2021-04-18   14:39:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Sundt  2006    430  38.98        1:23.06   
  Cetus Espoo  1:25.23                 
                     
Louna Kasvio  2006    361  41.91        1:28.03   
  Cetus Espoo  1:30.69                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    307  43.82        1:32.93   
  Cetus Espoo  1:35.90                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    296  44.69        1:34.02   
  Cetus Espoo  1:36.21                 
                     
Enni Tammilehto  2006    290  45.24        1:34.68   
  Cetus Espoo  1:37.20                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    284  45.39        1:35.30   
  Cetus Espoo  1:40.84                 
                     
Sofie Nauklér  2006    268  46.72        1:37.18   
  Simmis Grani  1:38.93                 
                     
Janina Granberg  2006    265  46.81        1:37.60   
  Cetus Espoo  1:39.55                 
                     
Helmi Räsänen  2006    244  48.30        1:40.24   
  Simmis Grani  1:39.66                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    240  47.96        1:40.76   
  Cetus Espoo  1:42.34                 
                     
11  Ninja Brelo  2006    225  48.09        1:43.08   
  Cetus Espoo  1:41.60                 
                     
12  Lily Päivänen  2006    224  49.91        1:43.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.82                 
                     
13  Cécilia Richard  2006    220  47.99        1:43.83   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Meri-Xenia Lignell  2006    214  49.48        1:44.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Sonja Berseneva  2006    205  51.05        1:46.22   
  ORCA Helsinki  1:54.95                 
                     
16  Unna Korja  2006    196  52.28        1:47.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.83                 
                     
17  Malla Kostiainen  2006    192  50.45        1:48.51   
  Cetus Espoo  2:04.84                 
                     
18  Ella Kalliokari  2006    192  53.12        1:48.55   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Tua Iivanainen  2006    186  52.93        1:49.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Elsa Vuorimaa  2006    179  51.33        1:51.06   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Peppi Virokannas  2006    174  53.32        1:52.18   
  ORCA Helsinki  1:57.82                 
                     
22  Ella Kostiainen  2006    170  53.54        1:53.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Amanda Kortet  2006    169  52.27        1:53.24   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.38                 
                     
24  Tinka Enäjärvi  2006    148  54.85        1:58.47   
  ORCA Helsinki                   
                     
25  Lotta Lönnqvist  2006    137  56.49        2:01.37   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Olesia Leshchuk  2006    137  56.95        2:01.51   
  Cetus Espoo  1:56.60                 
                     
Amanda Nilsson  2006              DSQ  maaliintulo 
  Cetus Espoo  1:47.48                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Heta Kosunen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:55.80                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    488  37.10        1:19.59   
  Cetus Espoo  1:20.15                 
                     
Rina Rantanen  2005    456  38.77        1:21.45   
  Cetus Espoo  1:18.00                 
                     
Kira Lindroos  2005    450  38.76        1:21.80   
  Cetus Espoo  1:23.72                 
                     
Inka Vahtola  2005    421  39.26        1:23.63   
  Cetus Espoo  1:23.77                 
                     
Sofia Rinne  2005    401  40.17        1:25.02   
  Cetus Espoo  1:31.81                 
                     
Melissa Miettinen  2005    398  39.44        1:25.18   
  Helsingin Uimarit  1:25.38                 
                     
Veera Korsoff  2005    390  40.58        1:25.77   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.88                 
                     
Saara Raulos  2005    378  40.58        1:26.71   
  Cetus Espoo  1:27.66                 
                     
Meri Luoma  2005    358  41.82        1:28.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:33.97                 
                     
10  Ellen Kettunen  2005    355  42.36        1:28.51   
  Cetus Espoo  1:26.76                 
                     
11  Ronja Nevanko  2005    353  42.03        1:28.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.88                 
                     
12  Sofi Andström  2005    332  43.42        1:30.48   
  ORCA Helsinki  1:35.26                 
                     
13  Ada Hakkarainen  2005    325  43.14        1:31.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.40                 
                     
14  Kaarina Rihte  2005    312  43.94        1:32.41   
  Cetus Espoo  1:33.04                 
                     
15  Hanna Martola  2005    306  44.62        1:33.02   
  Cetus Espoo  1:33.73                 
                     
16  Juulia Lindfors  2005    295  44.27        1:34.16   
  Cetus Espoo  1:34.97                 
                     
17  Säde Ryynänen  2005    294  44.88        1:34.25   
  Cetus Espoo  1:35.44                 
                     
18  Maria Mustonen  2005    286  45.15        1:35.12   
  ORCA Helsinki  1:36.22                 
                     
19  Jasmin Savonen  2005    285  45.23        1:35.18   
  Cetus Espoo  1:38.18                 
                     
19  Kukka Peill  2005    285  45.76        1:35.18   
  Cetus Espoo  1:39.13                 
                     
21  Lumi Rossi  2005    281  45.68        1:35.65   
  Cetus Espoo  1:37.21                 
                     
22  Laura Kousa  2005    278  45.70        1:36.02   
  Cetus Espoo  1:44.82                 
                     
23  Lotta Akkanen  2005    273  46.52        1:36.54   
  ORCA Helsinki  1:38.66                 
                     
24  Anna Hakkarainen  2005    260  45.24        1:38.23   
  Cetus Espoo  1:32.90                 
                     
25  Lotta Nevalainen  2005    245  49.41        1:40.13   
  Cetus Espoo  1:49.46                 
                     
26  Sanni Räty  2005    234  46.95        1:41.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.13                 
                     
27  Sofie Johansson  2005    234  46.70        1:41.71   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.40                 
                     
28  Peppi Eskola  2005    230  48.50        1:42.33   
  Gladius Kirkkonummi  1:40.82                 
                     
29  Iida Siltala  2005    221  49.09        1:43.59   
  Cetus Espoo  1:48.17                 
                     
30  Sofia Marinescu Gava  2005    218  47.60        1:44.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.20                 
                     
31  Elina Ruha  2005    217  49.05        1:44.29   
  Cetus Espoo  1:44.68                 
                     
32  Siiri Päivärinta  2005    216  48.31        1:44.43   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Maj Kajander  2005    209  49.68        1:45.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:42.79                 
                     
34  Taru Lax  2005    202  50.23        1:46.71   
  Cetus Espoo  1:48.36                 
                     
35  Nea Hollström  2005    197  51.14        1:47.68   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Fionna Barnes  2005    190  52.55        1:48.97   
  HTU Stadi                   
                     
37  Ada Salaspuro  2005    189  50.69        1:49.13   
  Cetus Espoo  1:51.08                 
                     
38  Helmi Jämsén  2005    187  53.54        1:49.60   
  Cetus Espoo  1:50.20                 
                     
39  Ronja Ristevirta  2005    185  50.43        1:49.90   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Saara Turunen  2005    185  54.13        1:49.91   
  HTU Stadi  1:53.01                 
                     
41  Milla Tahvanainen  2005    167  54.09        1:53.84   
  Cetus Espoo  1:57.07                 
                     
42  Emma Autio  2005    136  56.99        2:01.65   
  Cetus Espoo  2:01.73                 
                     
Veera Kopponen  2005              DNS   
  HTU Stadi  1:49.65                 
                     
Emma Lönnberg  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:37.86                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    575  35.24        1:15.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.94                 
                     
Anna Edwards  2004    550  35.82        1:16.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.51                 
                     
Greta Beszteri  2004    488  37.58        1:19.63   
  Cetus Espoo  1:18.03                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    442  37.60        1:22.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.36                 
                     
Wilma Långström  2004    441  38.84        1:22.37   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.88                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    438  39.21        1:22.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.90                 
                     
Pinja Nieminen  2004    419  39.33        1:23.75   
  Cetus Espoo  1:22.51                 
                     
Nanna Sinerkari  2004    383  41.52        1:26.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.28                 
                     
Iisa Karpela  2004    382  40.93        1:26.38   
  Cetus Espoo  1:29.75                 
                     
10  Aamu Änkilä  2004    379  41.29        1:26.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.65                 
                     
11  Aava Aula  2004    346  41.40        1:29.29   
  Helsingin Uimarit  1:28.45                 
                     
12  Anni Jutila  2004    262  46.96        1:37.98   
  Simmis Grani  1:44.45                 
                     
13  Katarina Kobycheva  2004    260  45.15        1:38.21   
  Cetus Espoo  1:40.47                 
                     
14  Ada-Maj Saarinen  2004    255  45.33        1:38.81   
  ORCA Helsinki  1:44.37                 
                     
15  Veronika Virtamo  2004    239  46.91        1:41.01   
  ORCA Helsinki  1:46.34                 
                     
16  Ilona Kajava  2004    239  47.80        1:41.02   
  ORCA Helsinki  1:44.09                 
                     
17  Teresa Miettunen  2004    226  48.12        1:42.89   
  HTU Stadi                   
                     
18  Maisa Brusila  2004    200  51.01        1:47.15   
  Cetus Espoo  1:49.50                 
                     
19  Iiris Virtanen  2004    169  51.88        1:53.24   
  Simmis Grani  1:50.83                 
                     
Linda Ilonen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:34.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Veera Mäkelä  2004              DSQ  käännös 
  Gladius Kirkkonummi  1:51.48                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    697  33.63        1:10.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.68                 
                     
Siiri Einiö  2003    611  34.56        1:13.85   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.92                 
                     
Cindy Palm  2003    555  36.57        1:16.28   
  Cetus Espoo  1:16.13                 
                     
Róza Nagy  2003    539  36.80        1:17.03   
  Cetus Espoo  1:16.64                 
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    498  37.33        1:19.06   
  Cetus Espoo  1:19.86                 
                     
Winona Forslund  2003    466  37.03        1:20.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.08                 
                     
Julia Peltola  2003    433  38.77        1:22.82   
  Cetus Espoo  1:22.56                 
                     
Sofia Långström  2003    430  38.76        1:23.01   
  Cetus Espoo  1:23.02                 
                     
Emmi Partanen  2003    374  40.36        1:26.97   
  Cetus Espoo  1:24.16                 
                     
10  Edit Kull  2003    361  41.23        1:28.00   
  Cetus Espoo  1:31.46                 
                     
11  Martina Uusitalo  2003    346  42.07        1:29.24   
  Cetus Espoo  1:32.99                 
                     
12  Lotta Heinimäki  2003    337  42.92        1:30.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.32                 
                     
13  Siiri Kokko  2003    336  41.81        1:30.12   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.20                 
                     
14  Delia Helena Aho  2003    309  42.95        1:32.68   
  Cetus Espoo  1:32.46                 
                     
15  Vivian Ljungqvist  2003    154  56.80        1:56.77   
  ORCA Helsinki  1:57.97                 
                     
Nea Kovalainen  2003              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:40.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    585  35.46        1:14.94   
  Cetus Espoo  1:15.39                 
                     
Peppi Siirtola  2002    585  35.45        1:14.96   
  Cetus Espoo  1:16.33                 
                     
Pinja Paulomo  2002    548  36.37        1:16.58   
  Cetus Espoo  1:14.73                 
                     
Helmi Tossavainen  2002    522  36.66        1:17.85   
  Cetus Espoo  1:19.24                 
                     
Nella Korpela  2002    445  38.64        1:22.10   
  Cetus Espoo  1:20.66                 
                     
Nea Winqvist  2002    442  38.08        1:22.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.66                 
                     
Jenny Kareinen  2002    404  38.90        1:24.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.67                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    395  40.23        1:25.39   
  ORCA Helsinki  1:25.75                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    371  40.02        1:27.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.89                 
                     
10  Milli Kosunen  2002    356  41.99        1:28.41   
  Cetus Espoo  1:26.75                 
                     
11  Cami Wacklin  2002    329  42.92        1:30.81   
  Cetus Espoo  1:37.03                 
                     
12  Jade Huhtamaa  2002    323  40.71        1:31.33   
  Helsingin Uimarit  1:24.63                 
                     
13  Miisa Mäkelä  2002    259  45.66        1:38.32   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.51                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:28 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:20   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Halminen  2005    294  39.06        1:23.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.12                 
                     
Serhat Kalin  2005    249  38.84        1:28.29   
  ORCA Helsinki  1:32.05                 
                     
Eemil Reijonen  2005    215  45.02        1:32.81   
  Cetus Espoo  1:36.10                 
                     
Anton Kettunen  2005    209  44.16        1:33.69   
  Gladius Kirkkonummi  1:35.53                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    203  44.99        1:34.48   
  Cetus Espoo  1:38.42                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    197  44.24        1:35.53   
  Helsingin Uimarit  1:36.41                 
                     
Ahti Liimatainen  2005    192  47.10        1:36.23   
  Helsingin Uimarit  1:39.82                 
                     
Eeli Partanen  2005    170  46.40        1:40.22   
  Cetus Espoo  1:42.10                 
                     
Veikko Kauhanen  2005    167  46.83        1:40.81   
  Simmis Grani  1:41.82                 
                     
10  Kuutti Shepherd  2005    149  48.55        1:44.79   
  Cetus Espoo  1:45.37                 
                     
11  Niko Partanen  2005    141  50.67        1:46.73   
  ORCA Helsinki  1:55.27                 
                     
12  Evan Mustonen  2005    130  50.55        1:49.56   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Artem Haikara  2005    120  51.01        1:52.49   
  Cetus Espoo  1:58.70                 
                     
14  Oscar Westerberg  2005    118  54.20        1:53.25   
  Cetus Espoo  1:58.39                 
                     
15  Mihail Pavljuk  2005    114  52.67        1:54.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.26                 
                     
16  Ivan Gavrilov  2005    108  54.39        1:56.49   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Totte Teittinen  2005    92  57.27        2:03.07   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Riku Forsberg  2005    83  1:00.54        2:07.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Alvin Heinsalmi  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.04                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    426  32.30        1:13.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.19                 
                     
Veerti Juurakko  2004    323  38.40        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:24.09                 
                     
Masih Tantula  2004    276  40.03        1:25.37   
  Simmis Grani  1:28.73                 
                     
Rasmus Roiko  2004    240  42.26        1:29.46   
  ORCA Helsinki  1:33.02                 
                     
Kaius Kulmala  2004    233  42.20        1:30.37   
  Simmis Grani  1:38.35                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    226  43.00        1:31.29   
  Cetus Espoo  1:31.43                 
                     
Akseli Leppänen  2004    224  42.55        1:31.56   
  Cetus Espoo  1:32.32                 
                     
Alvar Aho  2004    218  43.97        1:32.34   
  Cetus Espoo  1:32.55                 
                     
Anton Petrov  2004    213  44.71        1:33.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.73                 
                     
10  Samuli Masalin  2004    205  44.64        1:34.20   
  Cetus Espoo  1:34.03                 
                     
11  Viktor Asklöf  2004    201  43.82        1:34.90   
  Cetus Espoo  1:36.22                 
                     
12  Samuel Saari  2004    196  45.85        1:35.66   
  Cetus Espoo  1:41.97                 
                     
13  Justus Holtari  2004    190  45.50        1:36.73   
  Cetus Espoo  1:39.98                 
                     
14  Yufei Meng  2004    183  47.10        1:37.93   
  Simmis Grani  1:47.02                 
                     
15  Leo Hautaniemi  2004    171  46.38        1:40.00   
  Cetus Espoo  1:41.49                 
                     
15  Nuutti Laitinen  2004    171  46.40        1:40.00   
  Cetus Espoo  1:53.93                 
                     
17  Leo Zurban  2004    166  46.01        1:41.09   
  Cetus Espoo  1:40.37                 
                     
18  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    165  48.57        1:41.32   
  Cetus Espoo  1:58.93                 
                     
19  Yash Nagal  2004    132  50.60        1:48.98   
  Cetus Espoo  1:49.59                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    546  31.72        1:08.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.63                 
                     
Lassi Haimi  2003    524  32.39        1:08.95   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.44                 
                     
Luukas Vainio  2003    352  37.19        1:18.71   
  Cetus Espoo  1:22.83                 
                     
Elis Fokin  2003    332  37.40        1:20.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.59                 
                     
Oskari Repo  2003    318  38.09        1:21.45   
  Cetus Espoo  1:22.08                 
                     
Lucas Tepponen  2003    316  37.84        1:21.64   
  Helsingin Uimarit  1:24.14                 
                     
Santtu Kosunen  2003    247  40.95        1:28.59   
  Cetus Espoo  1:25.63                 
                     
Henry Nyman  2003    229  42.55        1:30.83   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.68                 
                     
Niko Silander  2003    92  57.18        2:02.81   
  Cetus Espoo  2:03.79                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    584  31.10        1:06.50   
  Cetus Espoo  1:07.23                 
                     
Verneri Viisanen  2002    560  32.17        1:07.46   
  Cetus Espoo  1:07.82                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    547  31.93        1:07.97   
  Cetus Espoo  1:07.87                 
                     
Daniel Rinne  2002    481  33.16        1:10.96   
  Cetus Espoo  1:13.21                 
                     
Alexander Fyhr  2002    383  36.39        1:16.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.44                 
                     
Joel Syrjä  2002    372  36.45        1:17.31   
  Cetus Espoo  1:17.83                 
                     
Onni Järvinen  2002    351  37.23        1:18.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.86                 
                     
Kalle Kauppinen  2002    325  38.55        1:20.88   
  ORCA Helsinki  1:31.98                 
                     
Kirill Karppi  2002    313  39.39        1:21.83   
  Helsingin Uimarit  1:27.18                 
                     
10  Heikki Väkeväinen  2002    303  38.39        1:22.76   
  Gladius Kirkkonummi  1:25.56                 
                     
11  Georg Närjä  2002    299  38.57        1:23.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.57                 
                     
12  Muhammed Tantula  2002    296  38.17        1:23.43   
  Simmis Grani  1:23.92                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    599  30.74        1:05.94   
  Cetus Espoo  1:03.76                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    594  31.42        1:06.14   
  Cetus Espoo  1:05.52                 
                     
Pyry Nurminen  2001    548  32.04        1:07.95   
  ORCA Helsinki  1:08.93                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    531  32.10        1:08.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.95                 
                     
Herman Widbom  2001    493  33.02        1:10.36   
  Cetus Espoo  1:12.13                 
                     
Isak Gramén  2001    492  32.95        1:10.44   
  Cetus Espoo  1:09.46                 
                     
Niilo Olander  2001    490  33.22        1:10.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.02                 
                     
Lauri Krapf  2001    489  32.70        1:10.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.58                 
                     
Joel Knaapi  2001    483  33.38        1:10.85   
  Cetus Espoo  1:11.98                 
                     
10  Niklas Linnanen  2001    400  34.12        1:15.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.34                 
                     
11  Samuli Hartikainen  2001    354  37.21        1:18.57   
  Cetus Espoo  1:22.77                 
                     
12  Christofor Pavlidi  2001    350  36.24        1:18.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.36                 
                     
13  Pyry Kurunsaari  2001    342  36.87        1:19.46   
  Cetus Espoo  1:22.36                 
                     
14  Matias Vikman  2001    326  37.94        1:20.75   
  ORCA Helsinki  1:21.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:20 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:27   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Jutta Jauhiainen  2004    547  1:11.74  2:27.87  3:43.10  4:58.33  9:52.38   
  Cetus Espoo  9:53.68      6:13.01  7:27.73  8:41.78       
                     
Saga Kovanen  2004    539  1:09.00  2:23.87  3:38.74  4:54.59  9:55.11   
  Cetus Espoo  10:49.80      6:09.13  7:24.96  8:41.10       
                     
Ciara Wacklin  2004    500  1:10.37  2:26.96  3:44.40  5:01.77  10:10.40   
  Cetus Espoo  11:02.02      6:19.34  7:36.84  8:54.61       
                     
Milla Hälikkä  2004    418  1:12.32  2:34.34  3:57.47  5:20.42  10:47.75   
  Helsingin Uimarit  11:23.14      6:42.39  8:04.89  9:27.74       
                     
Helmi Haverinen  2004    405  1:15.15  2:36.58  3:59.58  5:23.16  10:54.54   
  Cetus Espoo  10:58.53      6:46.70  8:10.14  9:33.91       
                     
Diana Valero de la Iglesia  2004    371  1:17.87  2:42.36  4:08.21  5:34.66  11:14.06   
  Cetus Espoo        6:59.37  8:25.66  9:51.19       
                     
Janita Severinkangas  2004    366  1:18.56  2:43.26  4:09.44  5:35.04  11:17.23   
  Cetus Espoo        7:01.93  8:28.92  9:53.70       
                     
Linda Ilonen  2004    312  1:23.96  2:54.55  4:26.05  5:57.35  11:54.06   
  Cetus Espoo        7:28.79  8:59.43  10:29.25       
                     
Linnea Alakörkkö  2004    288  1:25.84  2:58.50  4:32.34  6:05.75  12:13.60   
  Cetus Espoo        7:37.60  9:11.70  10:43.32       
                     
10  Beata Koroknay-Pál  2004    271  1:24.61  2:57.86  4:32.70  6:07.82  12:28.55   
  Cetus Espoo        7:43.61  9:19.67  10:57.35       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    721  1:05.39  2:13.00  3:21.33  4:29.01  9:00.24   
  Helsingfors Simsällskap  8:54.76      5:37.12  6:44.88  7:53.04       
                     
Siiri Reiniluoto  2003    582  1:08.73  2:21.69  3:35.03  4:48.68  9:40.25   
  Helsingfors Simsällskap  10:01.34      6:01.78  7:15.64  8:29.08       
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    564  1:11.05  2:25.78  3:39.77  4:55.11  9:46.30   
  Cetus Espoo  10:00.11      6:09.64  7:23.62  8:36.54       
                     
Emma Johansson  2003    560  1:09.78  2:23.35  3:36.77  4:51.31  9:47.58   
  Cetus Espoo  9:45.95      6:06.06  7:20.86  8:35.58       
                     
Milla Hyttinen  2003    559  1:08.94  2:22.24  3:36.13  4:50.11  9:48.07   
  Helsingfors Simsällskap  9:43.44      6:04.71  7:19.14  8:34.70       
                     
Kaarin Rapinoja  2003    515  1:11.92  2:28.07  3:43.89  5:00.01  10:04.47   
  Cetus Espoo  10:09.11      6:15.84  7:32.41  8:49.40       
                     
Essi Salokorpi  2003    501  1:13.57  2:31.89  3:49.83  5:07.34  10:10.04   
  Cetus Espoo  10:16.20      6:24.49  7:40.38  8:56.51       
                     
Julia Peltola  2003    481  1:11.21  2:27.23  3:44.57  5:03.17  10:18.34   
  Cetus Espoo  10:15.75      6:21.87  7:40.01  8:58.81       
                     
Helmi Ahonen  2003    469  1:10.85  2:29.14  3:49.12  5:08.46  10:23.49   
  Helsingfors Simsällskap  10:39.90      6:26.78  7:45.94  9:05.74       
                     
10  Sanna Valkonen  2003    459  1:12.54  2:32.63  3:53.01  5:13.39  10:27.91   
  Cetus Espoo  10:47.16      6:32.96  7:50.87  9:09.75       
                     
11  Iina von Schrowe  2003    433  1:12.56  2:31.41  3:51.54  5:12.90  10:40.24   
  Cetus Espoo  10:38.98      6:34.99  7:56.90  9:19.59       
                     
12  Siiri Hargreaves  2003    424  1:13.80  2:34.90  3:57.70  5:20.34  10:44.83   
  Cetus Espoo  11:26.67      6:42.47  8:04.07  9:26.42       
                     
13  Delia Helena Aho  2003    370  1:19.36  2:47.44  4:12.80  5:37.85  11:14.52   
  Cetus Espoo  11:02.65      7:03.81  8:27.40  9:52.43       
                     
14  Edit Kull  2003    317  1:21.12  2:50.43  4:21.00  5:51.96  11:50.37   
  Cetus Espoo  11:37.90      7:22.94  8:53.45  10:23.83       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002    632  1:07.41  2:18.18  3:29.06  4:40.18  9:24.35   
  Cetus Espoo  9:22.80      5:51.56  7:03.47  8:14.40       
                     
Jonna Vasara  2002    530  1:09.45  2:24.15  3:39.70  4:56.08  9:58.59   
  Cetus Espoo  10:01.21      6:12.10  7:28.26  8:44.12       
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    476  1:11.77  2:29.29  3:47.98  5:07.28  10:20.56   
  Cetus Espoo  10:38.51      6:26.14  7:46.06  9:04.91       
                     
Jenni Alanen  2002    470  1:11.30  2:27.82  3:45.07  5:03.58  10:23.04   
  Cetus Espoo  10:15.51      6:22.70  7:43.14  9:03.96       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:27 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:06   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Niklas Hatakka  2003    553  1:04.12  2:12.44  3:20.71  4:29.31  8:59.92   
  Cetus Espoo  9:14.61      5:37.55  6:45.71  7:53.78       
                     
Matias Rasinmäki  2003    478  1:05.33  2:16.51  3:29.42  4:41.33  9:26.85   
  Cetus Espoo        5:53.38  7:05.95  8:17.71       
                     
Leevi Ylikulppi  2003    401  1:09.67  2:24.46  3:40.61  4:57.12  10:01.23   
  Cetus Espoo  10:23.18      6:13.10  7:29.86  8:46.76       
                     
Isak Jatkola  2003    392  1:09.22  2:24.78  3:41.95  4:59.27  10:05.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:44.21      6:16.14  7:33.22  8:50.19       
                     
Roni Severinkangas  2003    381  1:08.56  2:24.59  3:40.89  4:58.14  10:11.23   
  Cetus Espoo  10:52.30      6:17.35  7:36.92  8:56.71       
                     
Oskari Repo  2003    346  1:14.50  2:33.81  3:53.06  5:13.01  10:31.23   
  Cetus Espoo  10:23.10      6:33.21  7:53.32  9:13.61       
                     
Rasmus Mykkänen  2003    308  1:14.84  2:36.09  3:58.97  5:23.18  10:56.30   
  Cetus Espoo        6:46.84  8:11.61  9:34.63       
                     
Karri Suuronen  2003    271  1:16.92  2:42.38  4:10.55  5:38.67  11:24.67   
  Cetus Espoo  11:47.86      7:06.05  8:33.76  10:00.66       
                     
Mattias Janhunen  2003    250  1:17.83  2:45.58  4:13.28  5:45.10  11:43.45   
  Cetus Espoo  12:49.79      7:17.96  8:49.13  10:17.88       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Skjäl  2002    597  1:02.26  2:08.47  3:14.85  4:21.66  8:46.40   
  Cetus Espoo  8:52.70      5:28.46  6:35.35  7:42.44       
                     
Oskari Aalto  2002    557  1:03.30  2:10.79  3:18.54  4:26.66  8:58.67   
  Cetus Espoo  8:45.09      5:34.67  6:43.34  7:51.93       
                     
Leo Mikkonen  2002    484  1:03.96  2:12.76  3:21.71  4:31.93  9:24.58   
  Cetus Espoo  9:31.71      5:43.85  6:56.97  8:11.46       
                     
Danila Shishinin  2002    451  1:06.38  2:19.74  3:32.90  4:47.37  9:38.06   
  ORCA Helsinki  10:06.31      6:01.47  7:15.61  8:29.33       
                     
Mathias Lindfors  2002    451  1:06.02  2:18.44  3:32.22  4:46.14  9:38.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:54.84      6:00.57  7:14.66  8:29.18       
                     
Rasmus Söderholm  2002    449  1:05.45  2:18.70  3:32.77  4:47.93  9:39.06   
  Helsingfors Simsällskap  9:34.27      6:03.12  7:17.80  8:29.13       
                     
Touko Luukkonen  2002    436  1:06.02  2:19.18  3:33.08  4:48.12  9:44.48   
  Helsingin Uimarit  9:36.14      6:02.92  7:17.30  8:31.34       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roni Kallström  2001    596  1:00.78  2:04.87  3:11.24  4:19.15  8:46.89   
  Cetus Espoo        5:27.49  6:35.48  7:42.27       
                     
Eemeli Raninen  2001    550  1:03.69  2:11.50  3:19.39  4:27.36  9:01.19   
  Helsingfors Simsällskap  9:04.13      5:35.17  6:43.90  7:52.66       
                     
Lauri Krapf  2001    521  1:02.77  2:10.92  3:20.21  4:30.31  9:10.88   
  Helsingfors Simsällskap  9:14.45      5:40.81  6:50.88  8:01.20       
                     
Niklas Linnanen  2001    433  1:06.08  2:19.07  3:33.71  4:47.87  9:45.75   
  Helsingfors Simsällskap  9:24.84      6:03.82  7:19.28  8:32.06       
                     
Ville Lauslahti  2001    386  1:08.24  2:23.31  3:40.38  4:57.51  10:08.87   
  Cetus Espoo  10:15.64      6:15.56  7:34.54  8:53.42       
                     
Christofor Pavlidi  2001    373  1:08.86  2:25.28  3:43.83  5:02.88  10:15.55   
  Helsingfors Simsällskap  10:44.30      6:21.41  7:40.23  8:58.69       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:06 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2002    660          3:59.10   
  Cetus Espoo  3:57.30                 
  Laura Kellberg  2003      28.29  59.11      59.11   
  Jonna Vasara  2002      30.60  1:03.06      2:02.17   
  Siri Auvinen  2002      28.15  59.10      3:01.27   
  Peppi Siirtola  2002      27.88  57.83      3:59.10   
                     
Hss Tytöt Vu [2002]  2002    635          4:02.17   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.67                 
  Laura Lahtinen  2003      28.50  58.51      58.51   
  Lotta Pälsi  2004      27.84  59.29      1:57.80   
  Milla Hyttinen  2003      29.35  1:02.17      2:59.97   
  Veera Säämänen  2004      29.33  1:02.20      4:02.17   
                     
Hss Tytöt Vu [2003]  2002    543          4:15.22   
  Helsingfors Simsällskap  4:12.09                 
  Anna Edwards  2004      29.99  1:03.63      1:03.63   
  Aamu Änkilä  2004      29.99  1:02.78      2:06.41   
  Ethel Piksilä  2003      30.34  1:04.23      3:10.64   
  Emma Jokilammi  2002      30.18  1:04.58      4:15.22   
                     
Hss Tytöt Vu [2003-2004]  2002    510          4:20.59   
  Helsingfors Simsällskap  4:18.26                 
  Siiri Reiniluoto  2003      30.12  1:03.87      1:03.87   
  Helmiina Toivonen  2004      31.86  1:06.48      2:10.35   
  Wilma Långström  2004      29.91  1:03.98      3:14.33   
  Veera Korsoff  2005      31.04  1:06.26      4:20.59   
                     
Gladius  2002    486          4:24.67   
  Gladius Kirkkonummi  4:28.54                 
  Siiri Einiö  2003      28.16  58.83      58.83   
  Viivi Sorri  2003      29.94  1:06.09      2:04.92   
  Ella-Maija Syväniemi  2004      31.08  1:06.41      3:11.33   
  Peppi Eskola  2005      34.09  1:13.34      4:24.67   
                     
Hss Naiset Iv  2005    437          4:34.22   
  Helsingfors Simsällskap  4:37.71                 
  Peppi Vesalainen  2004      30.84  1:04.93      1:04.93   
  Ada Hakkarainen  2005      31.91  1:06.79      2:11.72   
  Maj Kajander  2005      34.43  1:12.97      3:24.69   
  Annika Alanen  2003      32.47  1:09.53      4:34.22   
                     
Orca  2002    416          4:38.78   
  ORCA Helsinki  4:40.27                 
  Lotta Lehtoila  2003      30.54  1:05.00      1:05.00   
  Iida Vesa  2005      35.26  1:12.88      2:17.88   
  Ada-Maj Saarinen  2004      33.70  1:13.50      3:31.38   
  Viivi Vaajanen  2002      31.44  1:07.40      4:38.78   
                     
Cetus 2  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  4:08.46                 
  Greta Beszteri  2004      29.87  1:03.02      1:03.02   
  Helmi Tossavainen  2002      28.56  1:00.84      2:03.86   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:14 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:19   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2001    604          3:36.77   
  Cetus Espoo  3:33.53                 
  Oskari Aalto  2002      26.51  54.60      54.60   
  Roni Kallström  2001      24.97  51.76      1:46.36   
  Herman Widbom  2001      26.41  56.40      2:42.76   
  Tuomas Jokinen  2001      26.40  54.01      3:36.77   
                     
Hss Pojat Vu [2001]  2001    571          3:40.86   
  Helsingfors Simsällskap  3:47.30                 
  Aleksi Koprinen  2003      26.67  55.84      55.84   
  Lassi Haimi  2003      25.97  54.81      1:50.65   
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.57  55.42      2:46.07   
  Veeti Haikonen  2001      25.91  54.79      3:40.86   
                     
Cetus 2  2001    567          3:41.43   
  Cetus Espoo  3:42.14                 
  Eerikki Laitala  2001      26.75  56.27      56.27   
  Daniel Rinne  2002      26.41  55.60      1:51.87   
  Oscar Skjäl  2002      26.14  54.73      2:46.60   
  Jere Ruuhonen  2001      26.24  54.83      3:41.43   
                     
Orca 1  2001    518          3:48.11   
  ORCA Helsinki  3:52.19                 
  Elias Kukkonen  2002      26.12  55.22      55.22   
  Ruslan Panschin  2001      26.43  57.84      1:53.06   
  Pyry Nurminen  2001      27.19  58.12      2:51.18   
  Elias Filippovits  2002      26.71  56.93      3:48.11   
                     
Hss Pojat Vu [2003-2001]  2001    475          3:54.81   
  Helsingfors Simsällskap  3:51.54                 
  Lari Tumanoff  2003      26.76  56.66      56.66   
  Rasmus Söderholm  2002      27.95  58.73      1:55.39   
  Niklas Linnanen  2001      28.66  1:01.02      2:56.41   
  Eemeli Raninen  2001      27.53  58.40      3:54.81   
                     
Hss Pojat Vu [2001-2002]  2001    440          4:00.90   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.48                 
  Lauri Krapf  2001      28.45  1:00.22      1:00.22   
  Alexander Fyhr  2002      27.77  59.13      1:59.35   
  Elis Fokin  2003      27.95  1:00.09      2:59.44   
  Davin Lindholm  2004      28.98  1:01.46      4:00.90   
                     
Orca 2  2001    397          4:09.21   
  ORCA Helsinki  4:06.43                 
  Emil Kärkkäinen  2002      28.74  1:01.67      1:01.67   
  Victor Vardeka  2001      30.18  1:03.55      2:05.22   
  Matias Vikman  2001      29.15  1:01.72      3:06.94   
  Kalle Kauppinen  2002      28.73  1:02.27      4:09.21   
                     
Hss Miehet Iv  2004    347          4:20.67   
  Helsingfors Simsällskap  4:14.33                 
  Henry Nyman  2003      29.89  1:03.51      1:03.51   
  Waldemar Palombi  2004      31.78  1:06.69      2:10.20   
  Onni Järvinen  2002      29.95  1:02.73      3:12.93   
  Georg Närjä  2002      31.75  1:07.74      4:20.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:19 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  10:14   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Edwards  2004    487  38.62  1:21.53  2:05.70    2:50.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:58.12                 
                     
Greta Beszteri  2004    457  39.05  1:22.99  2:08.76    2:54.59   
  Cetus Espoo  2:48.91                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    443  39.94  1:25.14  2:10.66    2:56.51   
  Helsingfors Simsällskap  2:55.66                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    427  39.08  1:24.40  2:11.11    2:58.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:03.56                 
                     
Wilma Långström  2004    411  40.95  1:27.32  2:13.94    3:00.85   
  Helsingfors Simsällskap  2:59.20                 
                     
Pinja Nieminen  2004    406  40.58  1:25.86  2:13.44    3:01.72   
  Cetus Espoo  2:57.89                 
                     
Ciara Wacklin  2004    397  43.51  1:30.22  2:17.37    3:03.09   
  Cetus Espoo  3:12.59                 
                     
Janita Severinkangas  2004    322  42.62  1:32.85  2:24.37    3:16.33   
  Cetus Espoo                   
                     
Katarina Kobycheva  2004    243  46.92  1:41.37  2:37.54    3:35.62   
  Cetus Espoo  3:41.23                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    665  35.49  1:15.07  1:54.68    2:34.11   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.42                 
                     
Siiri Einiö  2003    601  36.47  1:17.73  1:58.45    2:39.45   
  Gladius Kirkkonummi  2:42.37                 
                     
Cindy Palm  2003    497  38.49  1:21.70  2:05.55    2:49.81   
  Cetus Espoo  2:47.80                 
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    488  39.80  1:23.25  2:07.24    2:50.84   
  Cetus Espoo  2:54.84                 
                     
Sofia Långström  2003    435  39.87  1:24.11  2:10.14    2:57.57   
  Cetus Espoo  2:57.03                 
                     
Winona Forslund  2003    428  39.35  1:24.66  2:11.58    2:58.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:48.69                 
                     
Helmi Ahonen  2003    370  40.98  1:28.06  2:17.76    3:07.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emmi Partanen  2003    361  42.31  1:30.94  2:20.85    3:08.85   
  Cetus Espoo  3:02.63                 
                     
Edit Kull  2003    325  45.02  1:35.07  2:25.99    3:15.62   
  Cetus Espoo  3:22.45                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    543  37.61  1:19.72  2:02.37    2:44.88   
  Cetus Espoo  2:43.37                 
                     
Pinja Paulomo  2002    519  38.12  1:21.45  2:04.66    2:47.43   
  Cetus Espoo  2:42.86                 
                     
Anni Savolainen  2002    494  39.51  1:22.40  2:06.50    2:50.22   
  Cetus Espoo  2:51.80                 
                     
Verna Rostedt  2002    475  39.72  1:23.86  2:08.53    2:52.43   
  Cetus Espoo  2:53.76                 
                     
Nella Korpela  2002    434  39.99  1:25.50  2:11.79    2:57.68   
  Cetus Espoo  2:51.45                 
                     
Milli Kosunen  2002    363  43.17  1:31.16  2:19.91    3:08.59   
  Cetus Espoo  3:05.26                 
                     
Jenny Kareinen  2002    347  40.00  1:27.31  2:20.46    3:11.43   
  Helsingfors Simsällskap  3:03.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  10:14 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    265          31.60   
  Cetus Espoo  31.81                 
Tomi Silander  2006    235          32.88   
  Cetus Espoo  33.98                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    234          32.92   
  Stadin Delfiinit  33.21                 
Nikolai Teiramaa  2006    220          33.62   
  Helsingfors Simsällskap  36.26                 
Mikael Böckerman  2006    215          33.88   
  Gladius Kirkkonummi  33.18                 
Aarne Laurila  2006    205          34.39   
  Cetus Espoo  36.71                 
Jani Ekman  2006    197          34.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.17                 
Max Snellman  2006    196          34.94   
  Cetus Espoo  35.52                 
Matias Kukkonen  2006    182          35.76   
  ORCA Helsinki  36.53                 
10  Ilari Palva  2006    180          35.95   
  Helsingfors Simsällskap  39.54                 
11  Benjamin Winqvist  2006    179          36.02   
  Cetus Espoo  37.47                 
12  Nikita Shishinin  2006    178          36.06   
  ORCA Helsinki  40.63                 
13  Okko Varpasuo  2006    170          36.58   
  Helsingfors Simsällskap  38.43                 
14  Johan Hujanen  2006    169          36.69   
  Simmis Grani  36.79                 
15  Alex Karlsson  2006    165          36.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.76                 
16  André Salmi  2006    164          37.03   
  Simmis Grani  37.04                 
17  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    159          37.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  38.84                 
18  Christian Nummi  2006    155          37.76   
  Helsingfors Simsällskap  38.94                 
19  Luis Valero de la Iglesia  2006    146          38.55   
  Cetus Espoo  39.61                 
20  Olli Pesonen  2006    145          38.57   
  Helsingfors Simsällskap  39.43                 
21  Anton Ahonen  2006    139          39.11   
  Cetus Espoo  38.88                 
22  Mikael Rasinmäki  2006    136          39.41   
  Cetus Espoo  39.59                 
23  Ephraim Hillers  2006    132          39.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Jermu Jääskö  2006    132          39.85   
  Cetus Espoo  47.04                 
25  Verneri Gummerus  2006    122          40.82   
  Cetus Espoo  42.25                 
26  Jooa Katavisto  2006    109          42.46   
  ORCA Helsinki  44.89                 
27  Olli Järvenpää  2006    86          45.85   
  Cetus Espoo  44.58                 
28  Emil Tirkkonen  2006    84          46.18   
  Cetus Espoo  45.19                 
29  Konsta Liimatainen  2006    80          47.10   
  Cetus Espoo                   
Mihhail Janson  2006              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veeti Inkilä  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  43.41                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Halminen  2005    350          28.79   
  Helsingfors Simsällskap  30.79                 
Teo Mattelmäki  2005    276          31.16   
  Cetus Espoo  32.73                 
Eemil Reijonen  2005    210          34.15   
  Cetus Espoo  36.10                 
Kuutti Shepherd  2005    204          34.47   
  Cetus Espoo  35.64                 
Nikolas Pietilä  2005    181          35.86   
  Cetus Espoo                   
Eeli Partanen  2005    180          35.93   
  Cetus Espoo  35.69                 
Maddox Pilli  2005    171          36.51   
  Stadin Delfiinit  36.41                 
Ivan Gavrilov  2005    164          37.04   
  Cetus Espoo  35.83                 
Artem Haikara  2005    157          37.60   
  Cetus Espoo  38.63                 
10  Oscar Westerberg  2005    152          38.03   
  Cetus Espoo  38.94                 
11  Otto Tuominen  2005    131          39.94   
  Helsingfors Simsällskap  42.64                 
12  Pauli Rantatupa  2005    127          40.33   
  Cetus Espoo  41.13                 
13  Jonah Kuronen  2005    114          41.75   
  Stadin Delfiinit  41.59                 
14  Evan Mustonen  2005    114          41.77   
  Cetus Espoo  43.14                 
15  Riku Forsberg  2005    92          44.87   
  Cetus Espoo  44.55                 
Riku Koskenvaara  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001    587          24.24   
  Cetus Espoo  23.33                 
Eemil Kylmä  2001    537          24.96   
  Cetus Espoo  24.66                 
Jere Ruuhonen  2001    521          25.22   
  Cetus Espoo  25.04                 
Daniel Rinne  2002    514          25.34   
  Cetus Espoo  25.55                 
Joel Knaapi  2001    501          25.55   
  Cetus Espoo  25.37                 
Roni Severinkangas  2003    423          27.04   
  Cetus Espoo  27.74                 
Alexander Fyhr  2002    422          27.05   
  Helsingfors Simsällskap  28.71                 
Tino Kaukonen  2004    411          27.29   
  HTU Stadi  27.94                 
Matias Vikman  2001    395          27.66   
  ORCA Helsinki  27.87                 
10  Pyry Kurunsaari  2001    394          27.67   
  Cetus Espoo  28.05                 
11  Kalle Kauppinen  2002    392          27.73   
  ORCA Helsinki  27.97                 
12  Emil Kärkkäinen  2002    389          27.80   
  ORCA Helsinki  27.75                 
13  Olavi Saarinen  2002    384          27.92   
  Helsingfors Simsällskap  28.56                 
14  Muhammed Tantula  2002    371          28.24   
  Simmis Grani  27.63                 
15  Repe Kupila  2001    371          28.25   
  Gladius Kirkkonummi  28.40                 
16  Davin Lindholm  2004    366          28.36   
  Helsingfors Simsällskap  29.87                 
17  Onni Järvinen  2002    364          28.43   
  Helsingfors Simsällskap  30.35                 
18  Max Walther  2003    360          28.51   
  HTU Stadi  28.99                 
19  Henry Nyman  2003    353          28.72   
  Helsingfors Simsällskap  29.85                 
20  Pyry Talvitie  2002    333          29.27   
  Gladius Kirkkonummi  29.53                 
21  Eero Jääskeläinen  2001    333          29.28   
  Cetus Espoo  28.32                 
22  Jenson Lih Shan Li  2002    317          29.75   
  HTU Stadi  30.70                 
23  Veerti Juurakko  2004    308          30.04   
  Cetus Espoo  31.39                 
24  Karri Suuronen  2003    302          30.24   
  Cetus Espoo  31.80                 
25  Waldemar Palombi  2004    297          30.40   
  Helsingfors Simsällskap  30.87                 
26  Daniel Ruotsi  2002    290          30.65   
  Gladius Kirkkonummi  32.07                 
27  Masih Tantula  2004    288          30.71   
  Simmis Grani  30.25                 
28  Kaius Kulmala  2004    277          31.12   
  Simmis Grani  30.85                 
29  Georg Närjä  2002    271          31.34   
  Helsingfors Simsällskap  32.61                 
30  Akseli Leppänen  2004    261          31.76   
  Cetus Espoo  31.68                 
31  Juuso Pulkkinen  2004    259          31.84   
  Cetus Espoo  33.46                 
32  Viktor Asklöf  2004    258          31.88   
  Cetus Espoo  31.28                 
32  Yufei Meng  2004    258          31.88   
  Simmis Grani  33.21                 
34  Anton Petrov  2004    232          33.03   
  Helsingfors Simsällskap  33.94                 
35  Samuel Saari  2004    225          33.34   
  Cetus Espoo  33.01                 
36  Justus Holtari  2004    223          33.44   
  Cetus Espoo  36.20                 
37  Samuli Masalin  2004    220          33.58   
  Cetus Espoo  32.40                 
38  Henri Erlund  2003    220          33.60   
  HTU Stadi  34.98                 
39  Linus Rutanen  2004    189          35.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.34                 
40  Alvar Aho  2004    184          35.68   
  Cetus Espoo  35.88                 
41  Tuomas Tolppala  2002    177          36.12   
  ORCA Helsinki  36.31                 
42  Ilmari Laitala  2003    164          37.05   
  Cetus Espoo  37.94                 
Otto Laakkonen  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki  37.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    419  34.05        1:13.55   
  Cetus Espoo  1:14.18                 
                     
Malin Lindblom  2006    310  37.65        1:21.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.95                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    183  43.64        1:36.79   
  Cetus Espoo  1:49.27                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    168  43.07        1:39.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofie Nauklér  2006    156  48.19        1:42.18   
  Simmis Grani                   
                     
Kia Mäennenä  2006    129  49.32        1:48.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Malla Kostiainen  2006    126  49.41        1:49.73   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    398  34.33        1:14.83   
  Cetus Espoo  1:16.29                 
                     
Kira Lindroos  2005    346  35.27        1:18.37   
  Cetus Espoo  1:19.95                 
                     
Sofia Rinne  2005    343  36.21        1:18.63   
  Cetus Espoo  1:21.30                 
                     
Nelli Vihola  2005    337  36.14        1:19.06   
  Helsingin Uimarit  1:19.28                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    313  36.66        1:21.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.72                 
                     
Peppi Eskola  2005    286  38.14        1:23.49   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.70                 
                     
Rina Rantanen  2005    267  38.58        1:25.48   
  Cetus Espoo  1:27.03                 
                     
Emma Lönnberg  2005    265  39.56        1:25.61   
  Cetus Espoo  1:33.69                 
                     
Lumi Rossi  2005    262  38.94        1:25.97   
  Cetus Espoo  1:25.35                 
                     
10  Laura Kousa  2005    260  40.44        1:26.25   
  Cetus Espoo  1:27.22                 
                     
11  Lotta Akkanen  2005    236  40.42        1:29.07   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Jasmin Savonen  2005    232  41.01        1:29.51   
  Cetus Espoo  1:28.42                 
                     
13  Iida Siltala  2005    224  41.27        1:30.59   
  Cetus Espoo  1:35.65                 
                     
14  Rauha Heikkinen  2005    221  40.49        1:31.05   
  Helsingin Uimarit                   
                     
15  Ellen Kettunen  2005    213  43.03        1:32.13   
  Cetus Espoo  1:29.06                 
                     
16  Hanna Martola  2005    202  44.30        1:33.76   
  Cetus Espoo  1:29.71                 
                     
17  Säde Ryynänen  2005    168  44.23        1:39.72   
  Cetus Espoo  1:39.97                 
                     
18  Kukka Peill  2005    161  45.44        1:41.02   
  Cetus Espoo  1:35.50                 
                     
19  Taru Lax  2005    131  46.71        1:48.36   
  Cetus Espoo  1:51.73                 
                     
20  Ada Salaspuro  2005    121  51.40        1:51.18   
  Cetus Espoo  1:47.86                 
                     
Elina Ruha  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:43.42                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    619  30.20        1:04.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.26                 
                     
Saga Jatkola  2004    535  31.49        1:07.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.56                 
                     
Veera Säämänen  2004    449  32.56        1:11.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.07                 
                     
Wilma Långström  2004    421  34.20        1:13.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.37                 
                     
Saga Kovanen  2004    402  34.81        1:14.56   
  Cetus Espoo  1:14.46                 
                     
Aamu Änkilä  2004    358  35.66        1:17.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.80                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004    350  35.68        1:18.09   
  Cetus Espoo  1:17.01                 
                     
Iisa Karpela  2004    314  37.35        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:24.28                 
                     
Ilona Kajava  2004    215  41.62        1:31.77   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Maisa Brusila  2004    207  42.75        1:33.03   
  Cetus Espoo  1:34.03                 
                     
11  Diana Valero de la Iglesia  2004    202  41.03        1:33.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Hakala  2004              DNF   
  Helsingin Uimarit  1:19.21                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    695  29.63        1:02.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.09                 
                     
Róza Nagy  2003    531  32.25        1:07.98   
  Cetus Espoo  1:08.52                 
                     
Sonja Lehtinen  2003    528  30.88        1:08.07   
  Helsingin Uimarit  1:06.58                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    506  32.53        1:09.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.91                 
                     
Julia Peltola  2003    446  31.93        1:12.02   
  Cetus Espoo  1:11.59                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    403  33.54        1:14.52   
  ORCA Helsinki  1:10.76                 
                     
Stella Freystätter  2003    389  34.51        1:15.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.13                 
                     
Ethel Piksilä  2003    376  34.22        1:16.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.29                 
                     
Viivi Sorri  2003    354  35.43        1:17.80   
  Gladius Kirkkonummi  1:15.87                 
                     
10  Sohvi Seppänen  2003    321  35.64        1:20.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.75                 
                     
11  Lotta Heinimäki  2003    306  37.96        1:21.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.95                 
                     
12  Vivian Ljungqvist  2003    94  55.54        2:00.94   
  ORCA Helsinki  2:10.38                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002    673  30.13        1:02.81   
  Cetus Espoo  1:02.36                 
                     
Nea Winqvist  2002    501  32.00        1:09.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.71                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    372  35.05        1:16.54   
  Cetus Espoo  1:11.82                 
                     
Cami Wacklin  2002    343  36.28        1:18.58   
  Cetus Espoo  1:20.12                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    302  36.08        1:21.98   
  ORCA Helsinki  1:17.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  10:43 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  10:55   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    437  32.07  1:06.96  1:43.44    2:19.78   
  Cetus Espoo  2:20.39                 
                     
Pauli Salonen  2003    361  33.88  1:11.66  1:50.63    2:28.90   
  Helsingin Uimarit  2:30.63                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    307  37.62  1:17.22  1:57.22    2:37.23   
  Cetus Espoo  2:47.31                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    288  36.73  1:17.77  2:00.03    2:40.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Atte Poikela  2003    212  41.31  1:25.67  2:12.33    2:57.74   
  Cetus Espoo  3:01.33                 
                     
Ilmari Laitala  2003    93  56.29  1:55.89  2:56.99    3:53.67   
  Cetus Espoo  4:11.44                 
                     
Niko Silander  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  3:49.28                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    462  30.51  1:04.66  1:41.14    2:17.21   
  ORCA Helsinki  2:14.51                 
                     
Oscar Skjäl  2002    458  32.15  1:07.03  1:42.82    2:17.56   
  Cetus Espoo  2:14.79                 
                     
Rasmus Söderholm  2002    450  31.80  1:07.07  1:43.69    2:18.42   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.45                 
                     
Leo Mikkonen  2002    398  33.23  1:09.92  1:47.39    2:24.15   
  Cetus Espoo  2:30.31                 
                     
Verneri Viisanen  2002    360  34.43  1:11.91  1:50.57    2:29.05   
  Cetus Espoo  2:44.18                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001    628  30.01  1:00.29  1:33.17    2:03.90   
  Cetus Espoo  2:05.59                 
                     
Veeti Haikonen  2001    532  30.91  1:04.16  1:37.48    2:10.94   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.11                 
                     
Isak Gramén  2001    483  31.44  1:05.32  1:40.14    2:15.23   
  Cetus Espoo  2:15.22                 
                     
Teemu Annala  2001    446  31.61  1:06.72  1:43.13    2:18.81   
  Cetus Espoo  2:15.98                 
                     
Samuli Hartikainen  2001    333  35.69  1:14.62  1:53.86    2:32.95   
  Cetus Espoo  2:38.27                 
                     
Ville Lauslahti  2001    321  34.70  1:13.79  1:55.01    2:34.90   
  Cetus Espoo  2:37.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  10:55 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:19   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    468  35.54  1:16.72  2:05.48    2:40.38   
  Cetus Espoo  2:40.80                 
                     
Wilma Sundt  2006    399  39.27  1:24.32  2:10.79    2:49.14   
  Cetus Espoo  2:49.66                 
                     
Malin Lindblom  2006    333  39.31  1:27.52  2:22.65    2:59.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:01.97                 
                     
Enni Tammilehto  2006    305  44.44  1:29.88  2:23.91    3:05.05   
  Cetus Espoo  3:09.51                 
                     
Helmi Räsänen  2006    299  43.73  1:30.99  2:25.19    3:06.28   
  Simmis Grani  3:10.13                 
                     
Janina Granberg  2006    290  43.47  1:34.21  2:28.14    3:08.10   
  Cetus Espoo  3:12.31                 
                     
Meri-Xenia Lignell  2006    284  39.94  1:26.80  2:26.72    3:09.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Heta Kosunen  2006    269  42.92  1:29.37  2:30.11    3:12.92   
  Cetus Espoo  3:37.51                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    248  47.33  1:42.30  2:33.70    3:18.17   
  Cetus Espoo  3:21.63                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    240  48.69  1:39.49  2:37.59    3:20.23   
  Cetus Espoo  3:24.68                 
                     
11  Lily Päivänen  2006    235  45.95  1:36.35  2:38.08    3:21.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Ninja Brelo  2006    233  48.18  1:41.18  2:36.17    3:22.23   
  Cetus Espoo  3:23.70                 
                     
13  Cécilia Richard  2006    229  45.67  1:38.54  2:38.64    3:23.37   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Lada Belozjorova  2006    226  46.29  1:41.60  2:39.31    3:24.50   
  Stadin Delfiinit                   
                     
15  Ella Kostiainen  2006    222  43.70  1:35.19  2:39.44    3:25.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Rebecca Risso Ricci  2006    210  52.98  1:46.23  2:45.53    3:29.55   
  Cetus Espoo  3:34.69                 
                     
17  Ariel Julienne Jämsen  2006    208  48.21  1:44.91  2:42.33    3:30.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Unna Korja  2006    193  49.89  1:42.57  2:44.91    3:35.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Ruth Risso Ricci  2006    190  52.43  1:49.29  2:51.28    3:36.36   
  Cetus Espoo  3:34.45                 
                     
20  Iris Lahtinen  2006    185  47.18  1:45.46  2:46.20    3:38.45   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
21  Laura Kangas  2006    127  58.88  2:00.02  3:08.99    4:07.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Amanda Nilsson  2006              DSQ  SU 
  Cetus Espoo  3:19.30                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Heidi Still  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  4:00.12                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:17.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tua Iivanainen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Vieno Virtanen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    503  34.56  1:16.43  2:01.36    2:36.59   
  Cetus Espoo  2:37.65                 
                     
Kira Lindroos  2005    461  35.07  1:18.17  2:03.04    2:41.27   
  Cetus Espoo  2:39.71                 
                     
Inka Vahtola  2005    424  38.54  1:22.18  2:07.69    2:45.82   
  Cetus Espoo  2:47.96                 
                     
Sofia Rinne  2005    409  36.85  1:18.88  2:08.39    2:47.79   
  Cetus Espoo  2:48.20                 
                     
Veera Korsoff  2005    404  35.56  1:19.45  2:09.02    2:48.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:53.74                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    400  36.94  1:21.15  2:11.29    2:49.05   
  Helsingfors Simsällskap  2:51.97                 
                     
Laura Kousa  2005    362  40.99  1:22.65  2:16.15    2:54.73   
  Cetus Espoo  2:54.25                 
                     
Rina Rantanen  2005    353  40.20  1:28.62  2:16.29    2:56.15   
  Cetus Espoo  2:50.88                 
                     
Anna Hakkarainen  2005    344  37.90  1:23.25  2:19.11    2:57.72   
  Cetus Espoo  2:56.12                 
                     
10  Kaarina Rihte  2005    343  37.74  1:26.94  2:18.31    2:57.83   
  Cetus Espoo  3:06.44                 
                     
11  Iida Vesa  2005    338  38.22  1:21.76  2:17.70    2:58.74   
  ORCA Helsinki  3:00.46                 
                     
12  Hanna Martola  2005    336  43.81  1:30.56  2:20.62    2:59.13   
  Cetus Espoo  2:57.37                 
                     
13  Saara Raulos  2005    318  39.79  1:27.61  2:18.86    3:02.52   
  Cetus Espoo  3:06.45                 
                     
14  Säde Ryynänen  2005    317  44.77  1:28.67  2:21.27    3:02.62   
  Cetus Espoo  3:03.73                 
                     
15  Maj Kajander  2005    310  40.95  1:26.34  2:24.38    3:04.06   
  Helsingfors Simsällskap  3:04.94                 
                     
16  Kukka Peill  2005    306  44.22  1:29.87  2:23.34    3:04.72   
  Cetus Espoo  3:04.71                 
                     
17  Ronja Nevanko  2005    305  40.37  1:29.54  2:22.48    3:05.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:06.15                 
                     
18  Sofi Andström  2005    296  44.43  1:31.81  2:23.78    3:06.79   
  ORCA Helsinki  3:18.70                 
                     
19  Lotta Nevalainen  2005    274  44.39  1:36.45  2:31.66    3:11.64   
  Cetus Espoo  3:22.48                 
                     
20  Elina Ruha  2005    270  47.43  1:33.10  2:31.67    3:12.55   
  Cetus Espoo  3:08.37                 
                     
21  Juulia Lindfors  2005    266  47.44  1:38.61  2:30.75    3:13.71   
  Cetus Espoo  3:18.80                 
                     
22  Sofie Johansson  2005    257  42.54  1:35.11  2:31.65    3:15.90   
  Gladius Kirkkonummi  3:20.32                 
                     
23  Milla Tahvanainen  2005    215  47.85  1:41.61  2:41.85    3:27.90   
  Cetus Espoo  3:47.17                 
                     
24  Sanni Räty  2005    205  44.90  1:43.08  2:43.45    3:31.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Emma Autio  2005    193  46.76  1:39.67  2:43.75    3:35.25   
  Cetus Espoo  3:43.87                 
                     
26  Siiri Päivärinta  2005    182  52.30  1:49.03  2:50.23    3:39.50   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Helmi Jämsén  2005    177  51.17  1:52.11  2:52.83    3:41.91   
  Cetus Espoo  3:41.33                 
                     
28  Ronja Ristevirta  2005    171  51.16  1:49.73  2:52.59    3:44.31   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Anna Bernards  2005    167  51.88  1:48.03  2:54.45    3:46.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Minea Partanen  2005    158  52.68  1:57.43  2:57.80    3:50.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anjenike Kriek  2005              DSQ  pu 
  Cetus Espoo                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Jasmin Savonen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  3:04.39                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Nea Hollström  2005              DSQ  SU 
  Cetus Espoo                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    643  30.46  1:07.32  1:50.19    2:24.34   
  Helsingfors Simsällskap  2:22.89                 
                     
Veera Säämänen  2004    517  33.43  1:12.91  1:59.64    2:35.24   
  Helsingfors Simsällskap  2:37.89                 
                     
Saga Jatkola  2004    514  33.13  1:12.13  1:58.65    2:35.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:42.48                 
                     
Anna Edwards  2004    504  34.00  1:15.88  1:58.64    2:36.52   
  Helsingfors Simsällskap  2:35.36                 
                     
Greta Beszteri  2004    484  36.06  1:17.41  2:01.93    2:38.68   
  Cetus Espoo  2:37.51                 
                     
Saga Kovanen  2004    478  34.89  1:16.91  2:03.52    2:39.34   
  Cetus Espoo  2:39.94                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    467  35.61  1:18.45  2:05.63    2:40.50   
  Cetus Espoo  2:41.63                 
                     
Aamu Änkilä  2004    446  33.64  1:17.56  2:08.02    2:42.99   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.23                 
                     
Helmi Haverinen  2004    441  35.41  1:16.25  2:04.65    2:43.68   
  Cetus Espoo  2:45.18                 
                     
10  Dina Sadojevic Jelacik  2004    434  34.80  1:17.94  2:11.99    2:44.55   
  Cetus Espoo  2:42.28                 
                     
11  Ciara Wacklin  2004    425  36.37  1:18.89  2:08.76    2:45.67   
  Cetus Espoo  2:49.90                 
                     
12  Helmiina Toivonen  2004    423  36.81  1:22.26  2:07.49    2:45.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.56                 
                     
13  Peppi Vesalainen  2004    407  35.25  1:19.66  2:07.31    2:48.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Pinja Nieminen  2004    379  36.98  1:20.45  2:10.02    2:52.05   
  Cetus Espoo  2:47.43                 
                     
15  Ada-Maj Saarinen  2004    328  36.80  1:23.75  2:18.05    3:00.62   
  ORCA Helsinki  3:00.30                 
                     
16  Linda Ilonen  2004    285  44.68  1:34.24  2:27.96    3:09.16   
  Cetus Espoo  3:10.38                 
                     
17  Iiris Virtanen  2004    274  39.44  1:25.98  2:28.40    3:11.62   
  Simmis Grani  3:11.14                 
                     
18  Linnea Alakörkkö  2004    264  42.45  1:33.42  2:30.59    3:14.17   
  Cetus Espoo  3:17.98                 
                     
19  Veera Mäkelä  2004    242  42.45  1:34.46  2:34.90    3:19.85   
  Gladius Kirkkonummi  3:22.80                 
                     
20  Beata Koroknay-Pál  2004    235  47.82  1:41.22  2:38.44    3:21.85   
  Cetus Espoo  3:17.15                 
                     
21  Tuuli Jokinen  2004    212  44.16  1:35.40  2:39.43    3:28.85   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    740  29.95  1:06.10  1:44.93    2:17.73   
  Helsingfors Simsällskap  2:18.19                 
                     
Emma Johansson  2003    563  33.32  1:11.28  1:55.27    2:30.81   
  Cetus Espoo  2:32.59                 
                     
Róza Nagy  2003    561  32.83  1:12.97  1:55.65    2:31.03   
  Cetus Espoo  2:29.69                 
                     
Laura Kellberg  2003    548  31.37  1:08.63  1:56.53    2:32.17   
  Cetus Espoo  2:30.44