2021-04-14   13:41:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    397  40.53        1:25.29   
  Lahden Uimaseura  1:27.26                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    347  42.51        1:29.21   
  Lahden Uimaseura  1:28.66                 
                     
Isla Leinonen  2006    308  44.04        1:32.83   
  Uinti Tampere  1:32.29                 
                     
Olivia Talvitie  2006    270  46.58        1:36.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.83                 
                     
Ippi Ranta  2006    268  45.32        1:37.23   
  Uinti Tampere  1:38.05                 
                     
Lila Niskala  2006    238  48.01        1:41.13   
  Uinti Tampere  1:43.56                 
                     
Vilma Paajanen  2006    227  48.75        1:42.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:53.35                 
                     
Anna Hynönen  2006    214  49.96        1:44.78   
  Uinti Tampere  1:44.27                 
                     
Milana Virtanen  2006    212  50.30        1:45.09   
  Uinti Tampere  1:48.28                 
                     
10  Ella Parviainen  2006    211  49.70        1:45.20   
  Uinti Tampere  1:49.10                 
                     
11  Anna Selin  2006    202  51.67        1:46.71   
  Uinti Tampere  1:50.91                 
                     
12  Riikka Broman  2006    201  50.33        1:46.92   
  Nokian Pyry  1:43.70                 
                     
13  Rilla Backman  2006    192  51.13        1:48.52   
  Lahden Uimaseura  1:48.25                 
                     
14  Joanna Salonen  2006    191  50.71        1:48.83   
  Uinti Tampere  1:51.03                 
                     
15  Viivi Kiiveri  2006    181  52.86        1:50.72   
  Uinti Tampere  1:49.82                 
                     
16  Nelli Lehtonen  2006    179  52.48        1:51.06   
  Uinti Tampere  1:51.56                 
                     
17  Piitu Perkola  2006    173  52.30        1:52.47   
  TaTu Tampere  1:56.28                 
                     
18  Peppi Peltotalo  2006    162  53.93        1:54.98   
  Uinti Tampere  2:04.28                 
                     
19  Sofia Mustonen  2006    159  54.65        1:55.61   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Minttu Mikkonen  2006    149  55.81        1:58.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Veera Rantala  2006    142  58.13        2:00.15   
  Uinti Tampere  1:58.88                 
                     
22  Riia Pietilä  2006    127  58.24        2:04.57   
  Uinti Tampere  2:08.47                 
                     
23  Sanni Tsokkinen  2006    127  59.20        2:04.62   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Maisa Savisto  2006    118  59.76        2:07.53   
  Uinti Tampere  2:08.33                 
                     
Jenna Myllyntausta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Julia Jurttila  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
Linda Möttönen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:06.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nea Elomaa  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.47                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Nella Pesonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Silva Salonniemi  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    468  38.29        1:20.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.63                 
                     
Moona Korpikoski  2005    380  40.68        1:26.54   
  Nokian Pyry  1:26.46                 
                     
Sivi Juvakka  2005    360  41.80        1:28.06   
  Nokian Pyry  1:30.92                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    351  41.22        1:28.87   
  Nokian Pyry  1:31.02                 
                     
Hilla Penttilä  2005    326  42.63        1:31.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.41                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    306  43.64        1:33.03   
  Lahden Uimaseura  1:34.09                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    291  44.41        1:34.57   
  Uinti Tampere  1:33.43                 
                     
Aino Lepola  2005    291  44.01        1:34.58   
  TaTu Tampere  1:34.17                 
                     
Emmi Lapikisto  2005    290  44.05        1:34.67   
  Uinti Tampere  1:35.30                 
                     
10  Enni Halttunen  2005    286  44.92        1:35.14   
  Uinti Tampere  1:36.37                 
                     
11  Hilda Mäkelä  2005    285  44.51        1:35.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.48                 
                     
12  Saana Hyvönen  2005    271  45.64        1:36.84   
  Lahden Uimaseura  1:36.53                 
                     
13  Laura Punkkinen  2005    261  45.87        1:38.00   
  Voikkaan Viesti  1:43.23                 
                     
14  Aada Lehtoniemi  2005    261  46.37        1:38.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.44                 
                     
15  Kaisa Heikkilä  2005    237  47.28        1:41.24   
  Lahden Uimaseura  1:38.54                 
                     
16  Milla Kähkönen  2005    235  47.62        1:41.51   
  Lahden Uimaseura  1:44.70                 
                     
17  Heidi Nurminen  2005    220  47.78        1:43.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:39.42                 
                     
18  Kaisu Leinonen  2005    209  48.89        1:45.59   
  Uinti Tampere  1:46.78                 
                     
19  Ronja Makkonen  2005    204  50.09        1:46.46   
  Uinti Tampere  1:50.80                 
                     
20  Veera Olli  2005    203  49.59        1:46.59   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Aada Ahonen  2005    199  51.10        1:47.22   
  Kouvolan Uimarit  1:44.92                 
                     
22  Soila Nevalainen  2005    190  51.35        1:49.05   
  Uinti Tampere  1:52.32                 
                     
23  Emilia Peuhkurinen  2005    187  51.49        1:49.56   
  Uinti Tampere  1:50.22                 
                     
24  Ada Niemi  2005    182  51.36        1:50.44   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Eerika Turunen  2005    176  51.68        1:51.69   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Saana Keskinen  2005    176  50.92        1:51.74   
  Uinti Tampere  1:49.02                 
                     
27  Olivia Romo  2005    170  53.16        1:53.07   
  Lahden Uimaseura  1:58.34                 
                     
Eeva Toroi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:34.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Heidi Helenius  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:44.56                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Juulia Sakomaa  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:38.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Ala-Karvia  2004    599  34.64        1:14.36   
  Uinti Tampere  1:14.83                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    596  35.14        1:14.47   
  Kouvolan Uimarit  1:12.53                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    565  35.28        1:15.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.85                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    555  35.61        1:16.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.05                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    553  37.21        1:16.38   
  Lahden Uimaseura  1:15.81                 
                     
Emmi Manninen  2004    509  36.96        1:18.48   
  Uinti Tampere  1:20.58                 
                     
Aada Hakala  2004    505  36.26        1:18.71   
  Uinti Tampere  1:21.80                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    501  36.51        1:18.91   
  Uinti Tampere  1:20.97                 
                     
Frida Ekman  2004    483  37.43        1:19.86   
  Uinti Tampere  1:21.36                 
                     
10  Jessika Liimatta  2004    466  37.57        1:20.86   
  TaTu Tampere  1:21.16                 
                     
11  Adeliina Kaarlenkaski  2004    436  38.21        1:22.65   
  Uinti Tampere  1:23.36                 
                     
12  Salla Rantala  2004    428  38.89        1:23.18   
  Nokian Pyry  1:21.75                 
                     
13  Siiri Reinonen  2004    422  38.77        1:23.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.54                 
                     
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    401  40.77        1:24.99   
  Uinti Tampere  1:27.17                 
                     
15  Ida Töyrylä  2004    390  40.39        1:25.81   
  Uinti Tampere  1:26.98                 
                     
16  Nea Mustonen  2004    366  41.35        1:27.59   
  Lahden Uimaseura  1:25.22                 
                     
17  Essi Turkki  2004    352  42.14        1:28.73   
  Uinti Tampere  1:31.41                 
                     
18  Erica Tomperi  2004    347  41.23        1:29.16   
  Nokian Pyry  1:28.11                 
                     
19  Ranja Ruotoistenmäki  2004    344  42.31        1:29.46   
  Uinti Tampere  1:28.82                 
                     
20  Noora Koukkari  2004    342  41.68        1:29.61   
  Kouvolan Uimarit  1:36.18                 
                     
21  Sofia Ellonen  2004    336  41.95        1:30.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.92                 
                     
22  Inka Raitio  2004    333  42.83        1:30.38   
  Kouvolan Uimarit  1:31.92                 
                     
23  Laura Kaksonen  2004    317  44.20        1:31.94   
  Voikkaan Viesti  1:37.85                 
                     
24  Susanna Uitto  2004    310  44.33        1:32.58   
  Uinti Tampere  1:31.84                 
                     
25  Emma Lähteenmäki  2004    310  43.25        1:32.64   
  Uinti Tampere  1:33.54                 
                     
26  Melissa Virtanen  2004    272  46.35        1:36.76   
  Uinti Tampere  1:43.30                 
                     
27  Hilma Husari  2004    270  45.38        1:36.94   
  Nokian Pyry  1:37.20                 
                     
28  Ronja Mustalahti  2004    266  46.04        1:37.47   
  Nokian Pyry  1:45.66                 
                     
29  Iida Jännes  2004    242  48.05        1:40.56   
  Uinti Tampere  1:41.86                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisa Lassila  2003    469  37.43        1:20.67   
  Kouvolan Uimarit  1:21.76                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    449  38.08        1:21.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.36                 
                     
Minea Wiren  2003    437  38.64        1:22.59   
  Nokian Pyry  1:23.20                 
                     
Eveliina Koivula  2003    431  38.50        1:22.95   
  Uinti Tampere  1:22.84                 
                     
Ella Ekman  2003    404  39.76        1:24.81   
  Uinti Tampere  1:26.18                 
                     
Anni Ruokanen  2003    398  39.13        1:25.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.70                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    394  40.17        1:25.50   
  Lahden Uimaseura  1:23.26                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003    393  40.19        1:25.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.55                 
                     
Sini Korin  2003    387  40.42        1:25.98   
  Nokian Pyry  1:29.09                 
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    386  40.67        1:26.07   
  Nokian Pyry  1:29.31                 
                     
11  Sanni Salmi  2003    386  40.19        1:26.11   
  Nokian Pyry  1:26.23                 
                     
12  Noora Laitala  2003    378  39.36        1:26.69   
  Kouvolan Uimarit  1:34.56                 
                     
13  Anni Koivula  2003    348  40.79        1:29.10   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Mariia Sherstiuk  2003    332  41.14        1:30.49   
  TaTu Tampere  1:27.20                 
                     
14  Milla Salminen  2003    332  42.16        1:30.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.88                 
                     
16  Senni Toikka  2003    302  43.29        1:33.36   
  Kouvolan Uimarit  1:34.84                 
                     
17  Ella Happonen  2003    252  46.26        1:39.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.66                 
                     
18  Lotta Laine  2003    237  47.66        1:41.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.34                 
                     
19  Saga Peltolehto  2003    201  50.10        1:46.91   
  Nokian Pyry  1:46.25                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002    604  34.83        1:14.16   
  Uinti Tampere  1:12.63                 
                     
Emma von Dickoff  2002    583  35.09        1:15.05   
  Uinti Tampere  1:14.76                 
                     
Enni Lahtinen  2002    571  35.76        1:15.55   
  Uinti Tampere  1:15.30                 
                     
Sofia Nieminen  2002    454  38.02        1:21.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.84                 
                     
Hanni Riikonen  2002    435  38.57        1:22.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.33                 
                     
Iida Peuraniemi  2002    256  46.34        1:38.63   
  TaTu Tampere  1:39.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner