Resultater for Vestkyst Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Kristensen | 1999 | 431 | 33.31 | 1:13.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.55 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 385 | 35.45 | 1:16.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | 383 | 36.43 | 1:16.56 | |||||
DeltaSwim | 1:13.66 | |||||||||
4 | Jakob Heeb | 2001 | 149 | 48.32 | 1:44.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.78 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 497 | 33.69 | 1:10.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.89 | |||||||||
2 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 463 | 34.24 | 1:11.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.51 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 457 | 34.11 | 1:12.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.03 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 424 | 34.99 | 1:13.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.85 | |||||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | 404 | 34.96 | 1:15.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.42 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 389 | 36.19 | 1:16.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.28 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 373 | 36.09 | 1:17.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 370 | 36.46 | 1:17.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
9 | Benjamin Friis | 2002 | 345 | 38.41 | 1:19.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 335 | 38.14 | 1:20.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
11 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 299 | 39.57 | 1:23.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.77 | |||||||||
12 | Esben Breum Lau | 2003 | 260 | 41.23 | 1:27.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 259 | 40.84 | 1:27.20 | |||||
DeltaSwim | 1:31.02 | |||||||||
14 | Mads Mandau | 2002 | 233 | 41.84 | 1:30.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.57 | |||||||||
15 | Simon Finch | 2002 | 231 | 42.65 | 1:30.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Markus Jessen | 2003 | 197 | 45.26 | 1:35.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.94 | |||||||||
17 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 194 | 45.82 | 1:35.91 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:46.64 | |||||||||
18 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 132 | 51.76 | 1:49.19 | |||||
DeltaSwim | 1:52.80 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 449 | 34.43 | 1:12.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 383 | 36.57 | 1:16.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 381 | 36.15 | 1:16.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.08 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2004 | 303 | 39.08 | 1:22.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.57 | |||||||||
5 | Mads Drechsler | 2005 | 299 | 39.38 | 1:23.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.86 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 257 | 40.31 | 1:27.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.93 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 252 | 41.80 | 1:27.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
8 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 250 | 43.12 | 1:28.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 248 | 41.91 | 1:28.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
10 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 234 | 42.80 | 1:30.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 234 | 42.80 | 1:30.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.79 | |||||||||
12 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 230 | 42.79 | 1:30.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:33.89 | |||||||||
13 | Carl Clausen | 2005 | 210 | 44.10 | 1:33.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.27 | |||||||||
14 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 206 | 43.07 | 1:34.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.93 | |||||||||
15 | Philip Vesterby | 2005 | 194 | 44.48 | 1:35.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
16 | Karl Heeb | 2005 | 182 | 46.25 | 1:38.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.80 | |||||||||
17 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 175 | 45.69 | 1:39.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.42 | |||||||||
18 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 171 | 47.82 | 1:40.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
19 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 161 | 48.72 | 1:42.12 | |||||
DeltaSwim | 1:44.83 | |||||||||
20 | Mikkel Borreskov | 2005 | 133 | 52.12 | 1:48.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:47.48 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.99 | |||||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | DSQ | Flyben 75 - 100 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | 1 hånd vending 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.60 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 202 | 44.81 | 1:34.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.70 | |||||||||
2 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 176 | 46.58 | 1:39.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.06 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 152 | 48.72 | 1:44.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.93 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 152 | 48.44 | 1:44.12 | |||||
DeltaSwim | 1:43.92 | |||||||||
5 | William Munk Lauridsen | 2007 | 134 | 51.12 | 1:48.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.44 | |||||||||
6 | Jannick Franow | 2006 | 132 | 51.68 | 1:49.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.42 | |||||||||
7 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 125 | 51.51 | 1:51.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.04 | |||||||||
8 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 110 | 55.71 | 1:55.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.69 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 82 | 1:00.48 | 2:07.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.82 | |||||||||
10 | Hjalte Gregersen | 2008 | 71 | 1:02.25 | 2:13.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
- | Kasper Petersen | 2006 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.85 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
- | Samuel Burka | 2007 | DSQ | 3 flyben ved start | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |