2020-10-22   16:53:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 11:00

Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005      34.18        1:11.45   
  Frem Odense  1:13.09                 
                     
Piotr Stadnicki  2004      36.88        1:20.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.04                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      36.81        1:21.02   
  Frem Odense  1:21.10                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005      39.38        1:21.35   
  Nyborg Svømmeklub  1:23.05                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007      37.08        1:21.54   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.46                 
                     
Frederik Nielsen  2006      39.04        1:21.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:26.38                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004      38.14        1:23.31   
  Ringe Svømme Klub  1:23.08                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004      38.77        1:24.57   
  Svendborg Svømme Klub  1:20.64                 
                     
Kasper Duch  2005      45.03        1:27.72   
  Frem Odense  1:31.39                 
                     
10  Silas Plaetner  2003      44.19        1:29.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.87                 
                     
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006      40.02        1:30.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.62                 
                     
12  William Romer Jørgensen  2005      41.85        1:30.12   
  Svendborg Svømme Klub  1:29.51                 
                     
13  Mads Kristensen  2005      42.93        1:31.57   
  Svendborg Svømme Klub  1:32.30                 
                     
14  Ludvig L. Møller  2006      44.97        1:32.47   
  H2Odense  1:31.58                 
                     
15  Abdelrahman Doudar  2005      46.87        1:34.55   
  Frem Odense  1:37.11                 
                     
16  Nikolaj Kiel Johansen  2003      46.29        1:35.05   
  Ringe Svømme Klub  1:33.94                 
                     
17  Oskar Mühring  2006      44.70        1:36.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.90                 
                     
18  Harald Heyde Engvad  2007      47.68        1:37.57   
  Frem Odense  1:34.83                 
                     
19  Alexander Okkerholm  2005      47.12        1:37.61   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.77                 
                     
20  Jim Louis Thomsen  2005      47.92        1:37.86   
  Svendborg Svømme Klub  1:56.43                 
                     
21  Emil B. Mortensen  2006      48.87        1:40.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.81                 
                     
22  Oliver Skjold Nørgaard  2005      52.18        1:43.99   
  Frem Odense  2:07.25                 
                     
23  Marti Cardeñas Bonjorn  2009      49.02        1:45.09   
  H2Odense  1:48.68                 
                     
24  Mathias Gramstrup Madsen  2006      51.58        1:46.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.65                 
                     
25  Bertram Poser Jensen  2008      56.36        1:52.91   
  Nyborg Svømmeklub  2:11.50                 
                     
26  Pelle Svanberg  2006      1:59.26        1:59.26   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Kristoffer S. Haue  2006              DSQ  ej udadv. fødder 50m 
  Frem Odense                   
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007              DSQ  ej rygl. ved 50m 
  Nyborg Svømmeklub  1:50.93                 
                     
Sebastian Rahr  2006              DSQ  asynkrone ben 15m 
  Nyborg Svømmeklub  1:48.88                 
                     
Sylvester Neto  2007              DSQ  ej udav. fødder 65m 
  Frem Odense  2:03.65                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark