Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai-ilta
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
HSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Kallström |
2006 |
|
264 |
34.60 |
1:14.03 |
1:55.40 |
|
2:34.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tomi Silander |
2006 |
|
242 |
35.82 |
1:17.97 |
2:01.03 |
|
2:39.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
239 |
35.46 |
1:15.69 |
1:58.24 |
|
2:40.04 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Max Snellman |
2006 |
|
229 |
36.08 |
1:17.33 |
2:00.82 |
|
2:42.23 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
208 |
37.50 |
1:20.58 |
2:05.07 |
|
2:47.49 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
186 |
37.92 |
1:23.90 |
2:10.33 |
|
2:54.02 |
|
|
Cetus Espoo |
3:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aarne Laurila |
2006 |
|
184 |
40.32 |
1:24.71 |
2:10.30 |
|
2:54.46 |
|
|
Cetus Espoo |
3:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
180 |
39.79 |
1:24.91 |
2:11.20 |
|
2:55.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Antman |
2006 |
|
161 |
40.14 |
1:26.04 |
2:14.73 |
|
3:02.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
André Salmi |
2006 |
|
161 |
41.70 |
1:29.43 |
2:20.66 |
|
3:02.62 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
151 |
37.82 |
1:22.42 |
2:08.98 |
|
3:06.21 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikael Rasinmäki |
2006 |
|
143 |
42.47 |
1:30.96 |
2:21.05 |
|
3:09.80 |
|
|
Cetus Espoo |
4:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
127 |
42.93 |
1:33.88 |
2:21.13 |
|
3:17.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veeti Inkilä |
2006 |
|
125 |
43.65 |
1:35.83 |
2:29.64 |
|
3:18.61 |
|
|
Cetus Espoo |
3:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Tirkkonen |
2006 |
|
100 |
44.68 |
1:39.14 |
2:38.32 |
|
3:33.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Olli Järvenpää |
2006 |
|
75 |
51.49 |
1:53.21 |
2:55.89 |
|
3:54.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jermu Jääskö |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
570 |
28.38 |
59.57 |
1:30.47 |
|
1:59.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
538 |
28.96 |
1:00.70 |
1:32.49 |
|
2:02.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
537 |
28.20 |
58.94 |
1:31.04 |
|
2:02.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
525 |
28.35 |
1:00.07 |
1:31.72 |
|
2:03.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
459 |
29.40 |
1:01.89 |
1:35.59 |
|
2:08.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
446 |
30.08 |
1:03.82 |
1:37.73 |
|
2:09.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
407 |
30.76 |
1:05.08 |
1:40.00 |
|
2:14.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elis Fokin |
2003 |
|
407 |
29.98 |
1:04.18 |
1:39.27 |
|
2:14.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henry Nyman |
2003 |
|
381 |
30.39 |
1:04.73 |
1:41.31 |
|
2:17.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Max Walther |
2003 |
|
363 |
31.12 |
1:06.12 |
1:41.95 |
|
2:19.21 |
|
|
HTU Stadi |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pauli Salonen |
2003 |
|
360 |
30.04 |
1:05.75 |
1:43.23 |
|
2:19.64 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
299 |
33.07 |
1:10.05 |
1:48.73 |
|
2:28.47 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karri Suuronen |
2003 |
|
293 |
34.11 |
1:12.56 |
1:51.68 |
|
2:29.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
268 |
33.75 |
1:12.63 |
1:54.86 |
|
2:34.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
159 |
42.70 |
1:29.59 |
2:17.50 |
|
3:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
3:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niko Silander |
2003 |
|
140 |
43.10 |
1:33.31 |
2:23.68 |
|
3:11.35 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
569 |
27.96 |
58.23 |
1:29.02 |
|
1:59.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
554 |
29.25 |
1:01.29 |
1:32.31 |
|
2:00.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
541 |
28.33 |
59.35 |
1:30.90 |
|
2:01.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
490 |
28.47 |
59.61 |
1:32.54 |
|
2:05.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
468 |
28.49 |
1:01.01 |
1:34.68 |
|
2:07.90 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
447 |
29.66 |
1:03.52 |
1:37.55 |
|
2:09.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Touko Luukkonen |
2002 |
|
434 |
29.90 |
1:03.65 |
1:37.93 |
|
2:11.24 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joel Korhonen |
2002 |
|
433 |
29.24 |
1:02.72 |
1:38.00 |
|
2:11.28 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
429 |
30.26 |
1:03.96 |
1:38.01 |
|
2:11.67 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
387 |
29.32 |
1:03.99 |
1:40.29 |
|
2:16.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
376 |
31.94 |
1:06.44 |
1:41.84 |
|
2:17.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
371 |
31.45 |
1:06.67 |
1:43.35 |
|
2:18.17 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Jääskeläinen |
2002 |
|
364 |
32.12 |
1:07.09 |
1:43.93 |
|
2:19.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Onni Järvinen |
2002 |
|
350 |
30.68 |
1:06.37 |
1:43.51 |
|
2:20.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
320 |
32.18 |
1:08.99 |
1:47.41 |
|
2:25.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Georg Närjä |
2002 |
|
304 |
32.70 |
1:10.03 |
1:48.98 |
|
2:27.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
292 |
32.55 |
1:11.31 |
1:51.76 |
|
2:29.71 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Tolppala |
2002 |
|
226 |
37.33 |
1:19.05 |
2:01.92 |
|
2:42.96 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olavi Saarinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Widbom |
2001 |
|
511 |
28.81 |
1:00.40 |
1:32.25 |
|
2:04.23 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
440 |
28.62 |
1:01.49 |
1:36.29 |
|
2:10.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
385 |
31.39 |
1:05.92 |
1:41.48 |
|
2:16.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
254 |
34.46 |
1:13.41 |
1:55.47 |
|
2:36.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
18:10 |
|