2019-11-22   18:50:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Andrei Tuomola  1989    812  28.25  59.60      59.60   
  Helsingfors Simsällskap  59.25                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    792  28.01  1:00.09      1:00.09   
  Swimming Jyväskylä  59.44                 
                     
Matti Mattsson  1993    784  28.46  1:00.30      1:00.30   
  Porin Uimaseura  58.12                 
                     
Teemu Vuorela  1994    777  28.59  1:00.47      1:00.47   
  Swimming Jyväskylä  59.27                 
                     
Ossi Oksa  1988    768  28.11  1:00.70      1:00.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.54                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    757  28.28  1:01.01      1:01.01   
  Cetus Espoo  58.56                 
                     
Werneri Koskinen  1998    741  28.83  1:01.43      1:01.43   
  Uinti Tampere  1:01.80                 
                     
Uula Aurén  1991    720  29.19  1:02.04      1:02.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.95                 
                     
Sami Aaltomaa  1992    718  29.07  1:02.10      1:02.10   
  Oulun Uinti 1906  59.65                 
                     
10  Kalle Pyykkönen  1996    717  29.53  1:02.12      1:02.12   
  Uinti Tampere  1:01.35                 
                     
11  Miika Tolvanen  1996    704  29.25  1:02.49      1:02.49   
  Joensuun Uimaseura  1:02.00                 
                     
12  Lassi Ohtonen  1992    701  29.20  1:02.58      1:02.58   
  Cetus Espoo  1:00.04                 
                     
13  Mikael Laakso  1997    678  29.76  1:03.27      1:03.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.43                 
                     
14  Ronny Brännkärr  2002    663  30.12  1:03.76      1:03.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:04.31                 
                     
15  Miika Pentti  1997    651  29.57  1:04.16      1:04.16   
  Cetus Espoo  1:04.90                 
                     
16  Kasper Jämsä  1997    649  30.26  1:04.20      1:04.20   
  Lahden Uimaseura  1:04.39                 
                     
17  Wilhelm Suominen  1999    645  31.14  1:04.33      1:04.33  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.56                 
                     
18  Roope Ruohtula  2000    643  30.54  1:04.40      1:04.40   
  Joensuun Uimaseura  1:05.38                 
                     
19  Eerikki Laitala  2001    632  30.07  1:04.80      1:04.80   
  Cetus Espoo  1:03.76                 
                     
20  Rasmus Kujala  1999    629  30.68  1:04.89      1:04.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.09                 
                     
21  Tuomas Jokinen  2001    622  31.01  1:05.13      1:05.13   
  Cetus Espoo  1:05.52                 
                     
22  Walentin Koskinen  2000    621  30.63  1:05.15      1:05.15   
  Uinti Tampere  1:06.91                 
                     
23  Lauri Elomaa  2000    620  30.75  1:05.19      1:05.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.46                 
                     
24  Juha Hyvärinen  1998    617  30.30  1:05.30      1:05.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.92                 
                     
25  Niklas Reunanen  1998    611  30.32  1:05.48      1:05.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.76                 
                     
26  Eetu Alitalo  1999    581  31.04  1:06.64      1:06.64   
  Cetus Espoo  1:07.19                 
                     
27  Bruce Clayhills  1997    577  31.64  1:06.79      1:06.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.92                 
                     
28  Olli Soramies  1998    576  31.65  1:06.83      1:06.83   
  Swimming Jyväskylä  1:06.86                 
                     
29  Marcus Forsel  2003    572  31.47  1:06.97      1:06.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.83                 
                     
30  Henri Koski  2000    565  31.61  1:07.23      1:07.23   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.46                 
                     
31  Oskari Herpola  2001    563  31.13  1:07.32      1:07.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.49                 
                     
32  Eetu Malvela  2000    551  31.87  1:07.80      1:07.80   
  Kampuksen Plaani  1:09.31                 
                     
33  Eetu Nyrhinen  2000    551  31.91  1:07.81      1:07.81   
  Uinti Tampere  1:08.98                 
                     
34  Lasse Pulkkinen  2002    550  32.34  1:07.86      1:07.86   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
35  Atte Lindholm  2001    547  31.61  1:07.96      1:07.96   
  Swimming Jyväskylä  1:05.99                 
                     
36  Juho Anttila  2000    545  32.39  1:08.06      1:08.06   
  Oulun Uinti 1906  1:10.92                 
                     
37  Rami Rissanen  1999    543  32.64  1:08.15      1:08.15   
  Porin Uimaseura  1:09.98                 
                     
38  Hermanni Taimisto  2000    542  32.39  1:08.17      1:08.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.70                 
                     
39  Tiitus Taskila  2001    532  32.24  1:08.62      1:08.62   
  Oulun Uinti 1906  1:09.92                 
                     
40  Joona Korhonen  2000    527  32.76  1:08.81      1:08.81   
  Uinti Tampere  1:07.01                 
                     
41  Juha Jernvall  2000    525  32.46  1:08.91      1:08.91   
  Uimaseura Aquila  1:08.41                 
                     
42  Juho Laukkanen  2001    522  32.33  1:09.05      1:09.05   
  Simmis Wanda  1:09.82                 
                     
43  Joona Oksakari  2000    517  32.14  1:09.27      1:09.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.18                 
                     
44  Eetu Nyman  1999    504  33.62  1:09.87      1:09.87   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.17                 
                     
45  Leevi Suhonen  1999    498  32.37  1:10.14      1:10.14   
  Swimming Jyväskylä  1:10.89                 
                     
46  Joel Knaapi  2001    494  33.63  1:10.32      1:10.32   
  Cetus Espoo  1:10.85                 
                     
47  Ohto Pihlajamäki  2001    492  32.38  1:10.42      1:10.42   
  Kuopion Uimaseura  1:08.72                 
                     
48  Oskari Arvo  2002    487  32.84  1:10.68      1:10.68   
  Aurajoen Uinti  1:08.26                 
                     
49  Jere Kekola  2000    484  32.94  1:10.81      1:10.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.68                 
                     
50  Eetu Isosuo  2000    484  33.35  1:10.82      1:10.82   
  Cetus Espoo  1:10.68                 
                     
51  Onni Kuronen  2000    478  33.06  1:11.10      1:11.10   
  Nokian Pyry  1:09.39                 
                     
52  Isak Gramén  2001    475  33.34  1:11.26      1:11.26   
  Cetus Espoo  1:09.46                 
                     
53  Leevi Lehti  2000    447  33.49  1:12.70      1:12.70   
  Porin Uimaseura  1:10.09                 
                     
Eelis Hukka  1999              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner