2020-02-20   08:49:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 21 oktober

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Simklubben S77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    39.39  1:22.53  2:05.17    2:45.71   
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    39.32  1:22.19  2:05.18    2:47.75   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    38.33  1:21.20  2:05.35    2:47.96   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    41.25  1:24.94  2:10.83    2:56.53   
Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    41.44  1:27.32  2:14.33    3:01.23   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    45.29  1:34.03  2:22.27    3:06.35   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    35.29  1:14.54  1:55.06    2:34.25   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    38.36  1:19.54  2:00.44    2:38.75   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    37.86  1:19.77  2:02.07    2:41.27   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    38.54  1:20.35  2:02.68    2:43.54   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap    38.51  1:21.05  2:05.59    2:47.97   
Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap    41.54  1:26.66  2:13.34    2:58.64   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    46.26  1:38.21  2:31.35    3:21.64   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    34.84  1:12.35  1:50.29    2:27.04   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    35.31  1:12.93  1:50.90    2:28.39   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    35.45  1:13.89  1:52.47    2:29.95   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    35.27  1:15.31  1:56.37    2:36.65   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    37.36  1:17.80  1:59.49    2:40.50   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    37.27  1:18.03  2:00.45    2:42.32   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.71  1:22.45  2:05.40    2:44.31   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    37.72  1:20.76  2:04.84    2:47.22   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02    40.93  1:24.14  2:07.01    2:48.32   
10  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    36.94  1:19.25  2:04.13    2:48.88   
11  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    41.40  1:26.00  2:12.34    2:55.52   
12  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    45.60  1:34.31  2:24.26    3:11.59   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    49.15  1:41.73  2:34.88    3:25.44   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.05  1:11.66  1:49.87    2:28.53   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    36.24  1:15.32  1:54.12    2:32.63   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim    37.98  1:18.00  1:57.02    2:36.10   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    35.48  1:14.01  1:55.93    2:36.69   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    37.63  1:17.92  1:59.26    2:38.45   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    38.86  1:21.02  2:03.15    2:44.13   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    39.49  1:22.13  2:06.18    2:47.45   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    41.44  1:27.33  2:13.17    2:56.67   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    44.63  1:31.26  2:18.25    3:04.49   
10  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    43.10  1:30.48  2:17.70    3:04.83   
11  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap    42.10  1:28.11  2:17.26    3:05.59   
12  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    46.40  1:36.64  2:29.35    3:18.00   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Derome 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    38.36  1:19.59  2:01.41    2:41.75   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    39.94  1:23.58  2:07.16    2:49.07   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    42.81  1:28.34  2:12.91    2:54.68   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    42.43  1:28.81  2:15.89    3:01.40   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    44.32  1:32.47  2:20.37    3:04.83   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    44.11  1:32.50  2:21.62    3:08.34   
Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    43.85  1:32.29  2:22.56    3:11.03   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim    46.24  1:39.39  2:32.38    3:25.07   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.47  1:41.32  2:35.12    3:26.20   
10  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    51.30  1:41.53  2:36.31    3:26.58   
11  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    47.85  1:41.99  2:36.94    3:29.92   
Freja Johansson  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner