2020-02-17   17:21:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Seirup  2005      33.29        1:09.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.25                 
                     
Sofie Kaysen  2004      33.87        1:10.14   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.71                 
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004      34.57        1:10.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.90                 
                     
Laura Riber Memborg  2004      36.83        1:16.46   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.43                 
                     
Cathrine Høst  2004      37.33        1:19.80   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.76                 
                     
Louise Kipper Pedersen  2006      40.37        1:24.58   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.82                 
                     
Clara Lindstedt  2006      40.90        1:27.98   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.39                 
                     
Emilie Hemmeløff  2008      41.40        1:28.08   
  Ringe Svømme Klub  1:34.42                 
                     
Bennedikte Kaae  2006      42.24        1:28.49   
  Frem Odense  1:23.65                 
                     
10  Frida Ploug  2007      40.80        1:28.53   
  Ringe Svømme Klub  1:31.40                 
                     
11  Katrine Elholm Juliussen  2006      43.88        1:30.26   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.69                 
                     
12  Kim Hanh Vu  2004      42.30        1:32.50   
  Frem Odense  1:43.97                 
                     
13  Mille Buch  2006      43.94        1:33.43   
  H2Odense  1:44.92                 
                     
14  Dagmar Stahl  2007      42.86        1:34.66   
  H2Odense  1:37.81                 
                     
15  Dicte S. Falkenstrøm  2008      46.33        1:37.66   
  Nyborg Svømmeklub  1:46.67                 
                     
16  Isabella Aurbo Herold  2007      53.20        1:48.33   
  Svendborg Svømme Klub  2:09.25                 
                     
17  Sara Lund Larsen  2008      53.07        1:50.20   
  Ringe Svømme Klub  1:51.69                 
                     
18  Ida Juhl Rasmussen  2008      50.99        1:51.14   
  Ringe Svømme Klub  1:50.82                 
                     
19  Ea Victoria Pedersen  2008      51.28        1:51.24   
  Ringe Svømme Klub  1:56.45                 
                     
20  Lea Romer Jørgensen  2008      53.66        1:52.66   
  Svendborg Svømme Klub  2:01.46                 
                     
21  Sarah Qvist  2007      53.34        1:52.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.91                 
                     
22  Nanna Steen Mühring  2009      52.42        1:54.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.68                 
                     
23  Cornelia Gardias Peters  2008      51.39        1:55.79   
  H2Odense                   
                     
24  Anna Nielsen  2007      56.85        2:02.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
25  Klara Kaysen  2008      57.07        2:02.58   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.36                 
                     
26  Kamilla Hårbøl  2008      1:03.74        2:17.44   
  Nyborg Svømmeklub  2:23.16                 
                     
27  Aya Al-Baroudi  2008      1:02.98        2:28.89   
  Nyborg Svømmeklub  3:06.19                 
                     
Josefine Weber  2008              DNS   
  Ringe Svømme Klub  1:59.55                 
                     
Liv Emilie Poulsen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  2:08.05                 
                     
Maria Else Christensen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Dicte K. Christiansen  2008              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Johansen  2005              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  1:24.80                 
                     
Katrine Vølund  2008              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sille Grønfeldt  2008              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  1:35.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Pedersen  2003      29.80        1:04.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.46                 
                     
Piotr Stadnicki  2004      32.06        1:08.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:09.09                 
                     
Kasper Duch  2005      34.68        1:10.86   
  Frem Odense  1:12.25                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007      33.69        1:10.90   
  H2Odense  1:13.89                 
                     
Frederik Sørensen  2003      36.84        1:16.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.59                 
                     
Nikolaj Kiel Johansen  2003      37.46        1:17.38   
  Ringe Svømme Klub  1:17.02                 
                     
Julius Schier  2006      37.23        1:17.90   
  Ringe Svømme Klub  1:15.83                 
                     
Abdelrahman Doudar  2005      37.25        1:18.61   
  Frem Odense  1:21.61                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006      38.59        1:22.72   
  H2Odense  1:25.91                 
                     
10  Peter Kristensen  2007      39.67        1:23.97   
  Ringe Svømme Klub  1:25.58                 
                     
11  Lukas Skov Christiansen  2005      39.97        1:24.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.91                 
                     
12  Ahmed Tabesh  2003      38.86        1:25.52   
  Frem Odense  1:30.51                 
                     
13  Laurits Hede Sørensen  2005      40.20        1:25.94   
  Frem Odense  1:27.09                 
                     
14  Jim Louis Thomsen  2005      1:27.95        1:27.95   
  Svendborg Svømme Klub  1:26.73                 
                     
15  Mathias Gramstrup Madsen  2006      44.14        1:33.20   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.26                 
                     
16  Magnus A. H. Gerstrøm  2004      43.54        1:33.92   
  H2Odense                   
                     
17  Johan Lundsgaard Palm  2008      46.66        1:34.13   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.76                 
                     
18  Adrian Vaarning  2007      1:34.79        1:34.79   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.04                 
                     
19  Nicolai Ehrhorn  2007      44.03        1:37.46   
  Ringe Svømme Klub  1:51.37                 
                     
20  Bertram Poser Jensen  2008      46.94        1:37.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.55                 
                     
21  Pelle Svanberg  2006      48.26        1:39.28   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
22  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      45.57        1:40.61   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Besian Selaci  2008      47.31        1:40.89   
  H2Odense                   
                     
24  Frey Nielsen Memborg  2010      49.22        1:41.94   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.91                 
                     
25  Laurits Damsted Lund  2007      50.18        1:44.95   
  Ringe Svømme Klub  1:46.42                 
                     
26  Victor Plauborg  2006      50.16        1:45.20   
  Ringe Svømme Klub  1:44.19                 
                     
27  Rasmus Bjerre  2008      49.69        1:46.13   
  Ringe Svømme Klub  1:52.84                 
                     
28  Danilo Vaarning  2009      49.71        1:46.44   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.06                 
                     
29  Christoffer Rose Skaastru  2005      48.58        1:46.63   
  Ringe Svømme Klub  1:41.36                 
                     
30  Alexander Kirk  2008      50.88        1:47.64   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.16                 
                     
31  Jonas Bergmann  2006      47.32        1:48.02   
  H2Odense  1:42.81                 
                     
32  Gilbert Eskildsen  2008      1:48.81        1:48.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.33                 
                     
33  Loui Soelmark  2008      52.55        1:49.42   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
34  Lauritz Høybye Olesen  2009      52.86        1:50.85   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.49                 
                     
35  Marius Lundsfryd  2008      52.00        1:51.21   
  Ringe Svømme Klub  1:57.15                 
                     
36  Viggo Hartung  2007      53.13        1:51.86   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.90                 
                     
37  Jeppe Sund Pedersen  2008      51.56        1:52.58   
  H2Odense                   
                     
38  Jannik Kjellerup  2009      1:58.49        1:58.49   
  Ringe Svømme Klub  2:07.46                 
                     
39  Mathias Juhl Rasmussen  2005      1:02.73        2:14.92   
  Ringe Svømme Klub  2:03.05                 
                     
Alexander S. Todbjerg  2005              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  1:54.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Randi Jørgensen  2002              32.55   
  Nyborg Svømmeklub  32.68                 
Barbara Ammentorp  2003              36.59   
  Nyborg Svømmeklub  37.49                 
Freja S. Falkenstrøm  2004              37.53   
  Nyborg Svømmeklub  39.57                 
Freya Isabel Christensen  2005              38.17   
  Nyborg Svømmeklub  45.28                 
Nicole Christiansen  2005              38.25   
  Nyborg Svømmeklub  42.39                 
Mathilde Vestergaard  2006              40.74   
  Nyborg Svømmeklub  44.15                 
Louise Horne Levin  2006              42.07   
  Ringe Svømme Klub  43.66                 
Frederikke M. Christensen  2006              43.09   
  Nyborg Svømmeklub  48.14                 
Christine Mols  2006              46.13   
  Ringe Svømme Klub  49.22                 
10  Victoria Juul Larsen  2006              48.13   
  Frem Odense  46.39                 
11  Katrine Elholm Juliussen  2006              49.84   
  Nyborg Svømmeklub  52.19                 
12  Clara Lindstedt  2006              52.22   
  Nyborg Svømmeklub  53.34                 
13  Marie Hartmann Johansen  2007              52.87   
  Frem Odense  1:01.73                 
14  Andrea Høi Rasmusssen  2007              54.79   
  Frem Odense  56.71                 
15  Helena Bett Andersen  2007              56.23   
  Frem Odense  52.54                 
16  Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007              1:03.18   
  Frem Odense                   
17  Klara Kaysen  2008              1:14.15   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.53                 
Liva Vangsgaard  2006              DSQ  asynkrone arme 40m 
  Frem Odense                   
Sava Mathilde Simonsen  2008              DSQ  aynkrone arme 20m 
  Frem Odense  1:09.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Sandison  2004              29.33   
  Nyborg Svømmeklub  29.35                 
Teodor Thuelund  2005              34.14   
  Nyborg Svømmeklub  33.85                 
Luca Hertzog  2005              35.58   
  Ringe Svømme Klub  35.36                 
Tobias Damsgaard  2006              37.21   
  Ringe Svømme Klub  39.76                 
Emil Brandt Bertelsen  2004              37.41   
  Svendborg Svømme Klub  37.38                 
William Romer Jørgensen  2005              39.84   
  Svendborg Svømme Klub                   
Harald Heyde Engvad  2007              44.07   
  Frem Odense  44.26                 
Ludvig L. Møller  2006              45.55   
  H2Odense  47.95                 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009              48.60   
  H2Odense  50.65                 
10  Anders Hammam Saayda  2006              51.50   
  Frem Odense  58.16                 
11  Sebastian Rahr  2006              55.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Sylvester Neto  2007              57.97   
  Frem Odense                   
13  Johannes Erik Geisler  2006              58.17   
  Frem Odense                   
14  Kristoffer S. Haue  2006              58.77   
  Frem Odense                   
15  Emil A. Larsen  2007              1:00.40   
  Frem Odense  58.21                 
16  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007              1:00.65   
  Ringe Svømme Klub  50.24                 
17  Nicolai Ehrhorn  2007              1:01.64   
  Ringe Svømme Klub                   
18  Malthe Petersen  2008              1:02.28   
  Frem Odense                   
19  Jonas Bergmann  2006              1:04.08   
  H2Odense                   
20  Rasmus Bjerre  2008              1:04.20   
  Ringe Svømme Klub  1:22.33                 
21  Bertram Poser Jensen  2008              1:04.56   
  Nyborg Svømmeklub  55.69                 
22  Zander Finsen  2007              1:06.55   
  Frem Odense                   
23  Jannik Kjellerup  2009              1:15.42   
  Ringe Svømme Klub  1:08.85                 
Malthe Bak Wallentin  2008              DSQ  asynkrone ben 15m 
  Frem Odense  55.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Johanne Pedersen  2005      38.42        1:20.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.05                 
                     
Cathrine Høst  2004      41.52        1:24.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.73                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006      1:30.80        1:30.80   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.71                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006      45.30        1:31.05   
  Ringe Svømme Klub  1:33.65                 
                     
Laura Riber Memborg  2004      45.23        1:31.09   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.23                 
                     
Eszter Vad  2007      45.35        1:36.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.52                 
                     
Lærke D Huusfeldt  2006      48.35        1:40.22   
  Svendborg Svømme Klub  1:43.51                 
                     
Lærke Rosen Lundsfryd  2006      48.19        1:40.73   
  Ringe Svømme Klub  1:42.10                 
                     
Dicte S. Falkenstrøm  2008      53.33        1:49.31   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.32                 
                     
10  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      1:49.65        1:49.65   
  Frem Odense  1:52.39                 
                     
11  Mille Buch  2006      53.31        1:51.39   
  H2Odense  1:55.80                 
                     
12  Kim Hanh Vu  2004      1:52.71        1:52.71   
  Frem Odense  1:55.03                 
                     
13  Caroline Søgaard  2006      57.24        1:54.80   
  Ringe Svømme Klub  1:55.92                 
                     
14  Sofie Bak  2008      55.18        1:54.83   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Lise Kronborg  2007      58.16        2:00.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Nanna Steen Mühring  2009      1:00.18        2:03.66   
  Nyborg Svømmeklub  2:01.72                 
                     
17  Dicte K. Christiansen  2008      1:01.87        2:04.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Kamilla Hårbøl  2008      1:10.52        2:19.08   
  Nyborg Svømmeklub  2:27.06                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007              DSQ  ej fort. bev. 25m 
  Ringe Svømme Klub  1:50.23                 
                     
Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007              DSQ  ej fort. bev 25m 
  Frem Odense  2:28.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006      38.78        1:17.90   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.99                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007      40.85        1:21.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.22                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004      39.28        1:21.66   
  Ringe Svømme Klub  1:21.45                 
                     
Mads Kristensen  2005      1:29.96        1:29.96   
  Svendborg Svømme Klub  1:38.00                 
                     
Kasper Duch  2005      1:38.05        1:38.05   
  Frem Odense  1:38.53                 
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007      49.63        1:41.60   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.52                 
                     
Ahmed Tabesh  2003      50.73        1:43.61   
  Frem Odense  1:42.01                 
                     
Laurits Hede Sørensen  2005      54.22        1:50.02   
  Frem Odense  1:44.43                 
                     
Mathias Møller Nielsen  2008      55.01        1:51.86   
  Ringe Svømme Klub  2:09.63                 
                     
10  Jeppe Sund Pedersen  2008      51.96        1:51.99   
  H2Odense                   
                     
11  Johan Lundsgaard Palm  2008      58.29        1:54.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.06                 
                     
12  Lauritz Høybye Olesen  2009      1:57.46        1:57.46   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.25                 
                     
13  Marius Lundsfryd  2008      59.24        2:02.27   
  Ringe Svømme Klub  2:12.94                 
                     
14  Viggo Hartung  2007      1:05.28        2:10.31   
  Nyborg Svømmeklub  2:14.79                 
                     
15  Kristoffer S. Haue  2006      1:12.27        2:10.51   
  Frem Odense  2:09.18                 
                     
16  Sylvester Neto  2007      1:15.20        2:13.25   
  Frem Odense  2:04.39                 
                     
17  Laurits Damsted Lund  2007      1:17.22        2:17.47   
  Ringe Svømme Klub  2:03.26                 
                     
18  Emil A. Larsen  2007      1:16.74        2:17.59   
  Frem Odense  2:00.20                 
                     
19  Frey Nielsen Memborg  2010      1:17.29        2:18.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:59.98                 
                     
Alexander Okkerholm  2005              DSQ  ej fort. bev. 50m 
  Nyborg Svømmeklub  1:38.21                 
                     
Anders Hammam Saayda  2006              DSQ  ej fort. bev. 75m 
  Frem Odense  1:55.84                 
                     
Oliver Skjold Nørgaard  2005              DSQ  ej fort. bev. 25m 
  Frem Odense  2:09.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Barbara Ammentorp  2003      35.81  1:15.29  1:55.78    2:34.93   
  Nyborg Svømmeklub  2:36.42                 
                     
Andrea Høi Rasmusssen  2007      49.18  1:46.04  2:46.36    3:41.25   
  Frem Odense  3:56.44                 
                     
Helena Bett Andersen  2007      51.53  1:50.06  2:49.35    3:43.22   
  Frem Odense  3:34.25                 
                     
Liva Vangsgaard  2006      46.97  1:42.98  2:42.91    3:46.99   
  Frem Odense                   
                     
Mathilde Nissen  2004              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  2:59.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:40   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005      31.95  1:07.09  1:43.46    2:18.34   
  Frem Odense  2:25.30                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      33.27  1:09.75  1:46.68    2:22.66   
  Frem Odense  2:36.39                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004      37.22  1:18.56  2:02.63    2:44.65   
  Svendborg Svømme Klub  2:41.32                 
                     
William Romer Jørgensen  2005      39.73  1:24.99  2:11.24    2:54.84   
  Svendborg Svømme Klub  3:18.00                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006      39.09  1:24.26  2:11.55    2:55.29   
  H2Odense  3:01.81                 
                     
Tobias Hansen  2005      39.19  1:26.73  2:13.12    2:56.12   
  Nyborg Svømmeklub  3:09.51                 
                     
Toke Hjalmar Nielsen  2006      38.89  1:26.02  2:59.93    2:59.93   
  Nyborg Svømmeklub  3:06.08                 
                     
Willas Kazhel  2006      39.82  1:26.09  2:14.53    3:01.32   
  Nyborg Svømmeklub  3:09.92                 
                     
Silas Plaetner  2003      1:19.52  2:03.59  3:01.98    3:01.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Peter Kristensen  2007      43.25  1:31.66  2:23.38    3:10.43   
  Ringe Svømme Klub  3:38.56                 
                     
11  Laurits Hede Sørensen  2005      45.98  1:35.97  2:26.27    3:11.24   
  Frem Odense                   
                     
12  Johannes Erik Geisler  2006      43.05  1:32.65  2:24.38    3:11.33   
  Frem Odense  3:24.98                 
                     
13  Malthe Bak Wallentin  2008      46.84  1:41.68  2:37.02    3:30.17   
  Frem Odense  3:23.74                 
                     
14  Zander Finsen  2007      47.25  1:42.08  2:38.97    3:35.60   
  Frem Odense                   
                     
15  Danilo Vaarning  2009              3:49.85  manuel 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Gilbert Eskildsen  2008      56.14  4:00.50      4:00.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:40 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Juul Larsen  2006      49.50        1:48.47   
  Frem Odense  2:08.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:32   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Thuelund  2005      37.15        1:20.68   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.08                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007      40.57        1:26.79   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.73                 
                     
Abdelrahman Doudar  2005      44.76        1:43.15   
  Frem Odense  1:53.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Bruun-Petersen  2001              28.40   
  Nyborg Svømmeklub  27.96                 
Line Vestergaard Hansen  2003              29.94   
  Ringe Svømme Klub  30.58                 
Maria Bech Andersen  2003              30.40   
  Ringe Svømme Klub  30.95                 
Julie T. Sørensen  2003              31.15   
  Ringe Svømme Klub  31.74                 
Nicole Christiansen  2005              34.32   
  Nyborg Svømmeklub  38.22                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007              41.89   
  Ringe Svømme Klub  41.74                 
Maya Grøntved Gilling  2006              45.75   
  H2Odense  45.27                 
Isabella Aurbo Herold  2007              47.68   
  Svendborg Svømme Klub  52.12                 
Freja Kallesøe  2005              49.48   
  Svendborg Svømme Klub                   
10  Ea Victoria Pedersen  2008              49.51   
  Ringe Svømme Klub  46.92                 
11  Signe Christiansen  2008              49.87   
  Nyborg Svømmeklub  50.82                 
12  Nanna Steen Mühring  2009              51.38   
  Nyborg Svømmeklub  49.41                 
13  Lea Romer Jørgensen  2008              51.39   
  Svendborg Svømme Klub  50.13                 
14  Oceane Cailho  2008              52.68   
  Nyborg Svømmeklub  53.83                 
15  Wilma Hegner Duus  2008              53.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
16  Katrine Vølund  2008              53.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.97                 
17  Lise Kronborg  2007              54.34   
  Nyborg Svømmeklub  53.81                 
18  Julie Due Kristensen  2008              55.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
19  Frida Dorow Petersen  2008              58.54   
  Nyborg Svømmeklub  54.59                 
20  Kamilla Hårbøl  2008              1:02.60   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.56                 
21  Ellen Gramstrup Madsen  2010              1:16.00   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.14                 
Liv Emilie Poulsen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  51.60                 
Maria Else Christensen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  48.82                 
Anna Nielsen  2007              DSQ  ej berøring vend 25m 
  Nyborg Svømmeklub  1:06.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Pors  2002              27.27   
  Ringe Svømme Klub  27.59                 
Andreas Pedersen  2003              28.47   
  Nyborg Svømmeklub  28.92                 
Piotr Stadnicki  2004              31.36   
  Nyborg Svømmeklub  31.89                 
Julian Vitus Pedersen  2007              32.64   
  H2Odense  33.10                 
Ludvig L. Møller  2006              37.11   
  H2Odense  38.05                 
Jim Louis Thomsen  2005              37.28   
  Svendborg Svømme Klub  35.20                 
Johannes Erik Geisler  2006              37.87   
  Frem Odense  40.86                 
Alexander R. S. Pedersen  2006              37.98   
  H2Odense  37.79                 
Emil B. Mortensen  2006              39.52   
  Nyborg Svømmeklub  42.91                 
10  Anders Hammam Saayda  2006              42.59   
  Frem Odense  38.77                 
11  Pelle Svanberg  2006              45.16   
  Svendborg Svømme Klub                   
12  Alexander S. Todbjerg  2005              45.33   
  H2Odense                   
13  Malthe Bak Wallentin  2008              45.57   
  Frem Odense  50.16                 
14  Frey Nielsen Memborg  2010              46.09   
  Nyborg Svømmeklub  45.23                 
15  Besian Selaci  2008              46.16   
  H2Odense                   
16  Jonas Bergmann  2006              47.21   
  H2Odense                   
17  Malthe Petersen  2008              47.93   
  Frem Odense  52.69                 
18  Loui Soelmark  2008              48.35   
  Ringe Svømme Klub  54.32                 
19  Noah Á Fløtti Thomsen  2007              48.95   
  Ringe Svømme Klub  46.18                 
20  Magnus A. H. Gerstrøm  2004              49.49   
  H2Odense                   
21  Zsombor Vad  2010              51.88   
  Nyborg Svømmeklub  55.03                 
22  Filip Stadnicki  2009              1:03.68   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.46                 
23  Adrian Højer Schjøler  2010              1:05.35   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.08                 
24  Noah Andersen  2009              1:10.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.44                 
25  Hjalte Monberg Witzel  2010              1:16.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
26  Marcus Korsholm Gaster  2010              1:24.57   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004      34.86        1:13.19   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.35                 
                     
