Resultat för Ikäkausimestaruusuinnit (25m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
3.12. La aamu
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:37 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.14 |
1:14.77 |
1:55.13 |
|
2:35.74 |
|
2 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
35.76 |
1:16.70 |
1:58.07 |
|
2:38.64 |
|
3 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
37.08 |
1:18.80 |
2:00.18 |
|
2:40.49 |
|
4 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
|
36.12 |
1:17.64 |
1:59.23 |
|
2:41.39 |
|
5 |
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.39 |
1:17.35 |
1:59.34 |
|
2:41.84 |
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
36.27 |
1:18.27 |
2:01.40 |
|
2:45.30 |
|
7 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.68 |
1:18.41 |
2:02.26 |
|
2:46.70 |
|
8 |
Anna Edwards |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
37.47 |
1:19.57 |
2:03.78 |
|
2:49.33 |
|
9 |
Laura Markuksela |
2004 |
Oulun Lohet |
|
38.33 |
1:21.52 |
2:06.15 |
|
2:50.77 |
|
10 |
Aada Taiponen |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
37.28 |
1:21.43 |
2:06.65 |
|
2:51.68 |
|
11 |
Aada Hakala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
38.20 |
1:22.30 |
2:07.57 |
|
2:52.10 |
|
12 |
Greta Beszteri |
2004 |
Cetus Espoo |
|
37.74 |
1:20.88 |
2:06.19 |
|
2:52.35 |
|
13 |
Nicole Yisrael |
2004 |
Simmis Wanda |
|
37.20 |
1:22.11 |
2:08.90 |
|
2:54.59 |
|
14 |
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda |
|
38.09 |
1:23.15 |
2:09.75 |
|
2:57.30 |
|
15 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
40.33 |
1:25.28 |
2:11.74 |
|
2:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.66 |
1:12.87 |
1:51.05 |
|
2:29.28 |
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
34.92 |
1:14.17 |
1:53.65 |
|
2:33.75 |
|
3 |
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
35.92 |
1:16.14 |
1:57.01 |
|
2:37.93 |
|
4 |
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
|
35.36 |
1:15.23 |
1:56.47 |
|
2:38.77 |
|
5 |
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.13 |
1:17.06 |
1:58.30 |
|
2:38.78 |
|
6 |
Emma Haglund |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
35.94 |
1:16.86 |
1:59.87 |
|
2:44.04 |
|
7 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.46 |
1:19.06 |
2:01.62 |
|
2:44.28 |
|
8 |
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.96 |
1:19.28 |
2:02.42 |
|
2:44.73 |
|
9 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
38.69 |
1:22.48 |
2:04.82 |
|
2:45.31 |
|
10 |
Cindy Palm |
2003 |
Cetus Espoo |
|
37.67 |
1:20.15 |
2:03.01 |
|
2:46.01 |
|
11 |
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
36.94 |
1:19.36 |
2:03.29 |
|
2:46.15 |
|
12 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
37.58 |
1:20.07 |
2:03.11 |
|
2:46.59 |
|
13 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
37.46 |
1:20.10 |
2:04.44 |
|
2:46.95 |
|
14 |
Inka Metiäinen |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
38.59 |
1:21.70 |
2:05.88 |
|
2:51.24 |
|
15 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
|
38.22 |
1:22.16 |
2:07.04 |
|
2:51.60 |
|
16 |
Emma Jormanainen |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.27 |
1:21.90 |
2:06.63 |
|
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma von Dickoff |
2002 |
Uinti Tampere |
|
35.59 |
1:15.62 |
1:57.19 |
|
2:39.54 |
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
Uinti Tampere |
|
35.80 |
1:16.85 |
1:59.39 |
|
2:42.13 |
|
3 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
38.76 |
1:20.50 |
2:01.97 |
|
2:43.18 |
|
4 |
Enni Lahtinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
37.13 |
1:19.17 |
2:01.27 |
|
2:44.82 |
|
5 |
Pinja Paulomo |
2002 |
Cetus Espoo |
|
37.63 |
1:20.02 |
2:03.60 |
|
2:46.52 |
|
6 |
Aino Kontiainen |
2002 |
Uinti Hyvinkää |
|
37.85 |
1:20.09 |
2:03.97 |
|
2:46.73 |
|
7 |
Sole Piirainen |
2002 |
Swimming Club Vuokatti |
|
37.51 |
1:20.57 |
2:04.61 |
|
2:48.20 |
|
8 |
Mirka Mettinen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
37.85 |
1:20.64 |
2:04.72 |
|
2:49.12 |
|
9 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
38.12 |
1:20.68 |
2:05.44 |
|
2:49.56 |
|
10 |
Anni Savolainen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
38.94 |
1:21.75 |
2:05.82 |
|
2:50.30 |
|
11 |
Katariina Niemi |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.40 |
1:20.24 |
2:04.77 |
|
2:50.41 |
|
12 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
38.69 |
1:22.09 |
2:07.02 |
|
2:52.82 |
|
13 |
Nella Korpela |
2002 |
Cetus Espoo |
|
39.02 |
1:23.00 |
2:07.64 |
|
2:53.45 |
|
14 |
Hanni Riikonen |
2002 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
39.98 |
1:25.35 |
2:13.28 |
|
3:03.15 |
|
- |
Emilia Liven |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saana Vähämaa |
2002 |
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:37 |
|