Tulokset Masters-mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 lokakuu 2017 |
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eve-Mai Maurer | 1936 | 358 | 1:07.01 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:06.35 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 441 | 57.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 57.85 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 442 | 54.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 54.20 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benita Virkki | 1950 | 643 | 47.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.12 | |||||||||
2 | Sirpa Visakoski | 1952 | 437 | 54.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.19 | |||||||||
3 | Marjatta Koivisto | 1952 | 286 | 1:02.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 59.22 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Liakka | 1955 | 490 | 47.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.13 | |||||||||
2 | Kerstin Rehnström | 1957 | 453 | 49.17 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 46.81 | |||||||||
3 | Annikki Liakka | 1954 | 376 | 52.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.46 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaia Kulla | 1961 | 613 | 43.52 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 42.41 | |||||||||
2 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 399 | 50.19 | ||||||
Koovee | 48.49 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Annika Aspholm | 1963 | 646 | 39.52 | ||||||
Ålands Simförening | 37.94 | |||||||||
2 | Johanna Kara | 1965 | 566 | 41.32 | ||||||
Cetus Espoo | 39.74 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 494 | 43.23 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.76 | |||||||||
4 | Satu Hyvärinen | 1967 | 433 | 45.15 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
5 | Maarit Kestilä | 1967 | 406 | 46.14 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 44.44 | |||||||||
6 | Meri Santaholma | 1964 | 337 | 49.11 | ||||||
Cetus Espoo | 48.18 | |||||||||
7 | Anu Sakala | 1963 | 336 | 49.13 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 48.09 | |||||||||
8 | Ulla Vainikka | 1965 | 316 | 50.15 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 53.34 | |||||||||
9 | Liisa Tirkkonen | 1963 | 293 | 51.45 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 50.04 | |||||||||
10 | Minna Kantakoski | 1964 | 237 | 55.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 623 | 39.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.06 | |||||||||
2 | Maarit Venesmäki | 1969 | 566 | 40.67 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.61 | |||||||||
3 | Sari Kukkonen | 1972 | 433 | 44.48 | ||||||
Simmis Wanda | 42.84 | |||||||||
4 | Tiia Kujala | 1968 | 429 | 44.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.07 | |||||||||
5 | Outi Kaarnamo | 1969 | 420 | 44.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.63 | |||||||||
6 | Imke Höfling | 1970 | 362 | 47.20 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.78 | |||||||||
7 | Petra Sinisalo-Katajisto | 1969 | 333 | 48.54 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 48.75 | |||||||||
8 | Mari Murto | 1969 | 307 | 49.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 51.22 | |||||||||
9 | Kaisa Kuula-Bullat | 1968 | 228 | 55.06 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Hokkanen | 1977 | 605 | 38.37 | ||||||
Cetus Espoo | 39.51 | |||||||||
2 | Lotta Rutanen | 1974 | 559 | 39.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.47 | |||||||||
3 | Sanna Soininen | 1973 | 415 | 43.52 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 43.71 | |||||||||
4 | Sanna Törnroos | 1976 | 393 | 44.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Reeta Kaitosaari | 1977 | 298 | 48.59 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
6 | Heidi Oksanen | 1974 | 279 | 49.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Sarri Sipilä | 1977 | 220 | 53.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 50.58 | |||||||||
8 | Minna Heijari | 1975 | 218 | 53.87 | ||||||
Uimaseura Aquila | 53.44 | |||||||||
9 | Kristiina Salo | 1977 | 218 | 53.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisa Ailanen | 1978 | 653 | 37.86 | ||||||
Swimming Team Rauma | 38.18 | |||||||||
2 | Bettina Mannerström | 1979 | 482 | 41.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Annette Gylling | 1979 | 458 | 42.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Suvi Purra | 1979 | 428 | 43.58 | ||||||
Cetus Espoo | 43.20 | |||||||||
5 | Laura Haimakainen | 1979 | 331 | 47.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.48 | |||||||||
6 | Johanna Gröhn | 1978 | 316 | 48.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.41 | |||||||||
7 | Minna Hiltunen | 1978 | 315 | 48.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Merja Moilanen | 1982 | 265 | 51.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 46.51 | |||||||||
9 | Annina Hoffren | 1981 | 259 | 51.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Tiina Kämäräinen | 1978 | 194 | 56.70 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 54.65 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Lehto | 1983 | 731 | 35.76 | ||||||
Kampuksen Plaani | 36.03 | |||||||||
2 | Reetta Pyykkö | 1986 | 372 | 44.77 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 44.29 | |||||||||
3 | Elisa Laurila | 1984 | 372 | 44.78 | ||||||
ORCA Helsinki | 44.21 | |||||||||
4 | Katja Walsh | 1983 | 243 | 51.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.47 | |||||||||
5 | Tinja Pesonen | 1987 | 201 | 54.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 768 | 34.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.30 | |||||||||
2 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 525 | 39.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 39.89 | |||||||||
3 | Jasmin Nurmela | 1991 | 494 | 39.95 | ||||||
Oulun Lohet | 41.53 | |||||||||
4 | Marianne Siurua | 1990 | 413 | 42.43 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.84 | |||||||||
5 | Laura Kajan-Laine | 1991 | 381 | 43.57 | ||||||
Swimming Team Rauma | 44.14 | |||||||||
6 | Lotta Luoma | 1990 | 364 | 44.25 | ||||||
Vanders | 43.33 | |||||||||
7 | Janina Lehti | 1990 | 231 | 51.44 | ||||||
Swimming Team Rauma | 47.68 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:38 |