Kristine Kipper Pedersen  2004      37.16        1:19.04   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.18                 
                     
Anna Rønn  2005      42.18        1:29.29   
  Ringe Svømme Klub  1:27.03                 
                     
Frederikke M. Christensen  2006      45.46        1:37.20   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.54                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006      46.32        1:37.79   
  Ringe Svømme Klub  1:38.88                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005      46.06        1:38.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.00                 
                     
Klara Amalie Nielsen  2006      45.47        1:39.74   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.44                 
                     
Julie Johansen  2005      47.59        1:40.96   
  Nyborg Svømmeklub  1:42.18                 
                     
Cathrine Høst  2004      49.38        1:45.64   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.45                 
                     
10  Louise Kipper Pedersen  2006      51.92        1:49.10   
  Nyborg Svømmeklub  1:46.00                 
                     
11  Gritt Celina Aasted  2004      52.07        1:49.43   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.63                 
                     
12  Eszter Vad  2007      52.44        1:50.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:49.28                 
                     
13  Liv Kristensen  2003      51.68        1:50.79   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.59                 
                     
14  Dagmar Stahl  2007      51.49        1:51.09   
  H2Odense  1:56.30                 
                     
15  Mathilde Hvidberg  2007      52.84        1:51.73   
  Ringe Svømme Klub  1:56.15                 
                     
16  Lærke D Huusfeldt  2006      52.80        1:52.68   
  Svendborg Svømme Klub  2:02.08                 
                     
17  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      56.20        1:57.63   
  Frem Odense                   
                     
18  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      56.44        1:58.82   
  Ringe Svømme Klub  2:00.30                 
                     
19  Marie Hartmann Johansen  2007      58.30        2:01.83   
  Frem Odense  2:01.58                 
                     
20  Sille Grønfeldt  2008      58.12        2:02.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
21  Mille Buch  2006      58.40        2:03.41   
  H2Odense  2:04.71                 
                     
22  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      57.05        2:03.49   
  Ringe Svømme Klub  1:56.46                 
                     
23  Helena Bett Andersen  2007      57.10        2:04.29   
  Frem Odense  2:00.50                 
                     
24  Andrea Høi Rasmusssen  2007      1:01.27        2:09.21   
  Frem Odense  2:07.01                 
                     
25  Maya Grøntved Gilling  2006      1:02.45        2:11.54   
  H2Odense  2:13.99                 
                     
26  Sarah Qvist  2007      1:03.42        2:12.62   
  Nyborg Svømmeklub  2:09.61                 
                     
27  Oceane Cailho  2008      1:09.32        2:26.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
28  Josefine Weber  2008      1:12.14        2:31.65   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Maria Else Christensen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Caroline Søgaard  2006              DSQ  fl. armtag u. vand 
  Ringe Svømme Klub  2:22.88                 
                     
Cornelia Gardias Peters  2008              DSQ  ej samt.berøring 50m 
  H2Odense                   
                     
Isabell Gade Eriksen  2004              DSQ  tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Sava Mathilde Simonsen  2008              DSQ  asynkrone ben 20m 
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Sandison  2004      35.58        1:15.55   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.03                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005      41.77        1:28.40   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.04                 
                     
Frederik Nielsen  2006      44.50        1:33.96   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.55                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      46.20        1:37.29   
  Frem Odense  1:48.51                 
                     
Silas Plaetner  2003      46.12        1:37.69   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.75                 
                     
Willas Kazhel  2006      48.33        1:40.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.86                 
                     
Mads Kristensen  2005      47.09        1:42.40   
  Svendborg Svømme Klub  1:40.69                 
                     
Julius Schier  2006      50.39        1:44.52   
  Ringe Svømme Klub  1:53.55                 
                     
Oliver Skjold Nørgaard  2005      53.58        1:52.10   
  Frem Odense  2:16.79                 
                     
10  Frederik Sørensen  2003      52.88        1:52.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:48.86                 
                     
11  Harald Heyde Engvad  2007      55.32        1:54.08   
  Frem Odense  1:52.88                 
                     
12  Oskar Mühring  2006      56.02        1:58.07   
  Nyborg Svømmeklub  1:48.59                 
                     
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006      57.72        2:00.72   
  Nyborg Svømmeklub  2:05.21                 
                     
14  Ahmed Tabesh  2003      57.16        2:03.08   
  Frem Odense  1:58.50                 
                     
15  Nikolaj Kobbernagel  2007      57.20        2:05.36   
  Nyborg Svømmeklub  2:10.63                 
                     
16  Malthe Petersen  2008      1:04.64        2:08.66   
  Frem Odense  2:10.60                 
                     
17  Emil A. Larsen  2007      1:04.06        2:14.62   
  Frem Odense  2:19.45                 
                     
18  Victor Plauborg  2006      1:07.91        2:28.93   
  Ringe Svømme Klub  2:22.21                 
                     
19  Mathias Juhl Rasmussen  2005      1:14.75        2:37.45   
  Ringe Svømme Klub  2:27.32                 
                     
Alexander Kirk  2008              DSQ  flere flyben v start 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Emil B. Mortensen  2006              DSQ  ej samt.berøring 25m 
  Nyborg Svømmeklub  1:51.58                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  2:06.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:15 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Bruun-Petersen  2001              32.71   
  Nyborg Svømmeklub  31.99                 
Line Vestergaard Hansen  2003              34.68   
  Ringe Svømme Klub                   
Randi Jørgensen  2002              35.57   
  Nyborg Svømmeklub  35.05                 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004              35.73   
  Ringe Svømme Klub  35.49                 
Maja Johanne Pedersen  2005              36.56   
  Nyborg Svømmeklub  36.08                 
Bennedikte Kaae  2006              50.33   
  Frem Odense  52.29                 
Sava Mathilde Simonsen  2008              50.64   
  Frem Odense  54.07                 
Isabell Gade Eriksen  2004              52.08   
  Svendborg Svømme Klub  51.87                 
Isabella Aurbo Herold  2007              52.34   
  Svendborg Svømme Klub                   
10  Liva Vangsgaard  2006              52.40   
  Frem Odense                   
11  Lise Kronborg  2007              53.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Ida Juhl Rasmussen  2008              54.04   
  Ringe Svømme Klub  51.64                 
13  Marie Hartmann Johansen  2007              55.56   
  Frem Odense                   
14  Oceane Cailho  2008              55.57   
  Nyborg Svømmeklub  51.33                 
15  Katrine Vølund  2008              56.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.26                 
16  Sarah Qvist  2007              57.09   
  Nyborg Svømmeklub  1:03.15                 
17  Freja Kallesøe  2005              1:02.58   
  Svendborg Svømme Klub                   
18  Wilma Hegner Duus  2008              1:03.03   
  Nyborg Svømmeklub  55.66                 
19  Lea Romer Jørgensen  2008              1:03.10   
  Svendborg Svømme Klub  58.42                 
20  Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007              1:07.97   
  Frem Odense                   
21  Julie Due Kristensen  2008              1:08.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sofie Kaysen  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  37.42                 
Dicte K. Christiansen  2008              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  1:01.87                 
Frida Dorow Petersen  2008              DSQ  ej fortsat bev. 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
Maya Grøntved Gilling  2006              DSQ  maveliggende 24m 
  H2Odense  59.69                 
Signe Christiansen  2008              DSQ  ej afslutning på ryg 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              33.80   
  Frem Odense  34.21                 
Luca Hertzog  2005              36.91   
  Ringe Svømme Klub  35.68                 
Tobias Damsgaard  2006              43.65   
  Ringe Svømme Klub  46.10                 
Tobias Hansen  2005              47.22   
  Nyborg Svømmeklub  48.30                 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009              48.76   
  H2Odense                   
Lukas Skov Christiansen  2005              50.29   
  Nyborg Svømmeklub  54.25                 
Adrian Vaarning  2007              50.53   
  Nyborg Svømmeklub  53.01                 
Mathias Møller Nielsen  2008              52.48   
  Ringe Svømme Klub  1:02.13                 
Johan Lundsgaard Palm  2008              53.18   
  Nyborg Svømmeklub  54.94                 
10  Jeppe Sund Pedersen  2008              54.96   
  H2Odense                   
11  Lauritz Høybye Olesen  2009              55.66   
  Nyborg Svømmeklub  59.11                 
12  Zander Finsen  2007              55.83   
  Frem Odense                   
13  Christoffer Rose Skaastru  2005              56.07   
  Ringe Svømme Klub  54.34                 
14  Alexander Kirk  2008              57.56   
  Nyborg Svømmeklub  54.24                 
15  Gilbert Eskildsen  2008              57.81   
  Nyborg Svømmeklub  57.34                 
16  Viggo Hartung  2007              59.00   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.23                 
17  Zsombor Vad  2010              59.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:03.45                 
18  Danilo Vaarning  2009              1:00.16   
  Nyborg Svømmeklub  59.07                 
19  Noah Andersen  2009              1:08.97   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.59                 
20  Hjalte Monberg Witzel  2010              1:13.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
21  Adrian Højer Schjøler  2010              1:22.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
22  Marcus Korsholm Gaster  2010              1:31.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
Besian Selaci  2008              DSQ  maveliggende 26m 
  H2Odense                   
Filip Stadnicki  2009              DSQ  maveliggende 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007              DSQ  ej rygliggende 50m 
  Ringe Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:33 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Johanne Pedersen  2005      36.55        1:18.63   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.20                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004      37.16        1:20.71   
  Ringe Svømme Klub  1:21.90                 
                     
Nina Seirup  2005      38.52        1:21.36   
  Nyborg Svømmeklub  1:25.01                 
                     
Nicole Christiansen  2005      39.38        1:31.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:46.64                 
                     
Christine Mols  2006      43.84        1:32.30   
  Ringe Svømme Klub  1:33.44                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006      42.95        1:34.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.57                 
                     
Laura Riber Memborg  2004      41.97        1:34.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.83                 
                     
Mathilde Nissen  2004      45.86        1:34.91   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.22                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006      44.82        1:35.30   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.28                 
                     
10  Klara Amalie Nielsen  2006      1:36.86        1:36.86   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.90                 
                     
11  Frederikke M. Christensen  2006      47.72        1:37.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.33                 
                     
12  Louise Kipper Pedersen  2006      47.58        1:38.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.39                 
                     
13  Julie Johansen  2005      51.44        1:39.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.14                 
                     
14  Clara Lindstedt  2006      51.50        1:40.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.99                 
                     
15  Eszter Vad  2007      48.77        1:40.19   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.09                 
                     
16  Emilie Hemmeløff  2008      48.63        1:40.45   
  Ringe Svømme Klub  1:42.34                 
                     
17  Victoria Juul Larsen  2006      49.50        1:41.50   
  Frem Odense  1:41.48                 
                     
18  Gritt Celina Aasted  2004      49.00        1:42.31   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.89                 
                     
19  Frida Ploug  2007      47.63        1:43.31   
  Ringe Svømme Klub  1:47.30                 
                     
20  Liv Kristensen  2003      49.68        1:43.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
21  Lærke D Huusfeldt  2006      48.52        1:43.56   
  Svendborg Svømme Klub  1:40.58                 
                     
22  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      51.52        1:45.59   
  Frem Odense  1:43.39                 
                     
23  Kim Hanh Vu  2004      54.15        1:45.67   
  Frem Odense                   
                     
24  Bennedikte Kaae  2006      53.23        1:49.87   
  Frem Odense  1:47.65                 
                     
25  Dagmar Stahl  2007      1:00.62        1:53.49   
  H2Odense                   
                     
26  Isabell Gade Eriksen  2004      51.00        1:57.05   
  Svendborg Svømme Klub  1:58.35                 
                     
27  Sara Lund Larsen  2008      59.68        2:11.95   
  Ringe Svømme Klub  2:14.93                 
                     
Liv Emilie Poulsen  2007              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006              DSQ  ej udadv. fødder 60m 
  Nyborg Svømmeklub  1:43.58                 
                     
Louise Horne Levin  2006              DSQ  asynkrone ben 65m 
  Ringe Svømme Klub  1:31.23                 
                     
Sofie Bak  2008              DSQ  ej berøring 25m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005      34.18        1:11.45   
  Frem Odense  1:13.09                 
                     
Piotr Stadnicki  2004      36.88        1:20.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.04                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      36.81        1:21.02   
  Frem Odense  1:21.10                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005      39.38        1:21.35   
  Nyborg Svømmeklub  1:23.05                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007      37.08        1:21.54   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.46                 
                     
Frederik Nielsen  2006      39.04        1:21.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:26.38                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004      38.14        1:23.31   
  Ringe Svømme Klub  1:23.08                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004      38.77        1:24.57   
  Svendborg Svømme Klub  1:20.64                 
                     
Kasper Duch  2005      45.03        1:27.72   
  Frem Odense  1:31.39                 
                     
10  Silas Plaetner  2003      44.19        1:29.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.87                 
                     
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006      40.02        1:30.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.62                 
                     
12  William Romer Jørgensen  2005      41.85        1:30.12   
  Svendborg Svømme Klub  1:29.51                 
                     
13  Mads Kristensen  2005      42.93        1:31.57   
  Svendborg Svømme Klub  1:32.30                 
                     
14  Ludvig L. Møller  2006      44.97        1:32.47   
  H2Odense  1:31.58                 
                     
15  Abdelrahman Doudar  2005      46.87        1:34.55   
  Frem Odense  1:37.11                 
                     
16  Nikolaj Kiel Johansen  2003      46.29        1:35.05   
  Ringe Svømme Klub  1:33.94                 
                     
17  Oskar Mühring  2006      44.70        1:36.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.90                 
                     
18  Harald Heyde Engvad  2007      47.68        1:37.57   
  Frem Odense  1:34.83                 
                     
19  Alexander Okkerholm  2005      47.12        1:37.61   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.77                 
                     
20  Jim Louis Thomsen  2005      47.92        1:37.86   
  Svendborg Svømme Klub  1:56.43                 
                     
21  Emil B. Mortensen  2006      48.87        1:40.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.81                 
                     
22  Oliver Skjold Nørgaard  2005      52.18        1:43.99   
  Frem Odense  2:07.25                 
                     
23  Marti Cardeñas Bonjorn  2009      49.02        1:45.09   
  H2Odense  1:48.68                 
                     
24  Mathias Gramstrup Madsen  2006      51.58        1:46.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.65                 
                     
25  Bertram Poser Jensen  2008      56.36        1:52.91   
  Nyborg Svømmeklub  2:11.50                 
                     
26  Pelle Svanberg  2006      1:59.26        1:59.26   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Kristoffer S. Haue  2006              DSQ  ej udadv. fødder 50m 
  Frem Odense                   
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007              DSQ  ej rygl. ved 50m 
  Nyborg Svømmeklub  1:50.93                 
                     
Sebastian Rahr  2006              DSQ  asynkrone ben 15m 
  Nyborg Svømmeklub  1:48.88                 
                     
Sylvester Neto  2007              DSQ  ej udav. fødder 65m 
  Frem Odense  2:03.65                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nyborg Piger 1              2:25.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Nicole Christiansen  2005      35.16        35.16   
  Julie Johansen  2005      40.19        1:15.35   
  Cathrine Høst  2004      35.04        1:50.39   
  Laura Riber Memborg  2004      35.29        2:25.68   
                     
Nyborg Piger 2              2:29.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Freya Isabel Christensen  2005      35.24        35.24   
  Louise Kipper Pedersen  2006      38.39        1:13.63   
  Freja Trasbo Vestergaard  2006      37.62        1:51.25   
  Mathilde Vestergaard  2006      38.16        2:29.41   
                     
Rsk 2              2:31.99   
  Ringe Svømme Klub  2:39.77                 
  Line Vestergaard Hansen  2003      30.97        30.97   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      41.81        1:12.78   
  Mathilde Hvidberg  2007      39.55        1:52.33   
  Frida Ploug  2007      39.66        2:31.99   
                     
Nyborg Piger 3              2:32.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Frederikke M. Christensen  2006      39.49        39.49   
  Mathilde Nissen  2004      35.82        1:15.31   
  Klara Amalie Nielsen  2006      37.45        1:52.76   
  Clara Lindstedt  2006      39.57        2:32.33   
                     
Rsk 3              2:35.41   
  Ringe Svømme Klub  3:05.49                 
  Louise Horne Levin  2006      40.26        40.26   
  Olivia Hemmeløff  2006      38.50        1:18.76   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      41.62        2:00.38   
  Christine Mols  2006      35.03        2:35.41   
                     
Frem Årgangs Piger 1              2:41.24   
  Frem Odense  2:20.25                 
  Bennedikte Kaae  2006      40.96        40.96   
  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      40.26        1:21.22   
  Kim Hanh Vu  2004      41.67        2:02.89   
  Victoria Juul Larsen  2006      38.35        2:41.24   
                     
Nyborg Piger 4              2:54.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Eszter Vad  2007      40.02        40.02   
  Nanna Steen Mühring  2009      50.46        1:30.48   
  Sille Grønfeldt  2008      40.92        2:11.40   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      43.43        2:54.83   
                     
Frem Talent Piger 1              3:00.21   
  Frem Odense  3:09.40                 
  Marie Hartmann Johansen  2007      46.57        46.57   
  Andrea Høi Rasmusssen  2007      43.05        1:29.62   
  Liva Vangsgaard  2006      44.48        2:14.10   
  Sava Mathilde Simonsen  2008      46.11        3:00.21   
                     
H2Odense Piger              3:06.04   
  H2Odense                   
  Dagmar Stahl  2007      42.57        42.57   
  Cornelia Gardias Peters  2008      58.03        1:40.60   
  Maya Grøntved Gilling  2006      44.02        2:24.62   
  Mille Buch  2006      41.42        3:06.04   
                     
10  Rsk 1              3:11.90   
  Ringe Svømme Klub  2:15.61                 
  Sara Lund Larsen  2008      49.74        49.74   
  Ida Juhl Rasmussen  2008      53.39        1:43.13   
  Sofie Bak  2008      48.67        2:31.80   
  Emilie Hemmeløff  2008      40.10        3:11.90   
                     
Svendborg Piger              DSQ  tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
  Lærke D Huusfeldt  2006      41.24        41.24   
  Isabella Aurbo Herold  2007      50.23        1:31.47   
  Lea Romer Jørgensen  2008      56.68        2:28.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frem Årgangs Drenge 1              2:07.92   
  Frem Odense  2:14.02                 
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      30.75        30.75   
  Kasper Duch  2005      33.17        1:03.92   
  Abdelrahman Doudar  2005      36.68        1:40.60   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      27.32        2:07.92   
                     
Rsk 3              2:15.06   
  Ringe Svømme Klub                   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      33.20        33.20   
  Julius Schier  2006      35.10        1:08.30   
  Tobias Damsgaard  2006      34.86        1:43.16   
  Luca Hertzog  2005      31.90        2:15.06   
                     
Svendborg Drenge              2:20.05   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      31.64        31.64   
  William Romer Jørgensen  2005      34.66        1:06.30   
  Mads Kristensen  2005      35.12        1:41.42   
  Jim Louis Thomsen  2005      38.63        2:20.05   
                     
Nyborg Drenge 1              2:21.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      35.39        35.39   
  Frederik Nielsen  2006      34.07        1:09.46   
  Alexander Okkerholm  2005      38.30        1:47.76   
  Mathias Lykke Sandison  2007      33.39        2:21.15   
                     
H2Odense Drenge 2              2:29.17   
  H2Odense  2:40.00                 
  Ludvig L. Møller  2006      36.71        36.71   
  Marti Cardeñas Bonjorn  2009      41.16        1:17.87   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      37.74        1:55.61   
  Julian Vitus Pedersen  2007      33.56        2:29.17   
                     
Nyborg Drenge 4              2:30.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Piotr Stadnicki  2004      31.80        31.80   
  Adrian Vaarning  2007      40.40        1:12.20   
  Frey Nielsen Memborg  2010      44.92        1:57.12   
  Silas Plaetner  2003      33.80        2:30.92   
                     
Rsk 2  2007              2:37.85   
  Ringe Svømme Klub                   
  Sebastian Pors  2002      28.29        28.29   
  Nicolai Ehrhorn  2007      45.25        1:13.54   
  Laurits Damsted Lund  2007      49.29        2:02.83   
  Peter Kristensen  2007      35.02        2:37.85   
                     
Nyborg Drenge 2              2:39.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Tobias Hansen  2005      37.85        37.85   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      42.52        1:20.37   
  Willas Kazhel  2006      38.42        1:58.79   
  Emil B. Mortensen  2006      40.60        2:39.39   
                     
Frem Talent Drenge 1              2:46.00   
  Frem Odense  3:09.98                 
  Harald Heyde Engvad  2007      39.96        39.96   
  Johannes Erik Geisler  2006      40.02        1:19.98   
  Anders Hammam Saayda  2006      42.17        2:02.15   
  Malthe Bak Wallentin  2008      43.85        2:46.00   
                     
10  Nyborg Drenge 3              2:47.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      41.55        41.55   
  Lukas Skov Christiansen  2005      41.36        1:22.91   
  Bertram Poser Jensen  2008      44.66        2:07.57   
  Sebastian Rahr  2006      39.91        2:47.48   
                     
11  H2Odense Drenge              3:08.14   
  H2Odense                   
  Jonas Bergmann  2006      46.21        46.21   
  Besian Selaci  2008      46.18        1:32.39   
  Alexander S. Todbjerg  2005      45.40        2:17.79   
  Jeppe Sund Pedersen  2008      50.35        3:08.14   
                     
12  Frem Talent Drenge 2              3:17.39   
  Frem Odense  2:57.52                 
  Zander Finsen  2007      46.31        46.31   
  Sylvester Neto  2007      2:31.08        3:17.39   
  Malthe Petersen  2008                 
  Emil A. Larsen  2007      3:17.39        3:17.39   
                     
Rsk 1  2008              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark