2020-12-03   07:49:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 11:00

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Johanne Pedersen  2005      38.42        1:20.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.05                 
                     
Cathrine Høst  2004      41.52        1:24.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.73                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006      1:30.80        1:30.80   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.71                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006      45.30        1:31.05   
  Ringe Svømme Klub  1:33.65                 
                     
Laura Riber Memborg  2004      45.23        1:31.09   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.23                 
                     
Eszter Vad  2007      45.35        1:36.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.52                 
                     
Lærke D Huusfeldt  2006      48.35        1:40.22   
  Svendborg Svømme Klub  1:43.51                 
                     
Lærke Rosen Lundsfryd  2006      48.19        1:40.73   
  Ringe Svømme Klub  1:42.10                 
                     
Dicte S. Falkenstrøm  2008      53.33        1:49.31   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.32                 
                     
10  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      1:49.65        1:49.65   
  Frem Odense  1:52.39                 
                     
11  Mille Buch  2006      53.31        1:51.39   
  H2Odense  1:55.80                 
                     
12  Kim Hanh Vu  2004      1:52.71        1:52.71   
  Frem Odense  1:55.03                 
                     
13  Caroline Søgaard  2006      57.24        1:54.80   
  Ringe Svømme Klub  1:55.92                 
                     
14  Sofie Bak  2008      55.18        1:54.83   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Lise Kronborg  2007      58.16        2:00.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Nanna Steen Mühring  2009      1:00.18        2:03.66   
  Nyborg Svømmeklub  2:01.72                 
                     
17  Dicte K. Christiansen  2008      1:01.87        2:04.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Kamilla Hårbøl  2008      1:10.52        2:19.08   
  Nyborg Svømmeklub  2:27.06                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007              DSQ  ej fort. bev. 25m 
  Ringe Svømme Klub  1:50.23                 
                     
Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007              DSQ  ej fort. bev 25m 
  Frem Odense  2:28.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark