Tulokset Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2006 | 2:16.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.65 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | |||||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 2:16.63 | 2:16.63 | |||||||
2 | A6 Drenge | 2007 | 2:16.64 | |||||||
A6 | 2:28.00 | |||||||||
Emil Schmidt | 2006 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | |||||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | |||||||||
Albert Palmus | 2007 | 2:16.64 | 2:16.64 | |||||||
3 | Sigma Drenge | 2006 | 2:17.34 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.64 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | |||||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Albert Skov Andersen | 2006 | 2:17.34 | 2:17.34 | |||||||
4 | Gentofte Drenge | 2006 | 2:21.17 | MD1 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.02 | |||||||||
August Taul | 2006 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | |||||||||
David Johannes Dahl | 2006 | |||||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 2:21.17 | 2:21.17 | |||||||
5 | Roskilde Vikinger 1 | 2007 | 2:21.17 | MD2 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.34 | |||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | |||||||||
Valdemar Granic | 2006 | |||||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 2:21.17 | 2:21.17 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 2 | 2006 | 2:31.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.00 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Hannibal Wamberg | 2006 | |||||||||
Alexandros Stoev | 2007 | |||||||||
August Emil K. Clausen | 2006 | 2:31.72 | 2:31.72 | |||||||
7 | Gsc Aspirant Drenge 2 | 2007 | 2:34.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | |||||||||
Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 2:34.06 | 2:34.06 | |||||||
8 | Triton Drenge | 2006 | 2:35.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.00 | |||||||||
Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Emil Koch Juhl | 2006 | |||||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | |||||||||
Noah Sanchez | 2006 | 2:35.47 | 2:35.47 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 3 | 2006 | 2:47.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | |||||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | |||||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 2:47.59 | 2:47.59 | |||||||
10 | Roskilde Vikinger 2 | 2006 | 2:55.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:40.68 | |||||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Morten Hemmingsen | 2006 | |||||||||
Cornelis Colmorten | 2006 | |||||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 2:55.07 | 2:55.07 | |||||||
11 | Gentofte Drenge 4 | 2006 | 3:04.53 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Mark Nielsen | 2007 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | |||||||||
August Bülow Sandersen | 2007 | |||||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 3:04.53 | 3:04.53 | |||||||
- | Sigma A Drenge 1 | 2007 | 2:25.65 | EXTRA | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 37.56 | 37.56 | |||||||
August Carstensen | 2007 | |||||||||
Johannes Framke | 2006 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | 2:25.65 | 2:25.65 | |||||||
- | Herlev Drenge | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 2:40.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |