Resultater for Ã…llebergsdoppet / Leax Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Damer | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:06.36 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Josefine Stensson | 2003 | 34.09 | 1:03.83 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 33.06 | 1:36.89 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 29.47 | 2:06.36 | |||||||
2 | Mariestad Damer 2 | 2002 | Mariestads Simsällskap | 2:09.36 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Ellen Persson | 2004 | 32.55 | 1:03.81 | |||||||
Thyra Mellander | 2003 | 33.18 | 1:36.99 | |||||||
Elsa Olsson | 2003 | 32.37 | 2:09.36 | |||||||
3 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:18.31 | ||||||
Tilda Rosenqvist | 2003 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Mathilda Svensson | 2003 | 31.26 | 1:05.26 | |||||||
Anna Toth | 2002 | 39.49 | 1:44.75 | |||||||
Sofie Gustafsson | 2003 | 33.56 | 2:18.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Herrar | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:54.67 | ||||||
Isak Helgesson | 2003 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Ajdin Hidic | 2001 | 27.50 | 59.90 | |||||||
Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 27.80 | 1:27.70 | |||||||
Marcus Wallén | 1999 | 26.97 | 1:54.67 | |||||||
2 | Falköping Herrar | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:58.91 | ||||||
Simon Svedberg | 2001 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Mahmoud Alkadimi | 2000 | 35.35 | 1:01.75 | |||||||
Victor Svedberg | 1996 | 30.17 | 1:31.92 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 26.99 | 1:58.91 | |||||||
3 | Åsunden Herrar | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:08.63 | ||||||
Sebastian Jönsson | 2003 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | 39.19 | 1:09.14 | |||||||
Kristoffer Grönhaug | 2002 | 30.94 | 1:40.08 | |||||||
Elias Saarela | 2002 | 28.55 | 2:08.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 3, 4X50m Frisim Damer C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:18.35 | ||||||
Felicia Anderström | 2004 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Ebba Honsberg | 2004 | 34.27 | 1:09.59 | |||||||
Sofia Viberg | 2004 | 30.92 | 1:40.51 | |||||||
Jennifer Törnqvist | 2005 | 37.84 | 2:18.35 | |||||||
2 | Kungsbacka Stormtroopers | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 2:23.30 | ||||||
Ella Johannesson | 2006 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Febe Westerdahl | 2006 | 35.61 | 1:10.33 | |||||||
Linnéa Samuelsson | 2006 | 34.68 | 1:45.01 | |||||||
Tindra Billström | 2006 | 38.29 | 2:23.30 | |||||||
3 | Falköping Lag 1 | 2005 | Falköpings Simsällskap | 2:24.74 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Lisa Karlén | 2005 | 36.11 | 1:09.01 | |||||||
Lova Samuelsson | 2006 | 40.99 | 1:50.00 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 34.74 | 2:24.74 | |||||||
4 | Elfsborg Damer Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:26.70 | ||||||
Alma Berge Kleber | 2006 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Nellie Siversjö | 2006 | 35.71 | 1:09.40 | |||||||
Melina Eksell | 2005 | 38.83 | 1:48.23 | |||||||
Ellen Johansson | 2008 | 38.47 | 2:26.70 | |||||||
5 | Elfsborg Damer Vit | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:30.63 | ||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Emmy Fjeld | 2006 | 35.87 | 1:08.91 | |||||||
Enna Karanovic | 2006 | 38.04 | 1:46.95 | |||||||
Elvira Abrahamsson | 2007 | 43.68 | 2:30.63 | |||||||
6 | Elfsborg Damer Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:32.36 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Emelie Johansson | 2005 | 35.93 | 1:09.82 | |||||||
Edith Fredriksson | 2007 | 38.93 | 1:48.75 | |||||||
Clara Hansson | 2009 | 43.61 | 2:32.36 | |||||||
7 | Kungsbacka Jedis | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 2:32.72 | ||||||
Linnéa Fabian | 2005 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Isa Simonsson | 2006 | 38.56 | 1:16.49 | |||||||
Emilia Gustafsson | 2006 | 37.82 | 1:54.31 | |||||||
Linn Andersson | 2005 | 38.41 | 2:32.72 | |||||||
8 | SK Götene Damer [2003] | 2005 | Simklubben Götene | 2:35.22 | ||||||
Tove Öjersson | 2005 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Ebba Öjersson | 2008 | 46.29 | 1:21.50 | |||||||
Agnes Alfredsson | 2006 | 40.55 | 2:02.05 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 33.17 | 2:35.22 | |||||||
9 | Skövde SS Damer Vit | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:36.05 | ||||||
Stella Andersson | 2007 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Kajsa Andersson | 2007 | 43.46 | 1:25.86 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 33.46 | 1:59.32 | |||||||
Fanny Bergkvist | 2004 | 36.73 | 2:36.05 | |||||||
10 | Elfsborg Damer Blå | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:36.52 | ||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Amalia Ödman | 2005 | 36.85 | 1:12.28 | |||||||
Svea Klasson | 2006 | 40.39 | 1:52.67 | |||||||
Emma Böhrén | 2008 | 43.85 | 2:36.52 | |||||||
11 | Uddevalla Damer 2 [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | 2:36.63 | ||||||
Saga Eriksson | 2007 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Clara Aronsson | 2004 | 39.07 | 1:18.84 | |||||||
Majken Olsson | 2007 | 38.94 | 1:57.78 | |||||||
Ebba Hellgren | 2007 | 38.85 | 2:36.63 | |||||||
12 | Tss Damer 1 [2004] | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 2:36.89 | ||||||
Linnea Alfredsson | 2006 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 39.48 | 1:22.63 | |||||||
Julia Olsson | 2006 | 38.04 | 2:00.67 | |||||||
Wilma Andrée | 2004 | 36.22 | 2:36.89 | |||||||
13 | Skövde SS Damer Grön | 2004 | Skövde Simsällskap | 2:46.37 | ||||||
Nellie Thell | 2004 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Erna Golic | 2006 | 40.99 | 1:16.95 | |||||||
Lisa Köllerström | 2007 | 47.42 | 2:04.37 | |||||||
Wilma Lendin Lundgren | 2007 | 42.00 | 2:46.37 | |||||||
14 | Mariestad Damer [2004] | 2004 | Mariestads Simsällskap | 2:48.04 | ||||||
Hanna Haggård | 2007 | 48.47 | 48.47 | |||||||
Nicole Lönnquist | 2008 | 46.65 | 1:35.12 | |||||||
Esther Olsson | 2008 | 38.09 | 2:13.21 | |||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 34.83 | 2:48.04 | |||||||
15 | Skövde SS Damer 2 [2004] | 2004 | Skövde Simsällskap | 2:52.84 | ||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Felicia Bråneke | 2007 | 52.42 | 1:28.42 | |||||||
Tilda Helgesson | 2007 | 48.98 | 2:17.40 | |||||||
Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | 35.44 | 2:52.84 | |||||||
16 | Falköping Lag 2 | 2005 | Falköpings Simsällskap | 2:53.90 | ||||||
Hilda Källström | 2006 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Felicia Jansson | 2007 | 44.75 | 1:23.70 | |||||||
Elsa Florén | 2007 | 46.82 | 2:10.52 | |||||||
Alice Maier | 2005 | 43.38 | 2:53.90 | |||||||
17 | Kungsbacka Sith Lords | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 2:58.03 | ||||||
Zoe Kanen | 2007 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Ida Ivarsson | 2006 | 40.03 | 1:21.48 | |||||||
Elin Billström | 2008 | 46.21 | 2:07.69 | |||||||
Miriam Schedvin | 2007 | 50.34 | 2:58.03 | |||||||
18 | Kungsbacka Wookies | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:58.46 | ||||||
Agnes Frostberg | 2006 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Kajsa Adebahr | 2006 | 49.05 | 1:30.98 | |||||||
Jonna Norlin | 2006 | 40.97 | 2:11.95 | |||||||
Rebecka Hohensee | 2006 | 46.51 | 2:58.46 | |||||||
19 | Billingen Damer [2005] | 2005 | Billingens Simklubb | 3:23.91 | ||||||
Sara Bergqvist | 2007 | 46.38 | 46.38 | |||||||
Selma Fantenberg | 2008 | 52.07 | 1:38.45 | |||||||
Emilia Svensson | 2008 | 1:00.14 | 2:38.59 | |||||||
Hanna Nyman | 2008 | 45.32 | 3:23.91 | |||||||
- | Skövde SS Damer [2004] | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Isabelle Gereonsson | 2007 | 38.73 | 38.73 | |||||||
- | Uddevalla Damer [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 34.82 | 1:06.67 | |||||||
- | Uddevalla Damer 1 [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Tilia Olsson | 2006 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Maja Borg | 2006 | 36.97 | 1:14.25 | |||||||
Elsa Vikarand | 2007 | 38.43 | 1:52.68 | |||||||
- | Uddevalla Damer 3 [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Malin Östblom | 2007 | 41.61 | 41.61 | |||||||
Frida Nielsen | 2008 | 44.54 | 1:26.15 | |||||||
Emma Cedergren | 2008 | 1:38.46 | 3:04.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Stormtroopers | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 2:21.80 | ||||||
Anton Windeman | 2006 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Albin Amrén | 2006 | 35.32 | 1:07.79 | |||||||
Alejandro Poller | 2007 | 37.71 | 1:45.50 | |||||||
Max Törnqvist | 2006 | 36.30 | 2:21.80 | |||||||
2 | Kungälv Herrar | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:25.08 | ||||||
Nam Nguyen | 2005 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Ludvig Kobel | 2006 | 36.85 | 1:10.39 | |||||||
Svante Tjernström | 2007 | 36.82 | 1:47.21 | |||||||
Linus Krohn | 2005 | 37.87 | 2:25.08 | |||||||
3 | Uddevalla Herrar [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | 2:26.71 | ||||||
David Happe | 2006 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Hannes Forsberg | 2004 | 37.54 | 1:12.28 | |||||||
Oliver Andersson | 2005 | 37.57 | 1:49.85 | |||||||
Leon Rössger | 2006 | 36.86 | 2:26.71 | |||||||
4 | Elfsborg Herrar Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:29.75 | ||||||
Lowe Stenberg | 2006 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 33.57 | 1:06.89 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 41.75 | 1:48.64 | |||||||
Lukas Engström | 2007 | 41.11 | 2:29.75 | |||||||
5 | Elfsborg Herrar Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:33.79 | ||||||
Isac Johansson | 2006 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Christoffer Good | 2004 | 31.17 | 1:07.54 | |||||||
Philip Hansson | 2007 | 43.11 | 1:50.65 | |||||||
Oscar Sabo | 2008 | 43.14 | 2:33.79 | |||||||
6 | Trollhätta Herrar [2006] | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 2:38.38 | ||||||
Melker Alfredsson | 2006 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Noel Heal | 2005 | 38.69 | 1:15.48 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 41.33 | 1:56.81 | |||||||
William Lindstrand | 2005 | 41.57 | 2:38.38 | |||||||
7 | Kungsbacka Jedis | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 2:38.64 | ||||||
Gustav Freiholtz | 2006 | 37.68 | 37.68 | |||||||
William Hörgren | 2007 | 40.45 | 1:18.13 | |||||||
Emil Magnusson | 2006 | 39.59 | 1:57.72 | |||||||
Emrik Hammar | 2007 | 40.92 | 2:38.64 | |||||||
8 | Falköping Herrar | 2004 | Falköpings Simsällskap | 2:43.72 | ||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Fabian Källström | 2008 | 52.80 | 1:26.92 | |||||||
Max Lind | 2007 | 39.57 | 2:06.49 | |||||||
Victor Jonsson | 2006 | 37.23 | 2:43.72 | |||||||
9 | Uddevalla Herrar 2 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:48.77 | ||||||
William Erlandsson | 2005 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Oscar Andersson | 2006 | 41.13 | 1:19.68 | |||||||
Leo Blomberg | 2007 | 47.15 | 2:06.83 | |||||||
Axel Rodin | 2007 | 41.94 | 2:48.77 | |||||||
10 | Kungsbacka Sith Lords | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 2:50.45 | ||||||
Hugo Locking | 2006 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Viggo Johnsson | 2006 | 42.85 | 1:23.69 | |||||||
Max Andersson | 2007 | 45.46 | 2:09.15 | |||||||
Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | 41.30 | 2:50.45 | |||||||
11 | Kungsbacka Wookies | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 2:55.72 | ||||||
Maximilian Thorsell | 2007 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Miles Engdar | 2007 | 42.77 | 1:22.52 | |||||||
Julius Boman | 2007 | 53.37 | 2:15.89 | |||||||
Liam Mumford | 2006 | 39.83 | 2:55.72 | |||||||
12 | Kungsbacka Ewoks | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 3:36.15 | ||||||
Victor Selin | 2006 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Victor Millheim | 2006 | 49.05 | 1:31.80 | |||||||
Filip Lindquist | 2006 | 56.78 | 2:28.58 | |||||||
Iliya Shamlo | 2006 | 1:07.57 | 3:36.15 | |||||||
- | Mariestad Herrar [2005] | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Daniel Lönnquist | 2005 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | 40.37 | 1:16.34 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 38.30 | 1:54.64 | |||||||
- | Skövde SS Herrar | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Jasper Schimmel | 2006 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Filip Ryefalk | 2004 | 34.74 | 1:08.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 5, 100m Medley Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.26 | 1:11.07 | |||||
2 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 36.52 | 1:20.96 | |||||
Gren 5, 100m Medley Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.58 | 1:12.31 | |||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.64 | 1:14.60 | |||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 36.21 | 1:17.37 | |||||
4 | Mathilda Svensson | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.08 | 1:21.86 | |||||
5 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 39.91 | 1:22.81 | |||||
6 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.05 | 1:22.95 | |||||
7 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.29 | 1:23.40 | |||||
8 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.64 | 1:24.20 | |||||
9 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.66 | 1:24.32 | |||||
10 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.15 | 1:28.21 | |||||
11 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.87 | 1:28.50 | |||||
12 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 41.59 | 1:28.87 | |||||
13 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 43.65 | 1:30.68 | |||||
14 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.66 | 1:30.98 | |||||
15 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 50.56 | 1:41.02 | |||||
Gren 5, 100m Medley Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.93 | 1:14.74 | |||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.73 | 1:21.45 | |||||
3 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 37.39 | 1:23.41 | |||||
4 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 38.97 | 1:23.60 | |||||
5 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.82 | 1:24.45 | |||||
6 | Ebba Skoog | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.23 | 1:25.53 | |||||
7 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 38.51 | 1:25.65 | |||||
8 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.51 | 1:26.45 | |||||
9 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 40.71 | 1:28.00 | |||||
10 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.01 | 1:28.37 | |||||
11 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.15 | 1:28.67 | |||||
12 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.78 | 1:28.81 | |||||
13 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.57 | 1:29.62 | |||||
14 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.24 | 1:30.85 | |||||
15 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.67 | 1:31.16 | |||||
16 | Linnéa Brudigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.61 | 1:31.27 | |||||
17 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 43.34 | 1:31.39 | |||||
18 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 43.55 | 1:31.53 | |||||
19 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 42.33 | 1:31.59 | |||||
20 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 45.92 | 1:32.97 | |||||
21 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.73 | 1:33.63 | |||||
22 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.46 | 1:35.31 | |||||
23 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.93 | 1:35.64 | |||||
23 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.69 | 1:35.64 | |||||
25 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.32 | 1:36.24 | |||||
26 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 46.45 | 1:36.39 | |||||
27 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.83 | 1:36.96 | |||||
28 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.41 | 1:38.06 | |||||
29 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 47.96 | 1:38.36 | |||||
30 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.62 | 1:38.46 | |||||
31 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.71 | 1:38.73 | |||||
32 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.74 | 1:38.85 | |||||
33 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.74 | 1:43.55 | |||||
34 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 52.36 | 1:52.06 | |||||
- | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.21 | 1:16.74 | |||||
2 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.42 | 1:23.80 | |||||
3 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.40 | 1:24.83 | |||||
4 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.92 | 1:25.05 | |||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 41.89 | 1:27.61 | |||||
6 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.35 | 1:28.19 | |||||
7 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.49 | 1:30.03 | |||||
8 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.44 | 1:30.63 | |||||
9 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.64 | 1:31.47 | |||||
10 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 43.83 | 1:32.87 | |||||
11 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.04 | 1:33.82 | |||||
12 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 50.03 | 1:39.42 | |||||
13 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 44.99 | 1:39.47 | |||||
14 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.90 | 1:40.61 | |||||
15 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.24 | 1:41.75 | |||||
16 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.12 | 1:47.23 | |||||
17 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 49.85 | 1:49.40 | |||||
- | Axel Hedman | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 32.10 | 1:09.77 | |||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 33.72 | 1:13.13 | |||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.38 | 1:13.93 | |||||
4 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 35.85 | 1:16.93 | |||||
5 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.42 | 1:17.03 | |||||
6 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 39.90 | 1:22.90 | |||||
7 | Leon To | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.04 | 1:23.95 | |||||
8 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.70 | 1:28.25 | |||||
9 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.29 | 1:29.39 | |||||
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.74 | 1:06.58 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.20 | 1:07.67 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 32.17 | 1:11.91 | |||||
4 | Ajdin Hidic | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.25 | 1:18.63 | |||||
5 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 49.00 | 1:43.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 18.87 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 19.98 | ||||||
3 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 21.26 | ||||||
4 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 21.35 | ||||||
5 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 22.07 | ||||||
6 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 22.37 | ||||||
7 | Hanna Nyman | 2008 | Billingens Simklubb | 22.41 | ||||||
8 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 23.24 | ||||||
9 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 23.59 | ||||||
10 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 25.36 | ||||||
11 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 26.32 | ||||||
12 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 27.97 | ||||||
- | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.00 | ||||||
2 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 16.33 | ||||||
3 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.51 | ||||||
4 | Ella Johannesson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 17.63 | ||||||
5 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 17.82 | ||||||
6 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.87 | ||||||
7 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 17.90 | ||||||
7 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.90 | ||||||
9 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 18.05 | ||||||
10 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 18.13 | ||||||
11 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 18.29 | ||||||
12 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 18.50 | ||||||
13 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 19.33 | ||||||
14 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 19.49 | ||||||
15 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 19.70 | ||||||
16 | Emilia Gustafsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 20.04 | ||||||
17 | Julia Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 20.17 | ||||||
18 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.24 | ||||||
19 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 20.34 | ||||||
20 | Febe Westerdahl | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 20.39 | ||||||
21 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 20.49 | ||||||
22 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 20.50 | ||||||
23 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.53 | ||||||
23 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 20.53 | ||||||
25 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.57 | ||||||
26 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 20.80 | ||||||
27 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 20.85 | ||||||
28 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 20.90 | ||||||
29 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 21.35 | ||||||
30 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 21.62 | ||||||
31 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 21.64 | ||||||
32 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 21.67 | ||||||
33 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 22.25 | ||||||
34 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 22.29 | ||||||
35 | Agnes Frostberg | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 22.42 | ||||||
35 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.42 | ||||||
37 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 22.68 | ||||||
38 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 22.74 | ||||||
39 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 23.07 | ||||||
40 | Ida Ivarsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 23.22 | ||||||
41 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 23.42 | ||||||
42 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 23.45 | ||||||
43 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 23.55 | ||||||
44 | Rebecka Hohensee | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 24.01 | ||||||
45 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 24.02 | ||||||
46 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 25.27 | ||||||
47 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 26.33 | ||||||
48 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 26.94 | ||||||
49 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 27.60 | ||||||
50 | Kajsa Adebahr | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 29.44 | ||||||
- | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Nikumaa | 2008 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 23.81 | ||||||
2 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 24.80 | ||||||
- | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 16.63 | ||||||
2 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.94 | ||||||
3 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 17.03 | ||||||
4 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 17.17 | ||||||
5 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 17.96 | ||||||
6 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.00 | ||||||
7 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 18.04 | ||||||
8 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.21 | ||||||
9 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.46 | ||||||
10 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 18.71 | ||||||
11 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 18.96 | ||||||
12 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 20.10 | ||||||
13 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 20.94 | ||||||
14 | Miles Engdar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 21.40 | ||||||
15 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 21.49 | ||||||
16 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 21.51 | ||||||
17 | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 21.62 | ||||||
18 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 21.63 | ||||||
19 | Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 21.86 | ||||||
20 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 21.92 | ||||||
21 | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 22.07 | ||||||
22 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 22.28 | ||||||
23 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 22.38 | ||||||
24 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 22.41 | ||||||
25 | Liam Mumford | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 22.88 | ||||||
26 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 24.05 | ||||||
27 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.26 | ||||||
28 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 24.75 | ||||||
29 | Hugo Locking | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 25.10 | ||||||
30 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 25.71 | ||||||
31 | Victor Selin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 26.81 | ||||||
- | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Victor Millheim | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.97 | 1:27.99 | |||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.75 | 1:28.06 | |||||
3 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.38 | 1:30.09 | |||||
4 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.09 | 1:35.83 | |||||
5 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.22 | 1:37.48 | |||||
6 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 46.20 | 1:38.87 | |||||
7 | Ebba Skoog | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.97 | 1:38.94 | |||||
8 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 46.93 | 1:39.29 | |||||
9 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 47.12 | 1:40.13 | |||||
10 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.35 | 1:40.23 | |||||
11 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.13 | 1:41.24 | |||||
12 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.09 | 1:42.30 | |||||
13 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 47.92 | 1:42.48 | |||||
14 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 47.92 | 1:43.24 | |||||
14 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.30 | 1:43.24 | |||||
16 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 48.77 | 1:44.16 | |||||
17 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 48.47 | 1:44.41 | |||||
18 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 49.75 | 1:44.58 | |||||
19 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 49.47 | 1:46.65 | |||||
20 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 53.01 | 1:48.91 | |||||
21 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 51.34 | 1:49.65 | |||||
22 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.51 | 1:49.70 | |||||
23 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 52.73 | 1:50.20 | |||||
24 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 54.12 | 1:51.07 | |||||
25 | Linnéa Brudigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 51.05 | 1:51.88 | |||||
26 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 53.42 | 1:52.71 | |||||
27 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 54.15 | 1:53.20 | |||||
28 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.63 | 1:53.36 | |||||
29 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 55.61 | 1:56.34 | |||||
30 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 55.31 | 1:56.45 | |||||
31 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 57.71 | 2:03.39 | |||||
32 | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | 1:02.54 | 2:11.63 | |||||
- | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.18 | 1:16.31 | |||||
2 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.21 | 1:20.70 | |||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.14 | 1:22.56 | |||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 40.27 | 1:26.31 | |||||
5 | Mathilda Svensson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.22 | 1:26.94 | |||||
6 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.26 | 1:31.68 | |||||
7 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 43.10 | 1:32.01 | |||||
8 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.81 | 1:34.37 | |||||
9 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 45.57 | 1:36.70 | |||||
10 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 46.75 | 1:38.59 | |||||
11 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.90 | 1:38.94 | |||||
12 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 47.40 | 1:40.58 | |||||
13 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 47.69 | 1:41.71 | |||||
14 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 49.43 | 1:42.98 | |||||
15 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 49.30 | 1:43.97 | |||||
16 | Anna Toth | 2002 | Skövde Simsällskap | 50.57 | 1:49.41 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.42 | 1:20.55 | |||||
2 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 40.33 | 1:25.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.07 | 1:24.73 | |||||
2 | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.55 | 1:31.26 | |||||
3 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.13 | 1:31.34 | |||||
4 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.10 | 1:34.34 | |||||
5 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.30 | 1:34.92 | |||||
6 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.62 | 1:35.13 | |||||
7 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 45.52 | 1:35.21 | |||||
8 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.24 | 1:35.90 | |||||
9 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.59 | 1:37.38 | |||||
10 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.96 | 1:37.58 | |||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 47.50 | 1:41.12 | |||||
12 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 50.81 | 1:47.42 | |||||
13 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 52.12 | 1:48.22 | |||||
14 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.84 | 1:50.95 | |||||
15 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.28 | 1:52.84 | |||||
16 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.09 | 1:54.33 | |||||
17 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 55.44 | 1:55.58 | |||||
18 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.99 | 1:55.79 | |||||
19 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 58.95 | 2:05.55 | |||||
20 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 1:03.20 | 2:12.85 | |||||
21 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.52 | 2:26.99 | |||||
- | Axel Hedman | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Khattab | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 36.13 | 1:17.20 | |||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.79 | 1:22.96 | |||||
3 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 39.73 | 1:24.63 | |||||
4 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 40.26 | 1:25.63 | |||||
5 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 40.62 | 1:27.79 | |||||
6 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 42.34 | 1:30.47 | |||||
7 | Leon To | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.80 | 1:32.72 | |||||
8 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.36 | 1:34.99 | |||||
9 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 47.64 | 1:39.00 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.09 | 1:16.93 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.58 | 1:19.50 | |||||
3 | Ajdin Hidic | 2001 | Skövde Simsällskap | 41.60 | 1:28.68 | |||||
4 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 41.41 | 1:30.06 | |||||
5 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 46.65 | 1:41.52 | |||||
- | Mohammad Galal | 2000 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.89 | ||||||
2 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.69 | ||||||
3 | Julia Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.00 | ||||||
4 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.02 | ||||||
5 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 46.42 | ||||||
6 | Febe Westerdahl | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 46.48 | ||||||
7 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 46.66 | ||||||
8 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 47.44 | ||||||
9 | Emilia Gustafsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.51 | ||||||
10 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.39 | ||||||
11 | Linnea Skoglund | 2007 | Åsundens Simsällskap | 48.68 | ||||||
12 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 48.69 | ||||||
13 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.74 | ||||||
14 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 48.78 | ||||||
15 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 48.88 | ||||||
16 | Erna Golic | 2006 | Skövde Simsällskap | 49.12 | ||||||
17 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 49.15 | ||||||
18 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.29 | ||||||
19 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 49.30 | ||||||
20 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 49.57 | ||||||
21 | Ella Johannesson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.58 | ||||||
22 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 49.67 | ||||||
23 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 49.69 | ||||||
24 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.84 | ||||||
25 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.13 | ||||||
26 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 50.63 | ||||||
27 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 50.76 | ||||||
28 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.87 | ||||||
29 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 51.03 | ||||||
30 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 51.53 | ||||||
31 | Ida Ivarsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.64 | ||||||
32 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.69 | ||||||
33 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.74 | ||||||
34 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 52.26 | ||||||
35 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 52.30 | ||||||
36 | Rebecka Hohensee | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.37 | ||||||
37 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 52.48 | ||||||
38 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 52.79 | ||||||
39 | Sara Bergqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 53.14 | ||||||
40 | Olivia Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 53.70 | ||||||
41 | Tilda Helgesson | 2007 | Skövde Simsällskap | 53.74 | ||||||
42 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 53.77 | ||||||
43 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 53.94 | ||||||
44 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 53.97 | ||||||
45 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 53.99 | ||||||
46 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 54.19 | ||||||
47 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 54.58 | ||||||
48 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 54.71 | ||||||
49 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.81 | ||||||
50 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.91 | ||||||
51 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 55.49 | ||||||
52 | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | 55.57 | ||||||
53 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 55.70 | ||||||
54 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 55.78 | ||||||
55 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 56.02 | ||||||
56 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 56.10 | ||||||
57 | Miriam Schedvin | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 56.23 | ||||||
58 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 56.38 | ||||||
59 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 56.47 | ||||||
60 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 58.04 | ||||||
61 | Agnes Frostberg | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 58.27 | ||||||
62 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 58.66 | ||||||
63 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:00.10 | ||||||
64 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:01.42 | ||||||
65 | Isolde Ljungberg | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:06.48 | ||||||
66 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 1:07.50 | ||||||
67 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 1:11.53 | ||||||
- | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Adebahr | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.14 | ||||||
2 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 43.69 | ||||||
3 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.84 | ||||||
4 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.07 | ||||||
5 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 45.76 | ||||||
6 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 46.81 | ||||||
7 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.87 | ||||||
8 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 49.28 | ||||||
9 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 49.47 | ||||||
10 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 49.54 | ||||||
11 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.34 | ||||||
12 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.42 | ||||||
13 | Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.44 | ||||||
14 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 50.46 | ||||||
15 | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.54 | ||||||
16 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.83 | ||||||
17 | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | 52.40 | ||||||
18 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.91 | ||||||
19 | Miles Engdar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 52.95 | ||||||
20 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 53.45 | ||||||
21 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.96 | ||||||
22 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.15 | ||||||
23 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 54.51 | ||||||
24 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 54.75 | ||||||
25 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 55.42 | ||||||
26 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 55.50 | ||||||
27 | Liam Mumford | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 55.70 | ||||||
28 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 56.21 | ||||||
29 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 57.92 | ||||||
30 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 59.82 | ||||||
31 | Elvin Örwall | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.85 | ||||||
32 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 1:00.37 | ||||||
33 | Victor Millheim | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.77 | ||||||
34 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.56 | ||||||
35 | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.64 | ||||||
36 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:09.57 | ||||||
37 | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.73 | ||||||
38 | Emil Fällström | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:23.31 | ||||||
- | Hugo Locking | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Victor Selin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 13, 25m Bröstsim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 22.02 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 22.64 | ||||||
3 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 23.86 | ||||||
4 | Emilia Svensson | 2008 | Billingens Simklubb | 25.31 | ||||||
5 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 25.70 | ||||||
6 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 25.90 | ||||||
7 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 26.08 | ||||||
8 | Hanna Nyman | 2008 | Billingens Simklubb | 26.27 | ||||||
9 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 26.60 | ||||||
10 | Elin Ljus | 2008 | Falköpings Simsällskap | 27.42 | ||||||
11 | Selma Fantenberg | 2008 | Billingens Simklubb | 27.73 | ||||||
12 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 27.88 | ||||||
13 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 28.66 | ||||||
14 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 28.91 | ||||||
15 | Maj Norrlander | 2008 | Åsundens Simsällskap | 29.11 | ||||||
16 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 29.49 | ||||||
17 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 29.84 | ||||||
18 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 32.14 | ||||||
19 | Lina Nyman | 2009 | Billingens Simklubb | 34.48 | ||||||
20 | Elsa Appelberg | 2009 | Billingens Simklubb | 34.86 | ||||||
21 | Agnes Lindqvist | 2010 | Lysekils Simsällskap | 35.23 | ||||||
22 | Nicella Ljungberg | 2009 | Lysekils Simsällskap | 41.45 | ||||||
- | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 23.68 | ||||||
2 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 24.98 | ||||||
3 | Nader Haydar | 2008 | Åsundens Simsällskap | 26.51 | ||||||
4 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 26.68 | ||||||
5 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 26.88 | ||||||
6 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 27.69 | ||||||
7 | Isak Nikumaa | 2008 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 28.06 | ||||||
8 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 28.28 | ||||||
9 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 28.42 | ||||||
10 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 29.49 | ||||||
11 | Axel Lindqvist | 2008 | Lysekils Simsällskap | 29.50 | ||||||
12 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 32.02 | ||||||
- | Adrian Derner | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Schimmel | 2009 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Alfredsson | 2009 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Mixed A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Nötmix | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:06.69 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 37.89 | 1:11.66 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 29.29 | 1:40.95 | |||||||
Simon Svedberg | 2001 | 25.74 | 2:06.69 | |||||||
2 | Karlsborg Mix | 0 | Karlsborgs Simklubb | 2:14.14 | ||||||
Pontus Staudinger | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Julia Rosebrink | 2000 | 40.04 | 1:10.97 | |||||||
Ellen Roslund | 2003 | 31.48 | 1:42.45 | |||||||
Filip Martinsson | 2003 | 31.69 | 2:14.14 | |||||||
3 | Skövde SS Mix | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:17.46 | ||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Mathilda Svensson | 2003 | 40.71 | 1:16.38 | |||||||
Ajdin Hidic | 2001 | 31.21 | 1:47.59 | |||||||
Jibbe Schimmel | 2004 | 29.87 | 2:17.46 | |||||||
4 | Skövde SS Mix 2 | 2000 | Skövde Simsällskap | 2:21.08 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 36.13 | 1:08.52 | |||||||
Tilda Rosenqvist | 2003 | 39.09 | 1:47.61 | |||||||
Sofie Gustafsson | 2003 | 33.47 | 2:21.08 | |||||||
5 | Mariestad Mix | 2002 | Mariestads Simsällskap | 2:26.14 | ||||||
Thyra Mellander | 2003 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Daniel Lönnquist | 2005 | 44.68 | 1:23.49 | |||||||
Ellen Kampe | 2003 | 34.95 | 1:58.44 | |||||||
William Nordkvist | 2002 | 27.70 | 2:26.14 | |||||||
6 | Falköping Mix Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:35.53 | ||||||
Josefine Stensson | 2003 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Alex Karlsson | 2004 | 40.39 | 1:26.33 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 33.25 | 1:59.58 | |||||||
Mahmoud Alkadimi | 2000 | 35.95 | 2:35.53 | |||||||
- | Falköping Blandfärs | 0 | Falköpings Simsällskap | NT | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Victor Svedberg | 1996 | 40.08 | 1:16.46 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 32.74 | 1:49.20 | |||||||
Dennis Hansson | 2000 | NT | ||||||||
- | Åsunden Mix 1 | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Rebecka Söderberg | 2004 | 45.41 | 45.41 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Mixed C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Mix Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:35.74 | ||||||
Ebba Honsberg | 2004 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Nam Nguyen | 2005 | 41.88 | 1:21.50 | |||||||
Sofia Viberg | 2004 | 36.92 | 1:58.42 | |||||||
Ludvig Kobel | 2006 | 37.32 | 2:35.74 | |||||||
2 | Kungälv Mix Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:45.38 | ||||||
Linus Krohn | 2005 | 46.29 | 46.29 | |||||||
Felicia Anderström | 2004 | 42.63 | 1:28.92 | |||||||
Linnéa Brudigam | 2005 | 40.66 | 2:09.58 | |||||||
Svante Tjernström | 2007 | 35.80 | 2:45.38 | |||||||
3 | Falköping Mix Lag 1 | 2005 | Falköpings Simsällskap | 2:48.34 | ||||||
Lisa Karlén | 2005 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Max Lind | 2007 | 54.50 | 1:36.02 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 37.66 | 2:13.68 | |||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 34.66 | 2:48.34 | |||||||
4 | Elfsborg Gul Mix | 2017 | Simklubben Elfsborg | 2:48.85 | ||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Enna Karanovic | 2006 | 46.41 | 1:26.75 | |||||||
Isac Johansson | 2006 | 39.83 | 2:06.58 | |||||||
Oscar Sabo | 2008 | 42.27 | 2:48.85 | |||||||
5 | Sk70 Mix | 2005 | Simklubben 1970 | 2:51.59 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 48.02 | 1:28.94 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 46.74 | 2:15.68 | |||||||
Milton Krantz | 2006 | 35.91 | 2:51.59 | |||||||
6 | Elfsborg Vit Mixed | 2017 | Simklubben Elfsborg | 2:53.67 | ||||||
Lowe Stenberg | 2006 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Ella Flyckt | 2007 | 49.72 | 1:27.00 | |||||||
Alma Strömberg | 2007 | 42.54 | 2:09.54 | |||||||
Philip Hansson | 2007 | 44.13 | 2:53.67 | |||||||
7 | Elfsborg Svart Mixed | 2017 | Simklubben Elfsborg | 2:54.05 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 52.59 | 1:33.78 | |||||||
Alma Berge Kleber | 2006 | 38.75 | 2:12.53 | |||||||
Lukas Engström | 2007 | 41.52 | 2:54.05 | |||||||
8 | Trollhätta Mix Lag 3 | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 2:54.31 | ||||||
Wilma Andrée | 2004 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Noel Heal | 2005 | 45.34 | 1:31.62 | |||||||
Julia Olsson | 2006 | 47.57 | 2:19.19 | |||||||
Melker Alfredsson | 2006 | 35.12 | 2:54.31 | |||||||
9 | Elfsborg Blå Mix | 2017 | Simklubben Elfsborg | 2:55.28 | ||||||
Tova Figas | 2006 | 48.25 | 48.25 | |||||||
Christoffer Good | 2004 | 41.72 | 1:29.97 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 41.25 | 2:11.22 | |||||||
Clara Hansson | 2009 | 44.06 | 2:55.28 | |||||||
10 | Mariestad Mix | 2004 | Mariestads Simsällskap | 2:55.39 | ||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 50.45 | 1:36.23 | |||||||
Ellen Persson | 2004 | 39.67 | 2:15.90 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 39.49 | 2:55.39 | |||||||
11 | Skövde SS Mix [2004] | 2004 | Skövde Simsällskap | 2:58.47 | ||||||
Alma Wallin Bustad | 2005 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Fanny Bergkvist | 2004 | 45.19 | 1:26.62 | |||||||
Jasper Schimmel | 2006 | 39.37 | 2:05.99 | |||||||
Max Schimmel | 2009 | 52.48 | 2:58.47 | |||||||
12 | Skövde SS Mix Grön | 2006 | Skövde Simsällskap | 2:58.85 | ||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Elias Kvarnstedt | 2008 | 53.11 | 1:35.43 | |||||||
Filip Ryefalk | 2004 | 37.19 | 2:12.62 | |||||||
Emese Toth | 2004 | 46.23 | 2:58.85 | |||||||
13 | Falköping Mix Lag 2 | 2005 | Falköpings Simsällskap | 3:06.75 | ||||||
Lova Samuelsson | 2006 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Victor Jonsson | 2006 | 49.32 | 1:31.69 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 41.37 | 2:13.06 | |||||||
Fabian Källström | 2008 | 53.69 | 3:06.75 | |||||||
14 | Trollhätta Mix 2 [2006] | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 3:07.00 | ||||||
William Lindstrand | 2005 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Isabella Emanuelsson | 2006 | 52.89 | 1:40.94 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 45.16 | 2:26.10 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 40.90 | 3:07.00 | |||||||
15 | Trollhätta Mix [2006] | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 3:49.33 | ||||||
Casper Ericsson | 2005 | 59.55 | 59.55 | |||||||
Amanda Lindstrand | 2008 | 1:02.50 | 2:02.05 | |||||||
Linnea Alfredsson | 2006 | 50.04 | 2:52.09 | |||||||
Rasmus Olsson | 2008 | 57.24 | 3:49.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.53 | 1:09.43 | |||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 37.51 | 1:17.87 | |||||
3 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.46 | 1:18.68 | |||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 39.79 | 1:24.05 | |||||
5 | Mathilda Svensson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.41 | 1:24.51 | |||||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.36 | 1:26.62 | |||||
7 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 41.32 | 1:26.76 | |||||
8 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.65 | 1:26.86 | |||||
9 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 43.04 | 1:29.13 | |||||
10 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 42.84 | 1:29.19 | |||||
11 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 44.75 | 1:30.72 | |||||
12 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.69 | 1:33.69 | |||||
13 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.08 | 1:34.37 | |||||
14 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 47.39 | 1:39.58 | |||||
15 | Anna Toth | 2002 | Skövde Simsällskap | 51.39 | 1:48.14 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.17 | 1:12.74 | |||||
2 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 39.90 | 1:22.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 34.21 | 1:10.22 | |||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.50 | 1:14.92 | |||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.19 | 1:15.42 | |||||
4 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 38.98 | 1:21.64 | |||||
5 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.44 | 1:23.50 | |||||
6 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 45.06 | 1:30.88 | |||||
7 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 43.92 | 1:31.49 | |||||
8 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.04 | 1:32.51 | |||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.77 | 1:05.56 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.17 | 1:08.78 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 36.06 | 1:15.32 | |||||
4 | Ajdin Hidic | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.81 | 1:23.85 | |||||
5 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 50.09 | 1:49.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.12 | ||||||
2 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.99 | ||||||
3 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 40.74 | ||||||
4 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.74 | ||||||
5 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.11 | ||||||
6 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 42.37 | ||||||
7 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 42.65 | ||||||
8 | Ella Johannesson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.75 | ||||||
9 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.25 | ||||||
10 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 43.34 | ||||||
11 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 43.68 | ||||||
12 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 43.70 | ||||||
13 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 44.54 | ||||||
14 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.74 | ||||||
15 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.18 | ||||||
16 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.24 | ||||||
17 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.34 | ||||||
18 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 45.59 | ||||||
19 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 46.23 | ||||||
20 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 46.27 | ||||||
21 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 46.69 | ||||||
22 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 46.73 | ||||||
22 | Julia Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.73 | ||||||
24 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.19 | ||||||
25 | Agnes Frostberg | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.55 | ||||||
26 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 47.76 | ||||||
27 | Febe Westerdahl | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.77 | ||||||
28 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 47.94 | ||||||
29 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 48.04 | ||||||
30 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.11 | ||||||
31 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 48.12 | ||||||
32 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 48.30 | ||||||
33 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 49.81 | ||||||
34 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.82 | ||||||
35 | Emilia Gustafsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.83 | ||||||
36 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 49.91 | ||||||
37 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.35 | ||||||
38 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 50.42 | ||||||
39 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.12 | ||||||
40 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.30 | ||||||
41 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.39 | ||||||
42 | Ida Ivarsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.56 | ||||||
43 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.72 | ||||||
44 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 51.86 | ||||||
45 | Sara Bergqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 51.99 | ||||||
46 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 52.11 | ||||||
47 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 52.34 | ||||||
48 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.94 | ||||||
49 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 53.51 | ||||||
50 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 55.23 | ||||||
51 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 56.87 | ||||||
52 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 57.48 | ||||||
53 | Miriam Schedvin | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 59.23 | ||||||
54 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 59.72 | ||||||
55 | Kajsa Adebahr | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.65 | ||||||
56 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 1:01.87 | ||||||
57 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:02.03 | ||||||
58 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:02.62 | ||||||
59 | Isolde Ljungberg | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:05.15 | ||||||
60 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:06.46 | ||||||
- | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Hohensee | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.02 | ||||||
2 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.20 | ||||||
3 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 37.73 | ||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.76 | ||||||
5 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 38.89 | ||||||
6 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.02 | ||||||
7 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.32 | ||||||
8 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 40.35 | ||||||
9 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.52 | ||||||
10 | Ebba Skoog | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.81 | ||||||
11 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.13 | ||||||
12 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 41.54 | ||||||
13 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.12 | ||||||
14 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.57 | ||||||
15 | Linnéa Brudigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.71 | ||||||
16 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.48 | ||||||
17 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 43.60 | ||||||
18 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.71 | ||||||
19 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 43.90 | ||||||
20 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 44.27 | ||||||
21 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.41 | ||||||
22 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.63 | ||||||
23 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.64 | ||||||
24 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 44.80 | ||||||
25 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 44.86 | ||||||
26 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.02 | ||||||
27 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 45.22 | ||||||
28 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.66 | ||||||
29 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.09 | ||||||
30 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.39 | ||||||
31 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 46.97 | ||||||
31 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.97 | ||||||
33 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.35 | ||||||
34 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.40 | ||||||
35 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.82 | ||||||
36 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 52.99 | ||||||
37 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 56.36 | ||||||
- | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | ||||||
2 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 39.84 | ||||||
3 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 39.92 | ||||||
4 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.80 | ||||||
5 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 41.90 | ||||||
6 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 42.74 | ||||||
7 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.50 | ||||||
8 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.77 | ||||||
9 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.10 | ||||||
10 | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | 44.42 | ||||||
11 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.63 | ||||||
12 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 44.86 | ||||||
13 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 45.47 | ||||||
14 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 45.51 | ||||||
15 | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 45.69 | ||||||
16 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.08 | ||||||
17 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.78 | ||||||
18 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 47.87 | ||||||
19 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 48.59 | ||||||
20 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 49.33 | ||||||
21 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 49.70 | ||||||
22 | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 49.76 | ||||||
23 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 50.20 | ||||||
24 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 50.32 | ||||||
25 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.43 | ||||||
26 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 51.61 | ||||||
27 | Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.92 | ||||||
28 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 52.73 | ||||||
29 | Miles Engdar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 52.99 | ||||||
30 | Liam Mumford | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.97 | ||||||
31 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 55.39 | ||||||
32 | Hugo Locking | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 55.78 | ||||||
33 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 57.43 | ||||||
34 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 58.23 | ||||||
35 | Victor Millheim | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 58.80 | ||||||
36 | Victor Selin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.26 | ||||||
37 | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
38 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:02.09 | ||||||
39 | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.97 | ||||||
40 | Emil Fällström | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:21.16 | ||||||
- | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.80 | ||||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.96 | ||||||
3 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.38 | ||||||
4 | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.47 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 40.86 | ||||||
6 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.43 | ||||||
7 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.24 | ||||||
8 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.90 | ||||||
9 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.12 | ||||||
10 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.65 | ||||||
11 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 44.77 | ||||||
12 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 45.29 | ||||||
13 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 45.65 | ||||||
14 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 46.48 | ||||||
15 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.77 | ||||||
16 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.03 | ||||||
17 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.08 | ||||||
18 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.47 | ||||||
19 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 50.69 | ||||||
20 | Axel Hedman | 2005 | Skövde Simsällskap | 51.95 | ||||||
21 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 51.98 | ||||||
22 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.64 | ||||||
23 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.65 | ||||||
24 | Leo Khattab | 2005 | Simklubben 1970 | 58.99 | ||||||
25 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 59.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 21, 25m Ryggsim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 19.46 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 20.49 | ||||||
3 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 20.95 | ||||||
4 | Hanna Nyman | 2008 | Billingens Simklubb | 23.06 | ||||||
5 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 23.16 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 23.33 | ||||||
7 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 23.45 | ||||||
8 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 23.69 | ||||||
9 | Maj Norrlander | 2008 | Åsundens Simsällskap | 23.71 | ||||||
10 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 24.23 | ||||||
11 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 24.57 | ||||||
12 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 25.11 | ||||||
13 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 25.22 | ||||||
14 | Minna Kvarndal | 2009 | Åsundens Simsällskap | 25.27 | ||||||
15 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 25.29 | ||||||
16 | Selma Fantenberg | 2008 | Billingens Simklubb | 25.82 | ||||||
17 | Ida Genberg | 2010 | Åsundens Simsällskap | 26.32 | ||||||
18 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 26.33 | ||||||
19 | Elin Ljus | 2008 | Falköpings Simsällskap | 26.57 | ||||||
20 | Emelia Jönsson | 2009 | Åsundens Simsällskap | 27.21 | ||||||
21 | Agnes Lindqvist | 2010 | Lysekils Simsällskap | 28.16 | ||||||
22 | Emilia Svensson | 2008 | Billingens Simklubb | 28.57 | ||||||
23 | Lina Nyman | 2009 | Billingens Simklubb | 29.50 | ||||||
24 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 30.73 | ||||||
25 | Nicella Ljungberg | 2009 | Lysekils Simsällskap | 32.62 | ||||||
26 | Elsa Appelberg | 2009 | Billingens Simklubb | 38.45 | ||||||
- | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 22, 25m Ryggsim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 21.06 | ||||||
2 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 22.26 | ||||||
3 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 22.46 | ||||||
4 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 24.08 | ||||||
5 | Nader Haydar | 2008 | Åsundens Simsällskap | 24.47 | ||||||
6 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 24.89 | ||||||
7 | Axel Lindqvist | 2008 | Lysekils Simsällskap | 24.96 | ||||||
8 | River Larsson | 2009 | Åsundens Simsällskap | 24.98 | ||||||
9 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 25.47 | ||||||
10 | Max Schimmel | 2009 | Skövde Simsällskap | 25.69 | ||||||
11 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 26.65 | ||||||
12 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 28.08 | ||||||
13 | Isak Nikumaa | 2008 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 30.73 | ||||||
14 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 31.92 | ||||||
15 | Kim Rylander | 2010 | Åsundens Simsällskap | 32.09 | ||||||
16 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 32.75 | ||||||
- | Olle Alfredsson | 2009 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 23, 100m Frisim Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.84 | 59.90 | |||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.68 | 1:04.71 | |||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 31.30 | 1:04.81 | |||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 31.61 | 1:08.06 | |||||
5 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.89 | 1:09.73 | |||||
6 | Mathilda Svensson | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.12 | 1:10.29 | |||||
7 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.74 | 1:11.30 | |||||
8 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 34.34 | 1:11.58 | |||||
9 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.49 | 1:13.24 | |||||
10 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 36.20 | 1:17.28 | |||||
11 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 37.52 | 1:18.11 | |||||
12 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 37.54 | 1:18.75 | |||||
13 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 38.39 | 1:20.45 | |||||
14 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.27 | 1:20.89 | |||||
15 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.36 | 1:22.29 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Damer A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.83 | 1:03.66 | |||||
2 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 32.70 | 1:07.67 | |||||
3 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 33.78 | 1:10.24 | |||||
4 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 34.54 | 1:13.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 29.49 | 1:00.56 | |||||
2 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 29.39 | 1:01.21 | |||||
3 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.13 | 1:02.36 | |||||
4 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 29.63 | 1:02.42 | |||||
5 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 32.51 | 1:07.74 | |||||
6 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.31 | 1:11.62 | |||||
7 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 34.25 | 1:12.66 | |||||
8 | Leon To | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.69 | 1:15.04 | |||||
9 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.39 | 1:18.29 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.91 | 56.91 | |||||
2 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 29.08 | 59.99 | |||||
3 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 28.42 | 1:00.28 | |||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.66 | 1:00.62 | |||||
5 | Ajdin Hidic | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.52 | 1:04.08 | |||||
6 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 40.53 | 1:29.76 | |||||
7 | Mohammad Galal | 2000 | Falköpings Simsällskap | 53.95 | 2:05.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 25, 50m Frisim Damer C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 33.46 | ||||||
2 | Ella Johannesson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 33.65 | ||||||
3 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.13 | ||||||
4 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 34.39 | ||||||
5 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
6 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 34.93 | ||||||
7 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 35.20 | ||||||
8 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 35.47 | ||||||
9 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.28 | ||||||
10 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.17 | ||||||
11 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 37.54 | ||||||
12 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.56 | ||||||
13 | Emilia Gustafsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.24 | ||||||
14 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 38.36 | ||||||
15 | Febe Westerdahl | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.39 | ||||||
16 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 38.49 | ||||||
17 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.58 | ||||||
18 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.81 | ||||||
19 | Julia Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 38.99 | ||||||
20 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 39.08 | ||||||
21 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.09 | ||||||
22 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 39.25 | ||||||
23 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 39.31 | ||||||
24 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 39.34 | ||||||
25 | Ida Ivarsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 39.46 | ||||||
26 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 39.50 | ||||||
27 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 39.51 | ||||||
28 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 39.88 | ||||||
29 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 39.97 | ||||||
30 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.06 | ||||||
31 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 40.32 | ||||||
32 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 40.51 | ||||||
33 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 40.66 | ||||||
34 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 40.74 | ||||||
35 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.45 | ||||||
36 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 41.99 | ||||||
37 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.14 | ||||||
38 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 42.30 | ||||||
39 | Agnes Frostberg | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.34 | ||||||
40 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.38 | ||||||
41 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.93 | ||||||
42 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.07 | ||||||
42 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 43.07 | ||||||
44 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 43.12 | ||||||
44 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 43.12 | ||||||
46 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 43.39 | ||||||
47 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 43.56 | ||||||
48 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.65 | ||||||
49 | Erna Golic | 2006 | Skövde Simsällskap | 43.87 | ||||||
50 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.17 | ||||||
51 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 44.90 | ||||||
52 | Olivia Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 44.96 | ||||||
53 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.38 | ||||||
54 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.81 | ||||||
55 | Linnea Skoglund | 2007 | Åsundens Simsällskap | 45.94 | ||||||
56 | Sara Bergqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 46.76 | ||||||
57 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 47.10 | ||||||
58 | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | 47.40 | ||||||
59 | Rebecka Hohensee | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.93 | ||||||
60 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 49.20 | ||||||
61 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 49.29 | ||||||
62 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 49.72 | ||||||
63 | Kajsa Adebahr | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.82 | ||||||
64 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 50.67 | ||||||
65 | Miriam Schedvin | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 51.28 | ||||||
66 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 52.40 | ||||||
67 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 55.66 | ||||||
68 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 56.99 | ||||||
69 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
- | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningson | 2004 | Skövde Simsällskap | 27.90 | ||||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 29.57 | ||||||
3 | Ebba Skoog | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 31.54 | ||||||
4 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 31.74 | ||||||
5 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 32.12 | ||||||
6 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 32.16 | ||||||
7 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 32.25 | ||||||
8 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 32.35 | ||||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.45 | ||||||
10 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.86 | ||||||
11 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.12 | ||||||
12 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 34.70 | ||||||
13 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.87 | ||||||
14 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 35.03 | ||||||
15 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 35.23 | ||||||
16 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.34 | ||||||
17 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 35.36 | ||||||
18 | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | 35.62 | ||||||
19 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 35.77 | ||||||
20 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | ||||||
21 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.41 | ||||||
22 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.44 | ||||||
23 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 36.57 | ||||||
24 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 36.58 | ||||||
25 | Linnéa Brudigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.60 | ||||||
26 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.95 | ||||||
27 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.20 | ||||||
28 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 38.09 | ||||||
29 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.14 | ||||||
30 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.17 | ||||||
31 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 38.44 | ||||||
32 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.88 | ||||||
33 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.18 | ||||||
34 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.95 | ||||||
35 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.97 | ||||||
36 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.26 | ||||||
37 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 41.82 | ||||||
38 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.35 | ||||||
- | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 26, 50m Frisim Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 31.94 | ||||||
2 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | 33.29 | ||||||
3 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 33.44 | ||||||
4 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 34.35 | ||||||
5 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.49 | ||||||
6 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 35.30 | ||||||
7 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.95 | ||||||
8 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 36.32 | ||||||
9 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.45 | ||||||
10 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 36.85 | ||||||
11 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 36.96 | ||||||
12 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 37.12 | ||||||
13 | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | 37.47 | ||||||
14 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.03 | ||||||
15 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 38.11 | ||||||
16 | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 38.47 | ||||||
17 | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.89 | ||||||
18 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 39.87 | ||||||
19 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 40.02 | ||||||
20 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 40.32 | ||||||
21 | Liam Mumford | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 40.60 | ||||||
22 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 41.32 | ||||||
23 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 41.82 | ||||||
24 | Victor Selin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.84 | ||||||
25 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.03 | ||||||
26 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.37 | ||||||
27 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.58 | ||||||
28 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 42.64 | ||||||
29 | Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 43.36 | ||||||
30 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 43.56 | ||||||
31 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.06 | ||||||
32 | Miles Engdar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 44.25 | ||||||
33 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 45.45 | ||||||
34 | Hugo Locking | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 45.66 | ||||||
35 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.72 | ||||||
36 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 46.26 | ||||||
37 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 47.28 | ||||||
38 | Victor Millheim | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.98 | ||||||
39 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 54.41 | ||||||
40 | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 56.19 | ||||||
41 | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.56 | ||||||
42 | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.13 | ||||||
43 | Emil Fällström | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:23.82 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 29.46 | ||||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.52 | ||||||
3 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.32 | ||||||
4 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 33.06 | ||||||
5 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.28 | ||||||
6 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 33.34 | ||||||
7 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 33.46 | ||||||
8 | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.56 | ||||||
9 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.57 | ||||||
10 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 35.96 | ||||||
11 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.45 | ||||||
12 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 38.33 | ||||||
13 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.98 | ||||||
14 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 39.05 | ||||||
15 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.15 | ||||||
16 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.23 | ||||||
17 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.40 | ||||||
18 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 39.46 | ||||||
19 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 39.82 | ||||||
20 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 40.19 | ||||||
21 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.28 | ||||||
22 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.55 | ||||||
23 | Axel Hedman | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.10 | ||||||
24 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.22 | ||||||
25 | Leo Khattab | 2005 | Simklubben 1970 | 52.96 | ||||||
- | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 27, 25m Frisim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 16.17 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 16.57 | ||||||
3 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 18.12 | ||||||
4 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 18.71 | ||||||
5 | Hanna Nyman | 2008 | Billingens Simklubb | 18.80 | ||||||
6 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 19.48 | ||||||
7 | Maj Norrlander | 2008 | Åsundens Simsällskap | 19.50 | ||||||
8 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.78 | ||||||
9 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 20.12 | ||||||
10 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 20.24 | ||||||
11 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 20.26 | ||||||
12 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 20.83 | ||||||
13 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 20.89 | ||||||
14 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 21.16 | ||||||
15 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 21.60 | ||||||
16 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 21.69 | ||||||
17 | Elin Ljus | 2008 | Falköpings Simsällskap | 22.01 | ||||||
18 | Ida Genberg | 2010 | Åsundens Simsällskap | 23.96 | ||||||
19 | Emilia Svensson | 2008 | Billingens Simklubb | 24.20 | ||||||
20 | Emelia Jönsson | 2009 | Åsundens Simsällskap | 27.63 | ||||||
21 | Elsa Appelberg | 2009 | Billingens Simklubb | 28.40 | ||||||
22 | Lina Nyman | 2009 | Billingens Simklubb | 28.54 | ||||||
23 | Minna Kvarndal | 2009 | Åsundens Simsällskap | 28.99 | ||||||
24 | Agnes Lindqvist | 2010 | Lysekils Simsällskap | 29.60 | ||||||
25 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 37.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet/Leax Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 28, 25m Frisim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 17.73 | ||||||
2 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 18.60 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 19.03 | ||||||
4 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.54 | ||||||
5 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.64 | ||||||
6 | Isak Nikumaa | 2008 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.34 | ||||||
7 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 20.40 | ||||||
8 | Adrian Derner | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 20.43 | ||||||
9 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 20.89 | ||||||
10 | Nader Haydar | 2008 | Åsundens Simsällskap | 21.73 | ||||||
11 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 22.39 | ||||||
12 | Max Schimmel | 2009 | Skövde Simsällskap | 22.78 | ||||||
13 | River Larsson | 2009 | Åsundens Simsällskap | 23.59 | ||||||
14 | Axel Lindqvist | 2008 | Lysekils Simsällskap | 24.88 | ||||||
15 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 25.72 | ||||||
16 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 27.09 | ||||||
17 | Kim Rylander | 2010 | Åsundens Simsällskap | 27.49 | ||||||
18 | Olle Alfredsson | 2009 | Simklubben Götene | 29.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:26 |