
          5:49.59  7:01.14  8:12.42       
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    1:21.61  2:52.06  4:24.12  5:54.95  11:51.73   
          7:27.05  8:57.50  10:27.54       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    1:07.00  2:17.86  3:29.50  4:41.27  9:26.45   
          5:53.65  7:05.30  8:16.97       
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    1:10.15  2:24.65  3:38.81  4:53.66  9:48.04   
          6:07.30  7:22.26  8:36.07       
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    1:07.60  2:20.62  3:36.29  4:52.33  9:57.77   
          6:08.76  7:25.93  8:43.03       
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    1:10.84  2:26.80  3:45.18  5:03.90  10:16.08   
          6:23.85  7:43.42  9:02.66       
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    1:15.75  2:36.43  3:57.63  5:19.41  10:38.38   
          6:40.80  8:00.99  9:20.73       
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    1:18.37  2:42.81  4:07.42  5:32.34  10:54.39   
          6:54.09  8:16.57  9:37.60       
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    1:13.12  2:35.35  3:59.58  5:25.84  10:57.57   
          7:33.78  8:57.70  10:19.63       
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    1:16.66  2:40.96  4:05.04  5:30.03  11:06.04   
          6:54.97  8:19.73  9:43.96       
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    1:15.76  2:40.84  4:07.27  5:36.40  11:14.56   
          7:05.68  8:32.87  9:57.03       
Oscar Lindblad  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    1:10.72  2:28.67  3:43.96  5:00.12  9:56.57   
          6:15.25  7:31.26  8:46.40       
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    1:15.91  2:35.96  3:57.28  5:19.28  10:46.40   
          6:41.19  8:03.56  9:25.33       
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    1:18.01  2:40.82  4:04.09  5:27.53  10:51.86   
          6:50.62  8:13.17  9:34.71       
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    1:16.12  2:39.30  4:03.33  5:30.20  11:17.21   
          6:58.60  8:27.52  9:56.15       
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    1:20.38  2:49.01  4:19.03  5:49.70  11:48.67   
          7:21.22  8:51.60  10:21.45       
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    1:16.86  2:39.73  4:01.82  5:24.94  10:54.05   
          6:49.44  8:13.98  9:35.06       
Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    1:23.94  2:53.39  4:23.81  5:55.65  11:53.88   
          7:27.82  8:59.11  10:27.52       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  15:09   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Hemkp Svanesund 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    36.56  1:19.08  2:03.99    2:51.58   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    37.75  1:22.15  2:09.98    3:00.48   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    40.42  1:31.08  2:26.67    3:22.17   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: Hemkp Svanesund 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Kberg  2002  Simklubben S 02    35.77  1:17.48  1:59.30    2:42.30   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    36.65  1:22.10  2:08.02    2:51.18   
Sirin Sponga  2002  Gteborg Sim    42.65  1:31.93  2:25.25    3:16.60   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: Hemkp Svanesund 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    43.62  1:36.34  2:30.52    3:23.14   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: Hemkp Svanesund 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    38.84  1:23.18  2:06.56    2:50.46   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    39.71  1:24.02  2:10.39    2:56.69   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: Hemkp Svanesund 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    35.77  1:18.14  2:01.69    2:44.37   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    39.72  1:26.49  2:13.27    2:57.54   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    38.10  1:23.83  2:10.92    2:58.59   
Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    47.36  1:44.56  2:42.32    3:37.45   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  15:30   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Miele 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.56  1:08.12  1:48.65    2:20.33   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    33.83  1:08.53  1:55.60    2:30.28   
Elias Hyvnen  2000  Simklubben Elfsborg    33.40  1:18.07  1:57.37    2:34.27   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    34.82  1:18.32  2:03.13    2:38.52   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    31.98  1:14.54  2:04.56    2:39.95   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    36.14  1:22.84  2:10.38    2:49.26   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    41.35  1:27.24  2:16.64    2:58.97   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Miele 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    35.92  1:18.95  2:06.55    2:44.42   
Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    42.23  1:30.23  2:20.04    3:00.89   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    41.76  1:30.76  2:22.37    3:03.47   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund    47.71  1:40.34  2:40.27    3:30.68   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Miele 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    32.02  1:10.56  1:52.86    2:27.59   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    34.01  1:12.46  1:59.94    2:34.24   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    33.61  1:18.14  2:01.71    2:38.79   
Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    35.33  1:17.05  2:03.47    2:41.02   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    36.99  1:19.28  2:09.01    2:45.63   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    38.76  1:21.30  2:09.38    2:47.50   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    37.97  1:20.66  2:11.63    2:49.58   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    36.18  1:19.12  2:14.86    2:52.20   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    39.01  1:27.49  2:17.82    2:57.07   
10  Gustav Arnell  2003  Gteborg Sim    41.82  1:26.31  2:20.47    3:02.22   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02            DSQ   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Miele 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    34.44  1:16.89  2:01.35    2:35.93   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    37.40  1:21.78  2:08.32    2:46.21   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    34.89  1:19.69  2:09.87    2:47.58   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    39.77  1:25.03  2:10.18    2:51.19   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    38.14  1:23.08  2:12.34    2:51.43   
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    36.42  1:21.03  2:16.23    2:52.38   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    39.52  1:25.11  2:14.69    2:53.48   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    41.01  1:25.05  2:14.21    2:53.66   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    41.18  1:28.47  2:25.54    3:09.55   
Sam Heidarpour  2004  Gteborg Sim            DNS   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: Miele 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.89  1:24.05  2:15.54    2:53.32   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    38.01  1:24.66  2:15.11    2:56.12   
Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    43.15  1:28.13  2:22.26    3:01.34   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    44.19  1:29.35  2:24.91    3:04.53   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    41.95  1:36.03  2:28.17    3:05.93   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    41.62  1:36.38  2:29.27    3:10.55   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    44.69  1:32.88  2:31.26    3:12.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  16:41   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap    1:07.26  2:18.25  3:28.50    4:35.32   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    1:08.57  2:22.57  3:40.87    4:58.34   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    1:10.31  2:26.59  3:43.86    5:00.40   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:15.43  2:36.85  3:58.26    5:17.90   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    1:13.28  2:34.29  3:56.72    5:18.40   
Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim    1:16.36  2:38.86  4:02.29    5:25.26   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    1:17.26  2:42.01  4:10.60    5:37.78   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    1:24.44  2:55.49  4:26.22    5:55.17   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:07.39  2:20.17  3:34.10    4:50.21   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:09.70  2:24.30  3:38.82    4:52.36   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:09.28  2:24.17  3:40.72    4:54.05   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap    1:08.45  2:23.82  3:38.89    4:57.03   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    1:11.88  2:30.97  3:51.79    5:09.34   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    1:15.77  2:35.95  3:53.12    5:09.53   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    1:15.06  2:36.81  3:59.23    5:19.91   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:19.60  2:46.68  4:13.66    5:39.34   
Sirin Sponga  2002  Gteborg Sim    1:23.87  2:53.99  4:24.75    5:53.24   
10  Ida Hildebrand  2002  Kunglvs Simsllskap    1:26.46  2:59.79  4:34.47    6:07.31   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    1:07.66  2:18.46  3:29.20    4:38.40   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    1:07.46  2:18.52  3:29.19    4:38.55   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    1:07.21  2:19.82  3:32.50    4:44.65   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:08.07  2:19.59  3:33.07    4:48.77   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    1:08.50  2:22.17  3:37.61    4:52.46   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    1:09.70  2:24.74  3:40.07    4:54.03   
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    1:10.50  2:30.08  3:51.76    5:08.72   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    1:14.21  2:32.96  3:52.31    5:09.72   
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    1:14.91  2:34.54  3:55.94    5:16.86   
10  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    1:17.73  2:40.18  4:00.57    5:22.16   
11  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:18.62  2:41.57  4:04.63    5:25.38   
12  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    1:17.01  2:39.75  4:03.21    5:26.47   
13  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    1:17.53  2:42.74  4:06.50    5:29.46   
14  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    1:19.57  2:45.45  4:13.14    5:39.80   
15  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    1:23.58  2:55.31  4:28.71    5:59.35   
16  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    1:22.70  2:54.54  4:28.42    6:00.13   
17  Nathalie Nyberg  2003  Freningen Ale Simmarna    1:21.01  2:51.78  4:24.90    6:00.75   
18  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    1:27.98  3:03.28  4:36.98    6:06.64   
19  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    1:29.37  3:05.46  4:43.88    6:18.20   
Ellen Edkvist  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    1:08.38  2:22.72  3:37.20    4:49.91   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    1:10.23  2:27.07  3:44.30    5:00.46   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:10.06  2:26.65  3:43.79    5:01.03   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:12.86  2:30.47  3:47.88    5:02.78   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:12.87  2:30.67  3:48.49    5:04.01   
Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    1:14.06  2:33.92  3:51.94    5:10.06   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    1:14.75  2:35.26  3:55.74    5:13.41   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:15.22  2:36.04  3:57.38    5:15.97   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    1:16.79  2:37.26  3:57.38    5:16.03   
10  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    1:16.88  2:38.13  3:59.48    5:16.74   
11  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    1:16.92  2:38.36  4:01.31    5:23.03   
12  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    1:17.51  2:40.34  4:03.34    5:23.51   
13  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    1:15.10  2:39.46  4:04.81    5:26.54   
14  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:20.14  2:46.64  4:13.68    5:36.33   
15  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    1:16.22  2:43.03  4:10.57    5:36.51   
16  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    1:17.65  2:44.05  4:11.52    5:37.56   
17  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    1:22.80  2:53.70  4:23.72    5:48.61   
18  Ebba Honsberg  2004  Kunglvs Simsllskap    1:21.47  2:49.37  4:20.06    5:48.75   
19  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    1:23.29  2:54.05  4:23.94    5:49.60   
20  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim    1:24.16  2:55.56  4:27.57    5:59.07   
21  Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim    1:23.07  2:54.54  4:28.39    5:59.23   
22  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    1:25.34  2:57.89  4:31.12    5:59.65   
23  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    1:23.86  2:57.28  4:32.14    6:01.01   
24  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    1:31.53  3:15.66  5:02.71    6:46.20   
Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    1:15.10  2:37.61  4:00.36    5:20.39   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    1:16.83  2:38.92  4:02.90    5:25.18   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    1:19.93  2:43.11  4:08.03    5:29.85   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    1:20.65  2:47.24  4:12.77    5:30.76   
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    1:17.79  2:43.09  4:08.21    5:32.03   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    1:21.92  2:48.61  4:14.08    5:35.43   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:18.06  2:43.18  4:10.05    5:36.24   
Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna    1:20.35  2:48.07  4:16.72    5:42.19   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    1:23.30  2:52.24  4:21.43    5:49.38   
10  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    1:26.27  3:01.00  4:33.91    5:59.38   
11  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    1:21.88  2:55.37  4:31.64    6:00.31   
12  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene    1:25.17  2:57.65  4:31.08    6:00.80   
13  Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    1:25.21  2:57.79  4:31.13    6:01.99   
14  Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    1:26.52  3:01.84  4:36.56    6:06.77   
15  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap    1:28.39  3:07.08  4:44.80    6:15.40   
16  Linnea Brjesson  2005  S77 Stenungsund    1:29.46  3:07.19  4:47.39    6:24.05   
17  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    1:33.93  3:14.83  4:54.72    6:26.26   
18  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    1:31.25  3:13.19  4:56.07    6:35.34   
19  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    1:39.59  3:27.66  5:16.26    7:02.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  17:21   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.56        1:04.52   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    32.72        1:07.72   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg    35.03        1:11.47   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    34.61        1:11.49   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    39.99        1:22.72   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    42.25        1:26.37   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970    33.15        1:08.70   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund    45.88        1:35.96   
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    33.22        1:09.30   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    35.20        1:12.08   
Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    36.76        1:14.61   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    37.08        1:14.87   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    37.02        1:15.25   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    36.89        1:16.57   
Gustav Arnell  2003  Gteborg Sim    40.66        1:23.09   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    37.00        1:17.75   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    38.83        1:18.96   
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    39.17        1:19.54   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    39.72        1:21.94   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    40.93        1:23.28   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    41.54        1:24.35   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    41.68        1:24.88   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    41.37        1:25.91   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    41.81        1:27.19   
10  Ludvig Eriksson  2004  Gteborg Sim    50.55        1:41.62   
Sam Heidarpour  2004  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.62        1:21.20   
Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    39.76        1:21.74   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    41.49        1:25.33   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    43.59        1:28.94   
Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    46.63        1:35.59   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    47.15        1:37.55   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    48.27        1:38.46   
Azad Inci  2005  Gteborg Sim    52.79        1:51.65   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim    54.99        1:56.79   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Joar Kivist  2005  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:21 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  17:46   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    39.39  1:22.53  2:05.17    2:45.71   
Amanda Lfdahl  2001  S77 Stenungsund    39.32  1:22.19  2:05.18    2:47.75   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    38.33  1:21.20  2:05.35    2:47.96   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    41.25  1:24.94  2:10.83    2:56.53   
Linna Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    41.44  1:27.32  2:14.33    3:01.23   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    45.29  1:34.03  2:22.27    3:06.35   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    35.29  1:14.54  1:55.06    2:34.25   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    38.36  1:19.54  2:00.44    2:38.75   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    37.86  1:19.77  2:02.07    2:41.27   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    38.54  1:20.35  2:02.68    2:43.54   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    38.51  1:21.05  2:05.59    2:47.97   
Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    41.54  1:26.66  2:13.34    2:58.64   
Ida Hildebrand  2002  Kunglvs Simsllskap    46.26  1:38.21  2:31.35    3:21.64   
Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    34.84  1:12.35  1:50.29    2:27.04   
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    35.31  1:12.93  1:50.90    2:28.39   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    35.45  1:13.89  1:52.47    2:29.95   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    35.27  1:15.31  1:56.37    2:36.65   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    37.36  1:17.80  1:59.49    2:40.50   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    37.27  1:18.03  2:00.45    2:42.32   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.71  1:22.45  2:05.40    2:44.31   
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    37.72  1:20.76  2:04.84    2:47.22   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    40.93  1:24.14  2:07.01    2:48.32   
10  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    36.94  1:19.25  2:04.13    2:48.88   
11  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    41.40  1:26.00  2:12.34    2:55.52   
12  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    45.60  1:34.31  2:24.26    3:11.59   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    49.15  1:41.73  2:34.88    3:25.44   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.05  1:11.66  1:49.87    2:28.53   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    36.24  1:15.32  1:54.12    2:32.63   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    37.98  1:18.00  1:57.02    2:36.10   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    35.48  1:14.01  1:55.93    2:36.69   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    37.63  1:17.92  1:59.26    2:38.45   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    38.86  1:21.02  2:03.15    2:44.13   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    39.49  1:22.13  2:06.18    2:47.45   
Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    41.44  1:27.33  2:13.17    2:56.67   
Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    44.63  1:31.26  2:18.25    3:04.49   
10  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    43.10  1:30.48  2:17.70    3:04.83   
11  Ebba Honsberg  2004  Kunglvs Simsllskap    42.10  1:28.11  2:17.26    3:05.59   
12  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    46.40  1:36.64  2:29.35    3:18.00   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    38.36  1:19.59  2:01.41    2:41.75   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    39.94  1:23.58  2:07.16    2:49.07   
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    42.81  1:28.34  2:12.91    2:54.68   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    42.43  1:28.81  2:15.89    3:01.40   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    44.32  1:32.47  2:20.37    3:04.83   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    44.11  1:32.50  2:21.62    3:08.34   
Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap    43.85  1:32.29  2:22.56    3:11.03   
Klara Rask  2005  Gteborg Sim    46.24  1:39.39  2:32.38    3:25.07   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.47  1:41.32  2:35.12    3:26.20   
10  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    51.30  1:41.53  2:36.31    3:26.58   
11  Jennifer Trnqvist  2005  Kunglvs Simsllskap    47.85  1:41.99  2:36.94    3:29.92   
Freja Johansson  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Olivia Thonander  2005  Freningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  17:54   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    28.03        57.51   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    28.90        59.77   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg    29.32        1:01.20   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    29.91        1:02.00   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    30.44        1:03.62   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    30.45        1:03.76   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    35.79        1:14.28   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    35.71        1:16.31   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970    29.87        1:01.79   
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    32.79        1:09.22   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    35.03        1:11.31   
Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    35.16        1:13.57   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund    39.92        1:23.38   
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    28.94        1:00.27   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    29.55        1:00.66   
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    30.18        1:02.78   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    30.77        1:04.29   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    31.35        1:04.66   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    31.87        1:06.89   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    32.57        1:07.86   
Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    33.32        1:09.87   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    33.65        1:10.48   
10  Gustav Arnell  2003  Gteborg Sim    34.99        1:14.18   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    29.67        1:01.97   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    32.90        1:08.93   
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    33.12        1:09.69   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    33.81        1:10.16   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.43        1:11.30   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    34.04        1:11.51   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    34.36        1:11.56   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    35.17        1:12.83   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    35.22        1:13.77   
10  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    37.49        1:16.03   
11  Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    36.60        1:16.69   
12  Ludvig Eriksson  2004  Gteborg Sim    42.02        1:26.54   
Sam Heidarpour  2004  Gteborg Sim            DNS   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: HM Hus 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    34.50        1:10.54   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    37.48        1:20.45   
Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    42.87        1:27.52   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    39.80        1:29.02   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    41.35        1:30.77   
Joar Kivist  2005  Simklubben 1970    41.74        1:33.28   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim    44.65        1:38.32   
Azad Inci  2005  Gteborg Sim    48.04        1:44.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:54 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  09:16   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.40  1:00.98  1:33.82    2:06.34   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.54  1:05.66  1:41.48    2:17.20   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    33.19  1:10.49  1:49.41    2:26.21   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund    40.92  1:29.95  2:21.77    3:13.03   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    30.79  1:04.43  1:38.11    2:10.85   
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    31.08  1:04.66  1:39.03    2:12.68   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    31.13  1:05.24  1:40.47    2:14.74   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    31.56  1:06.60  1:42.52    2:18.23   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    31.16  1:06.79  1:43.45    2:18.40   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    31.33  1:06.70  1:43.42    2:21.55   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    33.03  1:09.35  1:46.09    2:21.61   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    34.36  1:13.34  1:49.83    2:26.44   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    33.59  1:12.43  1:51.08    2:28.84   
10  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    32.47  1:10.73  1:51.20    2:29.20   
11  Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    33.67  1:11.65  1:52.12    2:29.73   
12  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    33.09  1:10.55  1:50.82    2:29.96   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    30.28  1:03.18  1:37.71    2:11.40   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    34.13  1:13.08  1:53.03    2:29.70   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    34.43  1:12.68  1:53.38    2:32.18   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    35.85  1:15.51  1:55.90    2:32.44   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    34.84  1:14.10  1:54.15    2:32.95   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    34.01  1:13.27  1:55.90    2:33.75   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.38  1:13.12  1:54.10    2:34.48   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    35.30  1:16.52  2:00.25    2:43.14   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund    35.60  1:17.31  2:00.60    2:43.57   
10  Ludvig Eriksson  2004  Gteborg Sim    43.48  1:33.35  2:25.61    3:13.35   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    33.95  1:13.43  1:53.54    2:30.96   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    35.21  1:15.57  1:56.83    2:36.99   
Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    35.37  1:15.90  1:57.54    2:37.46   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    37.39  1:20.39  2:05.00    2:46.53   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    38.29  1:22.10  2:06.91    2:49.81   
Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    42.94  1:32.85  2:21.78    3:08.30   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    40.53  1:30.73  2:21.54    3:10.75   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    42.05  1:31.53  2:23.25    3:17.18   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim    42.14  1:35.15  2:32.11    3:25.21   
10  Joar Kivist  2005  Simklubben 1970    40.87  1:35.08  2:36.73    3:36.34   
Azad Inci  2005  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  09:48   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Andrea Berggren  2000  Gteborg Sim    35.18        1:15.76   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    34.37        1:16.33   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    38.55        1:31.13   
Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim    39.72        1:34.73   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Michelle Nordenmark  2002  Gteborg Sim    30.81        1:08.56   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    32.47        1:09.43   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.63        1:10.61   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    34.41        1:16.07   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    35.66        1:17.78   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    37.73        1:24.56   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    38.25        1:24.62   
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    39.74        1:25.28   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    37.80        1:26.34   
10  Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    42.08        1:33.31   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.49        1:09.94   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    33.87        1:10.92   
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    34.01        1:13.81   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    35.89        1:16.48   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap    35.31        1:16.95   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    36.86        1:19.53   
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    34.92        1:19.68   
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    37.52        1:22.32   
Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    40.67        1:28.12   
10  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    43.24        1:37.16   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    32.95        1:14.13   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    34.58        1:15.47   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    34.80        1:15.71   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    35.48        1:16.27   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.44        1:17.75   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    36.29        1:18.67   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    36.59        1:19.87   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    37.14        1:20.57   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    36.94        1:21.28   
10  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    36.16        1:21.99   
11  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    38.47        1:23.27   
12  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    38.59        1:25.48   
13  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    38.19        1:25.79   
14  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    40.25        1:27.03   
15  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    41.36        1:30.81   
16  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    41.43        1:31.15   
17  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim    42.75        1:34.67   
18  Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap    42.54        1:34.83   
19  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    41.65        1:36.05   
20  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    44.88        1:37.94   
21  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    47.18        1:42.44   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            DNS   
Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: RH Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.89        1:14.76   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    36.22        1:18.43   
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    36.63        1:18.75   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    37.58        1:20.60   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    39.37        1:25.60   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    43.33        1:31.55   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    41.91        1:32.24   
Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap    42.34        1:32.49   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    45.37        1:36.23   
10  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    46.74        1:36.85   
11  Emmy Dagberg  2005  Kunglvs Simsllskap    47.05        1:42.64   
12  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    46.02        1:43.51   
13  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    44.15        1:44.82   
14  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene    51.70        1:54.55   
15  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    53.40        1:55.30   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970            DSQ   
Klara Rask  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Linnea Brjesson  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            DSQ   
Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: S77 Stenungsund  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  09:55   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Hyvnen  2000  Simklubben Elfsborg    32.57        1:09.04   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    34.75        1:13.82   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    40.52        1:26.48   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    43.65        1:31.21   
David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    41.48        1:25.99   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    42.12        1:27.98   
Stefan Pettersson  2002  S77 Stenungsund    47.21        1:40.79   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    35.52        1:14.90   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    37.02        1:18.20   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.78        1:18.23   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    41.32        1:25.89   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    42.64        1:29.08   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    36.48        1:18.52   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    38.88        1:22.76   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    38.33        1:22.82   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    42.46        1:29.76   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    42.12        1:30.77   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    42.71        1:31.17   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    43.00        1:31.74   
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    50.44        1:43.71   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    48.89        1:44.53   
10  Ludvig Eriksson  2004  Gteborg Sim    52.78        1:49.15   
Simon Karlsson  2004  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    43.13        1:31.39   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    49.84        1:46.98   
Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    53.72        1:52.91   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    54.95        1:56.62   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim    1:05.90        2:19.04   
Azad Inci  2005  Gteborg Sim            DNS   
Joar Kivist  2005  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: S77 Stenungsund  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  10:34   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: bergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    38.28  1:21.59  2:04.21    2:46.46   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    43.55  1:33.02  2:24.22    3:14.11   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    48.15  1:40.45  2:33.40    3:26.04   
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970            DNF   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: bergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    39.05  1:22.92  2:07.22    2:50.91   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    40.60  1:25.22  2:08.96    2:54.92   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    39.34  1:23.89  2:09.71    2:56.75   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    40.02  1:26.20  2:14.04    3:01.09   
Michelle Nordenmark  2002  Gteborg Sim    41.45  1:27.88  2:17.30    3:07.07   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    43.10  1:31.63  2:21.89    3:10.80   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: bergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    38.53  1:23.01  2:08.60    2:53.13   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.45  1:23.69  2:08.98    2:53.53   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    42.51  1:29.84  2:18.40    3:05.82   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    42.11  1:29.49  2:18.88    3:08.50   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    43.26  1:31.35  2:20.77    3:10.56   
Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    43.50  1:33.09  2:24.13    3:13.77   
Nellie Tjernstrm  2003  Kunglvs Simsllskap    44.00  1:34.70  2:26.63    3:16.10   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    45.09  1:36.43  2:27.53    3:17.79   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap    47.51  1:43.91  2:40.97    3:36.49   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: bergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.23  1:22.92  2:10.03    2:56.53   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    42.09  1:29.81  2:18.47    3:05.97   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.81  1:30.21  2:21.30    3:09.96   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    44.83  1:34.17  2:24.97    3:14.50   
Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    45.83  1:36.01  2:27.02    3:16.78   
Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    46.20  1:37.52  2:30.36    3:21.63   
Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    47.76  1:41.30  2:35.89    3:29.39   
Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap    49.77  1:43.68  2:41.05    3:35.77   
Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap    48.17  1:42.68  2:40.63    3:35.82   
10  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    49.47  1:45.72  2:42.27    3:38.22   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: bergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    42.06  1:31.10  2:22.08    3:09.99   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    43.35  1:32.66  2:23.28    3:12.86   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    43.40  1:33.87  2:25.71    3:16.70   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    44.30  1:35.72  2:29.27    3:20.15   
Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    46.76  1:40.11  2:34.33    3:23.94   
Linnea Brjesson  2005  S77 Stenungsund    50.65  1:46.81  2:43.63    3:39.02   
Lina Back  2005  S77 Stenungsund    50.70  1:47.75  2:44.99    3:40.26   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    51.79  1:49.00  2:47.19    3:43.30   
Alicia Stridsman  2005  Gteborg Sim    50.92  1:49.21  2:49.23    3:48.97   
10  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    51.76  1:50.62  2:52.04    3:53.44   
11  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    51.18  1:53.14  2:54.34    3:54.09   
12  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    58.87  2:05.71  3:12.14    4:18.05   
Linda Asterling  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  10:47   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:05.29  2:25.92  3:50.41    4:58.24   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    1:14.25  2:40.75  4:19.96    5:36.01   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    1:24.57  2:53.26  4:34.13    5:51.48   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    1:23.64  2:52.40  4:34.40    5:53.72   
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02            DSQ   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Lfdahl  2004  S77 Stenungsund    1:23.44  2:58.81  4:58.65    6:23.51   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 r 
Sponsor: Electroluxhome 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    1:33.26  3:04.23  4:48.27    6:07.49   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  11:51   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap    1:08.91  2:22.67  3:35.46  4:49.17  18:19.96   
          6:02.60  7:16.33  8:30.11  9:44.31     
          10:58.36  12:12.98  13:27.60  14:42.10     
          15:56.11  17:09.75         
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:19.52  2:44.30  4:09.03  5:34.33  21:10.07   
          7:00.40  8:25.46  9:50.51  11:15.60     
          12:40.62  14:05.57  15:31.67  16:57.59     
          18:22.68  19:48.18         
Amanda Lfdahl  2001  S77 Stenungsund    1:17.48  2:42.26  4:07.18  5:31.93  21:12.19   
          6:57.29  8:23.08  9:49.66  11:16.58     
          12:42.93  14:08.79  15:34.33  16:59.02     
          18:24.12  19:49.39         
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    1:18.99  2:46.47  4:14.55  5:43.77  22:07.98   
          7:13.28  8:42.10  10:10.57  11:39.74     
          13:09.36  14:39.60  16:09.23  17:38.88     
          19:08.57  20:39.54         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:08.97  2:23.07  3:36.51  4:49.68  18:14.33   
          6:02.95  7:16.20  8:29.96  9:44.02     
          10:58.30  12:12.93  13:27.19  14:40.62     
          15:53.06  17:04.88         
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap    1:11.10  2:27.97  3:45.03  5:03.87  19:22.92   
          6:21.83  7:39.45  8:58.48  10:17.09     
          11:35.55  12:55.23  14:13.49  15:32.00     
          16:50.27  18:08.14         
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:10.99  2:27.24  3:44.59  5:02.07  19:23.87   
          6:20.04  7:38.02  8:56.32  10:15.76     
          11:34.62  12:53.74  14:12.81  15:32.30     
          16:50.85  18:08.91         
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:10.85  2:29.01  3:49.34  5:09.58  19:50.72   
          6:29.69  7:49.55  9:09.15  10:29.46     
          11:50.18  13:11.36  14:32.50  15:52.52     
          17:13.77  18:34.13         
Signe Kberg  2002  Simklubben S 02    1:19.19  2:41.40  4:04.60  5:27.22  20:34.28   
          6:51.60  8:15.18  9:37.39  11:00.07     
          12:21.63  13:43.31  15:05.93  16:29.36     
          17:52.51  19:14.84         
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    1:18.11  2:42.04  4:06.86  5:31.64  21:29.49   
          6:58.34  9:08.25  10:34.16  12:02.34     
          13:29.13  14:56.40  16:24.96  17:52.07     
          19:20.86  20:47.55         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:10.86  2:26.91  3:43.48  4:59.65  19:10.45   
          6:16.14  7:32.71  8:50.90  10:07.56     
          11:24.93  12:42.30  14:00.13  15:18.45     
          16:36.28  17:54.35         
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    1:12.16  2:30.52  3:50.58  5:10.46  19:53.80   
          6:29.69  7:50.86  9:12.65  10:33.41     
          11:54.31  13:15.77  14:35.33  15:55.89     
          17:16.37  18:36.44         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:16.76  2:40.22  4:04.81  5:28.12  20:32.91   
          6:50.86  8:14.41  9:37.23  10:59.22     
          12:21.66  13:44.37  15:06.56  16:28.15     
          17:50.45  19:14.00         
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    1:19.11  2:44.35  4:11.83  5:38.90  21:16.54   
          7:05.88  8:32.35  9:59.43  11:26.26     
          12:53.09  14:19.78  15:45.59  17:10.43     
          18:34.10  19:57.76         
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:24.64  2:57.98  4:32.76  6:09.21  23:21.06   
          7:45.46  9:20.39  10:55.95  12:31.22     
          14:05.87  15:42.47  17:17.00  18:50.16     
          20:24.07  21:56.17         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: NRI IconicNordicRooms 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    1:18.21  2:42.86  4:08.12  5:35.29  21:40.00   
          7:01.82  8:28.95  9:54.69  11:23.28     
          12:50.92  14:19.42  15:49.09  17:18.99     
          18:47.95  20:16.25         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  12:41   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Moelven Limtr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sissy Olsson  2001  Gteborg Sim    1:11.04  2:26.73  3:43.42  5:01.04  10:10.54   
          6:19.46  7:37.49  8:55.21       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: Moelven Limtr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    1:10.07  2:24.93  3:40.54  4:56.07  9:57.57   
          6:12.09  7:27.83  8:43.57       
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:09.58  2:23.50  3:39.25  4:55.19  10:00.74   
          6:11.84  7:28.85  8:45.58       
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    1:10.49  2:24.40  3:39.35  4:55.31  10:03.12   
          6:11.87  7:28.79  8:46.78       
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:19.07  2:44.73  4:12.34  5:41.43  11:38.71   
          7:10.49  8:41.00  10:09.94       
Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    1:20.92  2:48.15  4:17.58  5:47.79  11:53.42   
          7:18.92  8:50.75  10:23.85       
Ida Hildebrand  2002  Kunglvs Simsllskap    1:26.87  3:02.50  4:39.52  6:19.27  12:48.01   
          7:59.24  9:39.67  11:18.32       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: Moelven Limtr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    1:08.68  2:21.02  3:33.04  4:44.88  9:29.04   
          5:56.51  7:07.92  8:19.53       
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    1:08.39  2:22.67  3:37.04  4:52.33  9:51.44   
          6:07.73  7:23.86  8:39.12       
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    1:12.23  2:34.33  3:57.01  5:22.09  10:55.81   
          6:48.22  8:12.64  9:36.21       
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    1:16.12  2:37.08  3:59.45  5:22.61  10:56.13   
          6:46.24  8:10.22  9:34.03       
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    1:18.17  2:42.61  4:06.89  5:32.70  11:13.99   
          6:58.00  8:25.72  9:51.58       
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    1:21.18  2:49.39  4:18.60  5:47.20  11:44.48   
          7:17.02  8:46.74  10:17.04       
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: Moelven Limtr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:13.30  2:31.86  3:51.26  5:10.50  10:23.60   
          6:30.05  7:49.81  9:08.49       
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:14.07  2:32.04  3:50.63  5:10.77  10:24.34   
          6:30.01  7:49.70  9:08.06       
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    1:11.04  2:28.57  3:47.11  5:06.38  10:25.44   
          6:26.23  7:46.47  9:07.38       
Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    1:14.14  2:33.99  3:53.77  5:14.89  10:35.46   
          6:35.67  7:55.97  9:16.93       
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    1:17.45  2:38.45  3:59.26  5:20.30  10:40.64   
          6:40.72  8:02.32  9:23.43       
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    1:18.74  2:43.08  4:08.23  5:33.88  11:05.86   
          6:59.72  8:23.44  9:46.48       
Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    1:19.96  2:46.53  4:14.36  5:41.94  11:25.06   
          7:08.78  8:35.87  10:03.24       
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    1:18.06  2:43.06  4:07.84  5:34.79  11:25.20   
          7:01.57  8:29.25  9:59.09       
Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: Moelven Limtr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:11.17  2:27.03  3:43.41  5:01.93  10:10.85   
          6:20.40  7:38.24  8:55.04       
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    1:11.95  2:29.87  3:47.77  5:06.87  10:19.80   
          6:25.51  7:44.57  9:03.91       
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    1:18.85  2:42.80  4:07.72  5:34.79  11:11.48   
          7:01.42  8:26.97  9:52.63       
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    1:20.38  2:48.92  4:18.32  5:47.69  11:30.15   
          7:15.86  8:43.59  10:08.97       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  15:02   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Golfkrogen Spekerd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.67  1:04.81  1:40.28    2:16.66   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
Sponsor: Golfkrogen Spekerd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Hgg  2002  Trollhttans Simsllskap    35.23  1:19.46  2:06.50    2:47.91   
Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
Sponsor: Golfkrogen Spekerd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    32.59  1:09.67  1:47.42    2:25.04   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    35.04  1:16.30  1:55.83    2:34.30   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    39.64  1:24.86  2:10.79    2:54.71   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
Sponsor: Golfkrogen Spekerd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    36.06  1:18.39  2:04.18    2:50.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  15:41   
  Arrangr  Simklubben S77         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    33.78  1:18.24  2:02.59    2:39.83   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    36.18  1:20.42  2:03.30    2:40.59   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    40.07  1:22.10  2:15.65    2:57.83   
Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim    41.18  1:29.17  2:21.31    3:04.51   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    32.57  1:10.99  1:54.00    2:28.89   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    33.64  1:13.50  2:01.69    2:34.55   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    35.68  1:18.15  2:03.38    2:38.69   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    36.05  1:18.53  2:03.26    2:40.06   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    33.05  1:17.79  2:05.81    2:44.64   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    37.45  1:19.67  2:05.88    2:44.81   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    36.00  1:17.74  2:05.59    2:44.95   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    37.22  1:19.79  2:11.39    2:46.67   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    35.75  1:17.27  2:07.20    2:46.77   
10  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    39.99  1:26.46  2:10.55    2:49.20   
11  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    37.95  1:22.82  2:14.07    2:52.08   
12  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    41.65  1:30.94  2:24.09    3:03.99   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    33.00  1:12.29  1:57.98    2:31.84   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    33.55  1:13.19  1:58.19    2:33.88   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.86  1:14.28  1:59.43    2:34.58   
Lina Gustafsson  2003  Kunglvs Simsllskap    33.06  1:15.12  2:00.58    2:36.83   
Nelly Askengren Strhle  2003  Simklubben Elfsborg    36.74  1:20.91  2:06.21    2:45.04   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    35.02  1:17.68  2:08.49    2:46.12   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    36.08  1:20.15  2:11.51    2:47.77   
Nellie Tjernstrm  2003  Kunglvs Simsllskap    36.92  1:22.79  2:14.21    2:51.48   
Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    38.04  1:22.56  2:14.25    2:52.45   
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    36.39  1:21.19  2:11.87    2:52.45   
11  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    38.21  1:23.17  2:14.47    2:52.81   
12  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    39.37  1:23.76  2:10.80    2:53.59   
13  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    39.38  1:23.26  2:13.14    2:54.63   
14  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    40.65  1:27.87  2:14.10    2:55.18   
15  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    41.34  1:29.93  2:20.82    3:01.18   
16  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    40.50  1:28.80  2:19.63    3:02.80   
17  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    42.35  1:33.06  2:22.53    3:05.83   
18  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    44.97  1:39.95  2:36.12    3:19.26   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    32.64  1:13.26  2:02.79    2:39.79   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    36.31  1:16.05  2:03.67    2:40.10   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    35.57  1:17.87  2:03.30    2:40.41   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    34.17  1:14.28  2:04.76    2:40.95   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    36.65  1:20.26  2:05.43    2:42.29   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    36.01  1:17.77  2:10.03    2:47.64   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    36.23  1:20.53  2:11.94    2:49.74   
Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    36.89  1:22.88  2:11.91    2:49.76   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    36.87  1:22.77  2:11.95    2:50.58   
10  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    39.16  1:23.27  2:14.41    2:52.05   
11  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    36.67  1:20.45  2:15.14    2:52.06   
12  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    40.46  1:27.71  2:15.00    2:53.18   
13  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    39.12  1:24.99  2:14.84    2:54.25   
14  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    39.86  1:24.22  2:20.30    3:01.30   
15  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    40.74  1:28.15  2:18.85    3:01.42   
16  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.44  1:31.72  2:22.63    3:02.27   
17  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    41.49  1:30.24  2:22.30    3:03.36   
18  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    42.64  1:28.36  2:23.84    3:03.52   
19  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim    42.74  1:31.32  2:25.81    3:08.07   
20  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    46.95  1:37.09  2:29.75    3:15.01   
21  Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap    42.27  1:34.35  2:30.69    3:17.52   
22  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    46.18  1:39.53  2:36.93    3:21.04   
23  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg    42.41  1:34.96  2:35.10    3:21.87   
Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            DNS   
Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap            DSQ   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 r 
Sponsor: GOBIS 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    34.83  1:16.12  2:02.46    2:37.24   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.68  1:17.92  2:07.65    2:46.05   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    37.96  1:22.98  2:13.80    2:51.53   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    38.36  1:22.75  2:12.63    2:52.07   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    35.13  1:20.70  2:11.18    2:52.77