2020-02-17   17:16:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 11:00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Pedersen  2003      29.80        1:04.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.46                 
                     
Piotr Stadnicki  2004      32.06        1:08.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:09.09                 
                     
Kasper Duch  2005      34.68        1:10.86   
  Frem Odense  1:12.25                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007      33.69        1:10.90   
  H2Odense  1:13.89                 
                     
Frederik Sørensen  2003      36.84        1:16.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.59                 
                     
Nikolaj Kiel Johansen  2003      37.46        1:17.38   
  Ringe Svømme Klub  1:17.02                 
                     
Julius Schier  2006      37.23        1:17.90   
  Ringe Svømme Klub  1:15.83                 
                     
Abdelrahman Doudar  2005      37.25        1:18.61   
  Frem Odense  1:21.61                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006      38.59        1:22.72   
  H2Odense  1:25.91                 
                     
10  Peter Kristensen  2007      39.67        1:23.97   
  Ringe Svømme Klub  1:25.58                 
                     
11  Lukas Skov Christiansen  2005      39.97        1:24.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.91                 
                     
12  Ahmed Tabesh  2003      38.86        1:25.52   
  Frem Odense  1:30.51                 
                     
13  Laurits Hede Sørensen  2005      40.20        1:25.94   
  Frem Odense  1:27.09                 
                     
14  Jim Louis Thomsen  2005      1:27.95        1:27.95   
  Svendborg Svømme Klub  1:26.73                 
                     
15  Mathias Gramstrup Madsen  2006      44.14        1:33.20   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.26                 
                     
16  Magnus A. H. Gerstrøm  2004      43.54        1:33.92   
  H2Odense                   
                     
17  Johan Lundsgaard Palm  2008      46.66        1:34.13   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.76                 
                     
18  Adrian Vaarning  2007      1:34.79        1:34.79   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.04                 
                     
19  Nicolai Ehrhorn  2007      44.03        1:37.46   
  Ringe Svømme Klub  1:51.37                 
                     
20  Bertram Poser Jensen  2008      46.94        1:37.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.55                 
                     
21  Pelle Svanberg  2006      48.26        1:39.28   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
22  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      45.57        1:40.61   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Besian Selaci  2008      47.31        1:40.89   
  H2Odense                   
                     
24  Frey Nielsen Memborg  2010      49.22        1:41.94   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.91                 
                     
25  Laurits Damsted Lund  2007      50.18        1:44.95   
  Ringe Svømme Klub  1:46.42                 
                     
26  Victor Plauborg  2006      50.16        1:45.20   
  Ringe Svømme Klub  1:44.19                 
                     
27  Rasmus Bjerre  2008      49.69        1:46.13   
  Ringe Svømme Klub  1:52.84                 
                     
28  Danilo Vaarning  2009      49.71        1:46.44   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.06                 
                     
29  Christoffer Rose Skaastru  2005      48.58        1:46.63   
  Ringe Svømme Klub  1:41.36                 
                     
30  Alexander Kirk  2008      50.88        1:47.64   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.16                 
                     
31  Jonas Bergmann  2006      47.32        1:48.02   
  H2Odense  1:42.81                 
                     
32  Gilbert Eskildsen  2008      1:48.81        1:48.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.33                 
                     
33  Loui Soelmark  2008      52.55        1:49.42   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
34  Lauritz Høybye Olesen  2009      52.86        1:50.85   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.49                 
                     
35  Marius Lundsfryd  2008      52.00        1:51.21   
  Ringe Svømme Klub  1:57.15                 
                     
36  Viggo Hartung  2007      53.13        1:51.86   
  Nyborg Svømmeklub  1:55.90                 
                     
37  Jeppe Sund Pedersen  2008      51.56        1:52.58   
  H2Odense                   
                     
38  Jannik Kjellerup  2009      1:58.49        1:58.49   
  Ringe Svømme Klub  2:07.46                 
                     
39  Mathias Juhl Rasmussen  2005      1:02.73        2:14.92   
  Ringe Svømme Klub  2:03.05                 
                     
Alexander S. Todbjerg  2005              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  1:54.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark