Resultater for Stockholm Paragames
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
07:55 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Free Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Fuhrer |
1967 |
|
620 |
37.49 |
1:20.83 |
2:05.77 |
|
2:51.77 |
|
|
Plussport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Klasson |
2000 |
|
545 |
29.82 |
1:05.49 |
1:44.78 |
|
2:22.23 |
|
|
Säffle Simsällskap |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Nord |
1991 |
|
541 |
31.63 |
1:08.54 |
1:46.92 |
|
2:22.53 |
|
|
Osby Simsällskap |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
465 |
32.03 |
1:10.02 |
1:50.07 |
|
2:29.94 |
|
|
Deje Simsällskap |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Daggert |
1993 |
|
389 |
33.89 |
1:13.87 |
1:56.57 |
|
2:39.14 |
|
|
Örebro Simallians |
2:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Ljungberg |
1991 |
|
368 |
33.94 |
1:15.28 |
1:58.93 |
|
2:42.04 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Felix Persson |
2000 |
|
360 |
35.72 |
1:17.79 |
2:01.78 |
|
2:43.22 |
|
|
Simklubben Vänersborg |
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jacob Sjölander |
1986 |
|
358 |
34.99 |
1:15.96 |
1:59.66 |
|
2:43.61 |
|
|
Solens IF |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teo Renlund |
1997 |
|
268 |
37.40 |
1:20.75 |
2:09.83 |
|
3:00.18 |
|
|
Solens IF |
3:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Albin Oskarsson |
1991 |
|
227 |
46.17 |
1:42.78 |
2:45.65 |
|
3:49.59 |
|
|
Örebro Simallians |
3:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Swensson |
1999 |
|
154 |
45.55 |
1:40.85 |
2:40.72 |
|
3:36.38 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Obioma Oranugo |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ysfon |
9:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
07:55 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
07:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Free Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
761 |
30.96 |
1:04.48 |
1:39.32 |
|
2:13.72 |
|
|
Göteborg Sim |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felicia Andersson |
2001 |
|
428 |
34.99 |
1:14.30 |
1:57.54 |
|
2:41.95 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnèa Bäckman |
1989 |
|
401 |
35.04 |
1:16.66 |
2:01.19 |
|
2:45.56 |
|
|
Solens IF |
2:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lina Nilsson |
2002 |
|
257 |
38.61 |
2:20.71 |
3:11.82 |
|
3:11.82 |
|
|
Osby Simsällskap |
3:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefine Busk |
1997 |
|
226 |
43.60 |
1:35.18 |
2:28.74 |
|
3:20.42 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Aksnès |
1995 |
|
145 |
49.90 |
1:48.60 |
2:50.32 |
|
3:52.07 |
|
|
Solens IF |
4:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Andersson |
1982 |
|
125 |
1:57.12 |
3:02.14 |
4:03.65 |
|
4:03.65 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
4:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Nyberg |
1997 |
|
119 |
49.58 |
1:52.49 |
2:59.58 |
|
4:07.70 |
|
|
Solens IF |
4:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victory Ovie |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ysfon |
9:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
07:56 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Free Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thijs van Den End |
1993 |
|
669 |
1:06.85 |
2:17.25 |
3:30.71 |
|
4:45.66 |
|
|
Npc Netherlands |
4:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joshua Grob |
1996 |
|
495 |
1:13.67 |
2:34.53 |
3:59.64 |
|
5:28.14 |
|
|
Plussport |
5:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fabian Claesson |
2002 |
|
458 |
1:16.43 |
2:39.91 |
4:03.63 |
|
5:24.23 |
SR |
|
Osby Simsällskap |
5:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ludwig Rönnbäck |
1999 |
|
267 |
1:23.41 |
3:01.16 |
4:38.30 |
|
6:08.99 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ludvig Skoglund |
2002 |
|
121 |
2:02.57 |
4:29.17 |
6:57.34 |
|
9:23.44 |
SR |
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Hastö-Hardin |
1999 |
|
110 |
2:10.29 |
4:37.04 |
7:10.82 |
|
9:41.78 |
SR |
|
Simklubben Solsta |
9:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hudu-Arafat Ogbesor |
1987 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ysfon |
9:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mbida Vivien-Bienvenue |
1982 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ajha Sports |
7:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mouhaman Alhadji |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ajha Sports |
7:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saliou |
1984 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ajha Sports |
7:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:36 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:37 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Free Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Manon Vermarien |
1997 |
|
683 |
1:11.64 |
2:27.28 |
3:43.01 |
|
4:59.43 |
|
|
Npc Netherlands |
4:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Meister |
2003 |
|
579 |
1:19.46 |
2:45.03 |
4:11.63 |
|
5:36.32 |
|
|
Plussport |
5:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Fältman |
1980 |
|
518 |
1:16.46 |
2:40.47 |
4:08.09 |
|
5:36.01 |
|
|
Täby Sim |
5:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
|
449 |
1:27.53 |
3:07.25 |
4:47.11 |
|
6:30.45 |
|
|
Fifh Malmö |
6:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Kramer |
1998 |
|
433 |
1:24.96 |
3:01.24 |
4:38.29 |
|
6:10.35 |
SR |
|
Falkenbergs Simklubb |
6:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Hammarqvist |
2004 |
|
371 |
1:22.55 |
2:56.52 |
4:32.14 |
|
6:06.99 |
SR |
|
Nacka HI |
6:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Danielsson |
2002 |
|
334 |
1:28.06 |
3:05.19 |
4:43.82 |
|
6:20.12 |
SR |
|
Nacka HI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Philipson |
2003 |
|
300 |
1:27.63 |
3:12.22 |
5:01.49 |
|
6:43.20 |
|
|
Gävle Simsällskap |
6:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Svanborg |
1994 |
|
125 |
1:55.57 |
4:07.13 |
6:28.83 |
|
8:46.80 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:37 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:53 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Back Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
18:53 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Back Women, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
18:56 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:37 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fly Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrèn |
1997 |
|
638 |
29.78 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
Säffle Simsällskap |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Boer |
1995 |
|
475 |
34.76 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
Npc Netherlands |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Nord |
1991 |
|
443 |
33.56 |
|
|
|
1:16.57 |
|
|
Osby Simsällskap |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
|
431 |
32.13 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
374 |
34.36 |
|
|
|
1:21.01 |
|
|
Deje Simsällskap |
1:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Daggert |
1993 |
|
256 |
38.82 |
|
|
|
1:31.88 |
|
|
Örebro Simallians |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Lindström |
1992 |
|
|
34.72 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
Solens IF |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:37 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:37 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fly Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carla de Bortoli |
1996 |
|
350 |
40.20 |
|
|
|
1:29.70 |
|
|
Plussport |
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Busk |
1997 |
|
192 |
49.33 |
|
|
|
1:51.55 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicola St. Clair-Maitland |
2003 |
|
147 |
57.17 |
|
|
|
2:08.94 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Faith Osifo |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ysfon |
9:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:37 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Free Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Fuhrer |
1967 |
|
699 |
35.66 |
|
|
|
1:17.05 |
|
|
Plussport |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Nyrèn |
1997 |
|
646 |
28.38 |
|
|
|
58.83 |
|
|
Säffle Simsällskap |
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thijs van Den End |
1993 |
|
640 |
30.18 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Npc Netherlands |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Klasson |
2000 |
|
637 |
28.80 |
|
|
|
1:02.17 |
SR |
|
Säffle Simsällskap |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joshua Grob |
1996 |
|
569 |
32.09 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
Plussport |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
|
530 |
31.16 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
524 |
31.35 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Deje Simsällskap |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Nord |
1991 |
|
488 |
31.89 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Osby Simsällskap |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Andersson |
1988 |
|
473 |
34.48 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Göteborg Sim |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jacob Sjölander |
1986 |
|
449 |
33.76 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
Solens IF |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fabian Claesson |
2002 |
|
425 |
34.80 |
|
|
|
1:12.03 |
SR |
|
Osby Simsällskap |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karl Forsman |
1996 |
|
421 |
42.56 |
|
|
|
1:26.19 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anton Daggert |
1993 |
|
411 |
33.49 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Örebro Simallians |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Gustav Ljungberg |
1991 |
|
408 |
33.18 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Felix Persson |
2000 |
|
406 |
34.44 |
|
|
|
1:12.23 |
|
|
Simklubben Vänersborg |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristoffer Lindström |
1996 |
|
377 |
33.69 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Skellefteå Shif |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Teo Renlund |
1997 |
|
323 |
37.10 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
Solens IF |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ludwig Rönnbäck |
1999 |
|
292 |
37.37 |
|
|
|
1:16.61 |
|
|
Luleå Simsällskap |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niklas Johansson |
1996 |
|
263 |
39.83 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Simklubben Solsta |
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Häregård |
2002 |
|
246 |
46.49 |
|
|
|
1:43.07 |
|
|
Varabygdens Simsällskap |
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johan Hannus |
1988 |
|
197 |
42.86 |
|
|
|
1:31.94 |
|
|
Spårvägen Simförening |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Gustav Swensson |
1999 |
|
170 |
44.97 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
Deje Simsällskap |
1:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
David Andersson |
1997 |
|
125 |
46.08 |
|
|
|
1:46.80 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anton Hastö-Hardin |
1999 |
|
113 |
59.65 |
|
|
|
2:04.75 |
|
|
Simklubben Solsta |
2:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ludvig Skoglund |
2002 |
|
112 |
58.58 |
|
|
|
2:04.82 |
|
|
Simklubben Solsta |
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Dennis Hantman |
2003 |
|
88 |
1:12.97 |
|
|
|
2:33.56 |
|
|
Spårvägen Simförening |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alex Gottfriedz |
1995 |
|
47 |
1:14.12 |
|
|
|
2:27.85 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hasse Jansson |
1986 |
|
31 |
1:19.32 |
|
|
|
2:49.95 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Lindström |
1992 |
|
|
32.58 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Solens IF |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Elias Alm |
2003 |
|
|
44.36 |
|
|
|
1:32.91 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sebastian Claesson |
2005 |
|
|
46.74 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Osby Simsällskap |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Free Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
739 |
30.46 |
|
|
|
1:02.58 |
SR |
|
Göteborg Sim |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Manon Vermarien |
1997 |
|
705 |
33.61 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
Npc Netherlands |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Fältman |
1980 |
|
588 |
33.88 |
|
|
|
1:10.62 |
|
|
Täby Sim |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Meister |
2003 |
|
546 |
37.96 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Plussport |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Kramer |
1998 |
|
542 |
37.76 |
|
|
|
1:19.33 |
SR |
|
Falkenbergs Simklubb |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
|
491 |
41.62 |
|
|
|
1:26.23 |
SR |
|
Fifh Malmö |
1:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Felicia Andersson |
2001 |
|
474 |
34.32 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnèa Bäckman |
1989 |
|
437 |
34.37 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Solens IF |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Danielsson |
2002 |
|
420 |
39.35 |
|
|
|
1:21.33 |
SR |
|
Nacka HI |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicola St. Clair-Maitland |
2003 |
|
413 |
40.73 |
|
|
|
1:26.87 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Hammarqvist |
2004 |
|
388 |
39.41 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Nacka HI |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linnea Nordström |
2002 |
|
338 |
43.24 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
Nacka HI |
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Philipson |
2003 |
|
337 |
40.59 |
|
|
|
1:25.01 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lina Nilsson |
2002 |
|
292 |
39.38 |
|
|
|
1:25.22 |
|
|
Osby Simsällskap |
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna Wennberg |
1997 |
|
270 |
43.23 |
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Busk |
1997 |
|
228 |
42.90 |
|
|
|
1:32.54 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Victoria Svanborg |
1994 |
|
202 |
48.55 |
|
|
|
1:43.68 |
|
|
Örebro Simallians |
1:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
|
192 |
50.27 |
|
|
|
1:45.41 |
|
|
Nacka HI |
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lotta Aksnès |
1995 |
|
145 |
50.61 |
|
|
|
1:47.48 |
|
|
Solens IF |
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Nyberg |
1997 |
|
132 |
50.09 |
|
|
|
1:50.88 |
|
|
Solens IF |
2:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Agnes Munters |
1996 |
|
118 |
55.83 |
|
|
|
2:00.37 |
|
|
Spårvägen Simförening |
1:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elin Andersson |
1982 |
|
110 |
56.09 |
|
|
|
1:57.81 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Louise Olsson |
1992 |
|
85 |
57.18 |
|
|
|
2:08.47 |
|
|
Spårvägen Simförening |
1:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Izabelle Hocanin |
1997 |
|
75 |
1:22.96 |
|
|
|
3:01.43 |
|
|
Örebro Simallians |
3:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lisa Fagrell-Ekstrand |
2004 |
|
|
54.42 |
|
|
|
1:51.64 |
|
|
Örebro Simallians |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Christina Bergström |
1986 |
|
|
1:09.01 |
|
|
|
2:36.68 |
|
|
IF Rycket |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lova Johansson |
2004 |
|
|
3:33.57 |
|
|
|
7:10.88 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ossomba Yves-Marcelin |
1988 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Foundation Disabled Sports Dav |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:00 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Breast Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
06 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
19:00 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Breast Women, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Back Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Back Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Meister |
2003 |
|
560 |
44.26 |
|
|
|
1:28.49 |
|
|
Plussport |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Kramer |
1998 |
|
507 |
44.56 |
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Fältman |
1980 |
|
490 |
41.08 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicola St. Clair-Maitland |
2003 |
|
427 |
46.49 |
|
|
|
1:36.84 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
|
409 |
53.42 |
|
|
|
1:49.66 |
|
|
Fifh Malmö |
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Philipson |
2003 |
|
289 |
48.35 |
|
|
|
1:39.58 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Hammarqvist |
2004 |
|
288 |
48.55 |
|
|
|
1:42.43 |
|
|
Nacka HI |
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Nyberg |
1997 |
|
138 |
57.59 |
|
|
|
2:03.88 |
|
|
Solens IF |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elin Andersson |
1982 |
|
123 |
1:02.04 |
|
|
|
2:08.74 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
1:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Agnes Munters |
1996 |
|
116 |
1:05.95 |
|
|
|
2:14.72 |
|
|
Spårvägen Simförening |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Svanborg |
1994 |
|
112 |
1:05.28 |
|
|
|
2:20.25 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lotta Aksnès |
1995 |
|
86 |
1:07.30 |
|
|
|
2:24.78 |
|
|
Solens IF |
2:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fly Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:38 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fly Women, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
08:38 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:57 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luleå/säffle |
0 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.06 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
36.39 |
|
|
|
36.39 |
|
|
|
0 |
|
|
36.84 |
|
|
|
1:13.23 |
|
|
|
0 |
|
|
27.49 |
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
0 |
|
|
27.34 |
|
|
|
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Solen/gävle |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:57.47 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
52.34 |
|
|
|
52.34 |
|
|
|
0 |
|
|
50.49 |
|
|
|
1:42.83 |
|
|
|
0 |
|
|
37.50 |
|
|
|
2:20.33 |
|
|
|
0 |
|
|
37.14 |
|
|
|
2:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Solen/karlskrona |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:09.87 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
31.27 |
|
|
|
31.27 |
|
|
|
0 |
|
|
35.98 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
0 |
|
|
30.50 |
|
|
|
1:37.75 |
|
|
|
0 |
|
|
32.12 |
|
|
|
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vänersborg/solsta |
0 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
3:06.81 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
36.48 |
|
|
|
36.48 |
|
|
|
0 |
|
|
59.58 |
|
|
|
1:36.06 |
|
|
|
0 |
|
|
55.53 |
|
|
|
2:31.59 |
|
|
|
0 |
|
|
35.22 |
|
|
|
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
14:57 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:12 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Free Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
10:12 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:59 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Free Women, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
09:59 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m IM Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thijs van Den End |
1993 |
|
661 |
31.80 |
1:09.72 |
1:58.92 |
|
2:33.31 |
|
|
Npc Netherlands |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Nyrèn |
1997 |
|
571 |
30.60 |
1:10.27 |
1:59.56 |
|
2:32.90 |
SR |
|
Säffle Simsällskap |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Nord |
1991 |
|
427 |
34.19 |
1:22.16 |
2:13.27 |
|
2:51.16 |
|
|
Osby Simsällskap |
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Klasson |
2000 |
|
420 |
36.40 |
1:18.18 |
2:13.29 |
|
2:52.13 |
|
|
Säffle Simsällskap |
2:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Andersson |
1988 |
|
400 |
42.57 |
1:38.90 |
2:41.52 |
|
3:24.48 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fabian Claesson |
2002 |
|
386 |
40.20 |
1:26.11 |
2:24.67 |
|
3:03.40 |
SR |
|
Osby Simsällskap |
3:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
345 |
36.69 |
1:22.96 |
2:26.35 |
|
3:03.77 |
|
|
Deje Simsällskap |
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Ljungberg |
1991 |
|
343 |
42.57 |
1:32.39 |
2:24.47 |
|
3:04.11 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristoffer Lindström |
1996 |
|
317 |
38.82 |
1:25.56 |
2:24.83 |
|
3:05.92 |
|
|
Skellefteå Shif |
2:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Felix Persson |
2000 |
|
251 |
51.16 |
1:40.72 |
2:42.17 |
|
3:24.22 |
|
|
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ludwig Rönnbäck |
1999 |
|
187 |
48.59 |
1:46.93 |
2:55.49 |
|
3:41.76 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Albin Oskarsson |
1991 |
|
174 |
1:01.66 |
2:25.03 |
3:40.49 |
|
4:43.53 |
|
|
Örebro Simallians |
4:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m IM Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
666 |
34.16 |
1:14.81 |
2:02.22 |
|
2:38.39 |
|
|
Göteborg Sim |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Manon Vermarien |
1997 |
|
645 |
36.86 |
1:21.41 |
2:13.54 |
|
2:51.04 |
|
|
Npc Netherlands |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carla de Bortoli |
1996 |
|
469 |
42.10 |
1:33.49 |
2:22.80 |
|
3:04.73 |
|
|
Plussport |
2:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felicia Andersson |
2001 |
|
438 |
38.03 |
1:27.45 |
2:20.39 |
|
3:02.12 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
3:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
|
340 |
1:01.65 |
2:00.83 |
3:12.95 |
|
4:01.15 |
|
|
Fifh Malmö |
3:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicola St. Clair-Maitland |
2003 |
|
249 |
53.85 |
1:48.14 |
3:19.08 |
|
4:07.93 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine Busk |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lina Nilsson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Osby Simsällskap |
3:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:21 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Breast Men, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
10:21 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Breast Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
567 |
40.73 |
|
|
|
1:27.70 |
|
|
Göteborg Sim |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carla de Bortoli |
1996 |
|
504 |
43.69 |
|
|
|
1:31.02 |
|
|
Plussport |
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
|
435 |
56.61 |
|
|
|
2:05.30 |
SR |
|
Fifh Malmö |
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnèa Bäckman |
1989 |
|
434 |
43.97 |
|
|
|
1:35.87 |
|
|
Solens IF |
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felicia Andersson |
2001 |
|
431 |
45.83 |
|
|
|
1:36.10 |
|
|
KFUK-KFUM Kometerna |
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Brigita Narmoutaite |
1997 |
|
313 |
58.55 |
|
|
|
2:02.23 |
|
|
Saltinis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lina Nilsson |
2002 |
|
290 |
50.04 |
|
|
|
1:49.65 |
|
|
Osby Simsällskap |
1:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Wennberg |
1997 |
|
275 |
54.49 |
|
|
|
1:53.35 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
|
269 |
54.80 |
|
|
|
1:54.22 |
|
|
Nacka HI |
2:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Danielsson |
2002 |
|
263 |
55.45 |
|
|
|
1:55.09 |
|
|
Nacka HI |
1:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Andersson |
1982 |
|
227 |
55.99 |
|
|
|
1:58.93 |
|
|
Falkenbergs Simklubb |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Philipson |
2003 |
|
224 |
56.36 |
|
|
|
2:01.41 |
|
|
Gävle Simsällskap |
1:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Aksnès |
1995 |
|
203 |
57.76 |
|
|
|
2:03.45 |
|
|
Solens IF |
2:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Agnes Munters |
1996 |
|
133 |
1:04.47 |
|
|
|
2:24.34 |
|
|
Spårvägen Simförening |
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Louise Olsson |
1992 |
|
124 |
1:06.97 |
|
|
|
2:25.23 |
|
|
Spårvägen Simförening |
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Skoog |
1995 |
|
100 |
1:13.27 |
|
|
|
2:36.34 |
|
|
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Linnea Nordström |
2002 |
|
92 |
1:19.16 |
|
|
|
2:50.52 |
|
|
Nacka HI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annelie Edh-Flodin |
1969 |
|
|
1:37.71 |
|
|
|
3:30.49 |
|
|
IF Rycket |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ellinor Wandel |
2004 |
|
|
2:29.36 |
|
|
|
5:21.55 |
|
|
Nacka HI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilda Einarsson |
1996 |
|
|
3:10.60 |
|
|
|
6:29.94 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Stockholms Paragames 2017 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:24 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens SF/Nacka HI |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luleå/säffle |
0 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.00 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
33.55 |
|
|
|
33.55 |
|
|
|
0 |
|
|
54.33 |
|
|
|
1:27.88 |
|
|
|
0 |
|
|
29.59 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
0 |
|
|
33.53 |
|
|
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Solen/gävle |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
3:16.45 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
55.92 |
|
|
|
55.92 |
|
|
|
0 |
|
|
58.64 |
|
|
|
1:54.56 |
|
|
|
0 |
|
|
44.65 |
|
|
|
2:39.21 |
|
|
|
0 |
|
|
37.24 |
|
|
|
3:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Solen/örebro |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:31.55 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
44.04 |
|
|
|
44.04 |
|
|
|
0 |
|
|
42.76 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
|
0 |
|
|
32.69 |
|
|
|
1:59.49 |
|
|
|
0 |
|
|
32.06 |
|
|
|
2:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vänersborg/solsta |
0 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
3:34.00 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
1:04.65 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
|
0 |
|
|
51.95 |
|
|
|
1:56.60 |
|
|
|
0 |
|
|
41.26 |
|
|
|
2:37.86 |
|
|
|
0 |
|
|
56.14 |
|
|
|
3:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Örebro/södertälje |
0 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
4:22.87 |
EXTRA |
|
|
0 |
|
|
1:03.41 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
|
0 |
|
|
1:04.57 |
|
|
|
2:07.98 |
|
|
|
0 |
|
|
1:20.87 |
|
|
|
3:28.85 |
|
|
|
0 |
|
|
54.02 |
|
|
|
4:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige |
Utskriftstid |
18:24 |
|